Od pátku 4.3. do neděle 6.3. se náš dorostenecký tým složený z hráčů do 19 let, ze Sloupnice a Němčic účastnil soustředění před jarní částí sezóny. V pátek proběhla jedna tréninková jednotka, zaměřená především na zlepšení fyzické kondice.

V sobotu potom dvě, s totožným zaměřením. Většina z nás to solidně cítila v nohách, ale na skok do „Kotelny“ se i přes to jelo 🙂

V neděli ráno byl na plánu trénink hlavně s míčem, komplikací ovšem bylo počasí. Hřiště bylo díky mrazu úplně tvrdé, nerovné a balóny tak všem hráčům od noh odskakovaly. Ne, opravdu to nebylo naší nešikovností 🙂

Po již zmiňované čtvrté tréninkové jednotce byl na řadě oběd, na který stejně jako v sobotu, dorost včetně trenérů zavítal do restaurace „Na Nebesích“. Po naplnění žaludků a malé pauze na vytrávení, jsme vyrazili na umělou trávu do Litomyšle.
Zde nás čekalo první přátelské utkání roce 2022 a to proti Sloupenskému družstvu mužů, které přezimuje na čtvrté pozici v 1.B. třídě. Takže soupeř jako hrom.

Začátek utkání jsme sice chytili a chvilku dokonce vedli 2:1, ovšem po pár dalších minutách, už se projevila kvalita a zkušenost na jedné straně, a únava na straně druhé. Byl tak skoro zázrak když poločas skončil 2:4 z našeho pohledu.

Po poločase už se ovšem sloupenský gólo stroj pořádně rozjel, až nakonec nikdo ani nevěděl, jak utkání vlastně skončilo. Jisté bylo jen to, že nám již nebylo přáno skórovat . A tak někteří tvrdí že jsme dostali 10, jiní zase že 8, ale jak jsme se všichni nakonec shodli, výsledek není vůbec důležitý.

Důležité bylo to, že jsme se po zimě a době covidové sešli, potrénovali a ukázali že jsme pořád super parta jak na hřišti, tak i mimo něj.

Poděkování patří trenérům (Ivoš, Petr, Vašek) a Restauraci na Nebesích.

Pokud nás budete chtít shlédnout na vlastní oči, za což budeme opravdu rádi, tak nejbližší přátelský zápas hrajeme opět v Litomyšli na umělce a to v neděli 20.3.2022 od 9:00 proti dorostu Sebranic.

Od dubna nás již čekají mistrovské zápasy v Krajské soutěži dorostu, na které vás tímto srdečně zveme.