U15 Němčice – Dlouhá Loučka/Křenov (28.9.2021)

K druhému zápasu po dvou dnech od nedělní remízy s Jevíčkem nám soutěž nalosovala zápas na úterní svátek opět na domácím trávníku. Tentokrát proti souklubí Dlouhá Loučka/Křenov. Přestože jsme věděli, že nastupujeme proti poslednímu týmu čtrnáctičlenné tabulky. Kluky jsme nabádali k respektu a soustředění se na naši hru.

Začátek jsme nemohli zahájit lépe, když po krásné nahrávce vybídl Onďa Pávek Standu Rozvorala do akce, kterou Víťa s přehledem zakončil. Zápas jsme měli poměrně ve svých rukou a hosty jsme pouštěli do příležitostí výjimečně. O další přídavek se postaral Standa Suchánek, který z úctyhodné vzdálenosti nakopl vysoký míč, který zaplaval do branky. Do poločasu jsme přidali ještě třetí gól, když Standa Rozvoral, pelášící na soupeřovu branku, byl faulován a sám se chopil nařízeného kopu. První pokus, který málem orazítkoval sušku ZD, byl opakován z důvodu nesprávného postavení bránícího týmu. Druhý pokus nebyl z těch nejideálnějších a jen díky neuvěřitelné rotaci a neúprosným fyzikálním zákonům, se míč dotočil jak káča za brankovou čáru. Konec poločasu tedy 3:0.

Druhý poločas byl daleko méně produktivní, přesto jsme viděli pěkné útočné akce. Čtvrtý gól ještě přidal produktivní Standa Rozvoral a zápas jsme ukončili 4:0. Neustále se ale trápíme s mezihrou, komunikací a nahrávkám „soupeři do nohy“. Kluky je ale potřeba pochválit za docházku, nasazení a zápal. Třetina soupeřova družstva patřila sice do starší přípravky, ale jádrem týmu byli poměrně urostlí a herně šikovní hráči, kteří bránili v navýšení skóre. Věříme, že diváci byli spokojeni za předvedený výkon a po zásluze byli odměněni tučňákem. Těšíme se na naše 4 spoluhráče, kteří z důvodu karantény nemohli do zápasu nastoupit.

V sobotu jedeme odehrát 8. kolo podzimu přes kopec do sousedního Janova, pro diváky výkop v 12:30, sraz na kabinách a odjezd bude upřesněn na pátečním tréninku.

U15 Němčice – Jevíčko (26.9.2021)

K domácímu zápasu na němčickém trávníku k nám přijel soupeř z Jevíčka. Přestože je na předposledním místě tabulky starších žáků, přistupovali jsme k zápasu s respektem a nechtěli jsme nic podcenit. Dva naši starší hráči jsou v karanténě, což nám také nepomohlo, přesto jsme se sešli v slušné sestavě patnácti hráčů. Soupeř přijel s týmem 10 starších žáků ročníku 2007 a 2008 + pouze jedním hráčem 2009. Se sousedním týmem Jaroměřic mají domluvu, že U15 hrají pod hlavičkou Jevíčka a mladší žáky U13 pod hlavičkou Jaroměřic.

Zápas probíhal v obvyklém tempu, a přestože jsme měli několik úniků, první skóroval soupeř a to v 10. minutě.  Proti byl kapitán Víťa Kolář, který se zasloužil povedenou akcí o srovnání skóre hned v 12. minutě. Konec poločasu, i začátek druhého, jsme byli svědky spousty nepřesností na míči. K vidění byly i zajímavé průnikové přihrávky a kombinace. Soupeřova hra se mírně zlepšovala, ale další gól vstřelil Filip Radimecký, který tak v 50. minutě zvyšuje na 2:1. Opět netrvalo dlouho a miska vah se opět srovnala, když po chybě pravé obrany vyráží Odra Hác míč před sebe a osamocený hráč trefuje bez větších problémů na 2:2. Do konce utkání už zůstalo skóre nezměněno a dělení bodů tak zůstalo na obou stranách.

Další zápas hrajeme opět na domácím hřišti, tentokrát proti týmu Dlouhá Loučka/Křenov, a to ve svátek 28.9., výkop 13:00, sraz na kabinách v 12:15.

