U19 Luže/Rosice – Němčice/Sloupnice

K desátému z jedenácti podzimních zápasů krajské soutěže dorostu jsme zajížděli do Luže, která hraje v souklubí s Rosicemi u Chrasti. Soupeř, který se sice drží na třetím místě od konce aktuální tabulky, o sobě dal vědět minulé kolo, kdy dokázal poměrně jednoznačně porazit Žamberk/Jiskra, kteří se drží v tabulce o tři příčky výše. Jasný signál k tomu, abychom byli ostražití. Do zápasu jsme se dokonce vybavili výtiskem všech fotek soupeřovi soupisky, abychom mohli zkontrolovat případné hráče, kteří by nastoupili v rozporu s fotbalovými pravidly.

Po příjezdu na stadion krajského mužstva mužů jsme ze soupisky soupeře zjistili, že nastoupí v jedenácti, tedy bez možností střídání. O to větší bylo překvapení, že nastoupili do zápasu v počtu deseti. Poměrně smutný příběh klubové situace, kdy z partnerských Rosic byl přítomen pouze jeden hráč (zraněný na lavičce), ostatní prostě skončili. Luže tak má k dispozici max jedenáct hráčů. V takovéto situaci je trenér víceméně bezmocný kluky motivovat, popř. pokárat formou „cukr a bič“. Neznáme celé pozadí a příčiny této situace, ale byla by velká škoda, pokud by jeden ze soupeřů krajské soutěže odstoupil.

Tak a nyní ke hře. Rozhodčí Milan Kudyn pískl a my, s nastavením hlav „mají o hráče méně, to bude exhibice“, jsme se pustili do hry. Trenér Vašek Provazník (Ivoš Eliáš nebyl z rodinných důvodů) si víceméně mohl vykřičet hlasivky a snažil se naše kluky navést ke kombinační hře, se středem zálohy a nenakopávat míče už z obrany, jako v Trhové Kamenici. Přestože v kabině byl kladen důraz na styl hry, hráči se jali hrát nakopávačku, kterou oslabený soupeř jednoduše sbíral a stejným stylem překopával zpět. Jednoduše fotbalový ping pong.

Nemyslím si, že jsme nějaké primadony, ale hra soupeře postupně gradovala na agresivitě. Zpočátku se hlavnímu rozhodčímu dařilo nebezpečné zákroky pískat, ač bez potrestání kartou. Soupeř, při hře bez větších trestů, postupně přidával na důrazu v podobě skluzů, šlapáků a tvrdé hry tělem doháněl svůj početní handicap. Luže si víceméně nevypracoval žádnou šanci, za zmínku stojí asi jen 10. minuta. Růžový panter, v podobě Kuby Sršně, soupeřovu šanci překazil mrštným skokem a důrazný útočník do něj zajel. Až po zápasu jsme zjistili, že si Kuba z toho souboje odnesl škaredé poranění ruky. Otevření skóre jsme se dočkali v 22. min, kdy se Ondrovi Mikuleckému podařilo dostat do skvělé šance, kterou vyřešil šajtlí k pravé tyči. Psychické rozpoložení soupeře a první žlutá karta tak přišla až v 24. min hry, kdy kapitán domácích sestřelil bez míče skvěle hrajícího Vojtu Rathouze. Tvrdý pád na rameno donutil Vojtu ze zápasu v druhém poločasu odstoupit a s Kubou se ve finále potkali na litomyšlské chirurgii, kde mu byla určena diagnóza vykloubeného a pohmožděného ramene. Nadále jsme soupeře víceméně k ničemu nepustili a sami jsme si vytvořili zajímavé akce, které nenašli správný směr, nebo je vychytal skvělý brankař Luže. Do poločasu jsme stále nebyli schopni efektivně kombinovat, ale do kabiny se nám podařilo díky Ondrovi Stodolovi skórovat podruhé. Po několika skluzech soupeře v jejich vápně se Ondrovi podařilo napodruhé proměnit, vedeme 2:0.

