Turnaj U11 H. Újezd/Morašice 26.9.2020

Po zrušeném turnaji v Sebranicích minulý týden jsme se starší přípravkou zajížděli na hřiště nepsaného premianta okresní soutěže, souklubí H. Újezd/Morašice, kde jsme se dále setkali se Sebranicemi a M. Trnávkou. Na turnaj jsme přijeli bez agilního Laďase a Danečka, kteří doléčují nachlazení.

První zápas s domácím týmem, kde hraje náš odchovanec Štěpán Řejha, jsme nezačali dobře. Zejména pak základy hry, kdy obránce musí být „nalepený“, nebo „nadosah“ soupeřova útočníka, aby neměl čas k zpracování a hře proti obránci 1 na 1. Poločas 0:6 mě ani tak nevadil, jako to, že jsme víceméně většinu gólů obdrželi z výše uvedeného neduhu. Na druhou stranu mne po domluvě o přestávce potěšilo, že druhý poločas jsme sehráli 0:2. Soupeř předváděl na úroveň této věkové kategorie naprosto skvělou kombinační hru, klobouk dolu. Za nás odchytal poločas Táďa a druhý Michal. Bereme si ze zápasu ukázku, co dokáže disciplinovanost na výsledku první a druhé části hry.

Druhý soupeř Sebranice – zde šlo o daleko vyrovnanější hru, kde jsme se tahali o 1-2 góly. Konečný výsledek 5:7 ve prospěch soupeře odpovídá předvedené hře. Ač kluci spoustu věcí z předchozího zápasu pochopili, chvílemi hra obránců připomínala sledování hry s odstupen 5-10 m od soupeře. Jak já tvrdím, dítě není malý dospělý a jejich myšlenková spojení fungují zcela jinak než u dospělých. Každé dítě se vyvíjí v jiném věku. Je potřeba tedy být trpělivý a důležitá pravidla opakovat a zapracovat do automatických cyklů na trénincích.

Poslední zápas jsme odehráli s M. Trnávkou. Zprvu jsem požádal některé kluky, aby ubrali v důrazu proti vzrůstem slabšímu soupeři. Tito borci nám ukázali, že vzrůst není vše a velmi sympatickým výkonem nás přehráli 1:2.

Velmi vydařený turnaj s přicházejícím sychravým počasím. Čtvrté místo, skóre 6:17, vyrovnané poslední dva zápasy. Trochu mne mrzí, že se prosadil pouze Standa Rozvoral 4x a Táďa 1x, jeden gól si dal soupeř vlastní. Během turnaje měli kluci v předních liniích velké množství gólových příležitostí, ale nejde to. Budeme dále pracovat na herních a technických dovednostech. Velkým překvapením pro mne byl Míša v brance a poctivý výkon Honzy Sedláčka v záložních řadách. Velká gratulace Sebastiánovi k prvnímu turnaji, hodně fotbalového zdravíčka a zábavu s míčem.

Sestava: Michal Rozvoral – Standa Rozvoral, Jéňa Pavliš, Táďa Májek – Honza Sedláček, Niky Pirkl – Standa Tkadleček, Sebastián Vojtek, Kuba Voleský, Jonáš Vojtek.

V úterý klasický trénink, páteční trénink ale vyměníme za čtvrteční dohrání odloženého turnaje z minulého týdne v Sebranicích, rodiče byli informováni. O víkendu zajíždíme opět do Sebranic, kde se potkáme s jinými soupeři.

U19 Březová – Němčice/Sloupnice

K osmému z čtrnácti kol podzimu jsme zajížděli do Březové nad Svitavou, která se v této sezoně prezentuje zajímavým výkonem, kdy dokázala porazit Kameničky a Řetovou. Byla rovnocenným soupeřem H. Jelení a od Litomyšle/D. Újezdu schytala na domácím hřišti 1:10. Věděli jsme, že body se domů zadarmo nepovezou. Sešli jsme se v poměrně slušné sestavě s čtyřmi hráči a novým gólmanem na lavičce. Soupeř měl na lavičce dva dorostence a tři starší žáky ročníku 2007. Domácí klub je potřeba pochválit za pěkný trávník a vybudované zázemí celého areálu, na kterém se zde pracovalo několik let.