Turnaj U11 Jevíčko (25.9.2021)

Přátelé, kamarádi – tak to byl teda turnaj…

K vidění tentokrát bylo vše, co může hra, která se fotbal nazývá, nabídnout.

K vidění byl zápas kde jsme byli lepší a nakonec se strachovali o výsledek. Pak zápas, ve kterém jsme mocně dotahovali. A nakonec zápas, ve kterém jsme jasně dominovali, ale dostali zároveň solidně nakopáno…

Ten kdo s námi vyrazil, musel sice projet světa kraj a absolvovat jízdu cestou necestou, polem nepolem, ale rozhodně nikdo nelitoval, stálo to za to…

Ale hezky popořádku.

Ačkoliv naše soupiska čítá 14 jmen, tak jsme opět vinou nemocí, zranění a jiných nefotbalových aktivit odehráli turnaj v 9 hráčích. V brance tentokrát chytal Alda, v obraně hráli Maty, Daník a Staník, záložníka takřka celý turnaj Ladík a v útoku Tomík, Štěpa, Vilda a Tobík.

K prvnímu utkání nám los přisoudil nevyzpytatelný tým z Opatova. Po počátečním oťukávání jsme se prosadili střelecky a do poločasu si nesli slibný náskok 4:1. Hra byla dobrá a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl druhý poločas ubírat jiným směrem. Leč zmýlená neplatí. Soupeř se ve druhé půli obdivuhodně zvedl a dotáhl se na rozdíl jediné branky, na stav 4:3. A začalo velké drama. Kluci si však vydřené vítězství nenechali vzít a i přes řadu závarů před naší brankou, dokázali jednobrankový náskok uhájit. V tomto zápase, kromě všech našich kluků, musím vyzdvihnout výkon brankáře Opatova. Za zákroky, které předváděl, by se se nemusel stydět ani brankář v dospělé kategorii. Především jeho umění drželo Opatov ve hře do poslední vteřiny.

Naše branky vstřelili : Tomík 2, Tobík a Štěpa

Další družstvo, které nám zkřížilo cestu k turnajovému prvenství, bylo družstvo domácích.

Možná trochu ukolébání výkonem a výsledkem z předchozího zápasu, jsme do utkání nevstoupili vůbec dobře. Nejen ,že jsme velmi rychle prohrávali o 3 branky, ale zhruba 10 minut hry nám trvalo, než jsme vůbec vystřelili na soupeřovu branku. Nebylo tedy divu, že poločasový výsledek zněl nelichotivě…3:6 z našeho pohledu. Teď po zápase by se možná dalo říct, že poločasová prohra, byla takovou „Csaplárovou pastí v provedení Němčic“ 🙂

Hráči Jevíčka do druhé půle opravdu nastoupili uspokojeni dosavadním průběhem a pravděpodobně s pocitem, že už se nemůže nic stát. Ale stalo se. Naši kluci přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a sedmi brankami v řadě otočili výsledek. Soupeř na závěr již jen korigoval na konečných 10:7. Tohle byl zápas, který prověřil týmového ducha a morálku tohoto týmu. A jak vidno, obojí je ve skvělé formě.

Naše branky vstřelii :Laďas 5, Tomík 2, Tobík 2 a Vilda

Poslední měření sil nás čekalo s děvčaty ze souklubí Jaroměřice/Jevíčko. Kluky jsme opět nabádali k tomu, ať si vyzkouší kombinace, na které v jiných zápasech není tolik prostoru.

A jen tak mimochodem, dovolím si malou odbočku k tomu prostoru. Rozměry hřiště, na kterých se tentokrát turnaj odehrál spíše odpovídaly rozměrům mladší přípravky. A díky tomu nemohli naši borci předvést své technické finesy, ale všechny 3 zápasy byly spíše bojem.

Ale zpět k utkání s děvčaty. Kluci se snažili o nahrávky až takříkajíc do prázdné a mnohdy za to byli i děvčaty „odměněni“ nakopnutím, přišlápnutím a jednou dokonce i přišlápnutím s dovětkem . „ ..a to máš za to..“ 🙂 Ovšem my fotbalisté víme, že fotbal nejsou kuličky a že to taky občas bolí.

Odnesli jsme si tedy pár modřin a hlavně vítězství 8:0.

