Mladší přípravka – Němčice (26.5.2018)

Tečku za jarní sezonou jsme udělali na domácím hřišti. Opět přijeli pouze dva soupeři a to Libchavy B a Tatenice. Do sestavy jsme opět zařadili i mladší hráče (Vojta a Adélka), kteří budou příští rok hájit zelené barvy mladší přípravky.

Tým Libchav přijel s velmi silnou sestavou ročníku 2010 a námi je vnímán, jako jeden z nejlepších na okrese. Od prvních minut jsme se snažili být rovnocenným soupeřem, ale první poločas skončil 1:4. V útoku jsme točili 6 hráčů, aby si zahráli všichni bez ohledu na výsledek. V druhé části se soupeř přizpůsobil naší hře a náš agilní Laďas toho využil k vstřelení dalších gólů. Konečný výsledek 4:7 je velmi pěkný a k vidění byl poměrně zajímavý fotbal.

Do druhého zápasu s Tatenicemi jsme dali do branky Standu. Převaha našeho celku byla poměrně výrazná, poločas 2:0. O přestávce jsme dětem vysvětlili, jak zlepšit hru vpřed a přineslo to své ovoce. Konečný stav 6:0 a skvělá útočná hra. Přesto musíme soupeře pochválit za houževnatost a předvedenou hru.

V turnaji jsme tak obsadili 2. místo a mohli jsme si zakřičet vítězný pokřik s létajícím krokodýlem. Bilance jarní sezony byla výjimečně úspěšná. Čtyři první místa a tři druhá. Je pravda, že 5 ze 7 turnajů bylo nalosováno pouze ve třech týmech, ale přesto nepamatujeme tak úspěšnou sezonu. Za vše mluví i pozitivní skóre 202 : 140, kdy jsme reprezentovali němčický fotbal na 13 turnajích, jednom přípravném zápasu a odehráli jsme celkem 34 zápasů. Podrobnější vyhodnocení vč. docházky zpracujeme k vyhodnocení na Olympijské cirkusiádě (9. června), kde se mladší přípravka utká s týmem maminek. Doporučujeme maminkám, aby začaly trénovat ?

Sestava – Honza, Standa – Kája, Matěj, Kik – Adélka, Štěpán, Niky, Daneček, Laďas, Vojta.

Němčice – Libchavy B 4:7 (1:4), góly: Láďa 4

Němčice – Tatenice 6:0 (2:0), góly: Láďa 5, Kája

Děkujeme rozhodčím Honzovi a Vaškovi za odpískané zápasy, osazení bufetu za občerstvení, Lucce a Zdeně za skvělé perníčky a divákům za podporu dětí.

Přesto, že sezona skončila, sejdeme se na pátečním tréninku 1. června od 16:00, abychom natrénovali taktiku na maminky.

Němčice: Městečko Trnávka U 15 ( 20.5)

Němčice: Městečko Trnávka 1:2 ( 1:1)

Sestava:
Kristýna Mikulecká, Tadeáš Vytlačil, Lukáš Pavliš, Lucie Pávková, Vojta Vytlačil, Martin Gyomber, Honza Havla, Kuba Sršeň, Max Nováček  – Tomáš Sršeň, Štěpán Jasanský, Filip Brožek, Kryštof Pachl, Martin Radimecký, Libor Kocián
Kdo za hezkého počasí dál přednost fotbalu místo gaučingu určitě nemohl litovat. Pohledná hra obou týmů bavila početné publikum.
První branku jsme inkasovali my ve 21.minutě.  To hosté měli příležitost zahrávat přímý volný kop z ještě úctyhodné vzdálenosti od naší branky. Týna si sice dobře postavila zeď. Ovšem pak se již hůře postavila a proto pak nedokázala zavčasu zareagovat na míč směřující do branky…0:1.
Nám se podařilo vyrovnat těsně před přestávkou.  V 33.minutě Lukáš napřáhl ke své obávané pumelici, brankáři míč zaplaval a pak ho již dokázal pouze vyrazit ve chvíli, kdy přešel brankovou čáru….1:1
Ve druhé půli se hrál opět oboustranně koukatelný fotbal a troufnu si říct, že jsme měli i více šancí.  Bohužel na ty se nehraje a vzhledem k tomu, že jsme žádnou nedokázali proměnit, přišel zákonitý trest.
V poslední minutě přes půl hřiště prokličkoval hostující záložník, přesně vystřelil k tyči a místo s bodem jsme tak odcházeli ze hřiště s prázdnou.
I taková utkání jsou a každý fotbalista je zažil. Zápasy, kdy nejste horší a přesto odcházíte poraženi.
Pomineme – li výsledek, pak hru nelze hodnotit jinak, než velmi pozitivně. A snad je konečně i příslibem ke stejně odehraným závěrečným čtyřem zápasům.
Příští souboj o body svedeme s týmem Kunčina/Mladějov n hřišti v Kunčině 26.5.od 10h.

