U19 Vraclav/Zámrsk – Němčice/Sloupnice

Po týdnu od domácího zápasu se souklubím Vraclav/Zámrsk (3:0, poločas 0:0) jsme na oplátku zavítali na vraclavské hřiště. Poslední výsledek jasně ukázal, že se soupeř od jarní sezony značně posunul v kvalitě a bude potřeba dát do zápasu vše. Soupeřovo hřiště a zázemí je ukázkou toho, jak se i v roce 2020 dá dělat mládežnický fotbal a klobouk dolu před činovníky vraclavského klubu, že dokážou fotbal udržet v obci s osmi sty obyvateli.

První poločas, stejně jako na domácím hřišti, se jako přes kopírák odehrál bez branek. Soupeř na nás zkoušel dlouhé nákopy od brankaře i obrany, bez nějaké větší mezihry. Obě strany si vytvořili slibné akce, ale všechny skončili mimo branku, nebo v rukavicích brankařů. Že se nehrálo v rukavičkách (s výjimkou brankařů) dokládají některé „hity“ které se během utkání rozdávaly na obou stranách. O poločasu za bouřkového odpoledne si hoši odpočnuli v stínu hřiště a za zmínku stojí připomenout, že na zápas dorazila sloupenská ikona z řad evropské špičky fotbalových rozhodčích, Matey Mávakovič. Symbolicky zamával fanouškům, kteří si ho vyžádali vystoupit během přestávky, nezasáhl do zbytku zápasu a poctivě fandil našim hráčům.

Druhý poločas se opět podobal tomu domácímu. Soupeř, jakoby mávnutím proutku, začal hrát pohledný fotbal po zemi a dlouhé nákopy z prvního dějství jsme již neviděli. O první otevření skóre se postaral Ondra Mikulecký, který dostal skvělou nahrávku mezi obránce a nekompromisně zakončil za záda, jinak skvěle chytajícího, brankaře. Asi nejlépe se z našeho týmu vyspal Tobiáš Gremlica, který svým klidem, přehledem a rozvahou skvěle dokázal podržet míč a přenést hru tam, kde bylo potřeba. V jednom z okamžiků přetavil svou herní techniku v gól, kdy od soupeřova rohu prošel přes čtyři hráče, jako nůž máslem a chladnokrevně zakončil, 2:0. Po této brance jsme trochu pozapomněli na zadní vrátka a po pravé straně nám utekl protihráč, který šikovným padáčkem z 20 m přestřelil skvěle chytajícího Filipa. A byl tu rázem kontaktní gól. Postupně jsme se blížili ke konci a doufali jsme, že vedení udržíme. Hra nabírala na intenzitě a zákroky za hranicí pravidel se začaly objevovat stále častěji. V posledních vteřinách šel soupeř do hry vabank. Při vhazování autu na naší půlce šel na pomoc i brankař. Lukáš Pavliš vyčetl směr autového vhazování, vběhl si do balonu, zpracoval na prsa, frčel na soupeřovu půlku a za sebou slyšel šustění skluzu soupeřových nohou. Okolo 10 m za půlkou to nakopl a hurá, 3:1. Rozhodčí a trenér Zdenek hned zápas ukončil.

Sestava: Filip Brožek, Vojta Tesař, Ivan Škeřík, Tadeáš Vytlačil, Jan Brýdl, Jakub Synek, Franta Synek, Ondra Štarman, Štěpán Renza, Tobiáš Gremlica, Lukáš Pavliš, Karel Píša, Pachl Kryštof, Doleček Jiří, Michal Urban a Ondra Mikulecký.

Ve středu trénink klasicky od 17 hod, bude zde rozhodnut termín rozlučky se sezónou!

U9 a U11 přátelák H. Újezd/Morašice

První letošní přátelské utkání jsme s mladší přípravkou odehráli až 9.6. proti souklubí Horní Újezd/Morašice. Jedná se o nám známého těžkého soupeře, se kterým jsme se potkávali v soutěži. Na zápas jsme se sešli v ideálním počtu 9 hráčů – Daník, Fanda, Honza, Maty, Staník, Tobeš, Alda a nová bratrská dvojice z Kozlova Tom a Štěpán. Dostali jsme hodně gólů, ale zadarmo jsme svojí krokodýlí kůži nedali. Na virtuální světelné tabuli svítilo skóre 7:22. Naše skladba ročníků 2011 až 2014 se držela statečně a každým dnem se herně posouvají. Byl to pro nás první ostrý zápas tohoto jara a kluci ho zvládli se ctí. Za další týden mladší přípravka ještě sehraje jeden přátelák s celkem Čisté.