Do druhého poločasu nastoupil soupeř v devíti a po pár minutách odstoupil další hráč, který byl natolik vyčerpán, že byl z hřiště stažen. Hráli jsme tedy proti 8 hráčům. Až v tuto chvíli jsme začali soupeře kombinačně přehrávat, rozhodčí nadále přehlížet nebezpečnou hru, která neměla za této situace žádný význam. Do hry postupně vstoupila čtveřice hráčů z lavičky (Jirka Doleček, Karel Píša, Ruda Blažek a Táďa Vytlačil). Karel soupeři poměrně na pravé straně zálohy zatápěl a podruhé šanci našel zakončujícího Ondru Mikuleckého, vedeme 3:0. Daň nepozornosti jsme si vybrali v 76. min, kdy podklouznutí stopera využil lužický útočník, položil si Kubu a poměrně jednoduše zakončil. Do konce zápasu jsme ještě jednou skórovali. Pohledná spolupráce Lukáše Pavliše a Ondry Stodoly ve středu hřiště, Lukáš si obkopnul brankaře a dává do prázdné brány.

Velmi těžko se mi zápas hodnotí. Nejvíce na mě udělal dojem hlavního rozhodčího, který nedokázal udržet soupeřovu nebezpečnou hru svými pravomocemi (napomenutí, trest). Mít soucit s tresty pro tým, který hraje v 8 hráčích nám přineslo dva zraněné hráče. Neodpustím si také chyby v zápisu, kdy popletl naše střídající hráče. Píša a Vytlačil dle zápisu nezasáhli do hry a Martin Radimecký, který šetřil koleno a nenastoupil, údajně hrál od 60. min. O hráčích v zápisu, kteří šli ze hřiště, ani nemá cenu se zmiňovat. Na krajskou soutěž hodně neadekvátní výkon rozhodčího.

Co se týče hry, je asi obvyklé, že proti oslabenému týmu se hraje velmi těžko. Jenom tréninkem a hrou se kluci naučí zvládat takovéto situace. Vezeme 3 body a je potřeba se připravit na poslední kolo podzimu, kdy v sobotu na němčickém hřišti přivítáme Proseč. Tréninky středa a pátek, díky posunu času od 16:30. Žádáme o max účast a přípravu na poslední kolo skvělého podzimu našeho dorostu.

Obměna a doplnění krokodýlích kůží

Jako každoročně v podzimním období probíhá objednání týmových bund pro fotbalisty i nesoutěžní oddíly (Malíčci, MŠ, přehazovaná, stolní tenis). Od roku 2014 jsme vyrobili 168 kousků! Za tu dobu se pořizovací cena zvýšila doplněním tisků a novým modelem na 820,-. Od začátku přispíváme 50%, proto jsme po 6 letech pro členy mládeže zvýšili cenu z 300 na 400,-. Kdo z členů Sokola, rodičů, či fanoušků bude mít o bundu zájem, odzkoušejte si velikost u některého z kamarádů a nahlašte velikost, přezdívku na límeček a druh loga (krokodýl, nebo děti). Termín nahlášení požadavků je 31. října o půlnoci, dodání koncem listopadu. Platí se při předávání. Další nabídku, kterou pro vás TJ Sokol Němčice připravila najdete v odkazu dole.

Kontakt pro objednání: Lukáš Pavliš, SMS 724 158 964, mail lukas.pavlis@email.cz

Turnaj 20.10.2019 H. Újezd

Na poslední turnaj podzimní části sezóny jsme zajížděli do H. Újezda, společně s Březovou a Městečkem Trnávka. S posledním jmenovaným jsme nastoupili k prvnímu zápasu a do branky se postavil Kája. Po úvodním bezgólovém oťukávání jsme brzo otevřeli skóre a po pár rychlých gólech soupeř úplně odpadl. Poločas 7:0 a do branky šel Tomáš. Druhá půle se odehrávala v podobném duchu, celkově se stav zastavil na čísle 12:0. Druhý zápas proti Březové už byl o poznání vyrovnanější, přesto jsme šli do šaten s náskokem 3:0. To nás zjevně ukolébalo a během 5 min druhého dějství jsme o vedení přišli. Začala tuhá bitva a přetahovaná o každý gól, několikrát se v brance blýskl Táďa, který už do konce turnaje rukavice nesundal. Skóre 6:6 pět minut před koncem vypovídalo o vyrovnanosti sil. Těch nám ale zbylo trochu více, a taky trochu štěstí. Po gólu z rohu byl soupeř otřesen a my tak mohli svoji výhru jen zpečetit (8:6). Do posledního zápasu jsme vstupovali v přímém souboji o první místo proti domácím. I když jsme měli z počátku převahu, první otevřel skóre soupeř. My se ale nedali a poměrně brzo se nám podařilo vyrovnat. Poločas 1:1, motivační pokřik a šlo se na druhou půli. V té byly síly naprosto vyrovnané do doby, než po neodpískaném faulu na Laďase musel tento náš štírek kvůli zranění odstoupit. Našim týmem to viditelně psychicky otřáslo a bylo vidět, že všichni podvědomě ubrali v osobních soubojích. A vepředu chyběl Laďas. Tím se Újezd začal dostávat do přečíslení a nevyhnutelné muselo přijít. Dva góly soupeře těsně před koncem zpečetily jeho výhru 3:1. Skvělý turnaj, pochvala pro všechny hráče za předvedený výkon.

