Muži – 1. kolo poháru Němčice – H. Újezd 1:2 (0:2) (30.8.2023)

První z dvou odložených utkání podzimu jsme odehráli ve středu 30. srpna. Šlo o 1. kolo poháru OFS, kde jsme měli na domácím trávníku nalosovaný tým H. Újezdu. Víceméně šlo o přátelské utkání, které mělo sloužit k rozehrání před sezónou.

Vzhledem k našemu umístění v tabulce po 2 kolech, chtěli jsme si v tomto zápasu vyzkoušet nějaké nové věci, které bychom chtěli přenést do herního projevu dalších kol. Po celý zápas byl patrný rozdíl v herním projevu H. Újezdu v porovnání s D. Loučkou. Na vše jsme měli dostatek času a z pohledu obrany jsme si vyzkoušeli držení míče, které jsme měli v poměru více jak 60:40%. Fotbal se hraje ovšem na góly a v této kategorii byl úspěšnější soupeř. V 5. min se prosadil dobře umístěnou střelou a v 44. min, po chybě v obranných řadách, se prosadil podruhé těsně před poločasovou přestávkou. Obě branky vstřelil mladičký Lukáš Havran.

Druhá polovina utkání se odehrávala v podobném herním stylu pomalejší hry, nám se povedlo pouze snížit na 1:2 z kopačky Romana Kopeckého. Věříme, že tento zápas nám pomohl k rozkoukání v nové soutěži a v dlouhodobé práci na zkvalitnění hry. Špatnou zprávou je, že se při utkání v souboji zranil Martin Večeřa, přejeme brzké uzdravení.

Napsali o nás:

Muži Dlouhá Loučka – Němčice 5:1 (2:0) (27.8.2023)

K našemu teprve druhému zápasu II. třídy jsme zavítali na hřiště Dlouhé Loučky, která v prvním kole dokázala v poháru porazit Mladějov 5:2 (my jsme s Mladějovem prohráli před týdnem 2:3). Není třeba detailně sledovat výsledky začátku sezóny, každý zápas pro nás bude nový a velmi těžký! Je potřeba být realistou. Po postupu z 4. místa III. okresní třídy je potřeba zůstat při zemi a uvědomit si, že volba hrát vyšší soutěž bude těžký oříšek. Speciálně Dlouhá Loučka je vyzrálý a kompaktní tým, plný zkušených borců s krajskou zkušeností, Zdeněk Konečný dokonce se zkušeností z letohradské divize.

Od první minuty jsme měli na míči problémy s rychlým dostupováním a fyzicky skvěle připravený soupeř nám nenechal metr trávníku zadarmo. Soupeř měl velkou převahu jak v držení míče a pohybu, tak ve zpracování dlouhých nákopů, při kterých se jim skvěle lepil míč na kopačku. Soupeř vedl hned od 5. min a do poločasu přidal v 40 min druhý gól z penalty, když se ve vápně snažil našemu Tobiášovi Gremlicovi soupeř v souboji stáhnout trenky a on se po něm ohnal rukou.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se o výsledek zkusíme porvat a podržet hru více na svých kopačkách. Na Loučce bylo však znát, jak mají styl hry zažitý. Držení míče na vlastní polovině s mezihrou a se správným načasováním přesné pasy na rozběhnuté útočníky. Je potřeba ale naše kluky pochválit za 3-4 pohledné a nebezpečné akce, které většinou vznikaly po krajích zálohy s centrem do vápna, nebo nahrávkou mezi obránce. V závěru utkání se nám podařilo skórovat z kopačky Matěje Matouška, který podepsal konečný výsledek na 5:1 pro soupeře. Skvěle zachytal Matyáš Čechovský, který dokázal zlikvidovat velké množství tutovek soupeře.

Náš mlaďoučký tým, který je doplňován šikovnými dorostenci, má před sebou ještě hodně práce. Věříme, že kvalitativní skok do vyšší soutěže po 4-5 kolech rozdýcháme a během podzimu předvedeme vyrovnanější zápasy.

Příští utkání hrajeme na domácím trávníku hned ve středu 30.8., kdy dohráváme odložené pohárové kolo s H. Újezdem. Přijďte nás podpořit, výkop v 17:30.

