Přihlášky na fotbalový kemp

Ahoj krokodýlci. Ač vás dnes čeká vysvědčení a letní prázdniny plné dovádění a zábavy, my už pro vás pomalu chystáme 2. fotbalový kemp 2018, který se koná 18. – 19. srpna 2018. Bude se jednat opět o dvoudenní akcičku plnou her a netradičních tréninků. Pohráváme si s myšlenkou možnosti přespání (nepovinné), ale rozhodnutí necháme 2-3 dny před kempem.

Kemp je zaměřen na kategorii mladší přípravka, starší přípravka, mladší žáci a starší žáci. Tedy věková kategorie ročníku 2012 – 2004. Mohou přijít i naši hráči ročníku 2003, kteří přecházejí do dorostu. Cílem kempu je rozvoj hráče v těchto oblastech:

Mentální i dovednostní rozvoj

Příprava na podzimní sezonu 2018

Týmový duch, fair play, zábava

Součástí party budou i hráči Rybníku, kteří budou s našimi dětmi ročníku 2007 hrát příští sezonu soutěž mladších žáků v souklubí Rybník – Němčice. Počítáme s účastí okolo 40-50 hráčů. Program kempu bude bohatší než před rokem, rozhodně se máte na co těšit. Zůstaneme u loňského modelu tréninkových jednotek v daných kategoriích, v kombinaci s volnočasovými aktivitami v namíchaných družstvech s cílem komunikovat, spolupracovat a respektovat.

Hned v sobotu ráno k nám přijedou profesionální trenéři Jirka Kovárník (grassroot trenér mládeže KFS Pardubice), Martin Komoň (dorost U19 Svitavy) a Míra Jirka (vedoucí přípravek Pradubice). Postupně připravujeme další lahůdky, které nyní nechceme prozrazovat.

O děti bude celé dva dny nadstandardně postaráno vč. pitného režimu a vyvážené celodenní stravy, která je základem každého sportovce. Konečný program, potřeby co s sebou a další informace se včas dozvíte.

Vzhledem k tomu, že potřebujeme zajistit spoustu materiálních a organizačních věcí, žádáme rodiče, aby co nejdříve svého krokodýlka přihlásili. Přednost budou mít hráči Němčic a Rybníka a samozřejmě ti dříve nahlášení.

Cena 2 denního kempu 400,-/dítě (hráči Němčic a Rybníka)

Cena pro hráče z jiných klubů 1.000,-/dítě (plné náklady)

Přihlášky posílejte do 31. července 2018 ve formátu jméno, příjmení, ročník narození, telefon na rodiče.

lukas.pavlis@dormerpramet.com

nebo SMS na mob.: 724 158 964

Mladší přípravka – kornoutový trénink

Oficiálně poslední trénink mladší přípravky před příchodem prázdnin se uskutečnil v úterý 19. června. Dorazilo celkem 15 hráčů. Naposledy si v MP zahráli kluci ročníku 2009, kteří přecházejí do starší přípravky. Přejeme hodně zdaru v reprezentaci našeho klubu ve vyšší kategorii. Smutné loučení jsme zahnali sladkým ochlazením v podobě zmrzlinových kornoutů. Rodiče MP budou kontaktováni trenérem k plánu dovolených. Podle možností dětí a trenérů se brzo vrátíme na trávník. Do té doby přejeme příjemné ukončení školního roku a krásné vysvědčení, na kterém jste určitě makali celý fotbalový rok ?

Pomezí: Němčice U 15 (10.6)

Pomezí : Němčice  4:0 (3:0)