Od počátečního hvizdu jsme měli kombinační převahu, kterou soupeř doháněl drobným, rozhodčím ne vždy ohodnoceným, držením za dres a podobnými přestupky. Naše obrana i záloha fungovala bez větší chybičky a šlo víceméně o prosazení se v některé z mnoha útočných příležitostech. Ta první, fotbalově a divácky velmi atraktivní, přišla z kopačky Michala Urbana, který směrem i načasováním poslal mezi stopery míč na Ondru Mikuleckého, který se nemýlil.

Nadále jsme soupeře tlačili a za celý poločas jsme ho nechali možná třikrát vystřelit z dálky, s čímž si Filip hravě poradil. Trenéři nabádali kluky k poctivé a trpělivé hře a čekali jsme, že do přestávky stav potvrdíme. Bohužel, 5 min před odchodem do kabin došlo k nedorozumění mezi Ivanem a Filipem, čehož využil hbitý Adam Frolo a naši chybu potrestal. Frustrace před koncem poločasu, je zbytečné hledat viníka. Já osobně bych ho nazval „komunikace“, což je velká slabina, v které nás některé týmy stále převyšují a osobně tvrdím, že je to 12. hráč v poli.

Vzhledem k předváděné hře jsme věřili, že je to otázka času a převahu potvrdíme nějakým pěkným gólem. S přibývajícím časem však naše převaha začala slábnout, docházelo k všelijakým verbálním komentářům, skluzům a potyčkám, po 3 bodech toužili oba celky. Ten domácí dokonce natolik, že za zápas ani nevystřídal. My jsme sáhli po střídání dvou hráčů a od 46. min se postavil mezi tyče náš nový brankař Matyáš Čechlovský. Postupně se minuty zápasu zdály kratší a kratší, někteří diváci si už začali pohrávat s myšlenkou penaltového rozstřelu. Ale pak to přišlo. Jeden asi ze tří-čtyř rohů v konci zápasu si připravil kapitán Ivan Škeřík. Svojí levačkou dal míči takovou faleš, že přes soupeřova gólmana a přihlížející hráče zapadla do branky. Náš dravec, Ondra Mikulecký, nechtěl nechat skvěle kopnutý roh náhodě a hlavou směr ještě pojistil. V Březové stále ještě nenašli finanční prostředky na vybavení videorozhodčího a rozhodčí Šourek připsal gól Ondrovi. Co říct, jásot, výbuch radosti, neuvěřitelná úleva a potvrzení toho, že trpělivost a neodklánění se k změnám herního stylu přináší ovoce. Skvěle Ivane a Ondro! Posledních pár minut zápasu bylo samozřejmě velmi vypjatých a plných emocí. Výsledek se však už nezměnil. Strkáme do kufru auta 3 body a jedeme domů. Stínem na zápasu bylo snad to, že při takto vypjatém zápase nedostali příležitost Tomáš Sršeň a Filip Černý. Věřím, že si během přicházejícího sychravého podzimu zahrají hodně minut a podaří se celá soutěž bez větších omezení dohrát.

Další tréninky klasika, příští víkend sehrajeme v neděli 4.10. od 12 hod domácí zápas s celkem Žamberka, pozor na změnu, hrajeme na hřišti ve Sloupnici!

Sestava před výkopem …
Ivanův roh z pravé strany a u tyče vyčkávající lačný Ondra …

Turnaj U9 Němčice 27.9.2020

V pořadí 4.turnaj a 2.na našem trávníku. Tentokrát k nám zavítali hráči z Březové, Sebranic a Litomyšle. Dle dřívějších výsledků soupeřů jsme byli připraveni na to, že minimálně 2 utkání budou velmi vyrovnaná, navíc jedno z nich s přívlastkem derbíčko 🙂 Že se však naši borci se soupeři nebudou nijak „mazlit“ a neponechají výsledky náhodě se ukázalo vzápětí.

