Turnaj 26.5.2019 Borová

Poslední turnaj sezóny pořádala Borová na hřišti v Telecím a nás zastihl ve velmi okleštěné sestavě. Museli jsme se obejít bez Matěje, Lukáše, Jonáše, Barči a Anežky. Naopak nám vypomohl Laďas z mladší přípravky. A rozhodně se neztratil. Společně s námi přijely bojovat o co nejlepší umístění týmy z Březové a Jaroměřic. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácí Borové a ten měl podobný průběh, jako minulý. Hned zkraje jsme dostali zbytečný gól, když se Kuba – naše záloha v bráně – snažil odkopnout míč, promáchl, a ten se pomalu dokoulel do branky. Nutno říci, že kromě této chyby odchytal turnaj excelentně. I přes smolný gól jsme první poločas měli více ze hry a brzo jsme srovnali. Do druhé půle jsme vstupovali za nerozhodného stavu, hra se vyrovnala a přinesla šance na obou stranách. Štěstí se ale přiklonilo na stranu domácích a přineslo jejich těsné vítězství (srovnání s minulým týdnem: stejný průběh, stejný výsledek v poločase i na konci, stejný střelec gólu 🙂 Druhý zápas proti Březové se odehrával v duchu hry na jednu bránu – a to na tu naši. Hráči městského týmu nás (a i ostatní týmy) převyšovali minimálně o třídu a skoro nám nepůjčili balón. To naše mužstvo dost rychle znechutilo a někteří se na to vykašlali. Tomu odpovídá i konečný výsledek 0:7. Před posledním duelem jsme si v kabině vysvětlili, že i když hrajeme proti silnějšímu týmu, rozhodně není na místě na to kašlat. Ale naopak odehrát a odmakat zápas co nejlépe, abychom mohli ze hřiště odcházet se vztyčenou hlavou. Bylo vidět, že rady padly na úrodnou půdu, protože do posledního zápasu, proti herně vyrovnaným Jaroměřicím, jsme nastoupili jako úplně jiné družstvo. Všichni makali naplno, hra se přelévala od branky k brance a Kuba se blýskl několika skvělými zákroky. Zápas rozpůlil nerozhodný výsledek 2:2. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, pět minut před koncem jsme ale ztráceli o gól (3:4). Na závěr jsme trochu zamíchali sestavou a posílili útok na úkor obrany. Risk přinesl své ovoce a nám se podařilo zápas na poslední chvíli otočit. Pochvala všem, nejen za tento turnaj, ale za celé jaro. I když výsledky nejsou oslnivé, jako na podzim, myslím, že hráči předváděli dobré výkony a posunuli se zase o notný kus dále. K tomu přispěli z mého pohledu kvalitnější „svitavští“ soupeři, oproti „ústeckým“ na podzim. Chtěl bych zde také poděkovat rodičům za to, že k nám a naší práci s dětmi mají důvěru, a že nám pomáhají s dopravou na turnaje. Dále bych chtěl poděkovat všem, co nám pomáhají s těmi domácími, holkám z KD za sladké ceny a zvláště Zdeně za praní dresů. Děkujeme. Zakončení sezóny proběhne v rámci Dětské olympiády v sobotu 1.6 zápasem proti tatínkům 🙂

Němčice – Borová 1:2 (1:1), branka: Ondra Hác

Němčice – Březová nad Svitavou 0:7 (0:3)

Němčice – Jaroměřice 5:4 (2:2), branky: Filip Radimecký 2x, Laďas Beran 2x, Ondra Hác

Sestava: Kája Suchánek, Standa Suchánek, Kuba Radimecký, Matěj Mikl, Pepča Racek, Filip Radimecký, Terka Pirklová, Ondra Hác, Laďas Beran

Turnaj U9 Němčice (25.5.2019)

K poslednímu turnaji jarní části sezony nastoupila mladší přípravka na domácím trávníku. Stále oslabeni o starší hráče, doufali jsme, že předvedeme domácím fanouškům stejně pohledný fotbal, jako v Jevíčku a Telecím. Do brány byl po dobrých výkonech opět delegován Luky.

První zápas jsme sehráli se Sebranicemi, kterým jsme naposledy v Němčicích podlehli 3:10. Hráli jsme velmi pohledný fotbal, soupeře jsme přehrávali a zaslouženě zvítězili 5:3. Diváci dokázali ocenit předváděnou hru, fandili a chválili kombinační fotbal. Trenér soupeře trochu zbytečně reagoval na komentář jednoho z diváků „dobré přerušení“ po faulu našeho hráče. Nemyslíme si, že to bylo za hranicí fair-play a dětského fotbalu, situace se nakonec uklidnila.

