U19 PROSEČ – NĚMČICE/SLOUPNICE (29.8.2021)

K prvnímu venkovskému zápasu naši dorostenci vyjeli do Proseče. Přestože jsme se díky gólu Michala Urbana v 21. minutě ujali vedení, druhý poločas jsme tak trochu ztratili fyzické síly a nechali jsme soupeře v 62. minutě vyrovnat. Bohužel se nám takticky nepovedlo zápas dohrát a těsně před hvizdem pana rozhodčího inkasovali podruhé a veškeré body zůstali v Proseči.

U15 NĚMČICE – KUNČINA/MLADĚJOV (28.8.2021)

Premiéru v nových dresech si žáci užili v rámci programu oslav 100 let založení TJ Sokol Němčice, která probíhala na našem hřišti. Soutěžní utkání s týmem, který má také spojené mladší + starší žáky. Jen připomenu, že kategorie U15 hraje na 5 m branky od vápna k vápnu na celou šířku hřiště. Offside se píská až 12 m před brankou, doba hry 35+35 minut.

Víceméně jsme nebyli svědky žádné kombinační krásy od obou týmů. Poločas skončil bezbrankově a v 50. minutě jsme se dostali do vedení 1:0 díky kapitánovi Vítkovi Kolářovi. Radost však netrvala dlouho a po 6 minutách soupeř srovnává na konečných 1:1.

Asi zasloužená remíza a určitě výzva do další tréninkové aktivity.

U19 NĚMČICE/SLOUPNICE-OREL (25.8.2021)

Netradičně ve středu jsme se na domácím hřišti střetli s neznámým celkem obce Orel z Chrudimska. Začátek zápasu vypadal obdobně, jako předešlý zápas s Třemošnicí. To však trvalo pouze 7-10 minut. Pak se kombinačně začal prosazovat soupeř a výsledek 1:11 (1:6) mluví za vše.

Ač to byla nejhořčejší porážka za 3 roky v krajské soutěži, musím se našich kluků troku zastat. Soupeř byl opravdu velmi kvalitní, 4 hráči mají zkušenosti z mužské soutěže. Rozhodně je potřeba se zamyslet nad chybami a hledat řešení, jak naši hru zlepšit v dalších zápasech.

U19 Němčice/Sloupnice-Třemošnice (22.8.2021)

K prvnímu zápasu podzimní sezony krajské soutěže dorostu k nám přijel tým z Třemošnice, který má zkušenosti z krajského přeboru a veškerá jeho mládežnická družstva hrají krajské soutěže. Urostlí hráči soupeře dávali najevo, že nepůjde o jednoduchý zápas.

Překvapivě jsme první poločas odehráli s mírnou převahou. Nebyl to oboustranně žádný kombinační fotbal, ale šancí na obou stranách jsme viděli opravdu hodně. Kdyby poločas skončil 5:5, nebylo by se čemu divit. Konečné skóre bylo díky spolehlivé obraně a útočnému naladění záloh 1:0 díky gólu Ondry Štarmana v 10. minutě, který měl za poločas 4 tutovky.

Přestože soupeřova nervozita stoupala, začaly se objevovat naše chybičky a projevila se únava i přesto, že jsme měli 3 hráče na střídání. Ač se obrana snažila odolávat, nakonec se třemošnickým hráčům podařilo v 65. min srovnat.

Závěr: Utkání s dobře fyzicky vybaveným soupeřem, který dokázal srovnat skóre v druhém poločase, přestože odehrál celých 90 min bez střídání. Výsledek 1:1 odpovídá předvedené hře a naši chlapci se předvedli velmi dobrým výsledkem. Zápis z utkání v přiloženém souboru.

Oslava 100 let spolku

Vážení hráči, rodiče a fanoušci našeho fotbalového oddílu. Rádi bychom Vás pozvali na oslavu 100. výročí založení spolku TJ Sokol Němčice z.s.

Odložené oslavy z minulého roku budou příjemným zavzpomínáním na sportovní aktivity a to nejenom fotbalu. Bohatý program nabízí ukázky fotbalové mládeže od mladší přípravky až po odehrání mistrovského utkání starších žáků. Pro ty nejmenší máme připravený skákací hrad a možnost vyzkoušet si různé sporty a hry. Pro pamětníky je připraveno předání Pamětních listů, výstavu historických fotografií, volbu nového loga spolku, mysliveckou kuchyni a exhibiční utkání starých gard.

Program oslav naleznete v odkazu.