Soupeř starší přípravky byl asi ten nejsilnější z celé svitavské soutěže a tomu odpovídal výsledek první třetiny 0:5. Překvapivě nebyl až takový rozdíl v herních dovednostech, jako spíš v rychlosti rozhodování pod tlakem soupeře. Po domluvě o přestávce mne kluci velice příjemně překvapili a druhou třetinu vyhráli 4:3, což je s tak silným soupeřem skvělá vizitka. Výsledek třetí části jsem si v roli rozhodčího a trenéra v jedné osobě nezapamatoval. Ale vlastně není ani důležitý. Skvělý obrat a ukázka, že se dá hrát i s tím nejsilnějším. Sestava: Stáňa, Láďa M., Jonáš, Táďa, Šimon, Honza, Niky, Kuba, Láďa B.

Franta, Meky, Lukáš

U19 Němčice/Sloupnice – Vraclav/Zámrsk

Po dvou přátelácích s HÚ/Morašice jsme si domluvili další utkání se souklubím Vraclav/Zámrsk. Soupeř, kterého jsme na podzim v soutěži přehráli na jejich hřišti 5:1, přijel v daleko silnění sestavě, než jsme očekávali. Stejně jako my měl ve svém kádru i hráče ročníků 2005 a 2006, kteří věkově zapadají ještě do starších žáků.

Za první poločas jsme byli svědky spousty slibných akcí, ale chybělo nám to důležité, trefit zařízení. Soupeřův brankař si šáhl na míč zřídkakdy, většina kombinací končila sice v síti, ale té třicetimetrové za brankou.

Druhý poločas měl podobný rukopis, ale bylo znát, že jsme měli postupně více a více ze hry až to přišlo. Ondra Štarmanu skvěle vybídl našeho snajpra Michala Urbana a ten svojí levačkou otevírá kolem 70 min skóre. Netrvalo dlouho a Táďa v dobrém úmyslu centroval míč do vápna na v 0,5 m ofsajdu stojícího Lukyho, který se správně „vypnul“ a nehrál. Obránce přesto aktivně vystoupil a míč si do vlastní sítě srazil sám, tedy gól Tádeáše 2:0. No a poslední zářez do středečních statistik byl za pomocí benjamínka týmu Maxe, který zablokováním vybojoval míč na soupeřově polovině a pro Lukyho byla zasekávačka a střela pod nohy skvělou volbou, jak uzavřít výsledek zápasu. Další týden jedeme k odvetě na hřiště do Vraclavi. Rozhodně to nebude lehký zápas.

Sestava: Filip Brožek, Vojta Tesař, Ivan Škeřík, Vojta Rathouz, Tadeáš Vytlačil, Jan Brýdl, Jakub Sršeň, Jakub Synek, Franta Synek, Ondra Štarman, Lukáš Pavliš, Karel Píša, Tomáš Pánik, Michal Urban, Rudolf Blažek a Ondra Mikulecký.

Děkujeme divákům za podporu, L. Vejdovi za odpískání a bufetu za skvělý servis.

10. dětská olympiáda 2020

Ahoj, tuto sobotu 13. června TJ Sokol Němčice organizuje již jubilejní 10. dětskou olympiádu, které jsou historicky věnované dětem obce Němčice a členům TJ Sokol, tedy i všem přespolním fotbalistům.

Akce je věnovaná dětem od 4 let až po pátou třídu, týká se tedy obou přípravek. Zápis dětí proběhne 13:00 – 13:30 a po složení olympijského slibu děti ve svých věkových skupinách projdou se svými vedoucími 10 sportovně zábavných disciplín. Bude připraven i dětský koutek pro menší děti, zváni jsou samozřejmě celé rodiny. Občerstvení bude zajištěno.

Po ukončení soutěžních aktivit proběhnou (během kalkulace výsledků olympiády) exhibiční utkání mladší i starší přípravky, které se postaví svým maminkám. Po té bude následovat vyhodnocení olympiády, odměnu dostanou všichni zúčastnění. Ukončení olympiády bývá kolem 18 hod.

U11 přátelák Jehnědí

K druhému přátelskému utkání starší přípravky jsme zavítali 4. června za sloupenské lesy, do nedalekého Jehnědí. Sympatický klub ústecké soutěže, který velmi dobře pracuje s mládeží, proti našim deseti borcům nasadil okolo patnácti hráčů různého věkového mixu. Sehráli jsme tři třetiny po 20 min a hned v první třetině jsme o něco mladší hráče kombinačně přehrávali. To vedlo k tomu, že jsme si mohli vyzkoušet všelijaké změny v sestavě, vč. té, že jsme výjimečně na jedno střídání stáhli z placu ročník 2009 a nechali jsme hrát pouze mladší kluky ročníku 2010 a 2011. Stejně jako v Řetové, výsledek není vůbec důležitý a kluci tento přátelák měli víceméně odměnou za nasazení v minulém utkání proti starším ročníkům. Pro oko našich fanoušků velmi pěkné utkání plné kombinace, gólů a nevšedností v sestavě.

