U15 Němčice – Janov (29.5.2022)

K dalšímu kolu k nám přijel sousední Janov, jehož velká část kádru sedí s našimi hráči v školních lavicích. Na podzim jsme v Janově sehráli vyrovnaný zápas, no teda minimálně druhý poločas, který jsme s šikovným soupeřem odehráli 2:2, celkově jsme však podlehli 2:6, hráli jsme v 17 hráčích. Janovský tým má okolo 7 hráčů, kteří si zakopali krajskou soutěž přípravek či žáků v litomyšlské Jiskře. Na hráčích je znát herní vyspělost a přehled.

Zpátky k zápasu. Stejně jako minulý víkend jsme se sešli v 10 hráčích vč. Ondry Pávka, kterého jsme víceméně vytáhli z postele. Nedá mi nepřipomenout, že soutěž jsme přihlašovali s 28 hráči. Do zápasu jsme tak měli jednoho hráče na střídání. Je potřeba říci, že věkově se tentokrát proti sobě postavily vyrovnané týmy.

Výsledkově byl první i druhý poločas shodný 0:6 (0:3). Osobně výsledky neřeším a trochu mne mrzí, že se nedostavuje efekt v herních dovednostech, kde máme slabiny a na kterých při trénincích pracujeme. Nejenom zápasově, ale hlavně tréninkově jsme hodně rozstřílení a neustále nám kabinou prochází střevní chřipky, zlomeniny, dovolené, výlety a další aktivity. Věřím však, že nám kluci do konce sezony ukážou posun.

Rád bych připomenul, že nás čekají 3 zápasy v 9 dnech a budeme potřebovat max počet hráčů, abychom mohli odehrát kvalitní výkon. První zápas sehrajeme v Opatově a to v sobotu 4. června od 14 hod. Odjezd z kabin v Němčicích v 13:00.

U15 Jevíčko – Němčice (23.5.2022)

Tuto neděli jsme zavítali do 60 km vzdáleného Jevíčka, které je v tabulce o dvě příčky nad námi. Dělali jsme si naděje, že bychom mohli předvést slušný výkon, ale stav naší hráčské základny nám bohužel ukázal, že to tak růžové nebude. Velkým zásahem bylo nepříjemné onemocnění Filipa s Kubou Radimeckým, u dalších pak růstové potíže, bolesti zubů, rybářské závody, další omluvené a neomluvené jsem zcela nepochopil. Zkrátka z 25 hráčů, které jsme měli při přihlášení soutěže, nás odjelo do Jevíčka pouze 10.

Ještě před začátkem jsme od pohodového soupeře dostali dárek v podobě UA hráče Ilji, který nám pomohl. Klobouk dolů za takové gesto. První poločas jsme nebyli svědky žádné fotbalové hitparády ani od jednoho z týmů a soupeř otevřel skóre až 5 min před přestávkou.

V druhé polovině zápasu jsme se snažili stále výsledek uhrát, ale postupná únava bez možnosti častějšího střídání, neúčast na trénincích a herně nepatrně vyspělejší soupeř tak dokonal konečný výsledek 4:0 pro Jevíčko. Měli jsme tentokrát i zajímavé příležitosti a výsledek až tak nekoresponduje s předvedenou hrou. Většina našich kluků odehrálo velmi slušné utkání a některé z herních kombinací byly docela pohledné. Asi největší pochvalu zaslouží Ondra Pávek, který si po zápasu své kategorie zahrál ještě 90 min za dorostence, kteří se na domácím zápasu nesešli v dostatečném množství hráčů.

Tréninky tento týden klasika úterý a pátek, v neděli 29.5. sehrajeme domácí zápas se sousedním Janovem, výkop v 13:00.

Turnaj U11 Horní Újezd 22. 5. 2022

Ačkoliv v rozpise bylo uvedeno, že se máme utkat s týmy Horní Újezd/Morašice, Sebranice a Bystré, tak místo Bystrého dorazil pro nás přijatelnější soupeř z Čisté.

První zápas jsme nastoupili proti obávaným Sebranicím. Ovšem Sebranice se neprosazovaly jak jsme byli zvyklí a naopak jsme nebezpečně provětrávali jejich obranu. Na jejich vstřelený gól jsme dokázali odpovědět a poločas končil nadějně 1:1. Druhý poločas jsme ale brzy inkasovali a zápas jsme dohrávali s vhozenou flinotu do žita, kdy kluci nechtěli už ani na hřiště. Konečný výsledek 1:8 ukázal sílu Sebranic a naši slabinu – když se nevyhrává, tak se místo přidání bojovnosti a nasazení zápas dohráváme v křeči. Náš jediný gól vstřelil Láďa.

