Němčice : Brandýs nad Orlicí (9.10.2016)

Němčice : Brandýs nad Orlicí   2 : 1 (0 :1)

Druhým na našem hřišti a celkově pátým soupeřem nám byl tentokrát tým z Brandýsa nad Orlicí.
Toto družstvo před dnešním zápasem nezískalo ještě ani bod. Po dnešním utkání mě to docela překvapuje, protože tento náš protivník prokázal, že má ve svém družstvu šikovné fotbalistky a fotbalisty a i s přispěním štěstí dosti dlouhou dobu sahal minimálně po bodu. Ale hezky popořádku.
V sestavě nám opět chyběli oba hokejisté(Martin a Kryštof) a také nemocná Žáňa. Nastoupili jsme tedy v tomto složení :
Kristýna  Mikulecká , Lukáš  Pavliš , Pavel Jůza , Tadeáš  Vytlačil , Tomáš  Sršeň , Filip Brožek , Tomáš  Pánik , Šimon Čermák , Martin  Radimecký ,  Lucie  Pávková , Libor Kocián
Do soupeře jsme se zakousli s velkou chutí. Ale ke změně skóre nevedla ani spousta střel ani série rohů. Buď jsme vystřelili nepřesně nebo nám zabránila ve skórování branková konstrukce a nebo chybělo trochu více důrazu před brankou. Pokud jsme hosty drželi na jejich půlce, pak byli v obraně zranitelní. Ovšem pokud jsme jim dovolili jít do brejku, tak z toho hrozilo velké nebezpečí  pro naši svatyni. A ačkoliv jsme měli většinu času míč na svých kopačkách, tak jsme první inkasovali my. Jeden ze svých rychlých kontrů hosté v minutě 21. dokázali proměnit ve vedoucí gól 0 : 1.
Obdržená branka nás nijak zvlášť  nepoznamenala, ba naopak. Naši hráči nadále trpělivě obléhali soupeřovu branku, ale bohužel bez gólového efektu. Několikrát nám chyběl opravdu jen ten pověstný (jak sportovci rádi používají) kousek štěstíčka 🙂
Těsně před poločasovou přestávkou nám svitla naděje na vyrovnání a to v podobě pokutového kopu za hraní rukou jednoho ze soupeřů. Avšak naložili jsme s nabídnutou šancí prachbídně. Jak se říká, penalta se nedá chytit, jen špatně kopnout. A my jsme ji kopli opravdu hodně špatně. To bylo v první půlce vše.
Do druhého poločasu jsme nastoupili s velkým odhodláním se ještě o výsledek poprat. Soupeře jsme přikovali na jeho půlce hřiště a útočili a útočili a útočili a…….v minutě 48. jsme se konečně dočkali vyrovnání. Šimonovi se podařilo prokličkovat přes obranný val a hezkou střelou k tyči srovnal skóre na    1 : 1. Hosté se nadále spoléhali na rychlé brejky a na důslednou obranu, za kterou chytal velmi šikovný brankář. Až v 60.minutě se štěstí přiklonilo na naší stranu, to když Šimon vystřelil, brankáři míč vyklouzl z rukavic a pomalu se dokutálel za brankovou čáru 2 : 1. Posledních deset minut bylo takříkajíc pro diváky. Šance byly jak na naší straně, tak i hostů. V těchto fázích zápasu nás opět podržela jistota v brance neboli Týna. Konečné resumé tedy zní 2 : 1 pro nás. Bylo to utkání, ve kterém naše hráčky a hráči předvedli silného týmového ducha a i když prohrávali a ne vše se dařilo tak jako jindy, tak zápas nevzdali ,ubojovali ho a po zásluze si připisují další 3 bodíky do tabulky.
Nesmím zapomenout poděkovat opět početnému fanouškovskému publiku. I přes nepřízeň počasí jich dorazilo velké množství, za což vám všem, kteří jste místo nedělního odpočinku u televize dali přednost mládežnickému fotbalu, patří velký dík. Byli jste našim devátým hráčem v zádech. A těšíme se na vaši další účast na našich zápasech.
A vy co jste bojovali na hřišti….Týno, Táďo, Pavle, Luky, Tome, Fílo, Tomiku, Šimone, Martine, Lůco, Libore a nechali tam to pověstné srdíčko, vám patří opět VELKÝ DÍK, neb jste nejen nám, ale i všem našim fanouškům udělali opět velkou radost
…….vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba 🙂20161009_133450 20161009_133521 20161009_133526 20161009_142330 20161009_142355 20161009_142420 img_20161009_145956 img_20161009_150004 img_20161009_150013 img_20161009_150018 img_20161009_150024 img_20161009_150026 img_20161009_150041 img_20161009_150052