U15 Koclířov – Němčice/Janov 0:7 (0:4) (23.9.2023)

Po skvěle otočeném domácím zápasu se Sebranice/HÚ jsme tentokrát zavítali na hřiště v Opatovci, kde našel svůj azyl klub Koclířova. Přestože hrál první a poslední tým tabulky okresní soutěže, nabádali jsme kluky k maximální koncentraci a k zodpovědné kombinační hře.

Skóre jsme otevřeli hned v 5. min, kdy po rohovém kopu Jendy Chlupa hlavou na přední tyči zakončuje Matyáš Fišmon. Do konce poločasu jsme měli poměrně velkou převahu, kterou jsme potvrdili dalšími 3 brankami, které byly jak přes kopírák. Dvorní nahrávač Standa Suchánek poslal vždy míč mezi stopery a Matyáš šel sám na brankaře.

Druhou část jsme pojali trochu nestandardně a mezi tři tyče se postavil David Mareš, a naopak Martin Jirásek zahodil rukavice a ochutnal si pozici krajního záložníka. Oba kluci si vedli velmi dobře a do konce utkání jsme přidali další tři branky i v „nestandardní sestavě“. Svůj dvojitý hattrick dokonal Matyáš, když ho chytrou nahrávkou pod sebe našel Standa Rozvoral a po té nebráněný ve vápně skóroval z rohu. Poslední zápis mezi střelce si nechal Standa Suchánek, kterému nahrál přihrávkou pod sebe opět Standa Rozvoral.

V druhé půlce bylo patrné, že si kluci chtěli zastřílet i za cenu zbytečných pokusů z poloviny hřiště, které domácího brankaře nepřekvapily. Měli jsme spousta brankových příležitostí, kdy jsme po pěkných kombinacích trefovali brankaře a takovou perličkou bylo, když jsme v rozmezí asi jedné minuty nastřelili dvakrát brankovou tyč.

Slušný výsledek, rozhodčí Havránek si chválil poklidný průběh bez zákeřností a emocí. Poděkování Milanu Jiráskovi za odmávání lajny a Honzovi Stránskému za záskok za Pavla Záleského, kterému přeje celá kabina brzké uzdravení. Další zápas hrajeme na janovském hřišti s Městečkem Trnávka v sobotu 30.9. od 13:00. Bude to určitě nelehký soupeř, na kterého se musíme dobře připravit.