Turnaj starší přípravky 20.10.2018 Luková

Poslední podzimní turnaj jsme odehráli v Lukové. Navzdory předpokladu se utkaly pouze 3 týmy, Dolní Dobrouč se omluvila. Jak vtipně poznamenala jedna fanynka z Čermné: „…asi nesehnali žádnou holku do brány“. Samozřejmě v narážce na nastupující žákyni za přípravku. První zápas jsme se postavili Dolní Čermné a hned zkraje otevřel skóre Filip. Poté se naše hra trochu přizpůsobila slabšímu soupeři, ale postupně jsme se začali rozehrávat. Naši hráči dobře kombinovali a hlavně se prosazovali ve hře jeden na jednoho. Do poločasu přidal góly ještě Pepča a Matěj P. Ze začátku druhé půle se soupeř ještě pokusil o zvrat, když rychle snížil. Naši borci ale obrat nepřipustili a dalšími třemi góly zápas v pohodě kontrolovali. Následovala domácí Luková, která s našim předešlým soupeřem prohrála, takže na první pohled jasná záležitost. Opak byl pravdou a opět se potvrdilo, že každý zápas je jiný. Hned v druhé minutě se domácí ujímají vedení a nám nezbývá, než do toho šlápnout. Za stejný časový interval Filip vyrovnává a za další 2 minuty Matěj po teči domácího obránce otáčí průběh zápasu. Následuje velmi vyrovnaná hra, z které těží Luková a ve 12-é minutě srovnává. Do kabin ale odcházíme po dalším Matějově gólu šťastnější my. Po poločase střílíme rychlý gól a soupeřův odpor se láme. V 12-é minutě už vedeme 6:2. Ke konci zápasu ještě po přímém kopu domácí korigují, ale vítězství je naše. Velmi pohledný a vyrovnaný zápas. Škoda kaňky na závěr, kdy domácí zřejmě neunesli prohru a sprostě nadávali, když jsem pomáhal našim postavit zeď a přitom vstoupil na hřiště. V této kategorii je to naprosto normální, jen Luková asi zapomněla, že fotbal s dětmi děláme hlavně pro děti, abychom je něco naučili. Tím ale nemyslím sprosté nadávání a podvádění. Abych ale končil pozitivně, obrovská pochvala všem dětem za skvělý fotbalový a bojovný výkon, a to nejen v tomto, ale ve všech turnajích. Od tréninků si nyní trochu odpočineme, pokud nám bude nakloněno počasí, plánuji venkovní fotbálky, včas dám všem vědět. Také nás čeká zakončení podzimu, o termínu budeme teprve jednat. Děkujeme všem za přízeň a podporu a hlavně za pomoc s dopravou. Děkujeme a užívejte podzimu 🙂

Němčice : Dolní Čermná 6:1 (3:0); branky: Filip Radimecký 2x, Pepa Racek 2x, Matěj Pecháček, Barča Ramešová

Němčice : Luková 6:3 (3:2); branky: Filip Radimecký, Matěj Pecháček 3x, Kája Suchánek, Anežka Vytlačilová