Naše branky vstřelili: Tomík 4, Laďas 2, Štěpa a Tobík

3 zápasy, 3 vítězství. O prvenství v turnaji nemohlo být pochyb. První 1.místo této U11 v této sezóně a velký dík všem klukům za nádherný odbojovaný turnaj.

Na řadu také přišla před turnajem vypsaná odměna ve formě párků v rohlíku a na úplný závěr kluci nahráli videovzkaz s přáním brzkého uzdravení pro Lukyho, který se na pátečním tréninku nešťastně zranil a podzimní sezóna pro něho skončila. K přání brzké rekonvalescence se samozřejmě připojujeme i my trenéři.

Příští týden 3.10. od 1Oh pořádáme turnaj my. Přijďte nás opět podpořit. Určitě se bude na co dívat.

Tentokrát přijede tým z Čisté a naši staří známí z Opatova a ze souklubí Jaroměřice/Jevíčko.

U9 turnaj 3+0 Pomezí (24.9.2021)

Do mladší přípravky a školičky už máme 19 dětí a po turnaji 3+0 pro „předpřípravky“ v Sebranicích jsme sebrali hozenou rukavici a rozjeli jsme se na turnaj v Pomezí. Stejně jako v Sebranicích se hrálo na malé branky, ve třech hráčích bez brankaře. Do Pomezí se sjelo 7 týmů, hrálo se po 10 minutách, tedy každý 6 zápasů, každý s každým. Na soupeřích bylo vidět, že ač věkově zapadají do ročníku děvčat 2013 a chlapců 2014, že některé děti se věnují fotbalu už několik let. Pro nás je to stále víceméně uvědomování si základů pravidel (rozehrání, aut, roh, lajna apod.) a máme se stále co učit.

Vítězové byli všichni, každý hráč, který turnaj dohrál obdržel cennou medaili. Na dětech je vidět herní posun a takovéto miniturnaje jsou skvělou příležitostí, jak přejít do soutěžní kategorie mladší přípravky, kde se hraje s 4 hráči + brankař a na 5 m branky.

Děti zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon a vstřelené 4 branky během turnaje. Tentokrát byla nominována tato šestice – Anežka, Anička, Terezka, Jiřík, Robin a David.

S grassroots trenérem Jirkou Mokrejšem jsme domluveni, že další turnaj zorganizujeme u nás. Uvidíme, jaké bude na podzim počasí, zda se turnaj odehraje ještě nyní, nebo až na jaře.

Turnaj U11 Němčice(19.9.2021)

Tuto neděli nás čekal v pořadí třetí turnaj a zároveň první ze dvou podzimních domácích.

Ani tentokrát jsme se vinou nemocí a zranění nesešli v plné síle. Omluveni byli Fanda, Vojtík a Sebík. I tak nám však zůstala slušná týmová síla, abychom se mohli důstojně prezentovat před našimi diváky.

Sestava byla tato : Laďas, Staník, Daník, Honzík, Maty, Tom, Alda, Luky, Tobík, Štěpa a Vilda

K prvnímu utkání jsme nastoupili proti týmu z Bystrého. Tento tým jsme minulý týden porazili a bohužel to ještě některým hráčům utkvělo v paměti. Už v kabině byli v hlavách a řečech vítězové a přesně podle toho taky vypadal úvodní poločas. Takhle bídně hrát jsem kluky snad ještě neviděl. Bez chuti, zápalu a jakékoliv fotbalovosti. Není nic, snad jen kromě účasti 🙂 , za co by je bylo možné pochválit. Odpovídal tomu i poločasový výsledek 5:0 v prospěch našeho soupeře. O přestávce jsme si vyjasnili, že tudy cesta nevede a ono to najednou šlo. Druhý poločas jsme dokonce vyhráli 3:2, ale pozdě bycha honiti. Konečný výsledek 7:3 z pohledu Bystrého.

