Jaroměřice : Němčice   7:0 ( 5:0)

Zápas bez bázně a se vztyčenou hlavou

Sestava:

Kristýna Mikulecká, Tadeáš Vytlačil, Lucie Pávková, Lukáš Pavliš, Jiří Lněnička, Filip Brožek, Tomáš Sršeň, Jakub Sršeň, Max Nováček – Jan Havla, Kryštof Pachl, Martin Radimecký, Libor Kocián, Tomáš Pánik, Marek Mikl, Tomáš Mastný

K dalšímu zápasu nás los odvál až na území takzvané Malé Hané. Je to nejvzdálenější soupeř na naší fotbalové pouti za body po svitavských hřištích. A také jeden z nejzkušenějších. Je vítězem loňského ročníku a v základní sestavě má 6 hráčů ročníku 2003 a 4 hráče ročníku 2004.

Jen pro ilustraci….na hřišti to (co do výškové převahy) vypadalo, jako když se potká zájezd Japonců a americký tým basketbalistů.

Avšak naše hráčky a hráči se soupeře nezalekli a statečně bojovali. Sice jsme nějaký ten gól inkasovali, včetně dvou smolných vlastních, ale konečně jsme zase viděli ten náš bojovný tým, který se jen tak nevzdá. Za to patří všem zúčastněným velký DÍK.

V příštím kole nás čeká v neděli 17.9. od 13h rezerva Moravské Třebové. Nezbývá proto než doufat, že onen znovunalezený bojovný duch opět z týmu  nevyprchá.

Petr a Vojta

Dolní Újezd: Němčice U 15

Dolní Újezd : Němčice   8 : 0 ( 4 : 0 )

Konec prázdnin, velký nášup a vtipná glosa rozhodčího. Tak zhruba v tomto duchu se nesl minulý víkend a náš zápas v něm.
Sestava :
Kristýna Mikulecká, Tadeáš Vytlačil, Jakub Sršeň, Martin Radimecký, Jirka Lněnička, Filip Brožek, Max Nováček, Marek Mikl, Lukáš Pavliš, Tomáš Sršeň, Tomáš Pánik, Honza Havla, Kryštof Pachl, Štěpán Jasanský
Již před začátkem sezóny jsme avizovali, že nás bude čekat řada těžkých utkání a tohle bylo první z nich. Soupeř řadu let a dokonce ještě i minulou sezónu hrál krajskou soutěž. A zkušenosti z vyšší a kvalitnější ligy umí náležitě uplatnit.
My jsme celý zápas tahali za kratší konec. A že nakonec výsledek není dvouciferný vděčíme naší brankářce Týně. Někdy chytla i nemožné. Vtipně to vystihl pan rozhodčí Zerzán  když prohlásil : “ …to není souboj Újezd – Němčice, ale Újezd versus brankářka“
Domácí byli opravdu hodně dobří a myslím si , že nebudeme sami, kdo od nich dostal takový příděl. Ale zároveň musím dodat, že my jsme jim hru velmi usnadnili naším přístupem. Marně jsme my trenéři hledali toho bojovného ducha týmu z loňské sezóny. Zřejmě byl ještě na prázdninách.
Nezbývá nám než věřit, že již v příštích zápasech opět najdeme ztracené sebevědomí a naši bojovnost, jež nás zdobila celou loňskou sezónu a ukážeme, že nás fotbal baví a neprodáme naši krokodýlí kůži zadarmo.
První možnost na reparát máme již ve čtvrtek 31.8., kdy sehrajeme od 17 h na našem stadionu “ u sušky “ přátelský zápas se Sebranicemi.
A další utkání již bude opět o body do tabulky. V neděli přivítáme tým Opatova a výkop je naplánován na 13 h.
Tímto zveme všechny naše fandy i Fandy ?  přijďte nás podpořit

Petr a Vojta ?

FINAL FOUR, aneb turnaj o okresního přeborníka v Lukové

Netrpělivě jsme očekávali den D a on konečně přišel. Sobota 17.6.2017 a vyvrcholení soutěže v podobě turnaje bylo před námi.