Němčice : Městečko Trnávka 12:0 (7:0), branky: Standa Suchánek 6x, Laďas Beran 5x, Láďa Miláček

Němčice : Březová nad Svitavou 8:6 (3:0), branky: Tom Poláček 2x, Laďas Beran 4x, Láďa Miláček 2x

Němčice : H. Újezd 1:3 (1:1), branky: Laďas Beran

Sestava:

Táďa Májek, Kája Suchánek, Standa Suchánek, Matěj Mikl, Niki Pirkl, Laďas Beran, Láďa Miláček, Tom Poláček, Kuba Voleský

U19 Trhová Kamenice – Němčice/Sloupnice

Za krásného podzimního počasí jsme bus dopravou vyrazili na Českomoravskou vrchovinu, do městyse Trhová Kamenice. Po okouzlení krásou vrchoviny se dostavilo brzké vystřízlivění, když jsme uviděli na čem budeme hrát. Doslova rozorané hřiště se stovkou nebezpečných děr, čáry nalajnované zřejmě za tmy a bufet, který se prostě neotevřel. Vrcholem byl kříž penalty u jedné z branek, pod nímž byla asi 5 cm hluboká díra, jako by tam někdo vyhodil z letadla medicinbál.

Ale pojďme k fotbalu. Tabulka jasně napovídala, že body se budou rozdělovat za tvrdou dřinu a úsilí. Soupeř olizoval naše záda se ztrátou dvou bodů a tři hráči ročníku 2001 byl signál, že se o body bude muset bojovat. Hned po úvodním hvizdu bylo na soupeřovi vidět, že na oraništi umí hrát kombinační fotbal. Hra byla v prvních minutách poměrně vyrovnaná a pak přišla gólová smršť. Z velmi pěkných akcí byl Ondra Mikulecký vyslán do hezkých brejků, které dokázal proměnit. 8. minuta, 10. minuta a vedli jsme 2:0. Očekávali jsme, že soupeř složí zbraně, ale opak byl pravdou. Hned po minutě hry dávají kontaktní gól. V 23. minutě soupeř srovnává na 2:2 a jde se zase od nuly. Dvougólový Ondra byl však proti a hattrickem navyšuje skóre po trestném kopu na 3:2 v náš prospěch. Nadále se bojovalo o každý kousek děrovaného pole, které svými nerovnostmi dělalo problémy oběma obranným řadám. Ke konci poločasu však přišla ne zcela férová situace. Obránce soupeře si ve vlastním vápně přiklepl rukou míč při jeho zpracování a z jedničky ho odkopl. Na to reagoval náš kapitán Vojta Tesař a zařval „ruka“. Sudí Škorpík byl natolik poškorpen Vojtovým zvoláním, že proti nám nařídil nepřímý kop, nějakých 5-10 m od našeho vápna, kde Vojta stál. Soupeř zahrál přímo do kasy, náš růžový panter míč vyrazil a soupeř s důrazem skóroval. V první řadě rozhodčí nevěděl, že ve fotbalových pravidlech došlo k mnoha změnám a jedna z nich je právě zahrání ruky v pokutovém území. V druhé řadě byla škoda, že Kuba nenechal střelu zaplavat do sítě, protože by gól nebyl z nepřímého kopu uznán. Ale to jsou okamžiky a Kuba si zaslouží obdiv celého mužstva, protože za první poločas vychytal minimálně 3 stoprocentní šance. Poločas skončil tedy 3:3 a šlo se do kabin.