5. fotbalový kemp Němčice 2021

Již po páté jsme pro naši fotbalovou mládež připravili dvoudenní kemp plný fotbalu a soutěží. Velkým otazníkem bylo, zda se na hřiště vůbec vejdeme. Letos totiž dorostencům začíná první soutěžní kolo o týden později, a tak se mohla zúčastnit i desítka zájemců z této nejstarší mládežnické kategorie. Na kemp dorazilo 48 hráčů ve věku 6 – 17 let. Skvělé číslo, před rokem se na kempu sešlo hráčů 41.

O skvělý servis, jídlo a pitný režim se starala trojice maminek a na hřišti šest trenérů, kteří se věnovali skupinkám přípravek, žáků a dorostu.

Martina Pavlišová, Iveta Tkadlečková, Jana Marousková, Lukáš Pavliš, František Veselý, Pavel Mackerle, Petr Vytlačil, Lukáš Pávek a Martin Gyomber. Samozřejmostí Víťa Stránský, který rozdával radost v bufetu 😊.

Sobota se skládala ze dvou tréninkových jednotek a dvou volnočasových bloků. To vše proložené svačinkami, obídkem a večerním táborákem. Pro letošek jsme měli pro volnočasové aktivity připravené nové hry, ale … Vzhledem k tomu, že počasí nám abnormálně dopřávalo a po oba dny se rtuť teploměru šplhala k hranici 30 °C, zvolili jsme variantu „chladič“. To znamená místní koupaliště, v kterém jsme dokázali schladit rozpálená krokodýlí těla. Plavčík Venda Chňapík dohlížel na bezpečnost spolu s realizačním týmem.

Nedělního programu se dorostenci již neúčastnili, měli domluvené přátelské utkání na sloupenském hřišti. Ráno jsme zahájili pro čtyřicítku přípravek a žáků tréninkem, který nám připravili Létající trenéři. Jako každý rok skvělá ukázka tréninkové metodiky krajských trenérů, kteří dokážou zaujmout nejenom děti, ale jsou i příležitostí pro trenéry k novým postřehům z metodiky tréninků.

Odpoledne pak přišlo závěrečné vyhodnocení, předání medailí Borec kempu 2021, skupinová fotka, kornout na rozloučenou a atraktivní oplach dětí tryskami zavlažování.

Věříme, že tento ročník si všichni užili nejenom fotbalově, ale že jsme spolu strávili krásný víkend plný zábavy a smíchu v naší skvělé krokodýlí partě.

Velké díky celému realizačnímu týmu, holkám z KD za obídky a dětem za hojnou účast!

Program 5. fotbalového kempu 2021

Tak zítra sraz na 8:00, přijďte včas. Vzhledem k předpovědi počasí žádáme hráče, aby nechali doma zimní oblečení a přibalili si plavky. Teambuildingové aktivity budeme pravděpodobně trávit na němčickém koupalku. Kdo neumí plavat, bude pod dozorem trenérů a nafukovacího Vendy Chňapíka v brouzdalku.

Zítra na viděnou …

Zde ještě pro rodiče program kempu:

Podklady k fotbalovému kempu

Zdravím účastníky 5. fotbalového kempu 2021. Pro tento rok se nám přihlásilo na prázdninovou akcičku rekordních 49 hráčů o které se bude starat 10 členů realizačního týmu. V příloze najdete program a časový harmonogram, v sobotu i v neděli začínáme od 8:00.

Pro hráče jsou připraveny tréninkové jednotky kombinované s doprovodným programem plným her a zábavných soutěží. To vše s kvalitní stravou a pitným režimem. Na neděli k nám zavítají létající trenéři, kteří odtrénují dopolední tréninkovou jednotku.

Praktické rady – doporučujeme rodičům zejména odzkoušet fotbalovou obuv. Bývá standardem, že po prázdninách vaše dítko trochu narostlo, popř. nejsou kopačky v dobrém technickém stavu. Co se týče tréninků, zkontrolujte si – tréninkový dres, stulpny, chrániče a lahev na pití.

Co se týče volného programu, který spolu budeme po dva dny trávit – osuška, mýdlo, pantofle, sportovní/volnočasové oblečení a obuv, peníze na nějakou sladkost v bufetu (do 100,-), zákaz telefonů a tabletů – na to tady nebude čas😊. V rámci klubové příslušnosti doporučujeme vzít týmové oblečení (triko, bundu).

Tak v sobotu ráno v 8:00, přijďte včas …