U15 Březová n. S. – Němčice/Janov 2:6 (1:1) (27.8.2023)

K prvnímu kolu soutěže starších žáků U15 jsme zavítali do Březové, která minulou sezónu suverénně vyhrála. Po odchodu herně silného ročníku 2008 do dorostu však březovský klub přihlásil pouze soutěž U15, kde hrají jak starší, tak mladší žáci. To známe z minulé sezóny velmi dobře.

My jsme díky dovoleným a táborům nebyli schopni o prázdninách sehrát jediné přátelské utkání a šli jsme tak rovnou naostro do zápasu. Neměli jsme proto vysoká očekávání a přistupovali jsme k zápasu s pokorou a respektem.

Od první minuty jsme měli více ze hry, ale hra byla oboustranně kostrbatá s velkými nepřesnostmi. Až v 16. min odšpuntoval skóre premiéry našeho souklubí Matyáš Fišmon povedeným brejkem s přesným zakončením. Při jedné akci soupeře, od pravého rohu směrem do vápna, náš agilní Tadeáš Májek předskočil útočícího hráče a vypíchl mu čistě míč. Bohužel rozhodčí tento šikovný kousek Tádi viděl jako faul a nařídil penaltu. Stav se mění na 1:1. Euforie z vedení nám zcela sebrala chuť hrát, velmi pozvolna jsme se vraceli do hry a za tohoto stavu poločas i skončil. Poslední cca 2 min jsme však předvedli překrásnou kombinační hru, za kterou jsme kluky pochválili.

Druhý poločas byl v porovnání s prvním jako noc a den. Nejprve se krátce po začátku pěkně prosadil Standa Suchánek, po té pasu středem hřiště neodolal Matyáš Fišmon, po dlouhé odmlce skóroval i Jéňa Pavliš, když naběhl na přímý kop a svůj hattrick zkompletoval Matyáš Fišmon v samostatném brejku. Za stavu 1:5 jsme udělali drobnou chybičku při výkopu a březovští dávají první branku ze hry. Poslední tečku si ale nechal na konec Standa Suchánek, když potrestal chybu v rozehrávce a uzavřel konečný účet na 2:6.

Skvělý výsledek, velmi dobře fungující obrana, Martin Jirásek se vytáhl několika velmi pěknými zákroky v brance. Kaňkou na výsledku tak byla snad jen administrativní chyba, spojená se změnou čísel dresů před zápasem, což Matymu sebralo hattrick v zápisu o utkání. Ten bude ale sekretářem OFS do týdne opraven. Pochvala také skvěle hrajícímu soupeři, který nám nic nedaroval ani s mixem mladších a starších žáků, vč. dvou šikovných děvčat.

Další utkání hrajeme v sobotu 2.9. na hřišti v Janově, výkop v 14:00. Přijďte nás podpořit.

Muži Němčice – Mladějov n. M. 2:3 (1:2) (20.8.2023)

Po dvou neodehraných utkáních (pohár a 1. kolo) z důvodu nezpůsobilé hrací plochy, jsme k prvnímu ostrému zápasu okresního přeboru nastoupili na domácím trávníku proti týmu Mladějova n. M.

Velký rozdíl herního projevu byl patrný snad 30 min hry, kdy nás soupeř přehrával pohlednou kombinační hrou a držením míče na svých kopačkách. K našemu štěstí dokázal soupeř pouze dvakrát proměnit svoji převahu v této části zápasu (21. a 28. min) pohlednými akcemi, kdy zakončoval do prázdné branky.

Poté přišel monet zvratu. Do poločasu dal Matěj Matoušek kontaktní branku (36. min) a po poločasové přestávce stejný hráč dorovnal (55. min) na 2:2. Soupeř byl zaskočen a sám cítil, že zbytečně za dvoubrankového vedení polevil v kombinaci. Nakonec byl zápas rozhodnut z kopačky soupeře, kdy v 72. min hráč Zdeněk Opletal nabil tříštivým nábojem a z prvního doteku asi z 25 m vyslal ostrý projektil pod břevno. Opravdová paráda!

