Němčice/Sloupnice – Proseč 2:2 (1:0)

Do utkání s Prosečí jsme šli s cílem konečně získat první vítězství v soutěži. Obzvláště při vzpomínce na podzimní utkání v Proseči, kdy jsme většinu zápasu vedli a o body jsme přišli v 88.min, Utkání jsme začali aktivně s větrem v zádech. Odměnou nám byl gól už v 9.min. kdy se po samostatném uniku opřel do skákajícího balonu netradičně pravačkou L.Pavliš a jeho střela se otřela o břevno za hostujícího golmana. Nadále jsme ohrožovali branku Proseče – J.Sršen dorážkou po rohovém kopu z malého vápna těsně minul. V dalším průběhu zápasu se začali osmělovat i hosté. V několikati jejich šancích řešila „požár“ naše obrana nebo golman. Několikrát hosté svoji šanci vyřešili střelou těsně vedle. Nicméně naši hráči si v dalším průběhu 1.poločasu vypracovali čtyři téměř totožné 100% šance, kdy vždy po prostrčení L.Pavliše šel sám z levé strany na bránu O.Štarman – bohužel 4x neproměnil. Místo jasného vedení byl poločas pouze „hubených“ 1:0 pro nás.
V 2.poločase se hostující hráči zlepšili a začali více ohrožovat naši branku. Obrana několikrát řešila situaci na poslední chvíli. V průběhu 2.poločasu začal také „úřadovat“ velice nepřesný rozhodčí Frank. Nepískal naprosto evidentní fauly, viditelné i slyšitelné na druhém konci hřiště. Nutno říci, že takto poškozovat oba dva týmy. Po faulu na hranici šestnáctky kupodivu pískl do píšťalky a odpískal v náš prospěch. Přímí kop chytře a zkušeně proměnil opět L.Pavliš. V 50.min. vedeme 2:0. Chvíli poté nám pan rozhodčí upřel naprosto jasnou penaltu za sražené O.Štarmana v pokutovém území. Hosté začali poté více útočit ve snaze udělat něco s výsledkem. Několik ošemetných situací naši hráči vyřešili, ale pak došlo na to, že v 72.min. náš golman naprosto jednoduchý balon, který hodlal chytit do náručí pouze srazil vedle sebe a hostující hráč mel před sebou pouze prázdnou branku 2:1.
Hostům to vlilo krev do žil a my se začali bát o výsledek. Další hrubá chyba, která nás sebrala celkem jasné vítězství se stala v 86.min., kdy po dlouhém nákopu brankáře si naši stopeři dávali přednost, nikdo neodehrál skákající balon a nikdo neodblokoval hráče, který utekl a prostřelil Čechlovského 2:2. Všichni naši hráči, trenéři i fanoušci byli konečným výsledkem nesmírně zklamáni.
Ještě bych se vyjádřil k řízení zápasu p.Frankem. Na začátek je nutno říci, že rozhodčí neměl na naše obdržené góly vliv. Zápas jsme si dokázali zkazit sami svými hrubými chybami. Ale je také nutno říci, že pan rozhodčí byl tentokráte nejslabším článkem na hřišti. I když je nedostatek sudích, tak než takovýto rozhodčí, je můj názor takový, že by bylo lepší, kdyby odpískla utkaní jakýkoli laik. Rozhodčí Frank utkání, kde fatálně chyboval na obě strany ještě navíc odřídil s velkou dávkou arogance a naopak bez jakékoli známky sebereflexe!!!

U15 Kunčina/Mladějov – Němčice (23.4.2022)

Tentokrát jsme zajížděli na hřiště Kunčiny, která hraje v souklubí s Mladějovem, s kterým jsme na podzim remizovali 1:1 během programu oslav 100 let našeho spolku. Cíl byl jasný a to dovézt domů nějaké body od soupeře, který je v tabulce dvě místa za námi. Kluky jsme důrazně upozorňovali, aby soupeře nepodcenili a snažili se hrát kombinační hru. Skvěle upravené hřiště a nádherné zázemí klubu hrajícího mužskou 1.B třídu si říkalo o kombinační hru po zemi. Složení soupeřova týmu vypadalo pro nás opticky nadějně, když k čtyřem hráčům starších žáků (2007/2008) byla soupiska doplněna o mladší žáky a dokonce čtyři hráče starší přípravky.