Druhý zápas jsme nastoupili proti Čisté. Jejcich obranu jsme doslova ždímali a přes několik výborných zákroků brankáře jsme vedli 2:0. Ale před poločasovým hvizdem jeden ze soupeřů pláchnul naší obraně a snížil na 2:1. V druhém poločase Čistá přidala, soupeř začal hrát přímočařeji a my jsme se pravděpodobně ukolébali velkým tlakem v prvním poločase. To vedlo až k otočení skóre na 2:4 a opětovnému vkradení nervozity na naše kopačky. Díky Láďově individuální gólové akci a Tomově akci v poslední minutě, kdy předložil balón před prázdnou branku Tobíkovi, jsme vyrovnali na konečných 4:4. Naše 3 góly vstřelil Láďa a 1 gól Tobík.

Poslední zápas proti domacímu souklubí Horní Újezd/Morašice s nabitou sestavou předpokládl těžký zápas. Ovšem, kdybychom po 5 minutách vedli o 3 góly, nebylo by se čemu divit. Ale všechny naše střely končily těsně vedle nebo v rukavicích zkušené brankářky. A tak to začalo sypat na naší straně. Poločas skončil 2:6. Druhý poločas se nesl v podobném duchu, kdy některé pasáže byly vyrovnané nebo jsme dokonce soupeře zatlačili, ale rozhodla efektivita a občasné zmatky v naší obraně. Konečný výsledek 3:9, 2 góly Láďa a 1 gól Tom.

Celkově jsme skončili na 3. místě, kdy se shodným počtem bodů s Čistou rozhodlo v náš prospěch skóre. Týmy Sebranic a H.Ú./Morašice mají v sestavě několik hráčů, kteří pravidelně jezdí na setkání výběru okresní soutěže a tito hráči obvykle rozhodují zápasy. Většinou se jedná o hráče s rokem narození 2011, kteří v další sezóně už budou hrát za žáky. Bude zajímavé srovnání našich kluků, až těmto týmům odejde tento silný ročník. Nám do žáků taky přejde hodně kluků včetně nejlepšího střelce Ládi, ale ve starší přípravce nám zůstane ročník, který před koncem mladší přípravky všechny soupeře válcoval.

Celý tento turnaj odehrali Lukyn, Daník, Staník, Máťa, Fanda, Láďas, Tom, Vojtík, Táďa, Stěpa a Honzík. Další turnaj jedeme v neděli 29. 5. 2022 do Čisté.

U15 Němčice – Bystré (15.5.2022)

Další domácí zápas jsme sehráli s týmem Bystrého, který v podzimní části na domácím hřišti předvedl jeden z nejkvalitnějších výkonů a představil se jako herně velmi technicky vyspělý soupeř. Tenkrát jsme bez čtyř opor nejstarších žáků prohráli 3:6, ale z článku je jasné, že kluci odvedli skvělý výkon.

K domácímu zápasu jsme nastoupili opět bez zraněného Vítka, ale jinak v poměrně plné sestavě starších a mladších žáků v poměru 7 starších a 7 mladších. Soupeř, který má své mladší žáky v Poličce tak proti nám nastoupil v sestavě kluků, z nichž polovina jde příští rok do dorostu. Naši borci se tak postavili doslova více jak o hlavu větším klukům, kteří neměli daleko k 180 cm 😊.

Bystré předvádělo pohledný kombinační fotbal, ale našim klukům se dařilo jejich akce narušovat bojovností, nebo je skvělými zákroky likvidoval skvěle chytající Ondra. Do polovičky zápasu se soupeři nepodařilo vsítit branku, což pro nás trenéry bylo překvapení a pro naše hráče skvělá odměna za bojovnost a nasazení.

Jediná branka padla až v 3. min druhé části a do konce zápasu se stav už nezměnil. Ač jsme se obávali, že klukům „dojde v druhém poločasu šťáva“, udrželi skóre do konce. Naopak se dokonce osmělili k útočným výpadům a potvrdili svojí chuť hrát.