Sestava:
Kristýna Mikulecká, Tomáš Sršeň, Honza Havla, Jirka Lněnička, Tadeáš Vytlačil, Vojta Vytlačil, Max Nováček, Jakub Sršeň – Filip Brožek, Štěpán Jasanský, Martin Radimecký, Marek Mikl, Tomáš Pánik, Kryštof Pachl, Lucie Pávková
V předposledním kole nás čekal soupeř více než nelehký. Aktuálně třetí tým tabulky s většinou hráčů směřujících po prázdninách do řad nově zakládaného dorostu.
Herní a  věková vyzrálost se projevila již ve 4.minutě. To se soupeř ujal vedení.  Ve 23. a 32.minutě navýšil své skóre na poločasových 3:0. My jsme v první půli několikrát vystřelili, ale nebylo to nic, z čeho by se měl soupeřův brankář orosit na čele.
O přestávce jsme si vyříkali chybičky, upozornili na nejnebezpečnější hráče domácích a zkusili vymyslet plán, jak na zteč branky Pomezí. Plán to byl jednoduchý, hrát po druhé straně, než po které se pohybuje domácí, skvěle hrající, kapitán.
Bohužel 3 minuty po změně stran nebyla asi naše koncentrace stoprocentní a soupeř nás za to potrestal čtvrtou brankou.
Pak jsme se začali více osmělovat i my, avšak ke kýženému gólovému efektu to nevedlo. Několik střel, rohů a trestných kopů jsme ovšem získali a to se s takovýmto soupeřem cení. Pevně věřím, že jsme s tím nabrali i potřebné sebevědomí a vědomí, že s každým se dá hrát. Za odbojovaný zápas patří všem zúčastněným VELKÝ DÍK A UZNÁNÍ.
Poslední zápas nás čeká v neděli 17.6.tradičně od 14 na stadionu “ U sušky “ , kde přivítáme celek Morašice/Horní Újezd.

Cirkusiádový fotbálek (9.6.2018)

Poosmé jsme se sešli na němčickém hřišti k tradičnímu sportovnímu dni, tentokrát pod názvem Olympijská cirkusiáda. V tradičních věkových kategoriích 4 roky až pátá třída se sešlo 54 klaunů, provazochodců a krotitelů šelem. Po zápisu dětí, namalování nosánků pro zařazení do kategorií a odříkání olympijsko-cirkusového slibu, jsme se pustili do soutěžení.

K vidění byly disciplíny jako medvěd na koloběžce, úprk před krokodýlem, lachtani v bazénku, hod na medvěda, Ivanovy kostky, provazochodec, skákání v pytli, skok do šapitó, opičí dráha a závěrečný maraton. Počasí, ač předpověď nebyla příliš optimistická, vydrželo celý den skvělé. Bouřky se honily po celém okolí a u nás spadlo pouze pár kapek. Během sportovních disciplín se děti mohly občerstvit skvělou svačinkou ve formě muffinů od Ivety Tkadlečkové a koláčů od Jana Marouskové. Pro ochlazení dětí se podávaly kornouty.

Jako obvykle byl součástí programu atraktivní zápas obou přípravek. Děti si zahrály proti maminkám a tatínkům a bylo se na co dívat. Výsledek zápasů nebyl až tak důležitý, hlavně že se děti bavily a zapojily do pohybu i své rodiče.

V podvečer pak přišlo samotné vyhodnocení a předání odměn. První tři místa byla ohodnocena medailí a věcnou cenou, všichni zúčastnění pak dostali nafukovací balonky, svítící náramky a lízátka.

Na závěr velké poděkování všem, kteří akci zorganizovali. Doufáme, že jsme pro vás připravili zajímavou sobotu a dobře jste se bavili.

Němčice: Sebranice U 15 ( 3.6.)

Němčice : Sebranice 5 : 1 (5:0)

Sestava:
Kristýna Mikulecká, Jirka Lněnička, Lukáš Pavliš, Honza Havla,  Tomáš Sršeň, Martin Gyomber, Max Nováček, Tadeáš Vytlačil, Jakub Sršeň  – Lucie Pávková, Marek Mikl, Štěpán Jasanský, Filip Brožek, Martin Radimecký, Tomáš Pánik
Zápas dvou rozdílných poločasů a změna rozestavení.
Takový byl tento duel.
Výborná forma z předchozího víkendu se nám nevytratila, ale přenesla se do zápasu se Sebranicemi. Na soupeře jsme vlétli jak se sluší a patří a odměnou nám pak bylo pětibrankové vedení do poločasové přestávky.  O naše branky se postarali Táďa, Luky, Fíla a dvě vstřelil Ďumba.
Nic nenasvědčovalo tomu, že bychom si měli ještě tento zápas zkomplikovat, ale spíše se asi v hlavách našich  borců honilo o kolik to nakonec bude. A to byla velká chyba.
V druhé půlce snad nastoupila zcela jiná mužstva.
Hosté byli všude a my takříkajíc neviditelní. Trest přišel záhy.  Ve 40.minutě Sebranice snížily  na 5:1. To úplně  nalilo čerstvou krev do žil hostů.  A nebýt skvěle chytající Týny, mohlo být i hůř. Za konečných 5:1 můžeme být tedy více než rádi.
Hodnoceno dle školních zvyklostí….první půlka výborná druhá nedostatečná….výsledná známka je dobrá….hodnoťme to tedy známkou 3.
Předposlední zápas sezóny  hrajeme v neděli  v Pomezí s velice silným týmem domácich.. My se vsak „vlka“ nebojíme a rozhodně se o dobrý výsledek ještě popereme ?