Jestli se v první části bojovalo a kombinovalo, druhý poločas byl opakem. Zbrklé nakopávání na útočníky si soupeřova obrana jednoduše pohlídala, nedokázali jsme vykombinovat 2-3 nahrávky ve středu hřiště a přicházeli jsme snadno o míč. Jednu pěknou akci jsme si ale přece vytvořili, když Lukáš Pavlišu si zaběhl krásně za obranu a šel sám na brankaře. Strčil si balon do strany a domácí brankař do něj vlítnul, že ho málem přerazil. Sudí neváhal a okamžitě vykázal brankaře do kabin. Dalších 21 minut jsme tedy hráli proti deseti, ale naše marná hra plná nepřesností nepřinesla žádné ovoce.

Po závěrečném hvizdu se tedy šlo na penalty. V každém z našeho týmu se oživily vzpomínky na sloupenský zápas, kde jsme v penaltovém souboji podlehli. Tentokrát to byla však jiná písnička. Pět střel, pět gólů. Soupeř jednu ze střel napálil do břevna, že se zem zachvěla a díry ve hřišti se skoro zatáhly. Radost, nadšení a vítězný pokřik v kabině, vezeme 2 body a posouváme se na pěkné 6 místo v tabulce.

Kluci zaslouží pochvalu, zejména Kuba, který musel zaskočit za nemocného Filipa a záskok to byl skvělý. Opět se ze soupisky dostavila jenom část kádru a někteří kluci se omluvili. Poděkování zaslouží Vojta Tesař, který odehrál 90 min na antibiotikách, hokejisti Kryštof Pachl a Jirkou Dolečkem, kteří měli volno a přišli pomoci. Opět jsme měli pouze dva kluky na střídání a stále čekáme, kdy se sejdeme v plnější sestavě. Do konce podzimu nám zbývají ještě dva zápasy. Příští sobotu 26.10. jedeme do Luže, která v tomto kole obrala o body Žamberk/Jiskra. Tréninky středa a pátek od 17:00.

Turnaj U9 Němčice 19.10.2019

Poslední turnaj podzimu, domácí hřiště a chuť obsadit jiné, než 4.místo, na které jsme si již tak nějak zvykli. Tak přesně v takovém duchu se nesl fotbalový víkend našich nejmladších fotbalistů.

Sešli jsme se tentokrát v plné síle : Daník v brance a do pole Honzík, Staník, Luky, Fanda, Vojtík, Maty, Tobík a Alda

V prvním utkání jsme poměřili síly s týmem Horní Újezd/Morašice“B“ . S tímto soupeřem jsme dosud měli pozitivní bilanci, 2 vítězství. I tentokrát jsme našeho soka drželi v uctivé vzdálenosti od naší branky, tudíž z toho vzniklo čisté konto pro Daníka a kluci v poli si s chutí zakombinovali a vstřelili celkem 6 branek. I přes naše jednoznačné vítězství musím uznat, že na hráčích Újezdu je za podzimní část sezóny vidět velký herní posun a myslím si, že do budoucna z nich bude další nepříjemný soupeř. Naše branky vstřelili : Vojtík 3, Tobík, Alda

Druhý soupeř – Horní Újezd/Morašice „A“. Tady není celkem o čem psát. My jsme za 24 minut hry nevystřelili na branku hostů. Ti si však otevřeli na našem hřišti střelnici a nechybělo mnoho, aby si naplnili normu co minuta hry to gól. Prohra 0:20 nás trenéry však nechává naprosto chladnými. Újezd je herně prostě úplně někde jinde než ostatní týmy a rozdává dvouciferné příděly na počkání. Z mého pohledu(a nikomu ho nenutím) tenhle tým má dávno hrát o kategorii výš. Vysoké a hlavně hladké výhry nepřínáší nic hráčům Újezda ani jejich protivníkům. Pokud se mají děti herně posouvat výš, musí hrát těžké, ale hlavně vyrovnané zápasy. V Újezdě se však patrně vydali cestou „honba za výsledky“ , tedy úplně jinou cestou než my a dle toho vypadají výsledky turnajů a také, jak jsem vyslechl od některých ostatních trenérů, určitá nechuť ostatních týmů nastupovat proti tomuto soupeři. Ale toť jen můj kolegiální pohled na práci trenérů z Újezdu. Nepřísluší mi je soudit, je to čistě věc každého z týmů a lidí v něm.