Přestože jsme o onu jednu branku nezískali žádný bod, kluci předvedli, že dokážeme hrát s týmem horní části tabulky. Tým Bystrého se k dnešku posunul na dělené 2. místo soutěže, o které se dělí s celkem H. Újezd/Morašice. Velká pochvala všem hráčům za předvedený výkon!

Tréninky klasika úterý a pátek od 16 hod, máme stále na čem pracovat.

Turnaj U11 Opatov 14. 5. 2022

Po vítězství v minulém turnaji přišlo vystřízlivění na turnaji v Opatově. Opět jsme se sešli v téměř ideálním počtu 10 hráčů.

První zápas nás čekal proti Sebranicím, které nás na podzim pravideně poráželi, ale na jaře jsme se s nimi ještě neutkali. Opět prokázali svoji vyrovnanou sestavu na všech postech a celkem jasně nás přehrávali. Ovšem když si Láďa vyměnil balón s Tomem, tak se jednalo o pohledné akce a drželi jsme výsledkově krok. Poločas jsme sice prohráli 2:4, ale ve druhém poločase Sebranice polevili a naši kluci naopak přidali. Bohužel pokaždé dokázali na naše snížení odpovědět. Minutu před koncem, kdy jsme prohrávali o 1 gól, zkusili jsme nasadit naši nejsilnější sestavu, ovšem hra až do konce zápasu byla rozkouskovaná, větší tlak jsme si nevytvořili a prohráli těsně 5:6. O naše góly se podělili Tom 3 góly a Láďa 2.

Druhý zápas nás čekal proti domácímu Opatovu, se kterým máme obvykle vyrovnané zápasy. Hned na začátku zápasu se nám podařilo několik hezkých akcí a střel. Bohužel míč skončil buď na brankové konstruci, těšně vedle nebo v rukavicích šikovného domácího brankáře. A potvrdilo se pravidlo nedáš-dostaneš a poločas jsme prohráli 0:2. Druhý poločas jsme obléhali branku domácích, kteří ovšem hrozli z brejků a opět na naše snížení dokázali odpovědět. Prohrou 3:5 kluci začali ztrácet optimismus a na jejich kopačky se vkrádala nervozita. Za nás skóroval 1x Tom a 2x Láďa.

Poslední zápas nás čekala Březová, kterou jsme na jaře již 2x porazili. Ovšem v tomto zápase se naplno projevila nervozita z dosavadních proher a brzký obdržený gól nám taky nepomohl. Kluci chtěli vše prorvat silou, nehledali volné spoluhráče a od přesily bránících hráčů dostali vždy nakopáno, z čehož pramenila další frustrace. Poločas 1:3 a konečný výsledek 3:6 nás odsoudil na poslední místo v trunaji. Opět máme o čem přemýšlet a vsadit spíš na týmovou souhru, než individuální průniky. Jedinými našimi střelci na turnaji byli Láďa a Tom.

Příští týden nás čeká trunaj v 9:30 v Horním Újezdě, tak doufáme, že výsledky zlepšíme a nečeká nás bramborová medaile.

Turnaj odehráli Lukyn, Staník, Daník, Máťa, Fanda, Láďa, Tobík, Tom, Štěpa a Vilda.

Turnaj U11 Němčice 8. 5. 2022

Nedělní dopoledne vládlo krásné fotbalové počasí. To jsme ještě netušili, že domácí turnaj bude úspěšný ne jen díky tomu. Tento víkend na naše hřiště zavítaly týmy Opatova a stejní soupeři z minulého týdne z Březové a souklubí Horního Újezda a Morašic.

V kiosku byli připraveni Víťa Stránský s Martinou Pavlišovou a na hřišti jako rozhodčí Honza Stránský s Jirkou Šauerem. Všem děkujeme za podporu němčické fotbalové líhně.

První zápas jsme sehráli proti týmu H.Ú./Morašice. Oproti minulému týdnu soupeři chyběla zkušená brankářka, která často hrozí i střelbou z dálky a na defenzivě soupeře to bylo znát. Nás naopak podržel Luky, který včasným vyběhnutím zlikvidoval několik samostatných úniků. Když Štepánek ve druhém poločase zakroutil svojí levačkou míč do branky přímo z rohu, byl soupeř definitivně zlomen a vyhráli jsme 6:3. O naše góly se podělili bratři Krejčí po dvou gólech a pozadu nezůstal se dvěma góly ani Láďa.

