Turnaj 26.5.2019 Borová

Poslední turnaj sezóny pořádala Borová na hřišti v Telecím a nás zastihl ve velmi okleštěné sestavě. Museli jsme se obejít bez Matěje, Lukáše, Jonáše, Barči a Anežky. Naopak nám vypomohl Laďas z mladší přípravky. A rozhodně se neztratil. Společně s námi přijely bojovat o co nejlepší umístění týmy z Březové a Jaroměřic. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácí Borové a ten měl podobný průběh, jako minulý. Hned zkraje jsme dostali zbytečný gól, když se Kuba – naše záloha v bráně – snažil odkopnout míč, promáchl, a ten se pomalu dokoulel do branky. Nutno říci, že kromě této chyby odchytal turnaj excelentně. I přes smolný gól jsme první poločas měli více ze hry a brzo jsme srovnali. Do druhé půle jsme vstupovali za nerozhodného stavu, hra se vyrovnala a přinesla šance na obou stranách. Štěstí se ale přiklonilo na stranu domácích a přineslo jejich těsné vítězství (srovnání s minulým týdnem: stejný průběh, stejný výsledek v poločase i na konci, stejný střelec gólu 🙂 Druhý zápas proti Březové se odehrával v duchu hry na jednu bránu – a to na tu naši. Hráči městského týmu nás (a i ostatní týmy) převyšovali minimálně o třídu a skoro nám nepůjčili balón. To naše mužstvo dost rychle znechutilo a někteří se na to vykašlali. Tomu odpovídá i konečný výsledek 0:7. Před posledním duelem jsme si v kabině vysvětlili, že i když hrajeme proti silnějšímu týmu, rozhodně není na místě na to kašlat. Ale naopak odehrát a odmakat zápas co nejlépe, abychom mohli ze hřiště odcházet se vztyčenou hlavou. Bylo vidět, že rady padly na úrodnou půdu, protože do posledního zápasu, proti herně vyrovnaným Jaroměřicím, jsme nastoupili jako úplně jiné družstvo. Všichni makali naplno, hra se přelévala od branky k brance a Kuba se blýskl několika skvělými zákroky. Zápas rozpůlil nerozhodný výsledek 2:2. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, pět minut před koncem jsme ale ztráceli o gól (3:4). Na závěr jsme trochu zamíchali sestavou a posílili útok na úkor obrany. Risk přinesl své ovoce a nám se podařilo zápas na poslední chvíli otočit. Pochvala všem, nejen za tento turnaj, ale za celé jaro. I když výsledky nejsou oslnivé, jako na podzim, myslím, že hráči předváděli dobré výkony a posunuli se zase o notný kus dále. K tomu přispěli z mého pohledu kvalitnější „svitavští“ soupeři, oproti „ústeckým“ na podzim. Chtěl bych zde také poděkovat rodičům za to, že k nám a naší práci s dětmi mají důvěru, a že nám pomáhají s dopravou na turnaje. Dále bych chtěl poděkovat všem, co nám pomáhají s těmi domácími, holkám z KD za sladké ceny a zvláště Zdeně za praní dresů. Děkujeme. Zakončení sezóny proběhne v rámci Dětské olympiády v sobotu 1.6 zápasem proti tatínkům 🙂

Němčice – Borová 1:2 (1:1), branka: Ondra Hác

Němčice – Březová nad Svitavou 0:7 (0:3)

Němčice – Jaroměřice 5:4 (2:2), branky: Filip Radimecký 2x, Laďas Beran 2x, Ondra Hác

Sestava: Kája Suchánek, Standa Suchánek, Kuba Radimecký, Matěj Mikl, Pepča Racek, Filip Radimecký, Terka Pirklová, Ondra Hác, Laďas Beran