Muži Němčice – Polička B 1:5 (0:1) (24.3.2024)

První jarní kolo jsme odehráli na našem trávníku s týmem Polička B. Od první minuty jsme byli herně lepším týmem, ale celým zápasem nás trápila efektivita v zakončení. Herní převahu jsme konečně „utrhnuli“ v 40. min, kdy krásnou nahrávkou vybídl Matěj Matoušek Lukáš Pavliše, který vykoupal obránce i soupeřova brankaře a zakončil do prázdné branky. Bohužel šlo o ofsjad Matěje. Poté se potvrdilo nedáš-dostaneš a o minutu později hosté otevírají skóre překrásnou trefou z velkého vápna do pravé šibenice. Přes vedení soupeře, odcházeli hráči Poličky do šatny poměrně skleslí a zaskočení ze svého a našeho herního projevu.

Hned po začátku druhého dějství však poličská rezerva potvrdila své kvality a v 49. min zvyšuje opět z hranice velkého vápna. Naše naděje se rozzářila v 57. min, kdy se po nevydařeném rohovém kopu podařilo Lukášovi Pavlišovi nacentrovat z pravé lajny míč zpátky do vápna, kde nehlídaný Martin Gyomber uklízí míč a snižuje tak na 1:2. Je potřeba přiznat, že v druhé polovině utkání jsme neměli už takovou převahu, ale herním projevem a držením míče šlo o vyrovnaný zápas. Soupeř nám však do konce utkání předvedl školu produktivity, kdy předvedl pestrou škálu řešení „padající list“, „míč za obranu“ a „sólo přes celé hřiště“ a uzavřel konečné skóre na 5:1 ve svůj prospěch. Těžko se chválí předvedená hra při takovémto výsledku. Pokud budeme chtít dávat branky z malého vápna a tahat míč až do branky, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky. Držení míče a předvedená hra je však určitě krok vpřed.