Sestava : Alda, František, Maty, Tobík, Vojtík, Tomík a Štěpánek

Prvním týmem, který nám zkřížil cestu byly Sebranice. Celek, oproti loňské sezóně, značně omlazený a složený nejen z kluků, ale i z velmi šikovných slečen. Svého nejlepšího hráče ročníku 2012 však tentokrát vyslali do bojů za starší přípravku a na jejich hře to bylo znát. Naše útoky se valily na soupeřovu branku jako laviny, krásné kombinace(někdy i k překvapení nás trenérů) střídali ještě krásnější a jen díky skvělým zákrokům hostujícího brankáře se skóre zastavilo na čísle 7 našich vstřelených branek a 2 inkasovaných. Konečné skóre tedy 7:2. O naše branky se postarali Tomík 3, Vojtík 2, Tobík a Alda.

Druhý soupeř měl být o poznání tvrdším oříškem. Litomyšl „B“. Tyto zápasy se vždy ponesou v duchu malého derby. A ani tentokrát tomu nebylo jinak. Soupeř opět dorazil posilněn o několik hráčů A týmu, ale to nemohlo naše rozjeté kluky zastavit. O motivaci před zápasem se postarali opět sami ve škole v týdnu, takže nemuselo následovat ani žádné velké instruování k bojovnosti a zodpovědnému výkonu. Kluci k utkání přistoupili opravdu velice zodpovědně a čeho si my trenéři ceníme nejvíce, hráli opravdu jako tým. Nádherně kombinovali, bojovali o každý míč a nesnažili se za každou cenu vstřelit sami branku, ale pokud to šlo, snažili se najít ještě lépe postaveného spoluhráče. Jak se čas nachyloval ke konci, naši borci začali hrát hru „vše na Štěpánka“, aby i náš benjamínek poznal radost ze vstřeleného gólu. A ono se to povedlo. Ačkoliv početné fanouškovské jádro hnalo hosty až do posledního hvizdu kupředu, na výsledek to nemělo žádný vliv. Naše jasná výhra 7:3 a to jsme si ještě vstřelili jednu vlastní branku. Naše góly vstřelili :Tomík 2, Tobík 2, Vojtík 2 a jak již řečeno benjamínek Štěpánek.

Posledním týmem, který nám stál v cestě za vítězstvím v turnaji byla Březová. Toto mužstvo je nováčkem a tudíž složeno ze začínajících fotbalistů. Bojovnost se soupeři upřít nedala, ale to na dobrý výsledek vždy nestačí. Naši kluci si s chutí zastříleli, opět velmi hezky zakombinovali a předvedli opět velice hezký týmový výkon. Zahodili také nepočítaně vyložených brankových příležitostí, ale i tak soupeři nadělili 14 branek, bez jediné inkasované. Tentokrát se trefili : Alda 5x, Tobík 5x, František, Vojtík, Štěpánek a Tomík

Tři přesvědčivé výhry nám přinesly nejen vítězství v celém turnaji, ale také podzimní neporazitelnost na domácím hřišti. Naši nejmladší fotbalisté udělali z našeho hřiště nedobytnou pevnost, kam se pomalu budou bát soupeři přijet 🙂 Jisté náznaky, že naši kluci svojí hrou budí respekt již proběhly a to když mě trenér Sebranic před utkáním žádal, ať je tentokrát šetříme… 🙂 Fotbalový um Němčických kluků tedy již rezonuje okresem a nám, trenérům mládeže, to dodává nový elán do další práce s našimi nejmladšími fotbalisty.

Děkujeme všem divákům, kteří si i v nevlídném počasí našli cestu na hřiště, děkujeme oběma rozhodčím, Jirkovi a Táďovi, kteří nám ochotně vypomohli a odřidili nám celý turnaj, děkujeme obsluze kiosku Martině a Víťovi a v neposlední řadě děkujeme děvčatům z KD, Lucce a Zdeně, bez jejichž sladkých odměn, by turnaj nebyl turnajem 🙂 Vám výše zmíněným i všem, kteří nám s prací u mládeže jakkoliv vypomáháte, ještě jednou velké DÍKY.