Druhý zápas s týmem Jevíčka byl daleko tvrdší oříšek. Ač jsme opět předváděli krásný fotbal se spoustou šancí, výsledek jsme na svou stranu nedokázali překlopit. Poločas i celý zápas jsme prohráli rozdílem dvou branek, což není nic hrozného. Radost nám dělá zejména styl hry, za který kluci zaslouží pochvalu. Zejména pak akce turnaje, kdy Laďas utekl po pravé straně a místo střely našel zcela volného Vojtu, který tak chladnokrevně zakončil z první. V tomto zápase jsme měli odhadem 7 dalších tutovek, ale nebylo nám přáno …

Vystřízlivění z fotbalové krásy přišlo v posledním zápasu s Čistou, která nás naposledy přehrála na hřišti v Čisté 3:7. Stabilně velmi silný soupeř nás rozebral do poločasu 2:6 a nesliboval žádnou nádhernou tečku turnaje, resp. jarní sezony. Klukům jsme domluvili, aby přidali na důrazu a přineslo to ovoce. Druhý poločas jsme sice také podlehli, ale 4:5 byla velmi dobrá ukázka, že když zabereme a koncentrujeme se na hru, výsledky jsou velmi pěkné.

Kluci nám před zraky domácích diváků ukázali, jak se za odehranou sezonu naučili hrát fotbal. Hráči i trenéři slyšeli upřímná slova díků a chvály. Za předvedenou hru v posledních třech turnajích si to rozhodně zaslouží. Poprvé jsme vyhlašovali nejlepšího hráče každého týmu, za náš tým byl ohodnocen Laďas, který nastřílel 12 z 15 gólů. Do listiny střelců se zapsali na trunaji celkem 4 hráči, což je skvělé. Děkujeme holkám z KD za ceny pro družstva, rozhodčím za pomoc při pískání a obsluze bufetu za servis.

Pro některé hráče to byl poslední oficiální turnaj a po prázdninách si budou zvykat na modrou barvu dresů ve starší přípravce. Než ale skončíme, čeká nás úterní (28.5.) přátelák v Sebranicích, jako náhrada za neodehraný turnaj v Hradci n. Svitavou. Odjezd v 16:00, hrajeme od 17:00, auta Lukáš, Vojta, Standa. V sobotu 1.6. pak organizuje TJ Sokol 9. dětskou olympiádu, kde si obě přípravky zahrají proti maminkám a tatínkům. Přijďte nás podpořit!

Sestava – Honza, Niky, Láďa, Dan, Stáňa, Vojta, Luky, Matouš a Tobeš.

Němčice – Sebranice 5:3 (4:2), góly: Láďa 4x, Honza

Němčice – Jevíčko 4:6 (1:3), góly: Láďa 2x, Stáňa, Vojta

Němčice – Čistá 6:11 (2:6), góly: Láďa 6x

Turnaj Němčice 18.5.2019

Předposlední turnaj sezóny jsme na domácím trávníku přivítali celky Opatova, Radiměře / Hradce nad Svitavou a Borové. První zápas proti Opatovu, dosud neznámému soupeři, vyzněl jednoznačně pro nás – naše kompletní domácí sestava nedala protivníkovi šanci, poločas 5:1, konečný výsledek 8:2 mluví za vše. Nutno zdůraznit hattrick Standy Suchánka, gratulujeme a házíme rukavici tatínkovi. Vepředu měl možnost se prosadit i náš gólman Ondra – zranění ruky mu stále nedovoluje chytat, proto ho musela v bráně zastoupit naše dvojka Jonáš. Druhý zápas byl úplně jiné kafe. Souklubí Radiměř / Hradec nad Svitavou patří mezi to nejlepší, co jsme zatím na Svitavsku potkali. Musím uznat, že nám tentokrát nedali moc šancí, a i když jsme s nimi první poločas drželi krok (0:1), druhý už se rozstříleli a konečný výsledek 0:6 není nic, na co bychom mohli být hrdí. Poslední zápas proti Borové už byl mnohem vyrovnanější a náš počáteční tlak byl hned zkraje utkání odměněn (1:0). Ještě do konce poločasu jsme ale bohužel inkasovali smolný gól z půlky hřiště stylem „malá domů“ (1:1) a šlo se do šaten. Druhou půli soupeř začal stupňovat tempo a hra se začala obracet. Jeho snaha vyústila vstřelením vedoucího gólu, nám už ale nezbývaly síly výsledek korigovat a skóre se do konce už nezměnilo. I tak patří hráčům pochvala za bojovnost v posledním a fotbalovost v prvním zápase. Kaňkou turnaje je zranění Barči, pro kterou to byl na jaře první turnaj. Doufám, že bude brzo v pořádku a nezanevře na nás. Rád bych poděkoval všem, co nám s domácím turnajem pomáhali a také holkám z KD na sladké ceny. Děkujeme.