Naše branky vstřelili : Laďas 2 a Tom

Ve druhém zápase nám soupeřem bylo souklubí Horní Újezd/Morašice. Tento tým, dle dosavadních výsledků a dle dřívějších zkušeností z mladších kategorií budil respekt. Kluky jsme náležitě upozornili, že s přístupem jako v předchozím zápase nebude rozhodčím stačit počítadlo na góly v naší brance. A rázem bylo na hřišti úplně jiné mužstvo. Naši kluci bojovali, kombinovali a odměnou jim bylo vedení, které však vždy soupeř dokázal vyrovnat. Poločas 2:2. V druhé půli se hrál opět hezký, rychlý a bojovný fotbal se šancemi na obou stranách. Nakonec však převážila větší sehranost soupeře a hosté vyhráli rozdílem jediné branky 5:4. Ačkoliv jsme prohráli, nebylo za co se stydět. Prohrát se může, ale po boji, je-li soupeř lepši. A tak tomu bylo v tomto případě.

Všechny naše branky vstřelil Tom

Třetí zápas byl zároveň zápasem o to, komu zůstane černý Petr v podobě čtvrtého místa v turnaji. Ovšem soupeřem nám nebyli žádní nazdárkové, ale tým z Opatova, který jsme v mladší kategorii nikdy neporazili. Kluci tentokrát neponechali nic náhodě a do soupeře se řádně opřeli. Konečně byly k vidění pohledné kombinace a důvtipně rozehrané standartní situace.Opět hra, na kterou jsme si již u této naší kategorie zvykli. Výsledek po třiceti minutách hry byl 6:2 z našeho pohledu. Za tenhle zápas kluci zaslouží velkou pochvalu. Za tuhle hru se rozhodně stydět nemusí.

Naše branky vstřelili: Tom 4, Tobík a Honzík

Závěrečná výhra nám jednak zaručila 3.místo v turnaji a pak budeme také doufat, že na tuto výhru a tento výkon navážeme příští sobotu 25.9., kdy odehrajeme turnaj na Malé Hané v Jevíčku.

Na úplný závěr bych rád poděkoval všem, kteří nám pomohli tento domácí turnaj zrealizovat. Velký dík patří oběma rozhodčím – Honzovi a Jirkovi, obsluze kiosku – Martě a Víťovi a holkám z KD – Zdeně a Lucce za výborné sladké odměny pro hráče.

U15 Bystré – Němčice (19.9.2021)

Asi jeden z nejvydařenějších zápasů podzimu naší U15, tentokrát s týmem Bystrého.

Naše domnění, že nemá soupeř přihlášené mladší žáky a budou obě soupisky složené z ročníků 2010-2007 byl mylný. Tři hráči mladších žáků Bystrého však hrají v Poličce a my jsme tak čelili soupeři se soupiskou plnou starších a herně zkušenějších hráčů. Právě proto, ač jsme si z bysterského trávníku neodvezli ani jeden bod, byl zápas hodný pochvaly našich borců. Důkazem síly soupeře bylo jejich skóre po třech zápasech 10:0, tedy bez obdrženého gólu!

Už na začátku prvního dějství ukázal soupeř svou sílu a 2. a 4. minutě se bleskově ujmul vedení 2:0. Naši borci však nehodili míč do žita a akcí Standy Rozvorala a luxusním přímákem Káji Suchánka jsme dokázali pošpinit do té doby čisté skóre soupeře. Do konce poločasu ještě Bystré převážilo misku vah na jejich stranu a do kabiny se šlo za stavu 3:2 pro domácí.

V druhém poločasu se opět skvěle prosadil agilní Standa Rozvoral a stav byl opět srovnán. Do konce zápasu se už gólově prosazoval pouze soupeř i přes hozenou rukavici penalty, kterou jsme nedokázali proměnit.

Hodnocení zápasu – přestože se delegovaný rozhodčí nedostavil a domácí tak museli improvizovat s delegováním vlastního sudího, přístup domácích trenérů a realizačního týmu soupeře by mohl být etalonem chování, jak by měla mládežnická utkání vypadat. Ač hrál soupeř vzhledem k věkovému rozdílu tvrději a herně lépe, naši hráči odehráli jedno z nejlepších utkání podzimu. Škoda, že jsme doma museli nechat důležité posily starších žáků našeho týmu Onďu Pávka, Pepu Racka, Fildu Radimeckého a Vítka Koláře. Jednou z největších opor byl skvěle chytající Ondra Hác, který své spoluhráče skvěle podržel. Nastoupilo tak 6 starších a 7 mladších žáků. Z pohledu trenérů velmi vydařený a odpracovaný zápas od všech hráčů. Děkujeme kluci.

