Turnaj U9 Borová (Telecí)12.10.2019

Předposlední podzimní turnaj jsme odehráli na hřišti v Telecím, kde svoje zápasy hraje tým Borové. Opět v nekompletní sestavě, tentokrát byli omluveni František a Alda.

Sestava tedy byla následující : Luky v brance( vynuceno nepozorností Hácovic kustoda 🙂 ) do pole nastoupili : Honzík, Daník, Staník, Vojtík, Maty a Tobík

Tentokrát se jednalo o turnaj, kde se dle papírových předpokladů měla utkat poměrně vyrovnaná mužstva. Proto již v kabině létaly z úst našich borců tipy s konečným umístěním a my jsme figurovali povětšinou na druhém místě. Avšak to ještě nikdo netušil, jaká smůla nás bude turnajem provázet. Předzvěstí nám mělo být již to, když nejklidnější hráč sestavy Luky chladně prohlásil : “ mám jen jednu kopačku“. Nejprve se to zdálo jako dobrý vtip. Ten se však změnil v realitu. A protože se v teniskách dosti špatně běhá po suchém trávníku, natož pak po nasáklém vodou, tak jak byl v Telecím, musela přijít změna sestavy…..Luky do branky, tam to v teniskách nějak odkope a Daník, ačkoliv se téměř celý páteční trénink připravoval v brance, musel do pole. A to byl té smůly, jen začátek….

První soupeř – domácí Borová. Při pohledu na hráče v bílém(bílou barvu dresů vyznávají domácí), kteří(až na 2 borce) svým vzrůstem připominali tým bambíny se zápas zdál jako hračka, nebo chcete-li kočka – myš. A ono to tak opravdu bylo. Ale kočka byli Borovští a myš jsme byli my. My jsme totiž začali úplně stejně, jak jsme minulý týden skončili. Tedy bez chuti a bez zápalu pro hru. Poločas tedy jasný… 5:0 pro soupeře. Po důrazné poločasové domluvě, že takhle tedy ne jsme se v druhé půli nepatrně , ale opravdu nepatrně zlepšili. Druhá půlka 4:1 pro soupeře. Konečné skóre 9:1. Naši branku vstřelil Vojtík.

Přišla další rázná domluva, že jestli nás u fotbalu nebaví běhat, můžeme to na jaro odhlásit a můžeme soutěžit ve fotbálku stolním. Tam běhu není zapotřebí. A ejhle, ono to zabralo…

Soupeř druhý – Jevíčko. Naši kluci začali jezdit, jak polití živou vodou. Ten, kdo včera nepoznával naši reprezentaci při souboji s Anglií, připadal by si v tomto utkání podobně. Nastoupilo úplně jiné mužstvo. Rázem jsme byli silnější na míči, pokusy o kombinaci a rychlá přimočará rozehrávka a poločasové vedení 4:2. Jak marná byla naše upozornění, že se hraje ještě jedna půle a tudíž musíme makat až do konce, jsme poznali záhy. Soupeř ani tak nepřidal, jako my jsme značně ubrali. Jeden gól, druhý gól a vedení je v prachu. Vyrovnáno 4:4. Za normálních okolností by to tak i skončilo. Ale ještě před turnajem jsme se dohodli, vzhledem ke krásnému počasí, na hrací době 2×15 minut. A to byla chyba 🙂 V čase 15 minut a 15 vteřin si vybíráme druhou dávku smůly a srážíme si míč do vlastní branky . Pak už jen závěrečný hvizd a smolná a zbytečná prohra 4:5. Naše branky vstřelili : Vojtík 3, Tobík

Soupeř třetí – Sebranice. Z posledního protivníka šel největší strach. Tým poskládaný z velmi šikovných hráčů nás běžně přehrává dvouciferným rozdílem. Avšak dle přezápasových informací našich špiónů tatínků, se na tomto turnaji údajně nepotkal s oslnivou formou. Ale každopádně proběhlo namotivování našeho týmu a upozornění, že cokoliv vypustíme bude soupeř nekompromisně trestat. A že sešit kolegy trenéra není nekonečný, tudíž aby se mu tam ty soupeřovy branky vešly. Namotivování zabralo na výbornou. Soupeře jsme takřka k ničemu(až na jednu branku) nepustili, zato my jsme po hřišti létali. Spousta šancí, 4 vstřelené branky a poločasová pauza. V té jsme hráče jasně upozorňovali na předchozí zbytečně ztracený, dobře rozehraný zápas. A že je úplně jedno o kolik branek vedeme, že konec bude až za dalších 15 minut hry. Jenže marně. Do druhé půle jsme přišli jako s nohama z olova. Na rychlé soupeřovo snížení jsme ještě odpověděli brankou z hezky sehraného trestného kopu na 5:2. Ale pak to přišlo. Sebraničtí byli všude dřív a branková smršť byla na světě. Protivník 5 brankami v řadě otočil skóre na 5:7. Další smolná a velmi zbytečná prohra. O naše góly se postarali: Vojtík 2, Tobík 2, Honzík

Konečné umístění, bramborová placka , tedy 4 místo. Turnaj však v celkovém pohledu musíme hodnotit jedině pozitivně. Byl obrovskou školou pro naše malé fotbalisty : 1) bez pohybu se fotbal hrát nedá – dá, ale bez vítězství 🙂 2) bojovat se musí do závěrečného hvizdu 3) i značně nepříznivý stav utkání se dá otočit 4) i značně příznivý stav utkání se dá lehce ztratit 5) a hlavně, nespoléhejte na maminky při přípravě fotbalového „vercajku“ před turnajem 🙂

I pro nás trenéry to bylo velké poučení a zároveň opět víme , na čem na trénincích zapracovat. Tréninky tento týden ještě klasicky úterý, pátek od 16h. Závěrečný turnaj podzimu odehrajeme na domácí půdě v sobotu 19.10. od 9:30. Sraz v 9h.

Plán pro další období po 19.10. je následující : dovolí – li to počasí, pak budeme ještě trénovat 1xtýdně venku a to pátky od 16h až do 15.11. V pátek 15.11.oficiálně ukončíme v Kulturním domě v Němčicích podzimní část sezóny. Pak by následovaly fotbalové prázdniny. Bude – li možné chodit trénovat do místní tělocvičny v ZŠ, pak bychom v průběhu ledna začali opět trénovat tam. Toť předběžný program, vše ještě včas upřesníme.

Tak v úterý v 16 h opět na viděnou na zeleném pažitu.