Muži Němčice – Boršov 4:2 (1:2) (5.11.2023)

S jedním bodem za celý podzim za remízu s Hradcem n. S. jsme nebyli favorité posledního kola, přesto jsme po slušném výkonu proti rezervě Dolního Újezdu chtěli neznámého soupeře z Boršova maximálně potrápit a přinést do bodové kasičky jarní části další bodový zisk.

První signál hosté vyslali, když přijeli s jedním hráčem na střídání. Přesto jsme soupeře o dvě příčky před námi nechtěli podcenit a chtěli jsme se o výsledek porvat. To nám vyšlo dokonale, když jsme (nezvykle) právě my otevřeli skóre už v 3. min. A to z PVK na levé straně trefil náš dorostenec Max Nováček padající míč na zadní tyči prvním dotekem a vedeme 1:0. Po této pohledné akci následovalo 13 minut našeho tlaku, ale s nulovou efektivitou. První dvě „tutovky“ měl na kopačce Matěj Matoušek, který šel jednou sám na brankaře a podruhé prošel ve vápně slalom mezi 3 hráči. Naopak soupeř zužitkoval hned první šanci a po chybě na středu hřiště se ve 20. min efektivně dostal na tři doteky až k zakončení, srovnáno 1:1. Aby toho nebylo málo, tak do přestávky se podařilo Boršovu prosadit ještě jednou a to díky nepozornosti při vhazování soupeřova autu. Poločas prohráváme 1:2, ale jediný náš hráč či fanoušek nevěřil v to, že bychom dnes nedosáhli na body.

Hvizdem do druhého poločasu začala ještě daleko větší dominance našeho mužstva, kterou hned v 49. min srovnává Matěj Matoušek skóre na 2:2 pěknou individuální akcí po pravé straně. Další Matějův výlet za boršovskou obranu hosté už museli řešit nedovoleným zákrokem ve vápně a ten penaltu s jistotou proměnil, vedeme 3:2. Posledním „hřebíčkem“ pro hosty byla akce Lukáše Pavliše v 70. min, který po uvolnění přes obránce zjistil, že ho odevzdaný soupeř nepronásleduje, v klidu si z pravé strany doběhl do velkého vápna a uklidil míč za záda boršovského gólmana.

Po této akci se hosté díky frustraci z výsledku zcela sesypali. Ještě v 70. min padly dvě červené karty. Jedna po dvou žlutých a jedna přímo za nakopnutí míče a inzultace rozhodčího. Třetí červená hostů padla v 85. min, kdy hostující hráč velmi nebezpečným zákrokem zajel do Matěje Matouška. Boršov dohrál v 8 hráčích a v Deníku se psalo o rekordu podzimu (Boršov 8 ŽK a 3 ČK).

Po prvním vítězství v okresním přeboru je potřeba také poukázat na dvě chyby, z kterých jsme dostali dvě branky. Víceméně více příležitostí si soupeř ani nevypracoval, ale takovým to chybám se musíme v jarní sezóně vyvarovat. Kluci dnes odehráli skvělý zápas, měli jsme silnou sestavu i lavičku a vyšla nám taktická změna rozestavění do 2. poločasu. Do zimní přestávky se nám tak podařilo v tabulce přiblížit k soupeřům před námi. Pozitivní byla i divácká návštěva, které naši modelové předvedli novou kolekci slušivých dresů 😉.