Góly: Láďa B. 6x, Jéňa 5x, Standa 4x, Láďa M. 3x, Táďa 2x, Kája 2x, Niky 2x, Šimon, Jonáš.

Sestava: Standa a Kája Suchánkovi, Láďa Miláček, Jonáš Vojtek, Táďa Májek, Honza Pavliš, Nicholas Pirkl, Šimon Edlman, Kuba Voleský a Láďa Beran.

V úterý 9. června (místo tréninku) k nám zavítá mladší i starší přípravka HÚ/Morašice k sehrání dalšího přátelského utkání. Zveme tímto všechny diváky a fanoušky, občerstvení bude zajištěno. V pátek bude taktický trénink, kde budou přípravky dolaďovat detaily na sobotní zápas proti maminkám, který je součástí 10. dětské olympiády. Detaily akce vč. časů brzo zveřejníme.

U19 Němčice/Sloupnice – H.Újezd/Morašice

Odveta venkovního přáteláku na němčickém hřišti se odehrála tradičně ve středu 3. června. Kvantitou našich hráčů jsme opět vyhráli na plné čáře. Trenér už dopředu uvažoval o postavení dvou jedenácti členných týmů a využití dvou sad dresů. Ostatní činovníci dorostu tomu moc nevěřili. A ono to málem opravdu vyšlo. V kabině se sešlo 21 borců a vytáhnuli se opravdu dvě sady dresů, abychom se měli do čeho obléknout.

První poločas nastoupila modrá parta a od začátku jsme měli navrch. Své umění a hlad po gólu předvedl Ondra Mikulecký, který za poločas čtyřikrát rozvlnil soupeřovu síť u sušky. Po jednom gólu dali Luky Pavliš, Jan Fišer a Tadeáš Vytlačil. Jednou skóroval i soupeř, který přeloboval z 20 metrů Filipa Brožka, kterému tak sebral čisté konto. Hra byla poměrně jednoznačná a okolo 40 diváků, kteří si udělali ve středu čas, se bavili pohledným fotbalem.

Do druhé části nastoupila svítivě zelená parta s brankařem Kubou Sršněm, která rozhodně předvedla také pěkný výkon a dvěma góly do skóre přispěl Ondra Stodola a tečku završil Luky Pavliš. Soupeř dokázal pouze snížit z nařízené penalty, která byla asi po právu rozhodčím Vejdou nařízena.

Negativa – na tvářích kluků, kteří za poslední měsíce na sobě pracují a dávají si „do těla“ i nad rámec tréninků, bylo patrné, že zahrát si jen poločas je trochu zklamání a rádi by si zahráli více.  Žádáme o trpělivost a uvědomění si, že jsme měli v kádru 4 hokejisty, kteří od září vyjedou na led a většinu podzimu budou hájit barvy klubů s hokejkou ve znaku.

Pozitiva – těch bude rozhodně daleko více. Skvělé počasí, krásně připravené hřiště, naprosto úžasná účast hráčů, skvělý výsledek 9:2, překvapivý počet diváků, kteří se bavili fotbalem (vč. velkého množství slečen, které sympatizují s našimi borci) a nové tváře v našich řadách, což slibuje budoucnost našeho souklubí. Dalším příjemným faktem je, že jsme výkon odehráli bez kluků ročníku 2001, kteří byli omluveni. Naopak se do dresu obléknuli tři kluci ročníku 2005 a dokonce jeden ročníku 2006. Máme také radost, že na zápasy dorostu přišli kluci starší přípravky, kteří poctivě nosili zakopnuté míče. Dalším bonusem tohoto zápasu byl i letecký den Petra Vytlačila, který se svým dronem udělal velké množství fotek hřiště „u sušky“ z ptačí perspektivy. Well done. O čem se také moc nemluví, je potřeba zdůraznit, že během zápasu nedošlo k žádnému zranění. Nebo alespoň o žádném nevíme.

Sestava dle ročníků: Ivan Škeřík, Ondra Stodola, Vojta Rathouz, Michal Urban, Franta Synek, Štěpán Ludvíček, Kuba Sršeň, Martin Gyomber, Jan Brýdl, Ondra Štarman, Filip Brožek, Ondra Mikulecký, Lukáš Pavliš, Kuba Synek, Kryštof Pachl, Jirka Doleček, Karel Píša, Tadeáš Vytlačil, Fišer Jan, Martin Vytlačil a Max Nováček.

Góly: Mikulecký 4, Pavliš 2, Stodola, Vytlačil, Fišer

Velké poděkování všem klukům za účast, Láďovi Vejdovi za odpískání a bufetu za občerstvení.