Dalším soupeřem byl těžký Opatov. Zápas byl spíš taktická bitva než útočný fotbal. Často jsme na lavičce s Pavlem trnuli, když se řítili hráči Opatova sami na naši branku, ale vždy jim buď odskočil balón nebo narazili na zeď jménem Lukyn nebo se vrátila zodpovědná obrana. Poločas 0:0 byl předzvěstí napínavého zápasu. Kluci plnili pokyny, udržovali pozornost při bránění a napadali v útoku. To se vyplatilo, když odražený balón doběhl Táďa a stal se tak jediným střelcem zápasu. Na obou stranách mohlo ještě několik gólů padnout, ale nepodařilo se to dalším doběhnutím Tádi k odraženému balónu a ani ze závaru před naší brankou v poslední minutě. Výsledek 1:0 dával naději na dobré umístění na domácím turnaji.

Větší radost než z výsledku jsme s Pavlem měli z odhodlání a zápalu kluků, kteří se podporovali, plácali po zádech a vyhraný zápas oslavili dvěma pokřiky. Jedním na hřišti a druhým v kabinách kvůli lepší akustice.

Poslední zápas jsme odehráli proti Březové, která v tento den ještě nevyhrála. Na střídačce měli pouze jednoho zraněného hráče a byla otázka času, kdy zápas rozhodneme. Výhra 10:1 z nás udělala vítěze turnaje. O góly se postarali Láďa 3x, Tom 4x, Alda 2x a Tobeš 1x.

I když soupeři byli oslabeni nebo nedisponovali nabitou střídačkou, tak klukům patří velký potlesk za odehraný trunaj a my si přejeme, aby jejich nasazení a týmovost vydržela, i když se nebude úplně dařit.

Celý turnaj odehráli Luky, Máťa, Tobeš, Tom, Štěpa, Fanda, Táďa, Láďa, Vilda a navrátivší se Alda. Další víkend vyrážíme tentokrát v sobotu 14. 5. na horkou půdu do Opatova, kde jsme zatím neměli možnost hrát, i když Opatov je náš častý soupeř.

U15 Pomezí – Němčice (8.5.2022)

Soupeř, který stejně jako my má spojené mladší a starší žáky si z podzimního setkání z Němčic neodvezl ani bod, když jsme ho porazili 3:1 (1:1). O naše góly se tenkrát postarali mladší žáci Standa Rozvoral (2x) a Kuba Voleský. Nyní jsme přijeli na skvěle udržovaný trávník do Pomezí a chtěli jsme potvrdit, že se herně posouváme. Navíc jsme my i soupeř měli shodně 13 bodů, hrálo se tedy o 6 bodů.

Ještě před výkopem si někteří hráči stěžovali, že jsou unavení, jak kdyby spali 0,5 hod. Nebyl to dobrý signál, ale doufali jsme, že se kluci rozehrají a předvedeme slušnou kombinaci. Ale od začátku se soupeř předvedl jako daleko herně vyspělejší. Nejenom skvělým odehráváním vysokých míčů, ale komunikací a mezihrou po celé ploše. Našim klukům se musí přiznat bojovnost, ale odehrávání míčů na nohu soupeře vychází ze zpracování a z obecných dovedností na míči, na kterých stále pracujeme. Když Pomezí v 16. min otevřelo skóre, stále jsme živili naději, že se nám podaří zápas otočit. Po poločasové přestávce kluci zlepšili hru a po zásluze vyrovnali z kopačky Filipa Radimeckého. Sám rozhodčí mi po zápasu říkal, že jsme měli 10-15 min převahu.

Zbytek zápasu ale tahal opět soupeř za delší konec, přidal další tři góly a konečný výsledek 4:1 pro Pomezí. Když se s odstupem času nad zápasem zamyslím, má to pro mne logiku. Bojovností se nedá nahradit jednoduchost kombinační hry. Víceméně, když si umíš „ťuknout míč do kopačky“, nemusíš tolik bojovat a běhat.

Závěr: Výsledek odpovídá předvedené hře a budeme doufat, že nás kluci překvapí nějakým zajímavým výsledkem se soupeři z vyšší části tabulky. Tímto všechny hráče žádám o pravidelnou docházku a věřím, že do konce jara nám ukážou, že se herně posouvají.