Zápas začal poměrně dobře a lehkou herní převahu proměnil v 12. min v první branku Standa Rozoral. To bylo ze zápisu do tabulky našich střelců ale vše. Skvěle hrající zadní řada soupeřova týmu, poskládaná ze zkušených borců starších žáků a zejména rozdílový kapitán, hráč č. 6 Vendelín Václavek, nám nedovolili dostat se do nějakých vážnějších akcí a ohrozit jejich branku. Při dobývání obranného valu jsme naopak zbytečně přicházeli o míč a dovolili jsme tak mladičkému zbytku týmu soupeře kombinovat.

Když soupeř po 11 min srovnal skóre, ještě stále z kluků dýchal hlad a bojovnost po vítězství. Největší zlom asi nastal, když soupeř přidal do poločasu druhý gól v 32. min z kopačky agilního kapitána. V druhé části nás už soupeř přehrával a pokusy dlouhých nákopů za zkušenou obranu končily na zpracování míče, nebo praporkem domácího asistenta rozhodčího. Konečný výsledek 4:1 asi odpovídal předvedené hře a my víme, na čem je potřeba zapracovat.

Po návratu domů jsem se díval a výše uvedení hráči ročníku 2007 a 2008 pravidelně nastupují do zápasů dorostu. To vysvětluje sílu v žákovské kategorii a kvalitu Kunčinsko-Mladějovské obrany. Nebudeme věšet hlavu a připravíme se na domácí zápas, který hrajeme v májovou neděli 1. května (výkop 13:00). Ještě musím zmínit, že se nám k zápasu sešlo 12 hráčů z 20. Přeji všem marodům, aby se brzo uzdravili a v úterý na viděnou na tréninku.

U15 Němčice – Hradec n. S. (17.4.2022)

Velikonoční kolo starších žáků jsme odehráli s celkem Hradce n. S., s kterým jsme na podzim prohráli 0:5 a který do jara vstupoval na 4. místě s trojnásobkem bodů než naši kluci. Do podzimního zápasu jsme nastupovali v poměru 7 mladších a 7 starších žáků, tentokrát jsme na tom byli daleko hůře. Do jarního zápasu zasáhlo pouze 11 hráčů, z toho pouze 5 hráčů starších žáků (celkově máme 20 hráčů!). To nenapovídalo o velkých vyhlídkách, ale kluky jsme se snažili uklidnit a doufali jsme po zimní přípravě v nějaký progres.

Je asi zbytečné popisovat minutu po minutě. Byl to opět silový boj, bez velké fotbalové krásy. Soupeř byl fotbalově vyspělejší, což předvedl v 18. a 30. minutě prvního poločasu po pěkných akcích. Druhá půlka už nepřinesla žádný gól, zápas tak skončil 0:2 a Hradec si odvezl 3 body. Na nízkém skóre mají zásluhu svou bojovností všichni hráči, nejvíce však Ondra Hác mezi tyčemi, který likvidoval spoustu gólových akcí soupeře.

Přestože jsme nepředvedli divákům žádnou fotbalovou nádheru, je potřeba kluky pochválit. Za své mluví rozdíl skóre podzimu a jara 0:5 a 0:2. Kluci odehráli 70 min s dvěma hráči na střídání a naše krokodýlí barvy hájilo více mladších žáků než těch starších. Herně byly sympatické nahrávky za obranu, ale rychlostně vybavenější soupeř všechny naše aktivity zastavoval. Mám dobrý pocit ze zlepšující se hry, budeme nadále pracovat na práci s míčem, prostorem a komunikací na hřišti. Věřím, že to pro rodiče a diváky dokážeme v další zápasu, ke kterému v sobotu 23.4. zajíždíme do Kunčiny, s kterou jsme na podzim remizovali 1:1.

Další trénink v úterý 19.4. od 16 hod.

Třemošnice – Němčice/Sloupnice 3:0 (2:0)