Tentokrát jsme na cestu za soupeři nezvolili dopravu auty, ale jako správný tým jsme se společně s fanoušky nalodili na palubu autobusu. Chtěli jsme dát „mančaftu“ poprvé okusit, jaké to je cestovat na naše fotbalové zápasy jako kolektiv, jak se parádně tmelí parta a jaká je při tom legrace. Velká škoda že u toho nemohla, být z důvodu nemoci, naše velká opora zadních řad Pavel.

Po příjezdu do Lukové a obhlédnutí kabin nás humor na chvilku přešel.

Od rána panovalo nevlídné počasí a domácí chtěli být asi styloví a tak nám přidělili stejně nevlídnou kabinu. No kabinu. Spíše kabinku a v ní asi 4 židle a 3 zaprášené otomany. Ale to jsme tak nějak od našeho hostitele očekávali.

Pro semifinálové klání se nám soupeřem stal tým Jablonné nad Orlicí. Celek, který budil respekt svými výsledky ze základní skupiny. V ní nastřílel v 16 zápasech 101 branek a pouze 21 inkasoval. Tedy útočná síla jako hrom.

O tom jsme se přesvědčili vzápětí i my.

První poločas jsme se soupeřem dokázali držet krok a být mu i zdatným protivníkem

( poločas 1 :3 naši branku vstřelil Jiřík )

Ovšem v druhé půli jakoby hráči z Jablonného přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a zcela nás přehráli. Konečný výsledek 1 : 7 průběhu hry zcela odpovídá. Gratulace soupeři a již jsme vyhlíželi s kým se utkáme o 3. místo.

V zápase o to, komu zůstane bramborová medaile, jsme narazili na domácí tým. První poločas jsme zcela ovládli. Už v 7. minutě nás do vedení poslal Jiřík. Dalších akcí říkajících si o branku následovalo do přestávky nespočet. Bohužel, jako celé jaro, nás zradila koncovka. A že nás budou neproměněné šance mrzet jsme tušili a stalo se to i faktem.

V druhé půlce totiž Luková nejprve po naší chybě vyrovnala. A pak to přišlo. Zaúřadoval delegovaný rozhodčí pan Pinkava. Přehlédl totiž domácího hráče stojícího asi metr v ofsajdu. Ten výhodou nepohrdl a poslal Lukovou do vedení. Aby to snad pan rozhodčí i pojistil, přidal o 3 minuty později penaltu. Ta znamenala naše už dvoubrankové manko. Všechny síly se na zbývající čas vrhli do útoku, avšak marně. Do otevřené obrany jsme chvíli před koncem zápasu inkasovali ještě jednou.

Konečný výsledek tedy zněl 1 :4.

Sláva vítězům, čest poraženým. Někdo čtvrtý být musel. A že to nebylo zrovna dle pravidel fair play ? To tak prostě někdy bývá. My však umíme přijmout i takovou porážku a proto si náš TÝM při odchodu ze hřiště zakřičel : „TAK JSME ČTVRTÝ NO A CO, NO A CO…..“  🙂

A ruku na srdce, kdyby někdo před naší první sezónou v této kategorii řekl, že budeme čtvrtí ze sedmnácti….kdo z vás by to nebral?  🙂

Oba zápasy jsme odehráli v této sestavě :

Kristýna Mikulecká – Tadeáš Vytlačil, Filip Brožek,  Lukáš Pavliš – Jirka Lněnička, Tomáš Sršeň, Max Nováček – Kryštof Pachl – Honza Havla, Lucie Pávková, Tomáš Pánik, Martin Radimecký

Herně jste nepropadli, bojovali a toho si my trenéři ceníme ….. a proto…

Týno, Táďo, Fílo, Luky, Jiříku, Tome, Maxi, Kryštofe, Honzíku, Lůco, Tomíku, Marťas…………………DÍKY…udělali jste nám opět VELKOU RADOST

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba

Netradiční trénink

Poslední trénink v této sezóně jsme byli nuceni absolvovat v poněkud netradičních podmínkách. Zřejmě nám trenérům chtěl dát někdo vzpomenout na dětská léta a naším svěřencům dát ochutnat, jaké to kdysi bývalo, když se hrálo na louce. A když říkám na louce, tak to opravdu byla louka a to u Vytlačilů. Ochotně ji pro tým propůjčil trenér, abychom si mohli před zítřejším závěrečným turnajem o okresního přeborníka alespoň chvíli zahrát fotbal. Děkuji tímto všem povolaným lidem, díky kterým jsme museli tento trénink strávit v azylu.

