U11 TURNAJ ČISTÁ (27. 5. 2023)

Poslední květnovou sobotu nás čekal turnaj v Čisté, kde jsme postupně narazili na týmy z Jevíčka, Březové a domácí Čisté. Opět nám chyběli kluci Krejčí, tentokrát s nimi na dovolenou vyrazil i Alda a v týdnu se zranil František. Do sestavy se ovšem vrátil Vojtík, takže na trunaj jsme vyrazili se dvěma kluky na střídání.

První zápas jsme hráli proti Jevíčku, které běžně přehráváme a za které nastoupila i tři děvčata. Ovšem dnes jsme se pouze bránili a ani to nám nešlo úplně dobře. Poločasové skóre bylo 0:5 a konečné 0:7, kdy za celý zápas jsme si vypracovali snad jen 3 náznaky šancí.

Další zápas jsme nastoupili proti Březové, kterou také běžně přehráváme. Ale jak asi tušíte, tak s naší sestavou jsme tahali za kratší konec. Konečné skóre 7:10 je sice divoké, ale nevypadá úplně špatně. Ovšem většina našich gólů padla z dálky, kdy soupeřův brankář obvykle hraje vytažený na půlce. Pět našich gólů vstřelil Tobík a po gólu dali Vojtík a Šíma.

Poslendí zápas proti Čisté jsme očekávali gólový nášup, který se ovšem nekonal. Dokonce jsme vedli 3:0 po gólech Tobíka. Čistá přeskupila sestavu a do poločasu srovnali skóre na 3:3. Ve druhém poločase naši kluci už doslova tahali nohy, protože téměř celý turnaj odehráli s minimem střídání. Nakonec jsme jsme prohráli 3:8 a na trunaji jsme skončili poslední.

Turnaj odehráli Lukyn, Matouš, Vilda, Tobeš, Vojtík, Šíma, Robin a Kristián. Pro kluky určitě bylo užitečné vidět, že mají na čem pracovat, tak snad si to na tréninku uvědomí.

Příští týden hrajeme opět v sobotu tentokrát v Morašicích, což bude poslední soutěžní turnaj, protože za 14 dnů se hraje závěrečný turnaj se všemi účastník soutěže.

U15 Němčice – Březová n. S. 0:5 (0:1) (28.5.2023)

První polovinu finálové nadstavby jsme zakončili domácím zápasem s týmem Březová, která se již několik let prezentuje skvělou prací s mládeží. Přestože mají problém s množstvím hráčů, dokáží to nahradit herní kvalitou. I to, že většina starších žáků nastupuje celou sezónu za dorostence (kteří jsou na 2. místě!) jasně naznačuje, že Březová nebude mít ve finálové skupině žáků konkurenta. Na náš trávník přivezli i 4 mladší žáky, což bylo povzbudivé.

Protože jsme museli hrát bez našich dvou nejstarších hráčů, udělali jsme změnu v obvyklé sestavě. Asi to největší překvapení byla první polovina, kdy jsme dokázali se soupeřem držet krok. Pouze v 22. min se jim podařilo z nějakých 14 m prostřelit po zemi pěknou střelou k tyči, kterou Ondra Hác ani neviděl. Divácky i herně to byl poměrně slušný fotbal dvou vyrovnaných družstev. Dokonce jsme měli poměrně hodně příležitostí a 3-4 vyložené šance. Přestože jsem chtěl po hráčích určité herní prvky, nedokázali je sehrát, ani při opakovaném upozornění. Zejména ke konci poločasu jsme dělali velké množství chyb, které soupeř naštěstí nepotrestal a Ondra v brance je dokázal vychytat.

V druhé polovině realizačnímu týmu hostů došla trpělivost s nejistým výsledkem a vypustil na nás svou silnou sestavu, která nám předvedla, jak se hraje fotbal. Jestli nám v první polovině dělali problémy rychlostně, nyní jsme jim nestačili ani kombinačně a skvělou hrou nastříleli další 4 branky.

