U15 Březová n. S. – Němčice/Janov 0:6 (0:2) (12.5.2024)

V slunečnou neděli jsme zajeli k venkovnímu zápasu do Březové, která byla aktuálně na 5. místě. Během jara se všechny týmy soutěže hodně herně posunuly a nelze podcenit jediný zápas.

To platilo i v tomto utkání, kdy jsme nepřesnou a zbrklou hrou bojovali více sami se sebou, než s hráči Březové. Stavidla jsme tak otevřeli až v 31. min, kdy Matyáš Fišmon po několika naznačeních kličky vstoupil do vápna za stopery a uklízí míč za záda domácího brankáře. Do poločasu zvyšujeme na 2:0, kdy po faulu na Stanislava Suchánka dává rozhodčí výhodu a Matyáš Fišmon trestá domácí a do kabin jdeme s dvougólovým vedením. Popravdě, předvedená hra nebyla pro oko diváka žádná nádhera, navíc naši hráči byli často napomínání rozhodčím za nevhodné komentáře, kterými si ulevovali v rámci vlastní frustrace.

Do druhého poločasu jsme však nastoupili skvěle zkoncentrovaní s drobnými změnami v sestavě a předvedená hra byla to, co chceme hrát. Nejprve po nepřímém volném kopu v 52. min si vzal míč Jan Chlup, obešel si jednoho hráče a střelou „angličák“ tyč-tyč zvyšuje na 3:0. V 55. min přidává branku Stanislav Suchánek, který se nemohl dívat na neproměněné střely svých spoluhráčů a uklízí míč k tyči na 4:0. Svůj hattrick pak zakončil Matyáš Fišmon, který svou střelu se štěstím otečoval o bránícího hráče do protipohybu domácího brankaře. Poslední tečku v zápasu pak zapsal Jan Pavliš, kterého pěkně vybídl přihrávkou Stanislav Suchánek a ukončujeme skóre na 6:0.

Nepohledných prvních 30 min, od druhé poloviny jsme však na hřišti měli jasnou převahu se spoustou dalších brankových příležitostí.

Do konce sezóny máme před sebou 5 utkání s Kunčinou, Borovou, M. Trnávkou, Sebranicemi/HÚ a Koclířovem. Výsledek soutěže máme plně ve svých rukou …

Příští zápas s Kunčinou hrajeme v Němčicích v sobotu 18.5. od 13:00. Přijďte nás podpořit!

Muži Třebařov – Němčice 3:1 (2:1) (11.5.2024)

K venkovnímu utkání jsme po zisku 3 bodů s HÚ zavítali na trávník Třebařova, který se chtěl po zaváhání Mladějova posunout na 1. místo soutěže. Náš tým byl určitě na poslední příčce tabulky outsider zápasu. Po skvělém herním výkonu s HÚ jsme však nechtěli darovat body, bez rozdílu na tom s kým hrajeme.

Diváci nemuseli na otevření skóre dlouze čekat a hned v 4. min se prosazují domácí z pohledně sehrané akce, 1:0. Střelec branky okamžitě vystřídal, což byla domluvená metodika soupeře s vysokým sebevědomím. Tuto metodiku jsme ovšem naší hrou soupeři znechutili, když jsme dali hned v 5. min srovnávací branku. Matěj Matoušek střílenou nahrávku pod sebe a David Fikejz dává z prvního doteku v malém vápně do prázdné branky, 1:1. Tím se soupeřovi srandičky „dáš gól a střídáš“ rozplynuly. V 17. min se ale domácí opět ujímají vedení z rohového kopu a stav je 2:1.

Druhý poločas měl Třebařov stále o něco více ze hry, ale nám se dařilo jejich útočné příležitosti zavčasu odvrátit. Stále bylo o co hrát a domácí si stále nebyli jisti tolik očekávaným výsledkem a plným počtem bodů. Naši kluci hráli s max nasazením a každý na trávníku nechal co mohl. Přestože jsme od poločasu začali postupně střídat, domácím jsme nedovolili potvrdit výsledek další vstřelenou brankou. K tomu došlo až v 87. min, kdy zkušený Knápek trefil skvěle míč ze vzduchu a z hranice vápna střílí křižně přesně na pravou šibenici naší branky.

Podzimní kolo s Třebařovem (1.10.2023) na domácím trávníku nemělo jenom stejné skóre, ale i stejné nasazení a velmi dobrý výkon našich borců. Velká pochvala našim klukům za herní výkon a nemilé překvapení, které jsme týmu na 1. místě soutěže předvedli.