Na závěr si nemohu odpustit i žádost na rodiče. Jako trenéři netušíme, jak vaše děti tráví noc před zápasem, ale dohlédněte prosím na kvalitní spánek, stravu a pitný režim. Rasistický incident, který předvedl jeden z našich hráčů zde nebudu rozmazávat a budu řešit přímo s rodiči.

Trénink v úterý 10. května, klasika od 16 hod, přijďte o 10-15 předem. Páteční trénink bude zřejmě přesunut, potvrzeno bude Lukáš Pávkem na komunikační skupině.

Turnaj U11 Morašice 1. 5. 2022

Na 1. máje jsme vyrazili na náš první letošní turnaj do Morašic. Postupně jsme se utkali s týmy ze souklubí Horní Újezd/Morašice, Bystré a pro nás zatím neznámá Březová.

První utkání proti domácím jsme začali obdrženým gólem snad už v první minutě. Ještě do poločasu Láďa srovnal dalekonosnou střelou a přelobováním zkušené a vysoké brankářky. Ačkoliv kluci makali a hráli zodpovědně, tak nakonec jsme prohráli, protože přece jenom jsme udělali více chyb. Konečný výsledek 2:4, oba góly vstřelil Láďa.

Druhý zápas proti Bystrému, kde mají asi 3 kluky z výběrů, jsme sice začali vyrovnaně a se soupeřem drželi krok. Ale po několika chybách v rozehrávce a v obraně nám soupeř gólově poodskočil a kluci dohrávali v křeči a neorganizovaně. Gólový účet se zastavil na skóre 4:8, přičemž 3 góly dal Láďa a 1 Honzík.

Poslední zápas jsme odehráli proti Březové, která velkou část podzimu strávila v karanténě, a proto jsme na ně nenarazili. Dostali jsme tip od soupeřů, že jejich brankář je šikovný hráč a v poli si hru vyloženě užívá. A ačkoliv nám dal snad 2 góly, tak kluci zápas zvládli takticky, když využili braknkářovu častou nepřítomnost v brance a vstřelili několik gólů přes polovinu hřiště nebo zakončením do prázdné branky. Soupeř to nesl dost nelibě a často fauloval třeba i po odehrání balonu nebo po zakončení. Nejvíce to odnesl Štepa, který vstřelený gól oslavil odřeným kolenem po zbytečném nevybíravém zákroku. Tak snad to trenéři soupeře jejich klukům vysvětlí, že emoce jsou potřeba, ale negativní emoce nesmí zvítězit nad Fair-Play. Konečný stav 8:4 vlil klukům optimismus do žil. 4 góly vstřelil Tom a po jednom zářezu na gólové pažbě mají Štepa, Fanda, Tobeš a Láďa.

Díky vítězství v posledním zápase jsme skončili na medailové bronzové příčce. Další turnaj se koná na domácím hřišti v Němčicích 8. 5. 2022 v 10h. Přijďte kluky podpořit.

U15 Němčice – Borová (1.5.2022)

Na domácím hřišti jsme přivítali soupeře z Borové, u kterého jsme na podzim na hřišti v Telecím prohráli 0:4 (0:1). Tenkrát jsme se sešli pouze v 11 hráčích a na malém hřišti to poměrně hodně jiskřilo.

Tentokrát jsme se po čarodějnickém večeru sešli v 15 hráčích, z toho 8 hráčů starších žáků a 7 hráčů mladších žáků. Soupeř, který přijel takřka v plném obsazení starších žáků měl hned od prvních minut více ze hry, což odpovídalo i na skóre po 35 min, které bylo 0:2 ve prospěch Borové.

Druhá část však byla překvapením nejenom pro naše barvy, ale i pro soupeře. Nebudu používat slova jako „doslova jsme je přehrávali“, ale rozhodně to pro oko diváka byl velký rozdíl. Dočkali jsme se i pěkných útočných akcí, každá však skončila v rukavicích urostlého brankaře hostů. Kluci si rozhodně zasloužili nějaký ten kontaktní gól vsítit. Zápas tedy skončil 0:2 a my si odnášíme vylepšené skóre ve srovnání s podzimem, ale hlavně velký herní posun v druhém poločasu. Poděkování klukům a skvěle chytajícímu Ondrovi, který měl v první části hry plné rukavice práce.

Příští týden jedeme v neděli 8.5. do Pomezí, výkop v 9:30, čas odjezdu bude upřesněn na pátečním tréninku.