Naše kluky jsem po odehraném zápasu pochválil, hráči Březové jsou technicky i rychlostně někde jinde a je potřeba to přijmout. Přesto jsem ze zápasu, zejména z prvního poločasu, měl velmi dobrý dojem. V takovýchto zápasech vyplavou slabiny každého družstva, z kterých je třeba si vzít ponaučení. Věřím, že do druhé poloviny finálové skupiny máme co napravovat. Dvě prohry o jeden gól (Opatov 1:2, Borová 2:3) jsou jasnou výzvou do následujících kol soutěže.

Muži Sebranice – Němčice 2:4 (2:2) (27.5.2023)

K venkovnímu zápasu mužů jsme tentokrát zavítali na hřiště Sebranic, jehož hráči se v jarní části herně značně zlepšili. Minulé kolo dokázali porazit 3:2 na venkovním trávníku Čistou. Zajímavostí utkání byla dvojice čárových rozhodčích ve věku 16 a 17 let a poměrně silná divácká kulisa.

Soupeř nás překvapil rychlým gólem v 3. minutě a celý první poločas jsme dotahovali skóre a tahali jsme za kratší provaz. Díky přímáku Tadeáše Vytlačila a úniku Martina Večeři jsme přesto dokázali dohrát remízový poločas 2:2.

V druhé části jsme už dirigovali tempo hry my a dvěma góly rozhodl zápas rychlonohý Matěj Matoušek. První branku vstřelil po individuálním uvolnění mezi hráči a druhý gól padl z penalty, pro kterou si Matěj doslova došel. Oproti prvnímu poločasu jsme předvedli dobrý výkon a odvážíme si ze Sebranic cenné 3 body.

U11 Turnaj Opatov (20. 5. 2023)

Teplou májovou sobotu jsme vyrazili do Opatova, kde oproti rozlosování chyběl tým Bystrého, ale naštěstí Horní Újezd/Morašice dali dohromady opět dva týmy, takže se hrál plnohodnotný turnaj proti třem soupeřům. V pátek si obnovili zranění Tobík a plánovaně nám chyběli kluci Krejčí. U Tobíka byl start nejasný, ale nakonec nastoupil. Absence kluků Krejčí je výrazné oslabní, ale ostatní kluci si alespoň vyzkoušeli hrát bez Toma, kdy na něho až moc spoléhají a myslí si, že se zápasy vyhrávají sami.

První zápas jsme byli vhozeni do vody proti domácímu Opatovu. Je to na všech postech kompaktní tým, který jsme letos ještě neporazili. Kvůli nedostatku obránců šel do branky Alda a Lukyn hrál v obraně. I v tomto zápase Opatov od začátku dominoval. V poločase vedli 7:0, několik akcí jsme také předvedli ovšem bez gólového efektu. Konečné skóre bylo 0:10.

Další zápas jsme nastoupili proti Morašicím, což byl tým začínajících hráčů. Do branky se vrátil Lukáš a v obraně vypomohl Vilda. Ač jsme jasně vedli a kluci předváděli pohledný kombinační fotbal, tak i Morašice měli několik nedotažených šancí. V poločase jsme vedli 4:0 a konečné skóre bylo 8:1 v náš prospěch. O 6 našich gólů se postaral Fanda a po gólu vstřelil Vilda a Tobík. Jak už jsem zmínil, tak kluci pochopili, že v takovém zápase je možné vyzkoušet si hrát fotbal týmově a byla to hezká podívaná.

Poslední zápas jsme nastoupili proti Horními Újezdu. V zápase byl soupeř o něco lepší, což platilo i o skóre. Prohráli jsme 3:5, všechny naše góly dal Fanda.