Poslední zápas podzimu a přímý souboj o druhé místo v turnaji s týmem Borové. Minulý týden jsme od nich dostali devítibrankovou nálož, tudíž jsme měli co oplácet. Naši borci se hned od začátku do soupeře „zakousli“ s velkou vervou, bojovností a chutí brát pomyslné stříbrné medaile. Odměnou nám bylo poločasové vedení 2:1. V pauze jsme klukům připomněli minulý turnaj a 2 prohospodařené dobře rozehrané zápasy. Možná i proto se v druhé půli hrál stále moc hezký a bojovný fotbal. Všichni makali na 100% , ale ani to někdy nestačí. Především to nestačí ve chvílích, kdy se k vám, fotbalisty tak často vzývané, štěstíčko otočí zády. Zhruba 5 minut před koncem utkání náš obránce smolně tečuje míč na který již Daník nestihl zareagovat…..vlastní gól a vyrovnáno na 2:2. Vzhledem k lepšímu skóre Borové, jsme k druhému místu v turnaji potřebovali výhru.Vrhli jsme tedy zbytky sil do útočení, ale ani to bohužel nestačilo. Naopak soupeř využil okének v naší obraně a navýšil skóre na konečných 3:2 z jeho pohledu. Sice prohra, ale obrovská pochvala všem klukům za výkon. Dle mého soudu jsme odehráli jedno z nejhezčích utkání podzimu. Obě naše branky vstřelil Tobík.

Nakonec tedy na nás zbylo 3.místo. Jak říkal jeden(na turnaji nepřítomný) tatínek svému synkovi : „beru první druhé nebo třetí místo“, tak i my 3. místo bereme. Pomineme-li jedno utkání, pak jsme odehráli hezký turnaj plný nasazení, bojovnosti, chuti hrát, kombinovat a vyhrávat. Bylo tam tak vše, co dělá fotbal fotbalem.Děti tentokrát dostali za své výkony nejen tradiční dětské šampaňské a dobrůtky od holek z KD, ale navíc si pro ně připravil překvapení pan Pavel Sedláček a každého odměnil balíčkem sladkostí. Velký DÍK, nejen za děti, ale i za tým trenérů a Madlenku pradlenku, na které také nezapomněl.

Vzhledem ke konci podzimní části se sluší poděkovat všem, kteří s námi tu pomyslnou „fotbalovou káru“ mladší přípravky tlačí sezónou. Děkujeme dětem za skvělou tréninkovou účast a chuť do fotbalu. Děkujeme rodičům za důvěru, kterou v nás mají a za skvělou všeobecnou spolupráci. Děkujeme naší Madlence pradlence Lence, které jsme bílými stulpnami připravili nejednu těžkou poturnajovou chvilku 🙂 a díky které jsme na každém turnaji ve voňavých dresech. Děkujeme obsluze kiosku Marťi a Víťovi, bez kterých by se žádný domácí zápas neobešel. Děkujeme Honzovi, Táďovi a Lukášovi, kteří si našli čas, aby nám odpískali turnaje. Děkujeme Zdeně a Lucce z KD za výborné a netradiční ceny na turnaje. Děkujeme Lukášovi, který si vzal na svá bedra chod celého klubu a bez něhož bychom s místní mládežnickou základnou nebyli tam kde jsme teď a v neposlední řadě děkujeme Vaškovi za starost o bezproblémový provoz kabin a hřiště. Doufám ,že jsem nikoho neopomněl a jestli ano, pak se omlouvám , nebyl v tom úmysl. 🙂 Jak vidno, chod týmu není jen o dvou lidech, kteří jsou pak vidět vedle dětí na hřišti, ale na dalších „neviditelných“ bez kterých bychom se však neobešli. TAK TEDY VÁM VŠEM PATŘÍ NÁŠ VELKÝ DÍK..

Do fotbalových zimních prázdnin nám zbývají již jen 4 páteční tréninky. Na nadcházející pátek 25.10. máme domluvené přátelské utkání s týmem z Čisté. Hrát budeme na našem hřišti od 16:30. Sraz před 16h jako na klasický trénink.

U19 Němčice/Sloupnice – Kameničky

K osmému kolu krajské soutěže dorostu k nám zavítal celek Kameniček, který podvakrát za sebou dokázal tuto soutěž vyhrát. Soupeř avizoval, že pořádají v sobotu vinobraní a většina jejich kádru strávila ve službě a tanci vinnou noc do 4 hod ráno. Asi jsme si nasadili do hlav, že soupeř, který se postupně prokousal na 2. místo tabulky, nám předá 3 body bez většího boje a úsilí. Opak byl pravdou. Aby toho nebylo málo, před zápasem jsme zjistili, že do krajské soutěže nebyl nominován hlavní rozhodčí! Bohužel nešlo o chybu, ale fakt, který nám krajská komise rozhodčích potvrdila s tím, že informaci o nemožnosti delegovat rozhodčího na zápas hrající se od 13:00 předali na STK. Bohužel k nám tato informace ale nepřišla.