Muži Němčice – H. Újezd 4:0 (1:0) (5.5.2024)

Po dvou posledních kolech, kdy nám díky rozhodčím a naší slabé produktivitě propadlo mezi prsty 5 bodů, jsme přivítali tým H. Újezdu. Tomu se v předminulém kole podařilo na venkovním hřišti překvapivě porazit Morašice 4:1 a získat cenné body. Po zkušenostech jsme se rozhodli z utkání pořídit audiovizuální záznam, což je jediný formální způsob, jak na nešťastné řízení utkání reagovat.

Do zápasu jsme nastoupili s třemi dorostenci v základní sestavě. Nevíme, co se skrývalo za výkonem soupeře, ale během 90 min jsme mu dovolili pouze jednu příležitost, kdy nastřelil břevno. Většinu zápasu jsme měli převahu, kterou jsme postupně dokázali využít. V prvním poločasu se v 38. min prosadil Matěj Matoušek, který po přímém kopu Martina Gyömbera tečuje na přední tyči.

Hned po poločasové přestávce se Matěj Matoušek prosazuje podruhé, kdy z blízka prostřeluje hostujícího brankaře těsně u pravé tyče. Branky nám viditelně zvýšily sebevědomí a domácím divákům jsme předváděli pěkný fotbal plný gólových šancí. Střelný prach nám však nedošel a do konce utkání jsme byli stále aktivní i za vystřídání všech 5 hráčů. Nejprve Lukáš Pavliš v 63. min trestá chybně rozehranou „malou domů“ a zvyšuje na 3:0. Druhá a poslední branka padla opět z kopačky Lukáše Pavliše hned v 67. min – pohledná nahrávka od Matěje Matouška, nepovedený odkop obránce a Lukáš zakončuje přízemní střelou k levé tyči.

V tabulce máme sice na jejím konci pouze 8 bodů, ale předvedená hra nám dala novou energii do dalších kol. Příští týden zajíždíme do Třebařova, který je s Mladějovem na čele tabulky. Děkujeme divákům za skvělou kulisu, zejména našim ULTRAS NĚMČICE z řad fotbalové mládeže, kteří nás skvěle podporovali celých 90 min, takovéto fanoušky nám v soutěži mohou všichni jen závidět😉.

U15 Němčice/Janov – Vendolí 5:0 (2:0) (4.5.2024)

K poslednímu zápasu na janovském hřišti jsme přivítali k přátelskému utkání tým Vendolí, který nepřihlásil oficiální soutěž a v jarní části sehrává přáteláky s týmy, které by měly volný los.

Zápas jsme měli poměrně pod kontrolou, ale dlouho jsme se nedokázali prosadit. Vendolí se svým hladce oholeným stoperem z řady středoškoláků (ročník 2007😉) všechny míče odkopávalo daleko za středový kruh, přesto jsme se pohlednou kombinací středem i po stranách hřiště dostávali zpět na soupeřovu polovinu. Skóre jsme tak otevřeli až v 30. min, kdy Matyáš Fišmon poslal středem Stanislava Rozvorala a ten se nemýlil. Těsně před poločasovým hvizdem se prosazuje Stanislav Suchánek a zvyšuje na 2:0.

Hned na začátku druhé části se v 38. min po 3 narážečkách dostává k zakončení Matyáš Fišmon, 3:0. Mírné zdramatizování přišlo v 43. min, kdy hrál (dle rozhodčího) náš obránce ve vlastním vápně za hranicí pravidel. Jan Chup, který si v druhém poločasu nasadil rukavice, si však s nařízenou penaltou poradil na jedničku. Závěr utkání ještě přidal dvě branky Jan Pavliš. Tu první v 65. min doslova donesl v chumlu obránců na svém těle i s hostujícím brankařem a druhou přidal hlavou po povedeném rohovém kopu Vojty Doseděla.

Zasloužené vítězství 5:0, odpovídající držení míče, premiéra mladšího žáka Tomáše Krejčího a využitá příležitost si zahrát přátelské utkání a zůstat v kondici do dalších kol soutěže. Náš soupeř na čele soutěže Sebranice/HÚ klopýtl doma remízou 2:2 s Kunčinou (4. místo), čímž s námi srovnali počet bodů v tabulce. Do konce soutěže máme ale ještě 6 utkání. V tuto chvíli můžeme s jistotou pouze říci to, že skončíme na 1. – 5. místě. Soutěž končí 15.-16. června, náš výsledek bude záležet na týmovém duchu i přístupu každého jednoho hráče.