Příští turnaj by se měl odehrát v sobotu 3.10.2020 od 10h na hřišti v Jevíčku. Budeme teď s napětím sledovat další protiepidomiologická opatření, která by nám mohla všechny další plány zhatit. Mělo by se rozhodnout ve středu případně až v pátek. Nezbývá než doufat a věřit, že zvítězí zdravý rozum a nedojde k omezení možnosti sportování našich malých nadějí. Každopádně budeme rodiče informovat pomocí sms a pro všechny ostatní budeme informace sdílet zde na našich stránkách.

U19 Němčice/Sloupnice – H. Jelení

Po asi nejtěžším zápasu s Litomyšl/D. Újezd jsme tentokrát přivítali na našem hřišti soupeře z H. Jelení. Velmi kvalitní tým, který do naší krajské skupiny B přestoupil z regionu A, kde před rokem obsadil krásné 3. místo s 18 body a se skóre 33:22. Rozhodně mají tuto sezonu velmi dobrou formu. Velká pokora před soupeřem, který hraje kvalitní zápasy obvykle s 10-12 hráči. Přestože měl v Němčicích na soupisce hráčů 13, přijeli bez střídání v 11 hráčích.

Nám se podařilo doléčit nějaká ta zranění a bolístky z minulého zápasu a doufali jsme, že udržíme všechny 3 body v domácí kabině. Soupeře jsme od začátku nepouštěli do žádných výrazných akcí a odpovědnou obranou jsme zodpovědně hráli svoji kombinační hru, která se domácím fanouškům určitě musela líbit. Byli jsme z naší strany svědky spousta pěkných akcí, ale v koncovce se nám stále nedařilo. Houževnatý soupeř s urostlými beky, obránci a dobře chytajícím brankařem byl proti. Prolomit se nám stav podařilo těsně před poločasem. Skvěle načasovanou a umístěnou přihrávkou bezi beky, vyslal Luky Pavliš do krásného úniku Ondru Mikuleckého a do kabin jsme šli za stavu 1:0.

Druhý poločas se nadále odvíjel v naší převaze, ale po chybě a přečíslení soupeřova útoku a zálohy inkasujeme a Jelení srovnává na 1:1. Kluky jsme nabádali, aby byli trpěliví a hráli stále svůj pohledný kombinační fotbal. A trpělivost se vyplatila. Jedna z nejpohlednějších akcí, která potvrzovala, jak může být fotbal jednoduchý. Ondra Mikulecký utekl po pravé straně, nahrál „pod sebe“ na Lukáše Pavliše, ten míč potáhl a vybídl Káju Píšů, který přízemní střelou na zadní tyč dává opět vedoucí gól. Nadále jsme byli svědky spousty příležitostí, které se nám nedařilo gólově zakončit. Nakonec zápas rozhodl obránce, který si nevěděl rady s pronikajícím Lukášem Pavlišem a na rohu velkého vápna ho „sestřelil“ aniž by měl zájem hrát míč. Nařízenou penaltu si kopl faulovaný Lukáš a bylo to 3:1. V té chvíli jsme se uklidnili, v klidu vystřídali všechny kluky na lavičce a utkání jsme dohráli.

Velká děkovačka domácím divákům, kteří si za krásného počasí našli cestu na tento zápas. Z reakcí fanoušků asi nejvydařenější a divácky atraktivní zápas, kdy jsme pochyby o vítězství rozhodli v 68. minutě. Je potřeba poděkovat i rozhodčímu, který odpískal utkání férově a oběma týmům za ohleduplnou hru bez emocí a zákeřných faulů.

K dalšímu utkání zajíždíme v sobotu 26.9. do Březové n. S., výkop 12:30. Odjezd bude komunikován na hráče na pátečním tréninku.