Nyní k samotnému zápasu, který byl po dohodě se soupeřem řízen rozhodčím laikem, Václavem Provazníkem. Byli jsme svědky silné kombinační převahy skvěle sehraného týmu, na kterém ani v nejmenším nebyla znát únava z probdělé noci. Jednoduchostí a sbíráním míčů ze vzduchu se víceméně odehrával poločas na naší půlce. Jenom skvělý výkon našeho růžového pantera nám zajistil bezbrankových 45 min. Soupeř měl v prvním dějství 4 střely na bránu, 6 střel mimo a 9 rohů. Nám se podařilo vystřelit 3krát mimo branku a kopali jsme jeden roh.

V druhém poločasu převaha soupeře pokračovala a brzo došlo i prolomení stavidel. Do konce utkání nám soupeř vsítil tři góly a to v 53., 60. a 67. minutě. Konec zápasu s sebou přinesl pár emociálních blikanců z obou stran. Ne zcela jsme pochopili vypjatost soupeře při vedení 3:0 a už vůbec ne zákrok hráče 13, který byl hodně za hranicí fair play a sportovních pravidel.

Ze soutěže je patrné, že zde je hodně kvalitních soupeřů. Zejména pak trojice sehraných týmů (Jaroměřice, Kameničky a Nasavrky/Miřetice), kteří mají v krajském dorostu dlouhou historii a věkovou návaznost. Naše souklubí je v této kategorii nováčkem a máme poměrně mladý tým. V kombinaci s tím, že tři nejstarší hráči ročníku 2001 nemohli ze zdravotních důvodů nastoupit, nedal se očekávat zázrak. Je potřeba se ale na věci dívat i pozitivně. Máme před sebou ještě tři podzimní kola. Každý tréninkový dotek s míčem, a hlavně účast na tréninku, kluky posouvá dál. Pojďme na sobě pracovat a soustředit se na další kola. Příští týden vyjíždíme 20. října do Trhové Kamenice, je objednán autobus, rodiče a fanoušci se mohou svézt. Odjezd 7:50 ze Sloupnice, 8:00 ZD Němčice a 8:15 autobusové nádraží Litomyšl. Hrajeme od 10:00.

Vzhledem ke končící části soutěže, připravujeme pro kluky zakončení, které proběhne v pátek 8. listopadu v KD Němčice. Čas a další detaily se dozvíte v kabině, nebo na chatu. Připomínáme také výběr členských příspěvků 250,- do konce října.

Turnaj U11 Němčice (12.10.2019)

Předposlední turnaj podzimu jsme odehráli na našem hřišti za krásného slunného počasí. Vzhledem k marodce a svatebnímu veselí některých hráčů, jsme se měli sejít pouze v sedmi. V neutěšené situaci nám však vypomohl obětavý Tomáš, který se věnuje od září hokeji. Agilní Laďas se pro nastydnutí stáhl do branky a odchytal celý turnaj.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti souklubí Litomyšl B/Čistá, premiéra s městským týmem, kterého jsme potkali poprvé. K vidění nebyl moc pohledný fotbal ani od jednoho družstva. Síly byly vyrovnané a tomu odpovídal i výsledek, poločas 1:1 a v druhém dějství bez branek. Za zmínku stojí pěkný gól, který dal brankař Laďas B. při rohovém kopu.

Druhý zápas, se silným soupeřem ze Sebranic byl, co se týče předvedené hry, asi nejlepší. Jak už je tradicí s tímto celkem, první poločasy nám prostě nejdou, v druhém se obvykle síly vyrovnají a dokážeme se soupeřem držet krok. Stejně to bylo i tentokrát, poločas 0:2 a v druhém poločasu oba celky dali shodně po dvou gólech. Je vidět, že se naši hráči někam herně posouvají a za bojovnost si rozhodně zaslouží pochvalu.

Poslední zápas jsme odehráli opět s premiérovým soupeřem podzimu, a to s celkem Cerekvic, který se ze šesti kol podzimu na tři turnaje vůbec nedostavil pro malý počet hráčů. Chuť po fotbale díky absenci na turnajích byla na soupeři zřejmá a my jsme dokázali slušně odehrát pouze první poločas. Po té jsme odpadli psychicky a víceméně jsme soupeři zápas věnovali.