Jehnědí : Němčice 3.6.2017

Jehnědí : Němčice      4 : 2 ( 2 :2)

Tvrdé, až zákeřné utkání a rozhodčí co neznal pravidla. To je ve zkratce poslední zápas v základní skupině.
Sestava :
Před posledním zápasem již bylo jisté, že po základní části obsadíme 2 místo. Tudíž šlo již jen takříkajíc o čest a slávu a  o dobrý pocit z hezkého fotbalu. Ale když na vás soupeř vlétne jak prvorepublikový zemědělec který právě okopává řepu a rozhodčí tomu pouze přihlíží, tak toho hezkého fotbalu mnoho nenahrajete. I přesto jsme se snažili…
Už v 5.minutě se hezky uvolnil Kryštof a svůj průnik zakončil gólem a vedli jsme 0 : 1 (z pohledu domácích). Pak přišel první z obrovských přešlapů rozhodčího. Jednak odpískal proti nám nesmyslně nepřímý volný kop z poloviny hřiště za výkop brankáře přes půlku hřiště, který se dle pravidel pískat neměl, ale navíc soupeř nepřímý kop poslal přímo na bránu, míče se nikdo nedotkl a ten se zatřepetal v siťi. Branka jasně neplatná, ne však dle mínění rozhodčího a tak v 9. minutě bylo vyrovnáno 1 : 1.
V 15. minutě jsme zaspali v obraně, přišel samostatný únik soupeře a s velkou dávkou štěstí, protože Týna míč konečky prstů takřka vytlačila mimo tři tyče, se domácí ujali vedení 2 : 1.  Ovšem už o 6 minut později opět Kryštof vyrovnal na 2 : 2. Do poločasu za zmínku už stojí snad jen spousta tvrdých zákroků domácích.
Neznat trenéry Jehnědí, řekl bych, že tam trénuje Franta Straka a dává hráčům svůj pověstný tataráček . Protože jestli se nám v první půlce hra domácích zdála za hranicí tvrdosti, tak v druhé půli to bylo snad ještě horší. U většiny zákroků zůstávala píšťalka sudího němá. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se domácím podaří, za (ne)nápadné asistence rozhodčího, vstřelit rozdílovou branku. To se událo v 56. minutě a stav byl tedy    3 : 2. V 56. minutě přišel opět jeden z faulů domácích, který však k našemu údivu sudí odpískal. Nevšiml si však, že se vše událo již v pokutovém území  a tudíž musel , k velké nelibosti svojí a trenérů Jehnědí, nařídit pokutový kop. (Jako perličku si dovolím uvést pohádku jednoho z domácích trenérů, který se nám snažil namluvit, že je li faul sice v pokutovém území, ale u rohového praporku, pak je to na posouzení rozhodčího zda nařídí penaltu 🙂  nějaký ten pátek již fotbal hraju, ale takovouhle blbost jsem ještě neslyšel 🙂
Nicméně my jsme se nedali a penalta zůstala penaltou. Leč Kryštofovi zvlhl v druhé půli střelecký prach a  pokutový kop neproměnil .
V 60. minutě jehnědští opět ukázali svoji tvrdost. To když zranili Týnu v brance tak, že ji musel vystřídat Fíla. Za ten kop do obličeje naší brankářky by se bojovník ve volném stylu v ringu rozhodně stydět nemusel.
I přesto všechno jsme se dostali k závěrečnému tlaku, kdy domácí jen stěží odolávali. Minutu před vypršením řádné hrací doby jsme museli již po několikáté spílat rozhodčímu. Jasné podražení Týny, která i přes zranění v obličeji naskočila alespoň do pole, zůstalo bez povšimnutí. Bylo nám jasné proč. Faul opět v pokutovém území a tudíž jasná penalta.Rozhodčí si však již nechtěl přidělávat starosti, nebo měl možná strach, že by nemusel dostat za odměnu slíbený pěnivý mok…
V nastavení jsme pak inkasovali ještě jednou. Konečný výsledek tedy 4 : 2.  Jehnědští trenéři si týden předtím stěžovali na rozhodčího ve Vraclavy. Jestli si tedy chtěli na někom smlsnout a oplatit mu svoje příkoří, pak se jim to na našem týmu podařilo dokonale.
Nás může mrzet snad jen to, že jsme se nechali okopat jako brambory. Herně jsme však nepropadli, ba naopak.
A proto :
Týno, Táďo , Lůco , Luky, Pavle, Fílo , Martine, Kryštofe, Libore…..Díky , bojovali jste každý  na hranici svých možností. Pro nás jste vítězové : -)
Vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba
Sezóna nám však ještě nekončí. Díky skvělému druhému místu v tabulce jsme se probojovali do(jak by jistě řekl náš šétrenér mládeže) FINAL FOUR. Aneb finále prvních dvou celků z naší skupiny a prvních dvou celků z druhé severní skupiny. Hrát by se mělo v sobotu 17.6. v Lukové turnajovým systémem. Přesné propozice k tomuto finále ještě obdržíme a následně zde zveřejníme. Budeme velice rádi, naši milí fanoušci, pokud si najdete čas a přijedete nám fandit. Velice si vaší podpory vážíme.