Němčice – Opatov 8:2 (5:1), branky: Barča Ramešová, Matěj Pecháček 2x, Standa Suchánek 3x, Ondra Hác 2x

Němčice – Radiměř/Hradec 0:6 (0:1)

Sestava: Jonáš Voleský, Kája Suchánek, Standa Suchánek, Kuba Radimecký, Matěj Mikl, Pepča Racek, Anežka Vytlačilová, Filip Radimecký, Matěj Pecháček, Terka Pirklová, Lukáš Rubek, Ondra Hác, Barča Ramešová

Turnaj U9 Telecí (19.5.2019)

Po posledním skvělém výsledku v Jevíčku bylo nominováno 9 hráčů s rezervou, pro případ marodky, která se nás drží zuby nehty. Ve finále lehnulo sourozenecké duo Táďa a František s vysokou teplotou a jeden z hráčů se omluvil. Povolali jsme tak Matouška, který odložil nedělní program a přijel nám pomoci na hřiště pod Luckým vrchem. Mezi tyče se na celý turnaj postavil Luky a předvedl, že rod Háců je prostě jedna fotbalová krev. Původní obavy z herního výkonu se však ukázaly jako liché a naši hráči předvedli ten nejhezčí fotbal za celé jaro!

V prvním utkání jsme se potkali s HÚ/Morašice, kteří nám, s našim bývalým spoluhráčem Štěpánkem Řejhou, naposledy naložili 1:14. Ač tréninková morálka soupeře je na vysoké úrovni a při rozcvičení mají zažité procesy jako „máte 2 min osobního volna a pak je porada týmu“, naši borci se nezalekli. Nejenom, že jsme na ně vlítnuli jak uragán, ale ne hráčích byla vidět velká chuť hrát. To vše v kombinaci s nahrávkami z třídy „fotbalová pohádka“ mělo za následek vítězství poločasu a i celého zápasu. Přiznáváme, že trenérský tým byl natolik zaskočen předvedenou hrou, že se pomalu začal rozcvičovat na kotrmelce, pro případ, že by kluci vyhráli celý turnaj?.

Druhý zápas jsme sehráli s domácím celkem Borová/Telecí, který měl neuvěřitelně kvalitní napadání od první sekundy rozehrávky. Ač náš agilní Laďas má v krátkém rukávu dresu spoustu kliček, nebyli jsme schopni se prosadit a jednoduše se dostat k tvoření hry. Přesto kluci předvedli opět překrásný fotbal se spoustou šancí a překrásných kombinací. Jakýkoliv výsledek s rozdílem do 3 gólů je skvělý, tedy prohra 0:2 je výsledek, který fotbalově posouvá hráče obou celků vpřed. Velká pochvala, někdy to prostě nepadá.

Poslední zápas s Březovou měl být oříškem asi nejtvrdším. Po herně vyrovnaném poločase jsme drželi výsledek 1:3. Vzhledem k tomu, že jsme hráli turnaj s obranou bez střídání (72 min) a vpředu jsme točili víceméně hráče bambiny (2012 a 2013), pomalu docházeli síly. Přesto se naši hoši nadechli a sehráli skvělý výsledek 3:5.

Herně nejlepší výkon jara, kdy trenéři i rodiče nevěřili, že naši kluci jsou schopni hrát tak skvěle. Velké poděkování všem zúčastněným. Za zmínku stojí výkon brankaře Lukyho, hattrick benjamínka Tobeše, 6 gólů z kopaček rodiny Beranů a 4 góly z kopaček kluků, kteří věkově patří do kategorie bambiny (2012, 2013). Krásný turnaj, kluci nám udělali velkou radost. Všem marodům přejeme brzké uzdravení a těšíme se na účast na posledním turnaji jara a to v sobotu 25.5. od 9:30. Tréninky klasika úterý, pátek od 16:00.

Sestava: Luky – Jéňa, Laďas – Niky, Vojta, Matouš, Tobeš

Němčice – HÚ/Morašice 4:2 (3:1), góly: Tobeš 2x, Láďa, Vojta

Němčice – Borová/Telecí 0:2 (0:1)

Němčice – Březová 3:5 (1:3), góly: Láďa 2x, Tobeš

Pozitivní schůzka dorostu

Na středu 15.5. jsme sezvali potenciální hráče dorostu s cílem představit plány na příští sezonu a zjistit, jaký bude u kluků zájem. Ze soupisky, s kterou jsme půl roku pracovali se omluvilo 6 hráčů s informací, že z nějakého důvodu nemohou, nebo nechtějí do dorostu nastoupit. Důvody byly různé, u někoho to je zdravotní stav, nabídka hrát za družstvo mužů, nebo prostě chtějí s fotbalem skončit.

