Semanín : Němčice 16.10.2016

Semanín : Němčice    6 : 7 po penaltách   (poločas 3:0)

Zápas o třetí, respektive druhé místo. Dva rozdílné poločasy. A nesportovní chování domácích činovníků. Tak to je ve zkratce naše zatím poslední utkání.

Nejdříve k zápasu samotnému a níže pak i k oněm méně příjemným věcem.

V sestavě jsme museli pro nemoc oželet tentokrát 4 hráče( Fílu, Martínka, Tomíka P. a Žáňu) a proto bylo rozestavení následující:

Kristýna Mikulecká , Tadeáš Vytlačil , Pavel Jůza , Tomáš Sršeň , Šimon Čermák , Kryštof Pachl , Martin Radimecký, Lucie Pávková , Libor Kocián

První poločas jsme nezačali vůbec šťastně. Už ve 4.minutě jsme po nedůrazu v obraně inkasovali. Akce téměř totožná v 7.minutě a rázem jsme prohrávali  o 2 branky 2:0. Domácí nás přehrávali, ale ani ne tak fotbalovostí, jako důrazem. Jejich hráči byli urostlejších postav a to nám dělalo nemalé problémy. Fotbalu nenapomohl ani rozhodčí,  který  většinu ostrých  zákroků  na  naše hráče přehlížel( inu dokud na tato utkání nebudou delegovaní rozhodčí, bude to stále stejná písnička). My jsme si vypracovali také několik příležitostí, ale za brankové bych se je bál označit 🙂      Do poločasu jsme inkasovali ještě jednou. Ve 29. minutě po rohu nekrytý vysoký hráč zvýšil na 3 :0 pro domácí.

Přestávka, možnost seskupit řady a vrhnout se za vyrovnáním. Asi by na nás do druhé půle nikdo nevsadil asi ani onu zlámanou grešli, ale jak jsme se přesvědčili, fotbal mládeže je nádherná hra, ve které dokud není odpískán konec, může se stát cokoliv.

Do druhého poločasu jsme vlétli jako vyměnění. Přitvrdili jsme jako soupeř, zpřesnili hru a začali více běhat. Odměnou nám za to však byla jen nastřelená tyč a několik střel bez efektu. Navíc v minutě 42. se nám domácí útočník prosmýkl za obranu a zvýšil na 4:0. Ani to nás nesrazilo do kolen a už o 2 minuty později, po rychle rozehraném autu, Šimon snižuje na 4:1. Zle nedobře bylo však za chvíli, to Týna faulovala pronikajícího hráče a byla nařízena penalta. Ta byla s přehledem proměněna a soupeř odskočil opět na čtyřbrankový rozdíl 5:1. Jiní by se možná sesypali, ne však naši bojovníci. V 50. minutě Táďa hezky zatočil roh do branky a Šimonovi už stačilo jen nastavit hlavu 5:2. V 58.minutě přišla nejkrásnější akce zápasu, kterou jsme ani v lize v Hradci neviděli. Míč šel po ose Kryštof -Lukáš -Šimon na jeden dotek a posledně jmenovaný dovršil hattrick a snížil na 5:3. V těchto fázích zápasu se soupeř takřka nedostával za půlku, byl pod neustálým tlakem a velmi chyboval. Jednu z těchto chyb zkušeně potrestal Tomáš a dostal nás na kontakt 5:4. Pak si převzal otěže a režii zápasu rozhodčí. Po jasném dvojnásobném ofsajdu uznává domácím branku na 6:4. To do konce utkání chybělo 8 minut. Ale to je ještě spousta času. Protože se v 67. minutě Šimon uvolnil, projel obranou jako nůž máslem a snížil na 6:5. A že naděje umírá poslední víme. Proto jsme zmobilizovali zbytky sil, vrhli se do závěrečného náporu a byla z toho penalta na pronikajícího Šimona. Zákrok to byl neoddiskutovatelný, za který by se v mužích možná i červenilo. Sám faulovaný s jistotou proměnil a vlna euforie zaplavila náš tým 6:6. Naprosto zasloužené vyrovnání. Na penalty si tentokrát věřili snad úplně všichni. Tři vybraní nezklamali a vzhledem k tomu, že soupeř jednou přestřelil, máme bod navíc my.

Asi se budu opakovat, ale nenapadá mě nic jiného než že smekám, smekám a smekám před výkonem v druhé půlce.Hráčky a hráči byli jako polití živou vodou a fungovali opravdu jako jeden TÝM.

Tak tedy Týno, Táďo, Pavle, Luky, Tomíku, Šimone, Kryštofe, Martine, Lůco, Libore DĚKUJEME udělali jste nejen nám ale opět i našim početným fanouškům velkou radost….vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba

A našim skvělým fans bych chtěl taky moc poděkovat. Děkujeme že jste s námi, moc si toho vážíme

😉

A teď z toho nesportovního soudku:

Získali jsme sice do tabulky body 2, ale věříme ve spravedlnost a očekáváme, že nám zpětně budou připsány body 3. V tomto zápase totiž neoprávněně nastoupil hráč, jenž rozhodně nebyl oním hráčem na registraci na kterého hrál. Domácí trenér tento neoprávněný start sám uznal a vše bylo zaznamenáno v zápise o utkání. Na to, že v Semanině není zrovna přátelské sportovní prostředí ze strany diváků si zvyklo už vícero generací, ale když už i činovníci fotbalu učí děti lhát a podvádět, to už je trochu moc. Za tento prohřešek by měla dle mého soudu následovat kontumace výsledku. Věříme proto ve spravedlivý verdikt disciplinární komise, která, jak doufáme, jasně ukáže, že podvody se budou bez výhrady tvrdě trestat!

img_20161016_132901 img_20161016_132922 img_20161016_132949 img_20161016_140602 img_20161016_141713 img_20161016_150041 img_20161016_150059 img_20161016_150105 img_20161016_150119 img_20161016_150139 img_20161016_150142 img_20161016_150154 img_20161016_150155 img_20161016_150157 img_20161016_150400