Němčice: Semanín 28.5.2017

Němčice: Semanín 2 : 1 ( 1: 0 )

Sestava :
Kristýna Mikulecká – Tadeáš Vytlačil , Lucie Pávková , Lukáš Pavliš – Filip Brožek , Pavel Jůza , Martin Radimecký – Kryštof Pachl – Libor Kocián, Tomáš Pánik, Jirka Lněnička, Honza Havla

Rozhodčí: Štusák Tonda

Poslední zápas sezóny na domácím hřišti přinesl vše, co má správné utkání mít….nasazení, pohledné akce, řadu soubojů , hezké góly , napětí až do závěrečného hvizdu a hlavně 3 bodíky pro nás ?
Po počátečním vzájemném oťukávání přišla první standartní situace a to v podobě rohového kopu. Na pátečním tréninku jsme si nacvičili signál a tak jsme to zkusili i na ostro. A ejhle , ono to vyšlo. Pavel nás tak ve 14.minutě poslal do vedení 1 : 0. A hned se nám hrálo lépe a lehčeji. Hezké akce střídali ještě hezčí, mnohdy i na jeden dotek jako v televizi ? ale do poločasu již bez branek.
V druhé půlce přišli dvě velké chvíle Martina. Nejprve ve 45. minutě z bezprostřední blízkosti těsně přestřelil branku a pak o 3 minuty později krásně prokličkoval a tváří v tvář ,neboli jak by řekl náš kolega od přípravky face to face ? nedal brankáři žádnou šanci a přidal uklidňující branku na 2 : 0.
Nadále všichni plnili vše tak, jak jsme si řekli a proto se soupeř takřka nedostával do žádných příležitostí, které by nás měli zneklidňovat. Až v 60. minutě jsme polevili v ostražitosti a hosté nás za to hned potrestali. Pěkně trefená šibenice 2 : 1 a drama bylo na světě. Ovšem naše hráčky a hráči už oplívají dostatkem zkušeností a sebevědomí a tak si dokázali po zbytek času výsledek pohlídat a tudíž 3 body zůstávají doma. Tento výsledek nám zaručuje 2 místo v tabulce, ze kterého nás již nemůže nikdo sesadit.