Po daleké cestě do Třemošnice a vědomím, že jsme s tímto soupeřem bodovali doma na podzim a máme téměř všechny hráče k dispozici jsme doufali, že bychom si nějaký ten bod mohli odvézt i tentokrát. Jenže představy jsou jedna věc a realita druhá. Nelze předpokládat, že se jakýkoli soupeř porazí sám a my body dostaneme na zlatém podnose. Ačkoliv domácí dali prozatím méně branek než my – tak ihned po úvodním hvizdu se do nás pustili s velkou intenzitou a byli odměněny hned v 7.min, kdy se dostali do vedení po dorážce před brankou. My jsme mohli vyrovnat hned 30 vteřin po rozehrávce kdy šel sám na branku M.Slanina jenže při zakončení ,,vykopl krtka“ a míč se došoural brankáři do náruče. Poté nás domácí opět zmáčkli – hráli velice důrazně a agresivně a odměnou jim bylo zvýšení vedení na 2:0 v 18.min. S jejich důrazem jsme si nebyli schopni poradit, nadále ohrožovali naši branku. Do konce poločasu měli čtyři 100% šance, kdy 2 sólové nájezdy vychytal M.Čechlovský a 2x mířili domácí mimo branku. My jsme kontrovali pouze šanci M.Urbana, jehož zakončení bylo nedůrazné. Celý 1. Poločas jsme byli jasně horším družstvem. Po důrazné domluvě v kabině, kdy jsme jasně řekli, že musíme hrát úplně jiným způsobem nebo nás čeká debakl. Dá se říct, že hráči si to vzali k srdci a ve 2. poločase jsme byli mnohem aktivnější a toužili jsme snížit nebo pokud možno vyrovnat. Přidali jsme na důrazu na pohybu a výsledkem byli 2 střely našeho nejaktivnějšího hráče Lukáše Pavliše ze střední vzdálenosti, které však domácí golman chytil. Domácí hrozili pouze z brejků, které vyřešila buď obrana nebo M.Čechlovský. Aktivita byla však na naši straně, ale dostali jsme se pouze na vápno. Zakončení chybělo. Pohrdli jsme přímím kopem z velmi nadějné pozice , několika rohovými kopy, které jsme trestuhodně zakopli za autovou čáru. Neujala se ani střela K.Píši z vápna po hezké individuální akci. V závěru zápasu po přímém kopu ze strany M.Urbana netrefil míč na malém vápně O.Štarman. No a za 30. sekund poté domácí po brejku dali na konečných 3:0, kdy domácí hráč prostřelil jinak výborného M.Čechlovského. V tomto zápase jsme měli velmi špatný 1.poločas a i přes zlepšení ve 2.poločase se nám nepovedlo se zápasem něco udělat. Nezbývá než věřit, že v dalším zápase doma proti Proseči se nám bude dařit lépe.

Němčice/Sloupnice – Chrast/Zaječice 0:1 (0:0)

Po předchozím zápase, který se nám velmi povedl k nám přijel soupeř, který se prezentoval ve velmi dobrém světle. Celý první poločas se hra odvíjela mezi šestnáckami. O něco aktivnější hosté byli nebezpečnější, ale všechny jejich pokusy vyřešila naše obrana. V 1.poločas jsme měli 3 šance, kdy L.Pavliš i M.Dušek vystřelili nedůrazně a centr ze strany od K.Píši ve velmi nadějné situaci J.Sršeň hlavou minul.
Ve 2.poločase převzal iniciativu soupeř, začal trpělivě kombinovat a tato hra na nás platila. Dost často se stávalo, že se takto prokombinovali od vlastního brankáře až do nebezpečného zakončení před naší brankou. V 55.min. se hoste dostali až před našeho brankáře, kde hostujícímu hráči při pokusu o zakončení odskočil míč od stojné nohy, čímž zmátl našeho brankáře, který čekal prudkou střelu a balon se doslova „došoural“ za brankovou čáru 0:1. V další části opět hosté drželi míč na svých kopačkách. My jsme v posledních 15.minutách zápasu zvýšili aktivitu a vytvořili si platonický tlak, ale všechny naše akce končili na vápně. Přišlo několik střeleckých pokusů, které skončili buď zablokované, nebo vedle. Vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo.

U15 Dlouhá Loučka/Křenov – NĚMČICE (9.4.2022)

Do 50 km vzdáleného Křenova jsme vyrazili v dopoledním času a bez velkých ambicí na teplý oběd, soustředili jsme se po cestě plně na zápas. Cílem bylo potvrdit výsledek z domácího hřiště, kdy jsme na podzim vyhráli 4:0. Během rozcvičení nás pokropil jemný deštík, ale to nejhorší mělo teprve přijít.