Turnaj U9 H.Újezd 13.9.2020

Sestava : František, Alda, Maty, Vojtík, Tomík, Štěpánek, Tobík

Namlsáni prvním místem na prvním turnaji jsme tentokrát zavítali na hřiště Horního Újezdu. Že to ovšem nebude žádná procházka růžovým sadem jsem avizoval již minulý týden a že má predikce byla správná jsme se přesvědčili záhy.

Vzhledem k účasti pouze 3 týmů(Čistá z důvodu karantény omluvena), jsme se s pořadateli dohodli na pozdějším příjezdu a využili tak možnosti nechat naše kluky pospat o chvíli déle. Bohužel naši borci asi zůstali ve svých postýlkách v myšlenkách i na hřišti a podle toho vypadal i první poločas úvodního utkání s týmem z Opatova. Hra z naší strany takřka žádná, o souhře z minulého týdne ani nemluvě. Nedůraz a neplnění ani základních fotbalových náležitostí bylo to, co jsme za úvodních 15 minut předvedli. Poločas tedy zaslouženě 1: 6. Naši branku vstřelil Tobík. O poločasové přestávce jsme se pokusili kluky „vzbudit“ a nabudit. Myslím, že se nám to i částečně povedlo. Již byly k vidění pokusy o kombinaci, rychlé rozehrávky, střelba a několik slibných příležitostí, včetně nastřeleného břevna soupeřovy svatyně po ukázkově sehraném rohu na ose Tobík – Vojtík. Opatovští však hrají, dle tvrzení jejich fanoušků, v této sestavě 3.rokem a na jejich souhře a zkušenosti to bylo znát. Hráli opravdu hezký fotbal a ačkoliv naše hra doznala velké změny, stále jsme tahali za kratší konec pomyslného provazu. Navíc jsme ještě inkasovali 2 branky a konečné skóre bylo tedy 1:8.

Zlepšená hra byla příslibem přívětivějšího výsledku v souboji s domácím týmem. Ten nás tentokrát již nepodcenil (jako minulý týden) a svého nejlepšího hráče nepostavil do branky, ale naopak ho pověřil střežením našeho nejagilnějšího borce Tomíka. To Tomíkovi sice trochu komplikovalo pohyb po hřišti, ale i tak vsítil 4 góly. Další 2 přidal Tobík a 2 František. My jsme inkasovali 2 branky. Konečné skóre tedy 8:2 v náš prospěch. Stejně jako minulý týden jsme s tímto soupeřem na hřišti dominovali, nastřelili dokonce 3 tyče a ještě zahodili řadu dalších příležitostí.

Tento týden tedy bereme 2.místo

Kluci si tak po nepovedeném prvním zápase opět trochu zvedli sebevědomí před dalšími těžkými zápasy, které nás čekají již v sobotu 19.9. To totiž jedeme na turnaj do Opatova, kde se kromě domácích utkáme s týmem Jevíčka, které také nebude lehkým soupeřem. Ale my víme, že těžkými zápasy herně rosteme a tudíž se nelekáme žádného soupeře a opět se popereme o co nejlepší výsledek 🙂

U19 Litomyšl/D. Újezd – Němčice/Sloupnice

Po namlsání se Sebranicemi (6:1) jsme v 6. kole nastoupili proti vedoucímu celku tabulky, souklubí Litomyšle/D. Újezda. Soupeř, který se zatím potkával pouze s celky spodní části tabulky, prochází soutěží bez ztráty kytičky a měl před zápasem plný počet bodů. Náš cíl byl jasný, vybojovat nějaký ten bod. Do zápasu jsme nastoupili v plné sestavě a organizační tým nemusel kluky rozhodně motivovat. Většina hráčů obou celků má svůj osobní příběh, který je spojen s některým souklubím.