Všem patří obrovská pochvala za skvěle takticky zvládnutý vyhecovaný zápas. Všichni plnili do posledního písmenka vše co jsme si řekli a za to holky a kluci máte náš obrovský respekt. Musíme taky vyzdvihnout výkon našich dvou benjamínků v sestavě…Honzíka a Jiříka. Zapadli do týmu skvěle a jejich akce na jeden dotek, to byla reklama na fotbal.

A proto tedy Týno , Táďo, Lůco, Luky, Fílo, Pavle, Martine, Kryštofe, Libore, Tomíku, Jiříku , Honzíku…DÍKY, bylo to SUPER…udělali jste nám OBROVSKOU RADOST….vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba ?

Brandýs nad Orlicí : Němčice (21.5.2017)

Brandýs nad Orlicí : Němčice   1:1( 1:1) p.k. 2:1

Zápas o dvou rozdílných poločasech, jednom nepovedeném rozhodčím a spoustě neproměněných šancí.

Sestava : Kristýna Mikulecká ,Tadeáš Vytlačil , Pavel Jůza , Lukáš Pavliš , Filip Brožek , Tomáš Sršeň , Martin Radimecký , Tomáš Pánik ,Libor Kocián , Kryštof Pachl , Lucie Pávková

Trochu jsme zaspali začátek utkání a tak už v 6. minutě soupeř otevírá skóre  po samostatném  průniku ….1:0. Pak jsme se začali osmělovat i my a přicházely i šance. Jedna z nich skončila vyrovnávací brankou. Tomáš Sršeň hezky kolmicí vyzval k úniku Fílu a ten si poradil mazácky. Krásnou střelou k tyči vyrovnal na 1 :1. Bohužel nám v první půlce citelně scházel důraz a také více  chuti hrát fotbal. Proto také poločasové skóre zůstalo na hubeném výsledku 1 :1.

Do druhé půle jsme vlétli jako jiný tým. Přidali na důrazu, žádný míč nevypustili a makali jeden za druhého. Tlak jsme si vytvořili obrovský. Střely na bránu létaly zleva zprava, ale brankář domácích se do druhé půle rozchytal k obdivuhodnému výkonu. A to málo co mu vypadlo, jak se říká, „urvali“ obránci do autů. Branka jako zakletá. Šancí snad 10 a to počítám jen ty 100 %. Navíc Luky nastřelil břevno a když už to snad vypadalo, že bychom mohli chvíli před koncem vstřelit gól z penalty za více než jasné hraní rukou obránce ve vápně, tak zaúřadoval domácí rozhodčí. Ač vše viděl zhruba ze dvou metrů, tak k naší velké nevoli zůstala píšťalka němá. A abychom snad ze závěrečného, takřka hokejového zámku, neskórovali, tak ten brandýsský vykuk ukončil zápas o pár minut dřív. V penaltách měl pak více štěstí soupeř a bod navíc tak zůstal v Brandýse.

Ale Týno , Táďo , Pavle , Luky , Fílo , Tome, Marťas , Tomíku , Libore , Kryštofe , Lůco…..pro nás jste vítězové. Udělali jste nám svým výkonem velkou radost. DÍKY… 🙂  vaši trenéři Petr , Vojta a Kuba

Jsou okolnosti, za kterých se vyhrává velmi špatně. To když třeba schází kousek toho pověstného štěstíčka a nebo když třeba hrajete proti nakloněné rovině rozhodčího. Nám se tentokrát sešlo obojí a to vyhrát prostě nešlo.

Jedeme dál a už příští zápas nás čeká velmi oblíbený soupeř „podvodník“ Semanín. Hrajeme v neděli 28.5. od 13:45. Přijďte nás prosím opět povzbudit v hojném počtu. Budeme vaši hlasovou podporu v tomto zápase potřebovat dvojnásob 🙂

Němčice : České Heřmanice (14.5.2017)

Němčice : České Heřmanice 5 : 0 ( 2 : 0)

Sestava:

Filip Brožek – Martin Radimecký , Pavel Jůza , Lucie Pávková , Tomáš Sršeň , Kristýna Mikulecká , Lukáš Pavliš , Tadeáš Vytlačil – Tomáš Pánik