Homeless football league

Zdravím všechny fanoušky fotbalu z Kodaně, kde jsem se potkal s úžasným charitativním projektem. Netušil jsem, ze se porada celosvětový pohár fotbalu bezdomovců. Právě Dánové pořádají charitativní akci “fotbal na asfaltu”, který umožňuje dánskym bezdomovcům získat prostředky na účast jejich borců bez domova. Placek na náměstí 20×20 m, parta fotbalistů i fotbalistek a super nálada. Klobouk dolů …

Lukáš

Odkaz na Homeless league:

Home

Mladší přípravka – Rybník (19.5.2018)

K předposlednímu turnaji jara jsme si vyrazili zachytat rybičky do nedalekého Rybníka. Čekal nás domácí tým a tým Rokytnice. Probuzení do husté mlhy němčického Rákosníčka nenasvědčovalo nic pěkného, ale přehoupnutím zhořského kopce jsme se ocitli v krásném slunném, fotbalovém počasí.

První zápas jsme si zahráli s domácím Rybníkem. Pro tuto příležitost jsme si přivezli 2 benjamínky a to Stáňu Tkadlečka, který už za nás na jaře nastoupil na domácím turnaji a premiéru měl dneska Vojta Stráník. K vidění byla velmi pohledná a kombinační hra našeho mužstva, zpětné přihrávky a přenášení hry ze strany na stranu. Pohledná byla i koncovka se zakončením. Výsledek poločasu 5:0 a konečný 8:1 mluví za vše. V brance si zachytali Jenda i Staník Suchánek, každý jeden poločas.

Hned druhý zápas jsme nastoupili proti dalekému soupeři Rokytnice v O.H., s kterým jsme naposledy vyhráli na penalty na jejich trávníku. Pověstný „vítr z hor“ byl jako obvykle velmi houževnatý. Přestože jsme vedli 2:0, soupeř první poločas zdramatizoval a na pomyslné tabuli svítilo 3:2. V druhé části jsme odskočili o 2 góly, ale soupeř opět dotáhl. Naši hráči byli jako opaření, couvali před balonem a neměli chuť se zapojit do hry. V soupeřově týmu byl jeden urostlý hráč, který budil respekt, a my jsme se začali přizpůsobovat jejich hře. Nakonec jsme cenné vítězství pojistili závěrečným gólem a vyhráli 5:3.

S odstupem času však musíme děti pochválit za výkon, který dokázali uhrát s novými členy našeho týmu. Vyhraný 4. turnaj jara za sebou a dvě 2. místa jsou super. Všichni si zaslouží pochvalu za kolektivní výkon. Zpestřením bylo čekání na vyhlášení. Děti sami našly zábavu. Někdo hrál nohejbal na antuce, někdo si postavil branky a hrál fotbal s panem Meckym a někdo stavěl bábovičky v tvaru krokodýla na místním hřišťátku, budíc tak respekt našeho klubu s ostrými drápky a zuby. Pochvala za samostatnost a příjemně strávené fotbalové dopoledne v Rybníku. Velký díky i rodičům, kteří využili příležitost a přišli zafandit svým ratolestem.

Sestava: Jéňa – Stáňa S., Kája, Matěj – Niky, Stáňa T., Daneček, Láďa, Vojtík.

Němčice – Rybník 8:1 (5:0), góly: Láďa 5, Kája 2, Stáňa S.

Němčice – Rokytnice 5:3 (3:2), góly: Láďa 3, Kája, Stáňa S.

Tréninky obou skupin PM klasicky úterý, pátek od 16:00. Další a poslední turnaj nás čeká na domácím hřišti příští sobotu. Přejede k nám celek Libchav a Tatenic.

Hradec nad Svitavou : Němčice U 15 (12.5)

Hradec nad Svitavou: Němčice  2:0(0:0)

Sestava:
Filip Brožek, Tadeáš Vytlačil, Martin Gyomber, Lucie Pávková, Jirka Lněnička, Kristýna Mikulecká, Honza Havla, Jakub Sršeň, Max Nováček – Tomáš Sršeň, Martin Radimecký, Štěpán Jasanský, Vojta Vytlačil
Pro mládežnické kategorie je charakteristických spousta věcí. Jednou z nich je i častá nevyrovnanost výkonů. Zatímco jsem v předchozích dvou zápasech  nešetřil chválou, tak tentokrát tomu bude zcela naopak. Takhle bídně jsem naše mužstvo hrát ještě neviděl.  Značně ospalý výkon bez špetky zápalu pro hru nemohl, na s chutí hrající domácí tým, rozhodně stačit. Náš (ne)herni projev bych pro nezúčastněné popsal asi tak, jako když chcete jet autem a zapomenete si odbrzdit ruční brzdu. Ono to pojede, ale safra stěží. Dlouho jsem hledal nějaké pozitivum na tomto utkání. A jediné, co by se dalo vyzdvihnout, je návrat do sestavy a výkon již dlouho nehrajícího Vojty Vytlačila. Jen tak dál ?
V neděli přivíme od 14h Městečko Trnávka a nezbývá než věřit v opětovné nalezení chuti do hry našeho týmu.