První poločas jsme viděli očekávaný souboj dvou vyrovnaných celků. Fotbalové parády tam moc nebylo, bojovalo se o každý míč. Pozorné obrany dobře bránily a troufnu si říci, že jsme měli mírnou převahu. To jsme také předvedli z pěkné kombinace, kterou zakončoval Michal Urban. Bohužel, asistent rozhodčího byl proti a odmával ofsajd. Diváci, kterých se z Němčic a Sloupnice sjelo opravdu hodně, natolik tlačili míč do soupeřovi branky, že jsme si nepovoleného postavení hráče nikdo nevšimli. Abychom si zachovali objektivnost, musíme respektovat výrok rozhodčího. Bojovalo se dál a chvilku před poločasem se to samé povedlo i na druhé straně, kdy Filipa propálil domácí hráč, ale vzhledem k ležícímu soupeři před naším gólmanem tak zabránil zásahu a hlavní rozhodčí gól neuznal.

Do kabin se šlo za stavu 0:0. Začátek druhé půle se nadále odehrával v duchu silového fotbalu a stejně jako soupeř, i my jsme byli nuceni z důvodu nejrůznějších zranění a křečí střídat. V ten okamžik se soupeř začal mírně ujímat inciativy. Diváci neustále sledovali světelnou tabuli a doufali, že dojde na pokutové kopy. Bohužel, šest minut před koncem újezdský obránce Hána rozhodl zápas. Ač kluci makali do posledních sekund, utkání se jim srovnat už nepovedlo.

Smutný konec, ale je potřeba na zápasu hledat i pozitiva. Kluci si sáhli na dno svých fyzických sil a byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Za kvalitu našich řad je potřeba zdůraznit, že jsme „vymazali“ nejlepší střelce Šmída a Jirečka, kteří jsou na 2., resp. 3. místě statistik střelců této soutěže. Velmi pozitivní byl i kvalitní výkon rozhodčích, v jejichž čele byl Aleš Mach, který je pouze o jeden rok starší než někteří hráči tohoto utkání.

Hlavy nahoru a pojďme se připravit na další utkání, které odehrajeme v neděli 20.9. od 13:00 na němčickém trávníku, kde přivítáme celek Horního Jelení.

Turnaj U11 Němčice 13.9.2020

Hned druhý turnaj podzimu odehrála starší přípravka na domácím hřišti, když hostila vzdálené soupeře M. Trnávku a Březovou. Zápasy tří družstev se odehrály za krásného slunného počasí, které nám doufáme ještě nějaký ten týden vydrží.

První zápas proti M. Trnávka jsme začali skvěle. Mezi tyče se postavil Táďa a zbylí hráči se do poločasu postarali o zajímavý náskok. V druhém dějství si nasadil rukavice Laďas a úbytek útočných aktivit byl znát. Přesto, že nás soupeř v závěrečných minutách potrestal několika góly, vítezství jsme si vzít nenechali.

Mezizápas obou našich soupeřů byl poměrně jednoznačné vítězství Březové a v našem druhém střetnutí se hrálo o vítezství celého turnaje. Oba poločasy jsme víceméně dotahovali skóre a byl to opravdu pohledný fotbal z obou stran. Oba poločasy odchytal Táďa, který se blýskl skvělými zákroky. Naši kluci hráli pohledný fotbal s poměrně dobře fungujícím přechodem do útku, slabinou byl důraz útočníků a neproměňování slibných akcí. Pár sekund před závěrečným hvizdem se nám podařilo stáhnout na 3:4, což nám zajistilo 2. místo v turnaji.

Pochvala všech zúčastněných, daleko odpovědnější hra obrany ve srovnání s turnajem v Morašicích. Přesto, že nám scházeli dva hráči a měli jsme pouze tři kluky na střídání, odehráli jsme před domácími diváky atraktivní zápasy. Svou první branku ve starší přípravce si dal Honzík Sedláček. Gratulace a jen tak dál.

Sestava – Táďa Májek – Standa Rozvoral, Míša Rozvoral, Jéňa Pavliš – Láďa Beran, Niky Pirkl – Standa Tkadleček, Daneček Hondl a Honza Sedláček. Góly: Standa R. (4x), Láďa (4x), Jéňa P. a Honza S.

Poděkování děvčatům v bufetu, rozhodčímu Honzovi a skvělým buchtičkám z KD. Další tréninky úterý a pátek, v sobotu 19.9. je turnaj Sebranicích zrušen!