Kunčina/Mladějov : Němčice U 15 (26.5.)

Kunčina/Mladějov : Němčice  3:5 ( 2:3 )

Sestava:
Kristýna Mikulecká, Tadeáš Vytlačil, Lukáš Pavliš, Lucie Pávková, Jirka Lněnička, Martin Gyomber, Honza Havla, Jakub Sršeň, Max Nováček  – Štěpán Jasanský, Martin Radimecký, Tomáš Sršeň, Marek Mikl, Filip Brožek
Zatím asi nejpovedenější zápas jara. Po zlepšeném výkonu v minulém utkání, kdy nám body proklouzly mezi prsty, jsme si již tentokrát odvezli bodů plný počet.
Základ našemu vítězství položil již ve 3.minutě Ďumba. V té chvíli totiž nachytal brankáře domácích v nedbalkách. Nakopl míč směrem na branku pravým nefalšovaným němčickým bodlem a řečeno hokejovou terminologii, gólman nestihl srazit betony a tak mu míč proklouzl za brankovou čáru.
V 9.minutě jsme však neuhlídali jednoho ze dvou střelců takřka veškerých branek domácích  v tomto ročníku ( speciálně jsme na tyto 2 borce před zápasem upozorňovali) a bylo vyrovnáno 1:1.
Pak však opět zaúřadoval Ďumba. Dvě branky v 15. a 21 znamenali dovršení čistého hattricku a nás poslali do dvoubrankového vedení.
Přestřelka však neměla mít konce.  Ještě v 21.minutě druhý výše zmiňovaný sniper domácích snížil na 3:2 z našeho pohledu. Nutno dodat, že zápas se nehrál v rukavičkách, ale hezky od podlahy z čehož resultovalo i několik žlutých karet.
Do druhé půle jsme lehce pozměnili rozestavení a ono to přineslo své ovoce. Když běžela 45.minuta, Táďa netradičně vysunutý na hrot napodobil bodlem Ďumbu a míč po čtvrté rozvlnil síť…4:2
O 5.minut později jsme zahrávali trestný kop z poloviny hřiště a Luky dalekonosnou střelou zvanou padající list rozsvítil na světelné tabuli populárního bůra…5:2.
V 54.minutě byl však vyloučen po druhé žluté kartě Ďumba a my jsme očekávali ještě pernou čtvrthodinku.. Ovšem zase tak hrozné to nebylo.  Nebýt proměněné penalty ze 60.minuty za hraní rukou, skóre by se nikam nepohnulo…5:3. Za zmínku stojí ješte nastřelená tyč naší branky, ale jinak jsme i oslabeni zvládli na výbornou. Řečeno slovy starého Homolky ze známé filmové trilogie….Ti klucí by ten den rozkopali Real Madrid ?
Všem zúčastněným patří VELKÝ DÍK za parádní výkon.
Byla to skvělá podívaná a věřím že si tuhle formu přeneseme i do zbylých 3 zápasů.

Olympijská cirkusiáda

Vážení přátelé němčického sportu,

Připomínáme konání Olympijské cirkusiády, která se koná v sobotu 9.6. na fotbalovém hřišti v Němčicích. Akce je pro děti z Němčic a členy fotbalového klubu (4 roky – 5. třída). Součástí programu bude sehrání exhibičního utkání maminek a tatínků proti mladší a starší přípravce. Účast bez přihlášek, vstupné je dobrovolné, ceny máme pro všechny děti, bufet a táborák zajištěn.

Pro fotbalisty je připraveno ocenění v podobě šampaňského a poděkování za reprezentaci naší obce.