Na začátku setkání jsme poděkovali všem přítomným za jejich reprezentaci v jednotlivých klubech Němčic, Řetové, Semanína a Sloupnice. Velké uznání mají i kluci za tři odehraná přátelská utkání, která jsme sehráli v rozjeté jarní části sezony. Hlavními tématy schůzky byla témata CO, PROČ a JAK chceme příští sezonu dělat.

CO – jsou zde tři varianty, jakou soutěž přihlásíme. Nezaložit NIC a nechat více jak 15 hráčů ladem, nabídka soutěží dorostu v okolí není příliš široká. Přihlásit okresní soutěž 8+1, tedy okresy SY, ÚO a CHR, kde se hraje na malé branky od vápna k vápnu (dnes hraje 6 klubů). A ta poslední, pro kterou to všechno děláme je krajská soutěž 10+1 na velké hřiště v Pce kraji (dnes hraje 10 klubů).

PROČ – klukům bylo připomenuto, že jejich mateřské kluby do nich investovali spoustu času trenérského úsilí a skončit s fotbalem v tomto nelehkém věku, by znamenalo velké existenční problémy pro každý výše jmenovaný klub.

JAK – ještě, než jsme představili detaily sezony, jasně zaznělo, že nemá cenu si nic nalhávat a budovat vzdušné zámky, které mohou splasknout jako mýdlová bublina hned v prvním kole soutěže. Požádali jsme proto všechny k max upřímnosti a férovosti, bez zakrývání obav a nejistoty. Prioritou pro všechny čtyři kluby je velký fotbal 10+1. Oficiální souklubí se bude jmenovat Němčice/Sloupnice, ale není definitivně uzavřeno. Otázku změn v pravidlech souklubí v KFS musíme ještě prověřit na STK. Trénovat budeme 2x týdně, jeden z tréninků bude v pátek pro kluky na internátech a pro hokejisty. Hlavním trenérem bude Ivoš Eliáš ze Sloupnice, který má zkušenosti s divizním dorostem. Místa tréninků a hřiště domácích zápasů také nejsou uzavřena, budeme brát ohled na docházku a zaujetí hráčů z jednotlivých klubů. Co bude klíčové, aby každý klub měl odpovědnou osobu, koordinátora, který bude komunikačním můstkem pro zajištění potřebné dopravy. Finance na sezonu jsme v tuto chvíli neotevírali, padl nějaký odhad nákladů, ale k detailům a podílení se na rozpočtu sezony zasednou členové jednotlivých výborů, stejně tak pro převedení hráčů a sepsání smluv. Každý hráč, který přichází do souklubí z třetího klubu má na konci sezony zaručen přechod zpět do svého mateřského klubu. Přihláška do soutěže kraje se podává zhruba v ½ června, máme tedy 3 týdny na poslední doladění mezi kluby. Sezona krajské soutěže bude začínat v druhé polovině srpna, žádáme tedy dotčené hráče, aby si včas naplánovali prázdninové pobyty a brigády. První tréninky začnou koncem července, včas se ozveme.

Vyjádření hráčů – na závěr jsme oslovili každého hráče samostatně a výsledkem je, že máme 22 hráčů ročníku 2001-2004 vč. šesti hokejistů, kteří se budou snažit skloubit podzimní část s fotbalem, jak jen to půjde. Navíc máme ještě na soupisce 5 hráčů, kteří se stále nerozhodli z důvodu zdraví, nebo zájmu hrát vyšší soutěž.

Mockrát děkujeme klukům za jejich důvěru a věříme, že se příští sezonu budeme bavit fotbalem. V polovině června se vám ozveme s informací o přihlášení soutěže. Uvidíme, kolik týmů se přihlásí.

Nábor nových hráčů

Zdravíme všechny naše fanoušky a podporovatele našeho mládežnického klubu. Nové hráče rádi uvítáme kdykoliv během roku, přesto květen a červen je naše tradiční „náborové období“. Kdo má zájem, ať nás kontaktuje na uvedené telefonní číslo, abychom tak předešli tomu, že bude daná kategorie někde na přátelském utkání. Těšíme se na vás, přijďte do naší krokodýlí farmy … My nekoušeme, ale nabízíme dětem radost ze hry a skvělou partu.