I přes absenci kluků Krejčí jsme neodehráli špatný turnaj. Poslední dva turnaje se výborně rozehrál Vilda, který využívá svoji rychlost a nabíhá za obranu do zakončení a zároveň plní svoje obranné povinosti. I přes zranění odehrál velkou porci minut Tobeš. Fanda, jako záskok za Toma na středu hříště dal uctyhodných 9 gólů. Zodpovědně bránil Matouš a přidal i několik kliček a je vidět zlepšení rozehry a sebevědomí na hřišti. V útoku se statečně pral a nabíhal Alda. Mladší a začínající kluci se také zlepšují, ale nevydrží pozornost a tempo celou dobu na hřišti, což proti týmu Opatova je znát. Celý turnaj odehráli Lukyn, Tobík, Matouš, Vilda, Fanda, Alda, Šíma, Robin a Kristián.

Následující týden jedeme v sobotu 27. 5. do Čisté.

Muži Němčice – Stare Město 5:1 (1:1) (20.5.2023)

Ač výsledek vypadá pozitivně, první poločas tohoto zápasu byl z naší strany velmi špatný. Soupeř, který pár hodin před zápasem měl k dispozici 7 hráčů a bral s sebou všechno co má nohy a registraci FAČR, k nám přijel v 11 hráčích.

V žádném ze zápasů této sezóny jsme neměli tolik času a tolik prostoru. Výsledkem toho byl remízový stav na konci první části 1:1, kdy se dokázal prosadit pouze stoper Ivan Škeřík z TK.

Do druhého poločasu se hra výrazně změnila. Postupně se prosadil rychlým brejkem po straně Martin Večeřa, v chumlu z krátké vzdálenosti se dobře zorientoval Roman Borek, atraktivními nůžkami zavěsil Lukáš Pavliš a konečný účet uzavřel Tobiáš Gremlica, který důrazně donesl míč na prsou za brankovou čáru.

Výsledek dobrý, 3 body zůstaly u Sušky, ale na výkon v prvním poločasu bychom rádi rychle zapomněli.

U15 Borová – Němčice 3:2 (2:1) (20.5.2023)

Na silného soupeře z Borové jsme tuto sezónu nenašli recept. Nejprve jsme na malém hřišti v Telecím podlehli 0:3 a na jaře na domácím trávníku jsme sice předvedli vyrovnanější výkon 1:2, který na zisk bodů ale nestačil.

Ve finálové části jsme se proto chtěli pokusit papírového favorita potrápit. Přestože jsme po celý zápas nenechali vedoucího střelce (Štěpán Lorenc) vstřelit branku, ukázal nám své přednosti již v první minutě. Utekl po své pravé straně a nahrávkou pod sebe nechává svého spoluhráče skórovat už v 1. min zápasu! Naši kluci se snažili hrát a při jednom z úniků Vítka Koláře do vápna ho soupeř zastavuje ostrou „kosou přes holeň“, která měla parametry červené karty. Rozhodčí nařídil pouze penaltu, kterou Matěj Pecháček proměňuje. Nadále se hra odehrávala v duchu nakopávaných míčů Borové, která dle mého měla přihlásit soutěž nohejbalu a s fotbalem jejich výkon neměl mnoho společného. Co se soupeři musí ale přiznat, jsou skvěle kopané rohy. Jedním z nich se prezentovali před přestávkou a v 27. min zakončují hlavou do naší sítě na 2:1.

V druhé části jsme předvedli lepší výkon. Daleko lépe jsme přistupovali k hráčům, viděli jsme více kombinací, i výkopy od branky měly dobré parametry. Přesto nás soupeř potrestal a zvyšuje na 3:1. Opět skvěle kopnutým a zakončeným rohem. Naši kluci nadále bojovali a odměnou jim bylo snížení z kopačky Standy Suchánka, který chytře přeloboval domácího brankaře.

Vzhledem k vzájemným zápasům s Borovou je potřeba hodnotit tento zápas jako velmi dobrý a klukům jsem poděkoval. Viditelně nám dělá problém hra týmů, které nakopávají míče bez fotbalové kombinace. Ale je to sport a je pouze na nás, abychom našli recept i na tuto hru. Je potřeba zapracovat na bránění rohů, z kterých jsme v tomto zápasu dostali dvě branky.

U11 Turnaj Němčice (14. 5. 2023)

Po 14-ti dnech jsme 11. kolo soutěže pořádali opět na domácím hřišti. Zavítali k nám tymy Horní Újezd/Morašice, Sebranice a Městečko Trnávka.