Přesto kluci zaslouží pochvalu. S výjimkou posledního poločasu se turnaj odehrál velmi vyrovnaně, a to jsou přesně ty zápasy a herní situace, kdy se děti učí herní kombinace a práci s míčem. Dnes nám chyběli Bača, Táďa, Adéla, Standa a Jéňa. Pevně věříme, že si za týden užijeme poslední turnaj podzimu, na který jedeme v neděli 20.10. na Horní Újezd. Přejeme marodům brzké uzdravení. Děkujeme Honzovi i Táďovi za odpískání turnaje, bufetu za skvělý servis a holkám z KD za výtečné ceny pro všechna zúčastněná družstva.

Sestava: Láďa B. – Kája, Matěj, Tomáš, Láďa M., Niky, Kuba, Šimon

Němčice – Litomyšl B/Čistá 1:1 (1:1), gól: Láďa B.

Němčice – Sebranice 2:4 (0:2), góly: Kája, Láďa M.

Němčice – Cerekvice 1:6 (1:1), gól: Kája

Nyní nás čekají ještě dva tréninky (Út/Pá) a turnaj na Horňáku. Po posledním turnaji, stejně jako mladší přípravka, budeme nadále trénovat pouze pátky, zakončení obou přípravek proběhne v KD v pátek 15. listopadu. Připomínáme nahlášení požadavků na týmové bundy.

Turnaj U9 Borová (Telecí)12.10.2019

Předposlední podzimní turnaj jsme odehráli na hřišti v Telecím, kde svoje zápasy hraje tým Borové. Opět v nekompletní sestavě, tentokrát byli omluveni František a Alda.

Sestava tedy byla následující : Luky v brance( vynuceno nepozorností Hácovic kustoda 🙂 ) do pole nastoupili : Honzík, Daník, Staník, Vojtík, Maty a Tobík

Tentokrát se jednalo o turnaj, kde se dle papírových předpokladů měla utkat poměrně vyrovnaná mužstva. Proto již v kabině létaly z úst našich borců tipy s konečným umístěním a my jsme figurovali povětšinou na druhém místě. Avšak to ještě nikdo netušil, jaká smůla nás bude turnajem provázet. Předzvěstí nám mělo být již to, když nejklidnější hráč sestavy Luky chladně prohlásil : “ mám jen jednu kopačku“. Nejprve se to zdálo jako dobrý vtip. Ten se však změnil v realitu. A protože se v teniskách dosti špatně běhá po suchém trávníku, natož pak po nasáklém vodou, tak jak byl v Telecím, musela přijít změna sestavy…..Luky do branky, tam to v teniskách nějak odkope a Daník, ačkoliv se téměř celý páteční trénink připravoval v brance, musel do pole. A to byl té smůly, jen začátek….

První soupeř – domácí Borová. Při pohledu na hráče v bílém(bílou barvu dresů vyznávají domácí), kteří(až na 2 borce) svým vzrůstem připominali tým bambíny se zápas zdál jako hračka, nebo chcete-li kočka – myš. A ono to tak opravdu bylo. Ale kočka byli Borovští a myš jsme byli my. My jsme totiž začali úplně stejně, jak jsme minulý týden skončili. Tedy bez chuti a bez zápalu pro hru. Poločas tedy jasný… 5:0 pro soupeře. Po důrazné poločasové domluvě, že takhle tedy ne jsme se v druhé půli nepatrně , ale opravdu nepatrně zlepšili. Druhá půlka 4:1 pro soupeře. Konečné skóre 9:1. Naši branku vstřelil Vojtík.

Přišla další rázná domluva, že jestli nás u fotbalu nebaví běhat, můžeme to na jaro odhlásit a můžeme soutěžit ve fotbálku stolním. Tam běhu není zapotřebí. A ejhle, ono to zabralo…