Naši kluci zaslouží pochvalu za morální sílu a srovnání stavu na 2:2. Po zápasu jsme se shodli, že takto herně kvalitní soupeř u nás již hodně let nehrál. Byla to radost, přestože jsme nedosáhli ani na jeden bod. Na týmu Mladějova je vidět, že spolu hrají X-tou sezónu v stejné sestavě. Příjemná byla i zpětná vazba od soupeře, který naše hráče pochválil a vidí v nás velký potenciál do dalších let.

Další zápas hrajeme v neděli 27.8. v Dlouhé Loučce, výkop 17:30. Po té dohráváme ve středu 30.8. pohárové utkání s H. Újezdem na domácím trávníku. Přijďte nás podpořit.

7. fotbalový kemp Němčice 2023

Již 7. ročník fotbalového svátku dětí od 5 do 19 let proběhl na našem hřišti o víkendu 12.-13. srpna. Tentokrát se přihlásilo 44 hráček a hráčů (stejně jako před rokem). O skvělý servis stravy a pitného režimu se starala děvčata Jitka Marková, Jana Marousková a Martina Pavlišová, o tréninkovou aktivitu čtyř věkových skupin se staral Kuba Marek, Tomáš Marousek, Franta Veselý, Pavel Mackerle Lukáš Pavliš jun a Lukáš Pavliš sen. Nabídku bufetu měl ve svých rukou pohostinný mlynář Víťa Stránský. Jako obvykle, dvoudenní program se skládal nejenom z tréninkových jednotek, ale také z teambuildingových aktivit, které jsme letos z důvodu skvělého počasí zaměnili za atraktivní koupačku na němčické plovárně😊. Sobotní šipkováná ovšem nesměla chybět, tentokrát ale bez staré medvědice. Ze zvířecího světa nám však po celý víkend dělal společnost náš krokodýl Venda Chňapík, který se na koupalku zhostil funkce plavčíka.

Za ta léta organizace tohoto fotbalového svátku jsme si zvykli na nějakou tu přeháňku během víkendu, ale tentokrát bylo počasí objednáno na jedničku. V nedělním programu k nám opět přilétla čtveřice profi létajících trenérů, kteří obohatili nejenom tréninkovou jednotku našich dětí, ale i trenéři se měli příležitost přiučit novým tréninkovým technikám a metodice v práci s dětmi.

Přestože je příprava a realizace kempu časově i finančně dosti náročná, věříme, že si děti víkend s míčem skvěle užily a dokázali jsme smysluplně obohatit jejich prázdninový čas.

Velké díky celému realizačnímu týmu, dětem za hojnou účast a holkám z KD za skvělé obídky😉.

Za realizační tým Lukáš Pavliš

Podklady k 7. fotbalovému kempu 2023

Zdravím účastníky 7. fotbalového kempu 2023. Pro tento rok se nám přihlásilo na prázdninovou akcičku 44 hráčů, o které se bude starat zkušený realizační tým. V příloze najdete program a časový harmonogram, v sobotu i v neděli začínáme od 8:00.

Pro hráče jsou připraveny tréninkové jednotky kombinované s doprovodným programem plným her a zábavných soutěží. To vše s kvalitní stravou a pitným režimem. Na neděli k nám zavítají létající trenéři, kteří odtrénují dopolední tréninkovou jednotku.

Praktické rady – doporučujeme rodičům zejména odzkoušet fotbalovou obuv. Bývá standardem, že po prázdninách vaše dítko trochu povyrostlo, popř. nejsou kopačky v dobrém technickém stavu. Co se týče tréninků, zkontrolujte si – kopačky, tréninkový dres, stulpny, chrániče a lahev na pití.

Co se týče volného programu, který spolu budeme po dva dny trávit – osuška, mýdlo, pantofle, sportovní/volnočasové oblečení a obuv, peníze na nějakou sladkost v bufetu (do 100,-), zákaz telefonů a tabletů – na to tady nebude čas. V rámci klubové příslušnosti doporučujeme vzít týmové oblečení (triko, bundu). Nezapomeňte přibalit i plavky!

Letos bychom rádi pozvali rodiče a přátele klubu na sobotní podvečer, kdy bude během opékání příležitost si sednout a popovídat nejen o fotbalu😊.

Tak v sobotu 12.8. před 8 hod ráno na hřišti …