Muži Čistá – Němčice 2:4 (0:3) (5.11.2022)

K poslednímu (14.) kolu podzimní části soutěže III. třídy jsme zajížděli na hřiště Čisté, s kterou jsme na domácím hřišti prohráli 0:2 a tři kola zpět dokázala porazit vedoucí tým Vendolí. Realizační tým Čisté měl před našim zápasem poměrně vysoké sebevědomí a před výkopem otevřeně mluvil o ambicích na postup. Být pokorný má ovšem své důvody.

Jak je u nás zvykem, do základu šli hned dva dorostenci a další tři čekali na svou příležitost na lavičce, přestože měli v nohách 90 min zápas se Semanínem. Věděli jsme, že musíme pohlídat zkušeného mazáka Dušana Nepraše, max se soustředit na prvních 15-20 minut zápasu a hrát technický fotbal. Splněno do puntíku. Hned v 6. min Luďa Štarman přenáší hru na levou stranu, Honzek Veselý pak křížem na Matěje Matouška a ten se nemýlí, vedeme 1:0. O Matějových kvalitách soupeř velmi dobře věděl a dávali mu to důrazem najevo. Jeden z takových faulů se odehrál v 18. min cca 20 m od branky domácích. K míči se postavil Lukáš Pavliš a levačkou míč zatočil do brány. Přestože si na míč gólman sáhl, propadl mu za záda a vedeme 2:0. To ještě nebylo ale všechno. Ještě 15 min před odchodem do kabin Tobiáš Gremlica skvěle našel Filipa Lipavského na pravé straně a ten vybíhajícího brankaře prostřelil. Vedeme 3:0 a nervozita domácích silně vstoupá. V kabině pochvala za plnění úkolů, zodpovědný a pokorný přístup, plnit herní taktiku, která fungovala.

Do druhého poločasu přišli ti samí rozhodčí, ale… Nemohu si odpustit subjektivní komentář, že rozhodnutí, která od hlavního sudího padla v druhém dějství, byla nepochopitelná i pro většinu domácích fanoušků. Je hodně utkání, kde se nařídí dvě penalty. Ale byli jsme svědky, kdy se penalta kope po provinění hráče 2 metry od boční lajny velkého vápna. Novinka v pravidlech? Zlomové okamžiky jsme však zvládli. Pardon, zlomové okamžiky Čistá nezvládla. Jednou se vyznamenal hlídač tří tyčí Matyáš Čechlovský, který vytáhl střelu do břevna, podruhé hráč domácích trefil břevno sám, tentokrát bez naší pomoci. Své kvality však prokázal zmiňovaný Dušan Nepraš, kterému se povedlo dvakrát v druhé půli vstřelit branku. Mezi jeho zářezy se však svým pomyslným dlátem zapsal i náš Matěj Matoušek, který nepohrdnul v 66. min nahrávkou od Lukáše Pavliše a psychicky nalomeného brankaře Čisté další brankou donutil k vystřídání.

Nejenom toto utkání, ale i naše hra s vedoucím Vendolím dvě kola zpět ukazují, že v III. třídě se dá hrát s každým. Taktika nám tentokrát vyšla dokonale a ač jsme hráli proti 12, dotáhli jsme zápas do vítězství 4:2. Velká pochvala každému jednomu hráči za zodpovědný přístup a plnění své role na hřišti. Kdo by při rozhodnutí o přihlášení soutěže čekal, že přezimujeme jako nováček v horní polovině tabulky s 20 body! Smysl a důvod přihlášení soutěže, stejně jako měřitelné ambice si pokorně necháme v kabině. Čeká nás nyní Vánoční přestávka a po Novém roce intenzivní příprava. Pokud dopadnou jednání s našim sponzorem, odlétáme k přípravě na dva týdny do Španělska, kde se na jarní část budeme fyzicky důkladně připravovat.

Všem fanouškům, hráčům a jejich rodinám příjemné svátky, odpočinek a brzo zase na trávníku s krokodýlem.