Soupeř druhý – Jevíčko. Naši kluci začali jezdit, jak polití živou vodou. Ten, kdo včera nepoznával naši reprezentaci při souboji s Anglií, připadal by si v tomto utkání podobně. Nastoupilo úplně jiné mužstvo. Rázem jsme byli silnější na míči, pokusy o kombinaci a rychlá přimočará rozehrávka a poločasové vedení 4:2. Jak marná byla naše upozornění, že se hraje ještě jedna půle a tudíž musíme makat až do konce, jsme poznali záhy. Soupeř ani tak nepřidal, jako my jsme značně ubrali. Jeden gól, druhý gól a vedení je v prachu. Vyrovnáno 4:4. Za normálních okolností by to tak i skončilo. Ale ještě před turnajem jsme se dohodli, vzhledem ke krásnému počasí, na hrací době 2×15 minut. A to byla chyba 🙂 V čase 15 minut a 15 vteřin si vybíráme druhou dávku smůly a srážíme si míč do vlastní branky . Pak už jen závěrečný hvizd a smolná a zbytečná prohra 4:5. Naše branky vstřelili : Vojtík 3, Tobík

Soupeř třetí – Sebranice. Z posledního protivníka šel největší strach. Tým poskládaný z velmi šikovných hráčů nás běžně přehrává dvouciferným rozdílem. Avšak dle přezápasových informací našich špiónů tatínků, se na tomto turnaji údajně nepotkal s oslnivou formou. Ale každopádně proběhlo namotivování našeho týmu a upozornění, že cokoliv vypustíme bude soupeř nekompromisně trestat. A že sešit kolegy trenéra není nekonečný, tudíž aby se mu tam ty soupeřovy branky vešly. Namotivování zabralo na výbornou. Soupeře jsme takřka k ničemu(až na jednu branku) nepustili, zato my jsme po hřišti létali. Spousta šancí, 4 vstřelené branky a poločasová pauza. V té jsme hráče jasně upozorňovali na předchozí zbytečně ztracený, dobře rozehraný zápas. A že je úplně jedno o kolik branek vedeme, že konec bude až za dalších 15 minut hry. Jenže marně. Do druhé půle jsme přišli jako s nohama z olova. Na rychlé soupeřovo snížení jsme ještě odpověděli brankou z hezky sehraného trestného kopu na 5:2. Ale pak to přišlo. Sebraničtí byli všude dřív a branková smršť byla na světě. Protivník 5 brankami v řadě otočil skóre na 5:7. Další smolná a velmi zbytečná prohra. O naše góly se postarali: Vojtík 2, Tobík 2, Honzík

Konečné umístění, bramborová placka , tedy 4 místo. Turnaj však v celkovém pohledu musíme hodnotit jedině pozitivně. Byl obrovskou školou pro naše malé fotbalisty : 1) bez pohybu se fotbal hrát nedá – dá, ale bez vítězství 🙂 2) bojovat se musí do závěrečného hvizdu 3) i značně nepříznivý stav utkání se dá otočit 4) i značně příznivý stav utkání se dá lehce ztratit 5) a hlavně, nespoléhejte na maminky při přípravě fotbalového „vercajku“ před turnajem 🙂

I pro nás trenéry to bylo velké poučení a zároveň opět víme , na čem na trénincích zapracovat. Tréninky tento týden ještě klasicky úterý, pátek od 16h. Závěrečný turnaj podzimu odehrajeme na domácí půdě v sobotu 19.10. od 9:30. Sraz v 9h.

Plán pro další období po 19.10. je následující : dovolí – li to počasí, pak budeme ještě trénovat 1xtýdně venku a to pátky od 16h až do 15.11. V pátek 15.11.oficiálně ukončíme v Kulturním domě v Němčicích podzimní část sezóny. Pak by následovaly fotbalové prázdniny. Bude – li možné chodit trénovat do místní tělocvičny v ZŠ, pak bychom v průběhu ledna začali opět trénovat tam. Toť předběžný program, vše ještě včas upřesníme.

Tak v úterý v 16 h opět na viděnou na zeleném pažitu.

Členské příspěvky na sezonu 2019/2020

Informujeme tímto všechny rodiče hráčů fotbalového klubu TJ Sokol Němčice z.s., že příspěvky se vybírají do konce měsíce, tedy do 31. října 2019. Příspěvky vybírá vedoucí trenér dané kategorie. Příspěvek na hráče je 250,-/rok pro všechny kategorie.

Výše členských příspěvků byla odsouhlasena valnou hromadou spolku dne 15.2.2019.

Neodpustím si a musím přidat komentář, že jde o příspěvek opravdu symbolický. Průměrné náklady na hráče v mládežnických družstvech se pohybují okolo 2.000,-/rok. Díky dotacím MŠMT a našim věrným sponzorům máme příspěvky na takové úrovni. Děkujeme za ně.