PS: Odkaz na zápis o utkání není zcela aktuální z důvodu, že se nedostavil delegovaný rozhodčí a nebyl tak čas aktualizovat soupisky obou mužstev.

U15 Němčice – Pomezí (12.9.2021)

K čtvrtému zápasu podzimu starších žáků jsme nastoupili k domácímu zápasu, ke kterému přijel soupeř z Pomezí. Stejně jako naše družstvo i soupeř disponuje mixem mladších a starších žáků, což je patrné z přiloženého zápisu a uvedených ročníků hráčů.

Zpočátku vypadal zápas poměrně vyrovnaně, na obou stranách byly zajímavé brankové příležitosti, stejně jako jsme byli svědky spousty nepřesností. Nakonec jsme se ujmuli vedení 1:0, když se v závaru před brankou prosadil Kuba Voleský! Specialita, v které jsme rozhodně dominovali, byla hra rukou, kterou nám dobře pískající rozhodčí Kaplan asi 6x neodpustil. Bohužel jedno z volejbalových zpracování bylo ve velkém vápně a soupeř dostal nabídku penalty. První pokus sice proměnil, ale rozhodčí nechal kop opakovat a nechat skvěle chytajícího Ondru Háce vyniknout.

Druhý poločas se soupeř rozehrál a předváděl velmi kvalitní kombinační hru, s kterou jsme měli velké problémy. Naše trpělivá hra a zejména skvělé úniky Standy Rozvorala nám přinesla další dvě branky a konečné vítězství 3:1. Velká gratulace hráčům i divákům za skvělou podporu, která byla oceněna „tučňákem“.

Příští týden hrajeme v neděli 19.9. v Bystrém, výkop v 10:00 hod.

Turnaj U11 Bystré 12.9.2021

K druhému turnaji jsme zavítali do malebného, filmaři oblíbeného městečka v podhůří Vysočiny, do Bystrého. Oproti minulému týdnu jsme se vinou nemocí a zranění sešli ve značně okleštěné sestavě.

Sestava se tedy sestávala z Ládi, Toma, Matyho, Vojty, Lukáše, Aldy, Toba, Štěpíka a Vildy.

K prvnímu zápasu nám pořadatelé, stejně jako minulý týden, nalosovali tým Sebranic. Tedy rozjezd jak se patří. Kluci poučení z předchozího týdne nezaspali začátek, ale naopak v prvních minutách nepouštěli soupeře takřka na naší polovinu. Odměnou jim byl dvakrát dvoubrankový náskok. Nejprve 2:0 a pak 3:1. Do poločasu však Sebranice vyrovnaly na 3:3. I v druhé půli se hrál hezký vyrovnaný fotbal, kdy se střídaly šance na obou stranách a bylo tedy otázkou jedné chybičky, kdo překlopí vývoj utkání ve svůj prospěch. Bohužel to byl soupeř. 3 minuty před koncem svedl Tomík tvrdý souboj, který možná i trochu zaváněl faulem a po kterém Tomík odkulhal na střídačku. Soupeř se tím dostal do početní výhody, prokombinoval středem hřiště a střelou k tyči nedal Aldovi v brance šanci. V poslední minutě navíc Alda po další svižné střele neudržel míč ve svých rukavicích a pohotový protivník doklepl pohodlně do prázdné branky a navýšil skóre na konečných 3:5 z našeho pohledu. Ačkoliv se reparát za minulý týden nepovedl, musíme kluky za tento výkon pochválit. Všichni odehráli své maximum. A že to tentokrát na vítězství nestačilo? Tak to prostě ve sportu chodí. Soupeř byl o malý chloupek lepší a po zásluze vyhrál.