První zápas jsme hráli proti týmu HÚ/Morašice, který jsme letos celkem snadno přehrávali. Ovšem na tomto turnaji nás výrazně potrápili. Když po poločasové přestávce vyrovnali na 3:3, tak jsme několik minut před konce sáhli k nepopulárnímu, ale účinnému kroku, kdy jsme nasadili zkušenější borce do obrany i útoku. Díky závěrečnému tlaku jsme vedení strhli na naši stranu a vyhráli jsme 6:3. Našimi střelci byli 3x Tom, 2x Štěpa a 1x Tobeš.

Další zápas proti Sebranicím, který nám je více než vyrovnaným soupeřem, jsme oproti minulému týdnu vedli my. Ovšem po poločase také srovnali na 2:2, ale tentokrát bez nutnosti nasazení zkušenějších borců jsme strhli vedení na naší stranu díky dvěma Tomovým gólům. Nakonec jsme vyhráli 4:2. Tom vstřelil 3 góly a 1 gól byl vlastní po zahraném rohu Štepou.

Poslední zápas proti oslabenému týmu z Městečka Trnávka byl pouze otázkou skóre.Vyhráli jsme pohodlně 14:0. Góly vstřelili 5x Tom, 4x Tobeš, 2x Robin a po jednom gólu dali Fanda a premiérový gól Kristián. Tento zápas byl dobrou průpravou pro začínající kluky, protože hráli proti také začínajícím hráčům.

V jarní části sezóny jsme zatím všechny turnaje vyhráli. Ovšem další víkend jedeme do Opatova, který jsme na podzim neporazili a navíc pojedeme výrazně oslaběni bez kluků Krejčí. Turnaj se koná v sobotu 20.5. v 10h.

Jarní nábor nových krokodýlů

Zveme všechny zájemce o fotbal, holky i kluky. Přijďte se s námi pobavit hrou. Jsme dlouhodobě zaměřeným klubem právě na výchovu mládeže, můžeme nabídnout pohybové aktivity formou zábavy a dobré krokodýlí partičky, která nekouše. Těšíme se na vás.

U15 Opatov – Němčice 2:1 (1:0) (13.5.2023)

Na první zápas finálové nadstavby A nebudeme vzpomínat v dobrém. První poločas se odehrával ve vyrovnané hře obou týmů, rozhodčí Havránek nechával hru plynout, přestože zde bylo spousta zákroků za hranicí pravidel. Navíc některé fauly domácích byly nelogicky otočeny v náš neprospěch. Ke konci jsme vlastní chybu v rozehrávce soupeři darovali vedení a v 34. min jsme šli do kabin za stavu 1:0.

Hned na začátku druhé části srovnáváme. Matěj Pecháček přenáší na kapitána Vítka Koláře, ten míč sklepává a Jonáš Voleský uklízí do soupeřovi sítě. Už to vypadalo, že dojde k dělení bodů, ale ztrátou koncentrace nám proniká hráč mezi obránci a 2 min před koncem zápasu přicházíme o remízový bod.

Zápas měl však temnou dohru v podobě zjištění, že u týmu došlo k neoprávněnému nastoupení hráče do zápasu. Hráč č.2, který se po celou dobu zápasu prezentoval agresivní hrou a viditelně měl za úkol hlídat našeho kapitána, není ve fotbalové asociaci jako hráč registrovaný. Bohužel jsme to zjistili až po uzavření zápisu. Podali jsme tedy protest, poskytli jsme komisi prokazatelné důkazy a čekáme na vyjádření, jak bude tento přestupek potrestán. Prohráli jsme zápas o jeden smolný gól, soupeř hrál nečistě a proti pravidlům, přesto řády FAČR uvádějí, že podáním protestu nelze zápas kontumovat v náš prospěch. Je to nelogické, ale je potřeba to přijmout a čekat, jak komise rozhodne.

Detaily protestu se dozvíte v přiloženém zápisu o utkání.