U9 a U11 přátelák H. Újezd/Morašice

První letošní přátelské utkání jsme s mladší přípravkou odehráli až 9.6. proti souklubí Horní Újezd/Morašice. Jedná se o nám známého těžkého soupeře, se kterým jsme se potkávali v soutěži. Na zápas jsme se sešli v ideálním počtu 9 hráčů – Daník, Fanda, Honza, Maty, Staník, Tobeš, Alda a nová bratrská dvojice z Kozlova Tom a Štěpán. Dostali jsme hodně gólů, ale zadarmo jsme svojí krokodýlí kůži nedali. Na virtuální světelné tabuli svítilo skóre 7:22. Naše skladba ročníků 2011 až 2014 se držela statečně a každým dnem se herně posouvají. Byl to pro nás první ostrý zápas tohoto jara a kluci ho zvládli se ctí. Za další týden mladší přípravka ještě sehraje jeden přátelák s celkem Čisté.

Soupeř starší přípravky byl asi ten nejsilnější z celé svitavské soutěže a tomu odpovídal výsledek první třetiny 0:5. Překvapivě nebyl až takový rozdíl v herních dovednostech, jako spíš v rychlosti rozhodování pod tlakem soupeře. Po domluvě o přestávce mne kluci velice příjemně překvapili a druhou třetinu vyhráli 4:3, což je s tak silným soupeřem skvělá vizitka. Výsledek třetí části jsem si v roli rozhodčího a trenéra v jedné osobě nezapamatoval. Ale vlastně není ani důležitý. Skvělý obrat a ukázka, že se dá hrát i s tím nejsilnějším. Sestava: Stáňa, Láďa M., Jonáš, Táďa, Šimon, Honza, Niky, Kuba, Láďa B.