Mladší přípravka – Červená Voda (12.5.2018)

Na druhý nejvzdálenější turnaj jsme vyráželi do Červené Vody, resp. fotbalového klubu Jiskra 2008. Odjeli jsme s hráči vč. nováčka v soutěži přípravek Adélky Mastíkové. Poměrně dlouhá cesta proběhla v pořádku a na místo jsme dorazili za mlhavého počasí. Utkat jsme se měli s týmy Dlouhoňovic, Jiskry a Rybníka.

Pořadatel lehce přeházel pořadí zápasů a začali jsme s domácím týmem. Vyrovnaně urostlí hráči budili respekt, naše kličkování na ně moc neplatilo a konec poločasu jsme prohrávali o gól. Velkou měrou tomu napomohl náš nekoncentrovaný brankář Jéňa, který doslova odevzdal soupeři 3-4 góly v celém zápasu. O poločasu jsme využili svit slunce, který jsme dětem nalili spolu s vítězným duchem do žil. Výsledek přišel. Díky kanonádě Láďi a Standy jsme vyhráli těsně 6:5.

Druhý soupeř Dlouhoňovice jsme naposledy porazili v Dobříkově o dva góly, ale nechtěli jsme nic podcenit. Pokoru a respekt ze soupeře jsme udržovali v hlavách dětí a po zásluze jsme poločas vyhráli 5:0. Do druhé půle jsme mezi tyče postavili Stáňu, který zneškodnil spoustu slibných akcí soupeře. Konečné vítězství 6:2 bylo zasloužené. Radost nám udělali pohledné kombinace, které na našem trávníku trénujeme. Snad jen signály rohových kopů se nám moc nedařily.

Třetí soupeř z Rybníka byl papírově slabším soupeřem, ale v prvním zápase překvapivě remizoval s Dlouhoňovicemi. Opět s respektem a chutí hrát fotbal jsme nastoupili do zápasu. Problémy nám dělal rychlonohý hráč týmu „Rybiček“s kořeny na Člupku a soupeřova hra po krajích hřiště. Přesto jsme zápas bravurně zvládli. Do druhé půli jsme opět nasadili mezi tyče Staníka a zápas vyhráli 10:4.

No a výsledek? Vítezství v třetím turnaji za sebou (Rokytnice, Němčice, Jiskra)! Velmi povzbudivé skóre 22:11. Slabinou je, že máme stále stejné střelce. Na druhou stranu musíme pochválit celý tým, protože náznaky u kombinací a hře na hřišti pomáhali zcela všichni. Ač letošní výborné výsledky jsou v historii přípravek skvělé, nesmíme usnout na vavřínech a pilně dál trénovat. Před sebou máme poslední dva turnaje (Rybník a Němčice). Velká gratulace staší přípravce (2007+2008), která na domácím turnaji vybojovala také 1. místo.

Sestava: Jéňa, Stáňa S. – Kája, Kik, Matěj – Adélka, Niky, Daneček, Láďa.

Jiskra – Němčice 5:6 (3:2), góly: Láďa 5, Stáňa, Kája

Dlouhoňovice – Němčice 2:6 (0:5), góly: Láďa 3, Kája 2, Stáňa

Rybník – Němčice 4:10 (2:5), góly: Láďa 6, Kája 4

Tréninky úterý a pátek, klasika od 16:00. Další turnaj v sobotu 19.5. v Rybníku.

Němčice: Březová nad Svitavou U 15 (6.5)

Němčice: Březová nad Svitavou 1:5 ( 0:3)

Sestava:
Kristýna Mikulecká, Tadeáš Vytlačil, Lukáš Pavliš, Lucie Pávková, Jirka Lněnička, Martin Gyomber, Kryštof Pachl, Martin Radimecký, Filip Brožek – Tomáš Sršeň, Libor Kocián, Štěpán Jasanský, Tomáš Pánik
Přívětivé počasí, solidní divácká kulisa a velmi silný soupeř.  Tak přesně v tomto duchu se nesla uplynulá fotbalová neděle.
Březovští přivezli tým naditý hráči ročníku 2003 a 2004 a dokonce jednu slečnu ročníku 2002. Již po 16.minutách po našich chybách  vedli o 2 branky.  Postupně skóre navyšovali, až se ukazatel skóre ustálil na čísle 1:5 z našeho pohledu. Náš jediný gólovy úspěch zaznamenal Luky v 58.minutě a to po trestném kopu z půlky.
I přes prohru o 4 branky si troufnu říci, že jsme byli hostům zdatným soupeřem. Ale hlavně jsme se již podruhé přesvědčili, že i s papírově silnějším soupeřem se dá hrát. Pokud nám stejné nasazení vydrží i nadále, neměly bychom mit obavy o vvýsledky s věkově vyrovnanými soupeři, jež nás nyní čekají.