Hvizd rozhodčího k zahájení utkání slyšet byl, za to samotný rozhodčí, ani naši hráči v bílých dresech, vidět moc nebyli. Černé mraky, bílá mlha a nepříjemný vítr. Ale pojďme k fotbalu. Soupeř nastoupil v 9 hráčích bez možnosti střídání, přesto naši hráči měli obavy z dvou kluků ročníku 2007, kteří byli poměrně urostlí. Kapitán Vítek takticky nalosoval výběr strany hřiště, takže jsme měli výhodu útočit ve směru sněhu, deště a větru. Víceméně jsme se hned od začátku ujali herní iniciativy a soupeře jsme nepouštěli do větších šancí. Herní převahu jsme přetavili do gólů, když skóre otevřel Standa Rozvoral, kterého do poloviny následoval ex brankař Ondra Hác, Standa Suchánek a tečku za poločasem udělal opět kapitán Vítek Kolář.

O přestávce nám domácí do kabiny přinesli dvě plata horkých čajů, za které byli kluci vděční a podařilo se tak kluky během 15 min rozmrazit do druhé části. Ta byla, co se počasí týče, zcela opakem a sluneční brýle by byly možná na místě. Vymetená obloha a ostré slunce nabylo nejvíce našeho kapitána Vítka Koláře, který po desítkách sekund zvyšuje na 5:0. Další branku přidal Standa Suchánek a po té se naše kombinační hra přesunula trochu na nižší stupeň koncentrace, kterou po 20 min bez branky potrestal soupeř a vsítil první a poslední branku do naší sítě. Fyzické vyčerpání soupeře jsme nakonec ještě využili jednou, když pár minut před koncem utkání skóroval Ondra Pávek.

Divácky asi pohledný zápas, kde jsme měli kombinačně na vrch a dohrávali jsme souboje. Musím ale při vší úctě k soupeři říci, že se soupeři ve středu tabulky to bude zcela jiná káva. Měli jsme dostatek času na zpracování, čas na rozehrávku a další herní prvky, které dělají fotbal fotbalem. Co mi udělalo velkou radost byly 3-4 zpětné přihrávky a hlavně „chytré“ průnikové přihrávky za obranu do volného prostoru, na kterých na trénincích pracujeme. Pochvalu zaslouží každý jeden hráč. Třešničkou na dortu hry byl Kuba Radimecký, který si navlékl rukavice za zraněného Ondru a odchytal fantasticky. Poděkování zaslouží i domácí tým, který nás pohostil skvělým teplým čajem o poločase. Poslední poděkování za dopravu, kterou kromě trenérů zajistily rodiny Rozvoralových, Suchánkových a Kolářových.

Další trénink v úterý, klasicky v 16:00. Příští zápas hrajeme na domácím trávníku, a to v neděli 17.4. se souklubím Hradec n. S./Radiměř, které je na 5. místě tabulky. Přijďte nás podpořit.

U15 Němčice – H. Újezd/Morašice (3.4.2022)

Po zimní přípravě jsme s týmem mixu mladších a starších žáků nastoupili na domácím hřišti proti souklubí H. Újezd/Morašice, kteří se po podzimní části soutěže drželi na pěkném 3. místě tabulky s velmi zajímavým skóre 62:9. Náš tým strávil zimní přípravu na UMT v Č. Třebové, která má 20×40 m, tedy rozměr pro přípravku. Přesto kluky nutno pochválit za tréninkovou účast. Od 24.2. jsme si začali na trávě přidávat trénink navíc, abychom pracovali na věcech, které potřebujeme zlepšit.

První půli jsme poslali mezi tři tyče Tomáše Poláčka, který předváděl skvělé zákroky. Se soupeřem jsme dokázali držet krok 15 min a do konce poločasu jsme, i přes skvělé zákroky Tomáše, inkasovali celkem třikrát.

Po přestávce natáhl rukavice Táďa Májek, který se blýskl obdobně vydařeným zákroky a obdržel aplaus diváků. Soupeř dále pokračoval v lepší herní kombinaci a držení míče a do konce zápasu přidal další dva góly, konečný stav tedy 0:5.

Neočekávali jsme nějakou dominanci v zápasu s 3. týmem tabulky. Když pominu, že jsme měli 8 hráčů kategorie mladších žáků, naše hra postrádala hru v prostoru, komunikaci a důraz v soubojích o míč. Orientaci v prostoru přikládám návykům ze zimní přípravy, které se časem vrátí a kluci se tréninky na větším hřišti dostanou brzo zpět do prostoru, na kterém se hraje. Hodně práce je však před námi v komunikaci a v technice na míči. Na závěr je potřeba pochválit oba brankaře za předvedené výkony, hráče za účast (17) a klukům i trenérům hodně trpělivosti do dalších tréninků a zápasů jarní sezóny.