Naše branky vstřelili : Ladík 2, Tobík

Druhým soupeřem nám byl celek domácích hráčů. I v tomto zápase se hrál hezký, rychlý a důrazný fotbal. A i zde šli kluci brzy do vedení. Dokonce si i celkem pohodlně udržovali tříbrankový náskok. A to ještě velkou řadu šancí zahodili. Po závěrečném hvizdu rozhodčího byl ukazatel skóre na stavu 6:4 pro nás. Výhra, tedy velké pozitivum. Ovšem čeho si nejvíc na tomto utkání cením, je týmový duch všech kluků. Jednak krásně kombinovali, na což jsme mimochodem již vcelku zvyklí 🙂 , ale navíc si svou první soutěžní branku vstřelil Vilda, náš benjamínek v sestavě. A přál bych vám vidět tu neskrývanou radost všech našich hráčů, že to Vilda konečně takříkajíc odšpuntoval…. Radost byla samozřejmě i na trenérské straně, jakožto i na straně našich fanoušků. Všichni tak nějak podvědomě očekáváme tatínka po příštím domácím turnaji u okýnka 🙂

Naše branky vstřelili:Ladík 2, Tobík 2, Tomík a již zmiňovaný Vilda

Poslední tým, který nás čekal, bylo ne mužstvo, ale ženstvo možná spíše dívčstvo…no prostě dívčí tým Jaroměřice/Jevíčko, nám zcela neznámý soupeř(budeme se mít šanci lépe poznat, protože se s dívkami potkáme na turnajích ještě třikrát). K tomuto zápasu není celkem co psát. Holky se teprve sehrávají a tak konečné skóre 9:0 nemá vůbec žádnou vypovídající hodnotu. Naopak jsme klukům za výkon v tomto utkání vyčinili. Hned od začátku se přizpůsobili (ne)hře začínajícího týmu a namísto hezké kombinační hry s využitím šířky hřiště, pomoci brankáře s rozehrávkou a dalších herních činností, na které nemají v jiných zápasech čas jsme sledovali příšernou okopávanou, kde každý chtěl dát za každou cenu gól. Až na několik světlejších okamžiků to byl nekoukatelný fotbal. Za zmínku stojí několikeré „housle“ na které, našim někdy až profesorsky hrajícím klukům, zahrála s fotbalem začínající děvčata.

Naše branky vstřelili: Štěpánek 3, Ladík 2, Tobík 2, Luky a Vojtík

Dvě výhry a jedna prohra nám přisoudily konečné druhé místo v turnaji. Stejnou známkou, tedy dvojkou, pokud bychom známkovali jako ve škole, bych oznámkoval výkon našeho týmu. Tedy až na jednu vyjímku. Běžně to nedělám, abych vyzdvihoval jednotlivce, ale tentokrát musím. Jedničku si dnes zaslouží Ladík. Vzhledem k velké absenci hráčů, jsme museli Ladíka nechat hrát celý turnaj bez střídání. Jeho minutáž na hřišti činila tedy dospěláckých 90 minut. Laďas, smekám pomyslný klobouček a díky, jdeš týmu příkladem.

Příští turnaj odehrajeme na domácím hřišti, kde přivítáme trojici hodně těžkých soupeřů….Bystré, H.Újezd/Morašice a Opatov, který jsme ještě nikdy neporazili. Přijďte tedy naši milí příznivci fandit, budeme vás potřebovat. Výkop je naplánován na neděli 19.9. od 10h.

Turnaj U11 Čistá 4.9.2021

Po dlouhé odmlce jsme se i my s druhou nejmladší kategorií dočkali a vydali se do turnajových klání. První turnajová trojice zápasů nás čekala v Čisté. Sešli jsme se až na omluveného Matyho a neomluveného Sebíka v plné síle.. Jmenovitě byli tedy přitomni : Standa, Dan, Honza, Láďa, Tom, Vojta, Lukáš, Fanda, Tobík, Alda, Vilda a Štěpa.

První soupeřem nám byl silný tým ze Sebranic. Tento celek má v každé věkové kategorii velmi šikovné hráče a to se potvrdilo i tentokrát. Navíc byla na soupeři znát větší sehranost a rozehranost. Ačkoliv se nám hned v úvodu podařilo vstřelit úvodní branku, následně jsme se dostali do čtyř až pětibrankového manka, které se nám přes veškerou snahu nepodařilo smazat. Sebraničtí tedy po zásluze vyhráli poměrem 11:6. O naše góly se postarali… Tobík o 2 a po jednom Fanda, Laďas, Alda a Tomík. I přes poměrně vysokou prohru se najde na tomto utkání velká řada pozitiv. Jedno pozitivum za všechny….do týmu a party skvěle zapadl nový člen Vilda a i když hrál svoje první soutěžní utkání, zhostil se toho jako ostřílený borec, kterému chybělo jen kousek pověstného štěstíčka, aby svůj první start ozdobil i premiérovým gólem.