Rozhodčí : Tonda Štusák

Za krásného slunečného nedělního poobědí jsme tentokrát na našem hřišti přivítali tým z opačného pólu tabulky než minulý týden. Zkusili jsme tentokrát zamíchat sestavou a tak si měli možnost hráčky a hráči zahrát na postech pro ně netradičních. Zprvu nám souhra trošku skřípala a tak jsme na první branku čekali až do 19. minuty. To Luky hezky vystřelil, brankář  míč pouze vyrazil a Táďa tak mohl náš tým pohodlně poslat do vedení 1 : 0. Další gól padl už o 2 minuty později. Táďa zahrával roh, na centr si naběhla Týna a nádherně hlavou zvýšila naše vedení na 2 : 0. Moc hezká standartka. Škoda , že jsme se pak tak nějak přizpůsobili hře soupeře a i když jsme ještě nějaké šance měli, tak to ke kýženému výsledku v podobě rozvlnění sítě soupeře už do poločasu nevedlo.

V druhé půlce jsme se snažili zvýšit důraz a rychleji kombinovat. A z toho začali pramenit naše šance. Ale branka hostí byla jako zakletá. Míče létali těsně nad nebo těsně vedle a nebo si s nimi poradil skvěle chytající brankář soupeře. Ve 44. minutě už se na to asi nemohl dívat Pavel. Vzal si míč do své moci, prokličkoval kolem všeho co mu stálo v cestě a nekompromisní ránou z blízka přidal 3. gól. V 52. minutě snad poprvé zachyboval brankář Heřmanic. Špatně zahrál odkop od branky. Míč přihrál přímo na kopačky Táďovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl 4 : 0. Pak se zaskvěl taky náš gólman, pro toto utkání to byl Fíla. V 55. minutě uháněl soupeřův útočník vsříc naší brance bez povšimnutí našich obránců ,  ale Fíla si s jeho nájezdem bez problémů poradil. I nadále jsme obléhali svatyni hostů, ale opět bez úspěchu. Šancí na 2 zápasy, ale ne a ne se trefit. Až v poslední minutě znovu Pavel zavelel na zteč. Akce jako přes kopírák s tou první…samostatný průnik, klička za kličkou a střela, že téměř protrhla síť 5 :0.

Konečný výsledek 5 : 0 je hezký, ale kdo utkání viděl, ten by mi dal jistě za pravdu,  že to mohlo být také dvouciferné číslo 🙂

Ale nebuďme neskromní a proto ….

Fílo, Marťas, Pavle , Lůco, Tome, Týno, Luky, Táďo, Tomíku….DÍKY…. udělali jste nám opět velkou radost…vaši trenéři Petr , Vojta a Kuba

Němčice : Vraclav/Zámrsk ( 6.5.2017)

Němčice : Vraclav / Zámrsk        0 : 5 ( 0 :3)

Utkání by se dalo shrnout jednou větou….soupeř nás sfoukl jako svíčku

Sestava : Kristýna Mikulecká – Tadeáš Vytlačil , Pavel Jůza , Lukáš Pavliš –  Martin Radimecký, Tomáš Sršeň,  Filip Brožek – Kryštof Pachl – Lucie Pávková, Tomáš Pánik,  Libor Kocián

Přímý souboj o první místo v tabulce nám vůbec nevyšel. Soupeř nás zkrátka předčil úplně ve všem. Několik náznaků šancí jsme sice měli, ale bohužel zůstalo jen u těch náznaků. Ale ono nezaškodí si jednou za čas sednout zpátky hezky na zem a začít zase poctivě makat. A ve sportu to platí dvojnásob. My si bereme ze zápasu ponaučení a připravujeme se na dalšího soupeře. Tím nám bude tým z Českých Heřmanic. Začínáme ve 13: 45 v neděli 14.5. jako předzápas utkání mužů. Přijďte nás prosím opět povzbudit. My vám za to ukážeme, že jsme fotbal nezapomněli a že tento výsledek byl pouze náhoda… 🙂