Další zápas odehrajeme v sobotu 9. dubna na hřišti v Křenově se souklubím Dlouhá Loučka/Křenov, které je o 3 příčky za námi a s kterým jsme na podzim vyhráli doma 4:0. Tentokrát to však bude nový zápas, jiné hřiště a je potřeba do zápasu vstoupit s max koncentrací. Výkop v 12:30, čas odjezdu domluvíme na tréninku vč. dopravy.

U19 Orel – Němčice/Sloupnice 4:3 (2:2) (2.4.2022)

Na 1. Jarní mistrovský zápas jsme odjížděli v sobotu 2.4. a po cestě plné objížděk nás v Orli čekalo „nejarní“ počasí, citelný chlad, vítr a během celého zápasu chumelení. Na zápas jsme odjeli ve 14 hráčích – bez několika hráčů, kteří by se nám hlavně v závěru hodili. A hlavně také bez nemocného trenéra Ivoše Eliáše. Před zápasem jsme si řekli, co a jak chceme hrát ( na podzim jsme doma inkasovali potupných 11 gólů – což jsme tentokrát určitě nechtěli dopustit). Všichn věděli, že domácí tým je na průběžné 2.pozici a my uzavíráme tabulku. Naši hráči byli motivováni tento rozdíl smazat a poprat se s místními o body.
V 1.poločase v 1.min. vyzkoušel domácího golmana L.Pavliš. Dále se iniciativy ujali domácí a docela brzy, již v 8.min. si K.Píša při obraném zákroku ve snaze odkopnout míč před dotírajícím útočníkem nešťastně srazil míč do vlastní branky 1:0. Poté se hra vyrovnala, šance se střídali na obou stranách. V 16.min po soupeřově faulu se postavila k přímému kopu z 27 metrů !staronová! posila z V.Mýta L.Pavliš a míč krásně zapadl do šibenice 1:1. Poté se po rohovém kopu prosadili domácí a dorazili míč do sítě. 24 min. 2:1. Dále po několika našich slibných akcích které měl K.Pachl nebo J.Sršeň se v 35.min. vydařila spolupráce ve středu pole a opět do šibenice se krásně trefil M.Dušek 2:2. Poté jsme „přežili“ velkou šanci domácích, kdy nás nejprve zachránila tyč a dorážku potom vyřešili obránce s brankářem. Poločas tedy 2:2.
Do druhého poločasu jsme nastupovali s vědomím, že jsme domácího favorita řádně zaskočili, hra se nám daří a s tímto výkonem nemusíme odjíždět s prázdnou. Ještě více jsme tomu začali věřit, když opět po akci ze středu pole se dostal na pravé straně k míči M.Nováček a z hranice vápna „nasypal“ balón na penaltu, kde ho do domácí sítě dorazil L.Pavliš – v 61.min vedeme 2:3. Domácí ještě více znervózněli, hra se viditelně přiostřila. Domácí komentovali emotivně každý zákrok rozhodčího. My jsme i přes snahu domácích o vyrovnání celkem bez problémů stále odolávali a sami se snažili vedení ještě zvýšit. I když nám už docházeli síly (oba náhradníci již byli vystřídáni), tak ještě do 81.min. jsme vedli. Právě v této minutě po drobné nekoncentrovanosti po rohovém kopu jsme inkasovali na 3:3 z dorážky. Aby toho nebylo málo, tak poté v 84.min. po závaru před naší brankou dává domácí hráč na 4:3. Pro nás obrovská studená sprcha (nejen z důvodu počasí). Tento gól padl v době, kdy kvůli zranní nemohl pokračovat ve hře M.Nováček. V dalším průběhu zápasu se nám bohužel již nepodařilo srovnat.
Všichni byli výsledkem a vývojem v závěru zápasu zklamáni. V hráčích se mísil po závěrečném hvizdu vztek, bolest a smutek. Krásný výsledek byl tak blízko!!!  Hráči předvedli statečný, nebojácný výkon. Všichni bojovali na maximum svých možností. Hra fungovala – vstřelili jsme tři góly na venkovním hřišti favorita a všichni jsme si zatleskali za skvěle odehraný zápas (byť s hořkým koncem pro nás). Pokud se budeme prezentovat takovými výkony, body i posun v tabulce určitě přijdou.
Podle mne nejlepší zápas v této sezoně. VÝBORNÁ PRÁCE KLUCI!!