Ve druhém zápase jsme poměřili síly s domácími fotbalisty. To už byl fotbal z jiného soudku. Naši kluci makali, přidali na důrazu a odměnou jim bylo dvoubrankové vedení. Pak však zahazovali jednu šanci za druhou a přišel zákonitě trest. Soupeř nejenže vyrovnal, ale dokonce chvíli před koncem otočil skóre utkání na svou stranu a vyhrál 4:3. Naše branky vstřelili: Laďas, Tobík a Tom

Do závěrečného zápasu šli kluci s odhodláním vybojovat své první vítězství v kategorii U11. Proti nám však nestála žádná ořezávátka, ale velmi šikovný tým z Jevíčka. Náši hráči se však ukázali jako správní bojovníci. Hned od úvodu se do soupeře zakousli, jakoby je trénoval sám náš maskot, kterého si nosí kluci na hrudi, tedy krokodýl Venda Chňapík. Po chvíli hry jsme vedli o tři branky. Ačkoliv se soupeři ještě podařilo vstřelit dva góly, naši kluci nedopustili žádné závěrečné drama a nakonec si pohodlně uhlídali vedení 4:2. Naše branky vstřelili Vojtík 2, Tobík a Laďas

První místo v turnaji obsadili suveréní Sebranice se třemi výhrami. My jsme se dělili o druhé místo s domácí Čistou a Jevíčkem.

Pro většinu hráčů se jednalo o první turnaj v kategorii U11 a proto nemůžeme vystoupení našich kluků hodnotit jinak než pozitivně. I když jsme první utkání trochu prospali, ve zbylých dvou to byl zase náš starý dobrý mančaft, kde kluci hráli přesně to, co je učíme. Tedy rozehru od brankáře s postupným útokem. Žádné bezhlavé nakopávání a odkopávání míčů I když se to některým divákům může nepozdávat, protože z toho samozřejmě pramení chyby a následně třeba i inkasované branky, jedině na chybách se kluci učí fotbalu do budoucna. Velmi si pak cením pochvaly od trenéra Sebranic a předsedy OFS Svitavy v jedné osobě pana Novotného, který jednak pochválil kluky za předvedenou hru a nás trenéry za to, že za každou cenu necílíme na výsledek, ale dáváme všem hráčům stejný prostor na hřišti a tedy i možnost herního růstu.

Za odbojovaný turnaj patří klukům velký dík a teď už pomalu vyhlížíme příští neděli 12.9. kdy zajíždíme na hřiště v Bystrém k další trojici utkání. Tentokrát nás budou čekat domácí z Bystrého, Jaroměřice/Jevíčko dívčí tým a pak se budeme moci pokusit o reparát se Sebranicemi.

Všechny naše příznivce srdečně zveme, hlásí krásné počasí , pojeďte tedy s námi na výlet na Vysočinu. Výkop je naplánován na 9:30.

U15 Borová – Němčice (4.9.2021)

K druhému venkovnímu zápasu jsme odjížděli za Lucký vrh na trávník Telecího, kde hraje klub Borové své zápasy. Tentokrát věkově i vzrůstem daleko příznivější soupeř, než H. Újezd/Morašice. První ránu, ještě před výkopem, nám zasadila naše soupiska, kdy se k zápasu dostavilo 11 hráčů, přestože máme v kádru mladších a starších žáků 28 dětí.

Domácí tým hrál poměrně tvrdou hru v mezích pravidel, ale občas i sáhl i za jejich hranice. Daleko více než tvrdost hry nám však dělal rozměr hřiště. Úzké a krátké hřiště nám dělalo obrovské problémy a vyvstaly tak slabiny v podobě zpracování míče a místa pro kombinaci. Poločas 1:0 odpovídal předvedené hře, konečný stav 4:0 pro domácí je v porovnání se zápasem na Horňáku trochu krutý.

Přesto velké díky těm jedenácti klukům, kteří do Telecího dorazili.

Příští sobotu hrajeme doma proti Pomezí, neděle 12.9., výkop v 13:00.