Turnaj 13.4.2019 Cerekvice

Na první jarní turnaj jsme se vypravili do nedaleké Cerekvice, a tak nějak jsme moc netušili, do čeho jdeme. Po letech v ústeckoorlickém okrese jsme to poprvé zkusili na „našem“ Svitavsku.

V průběhu turnaje jsme zaznamenali několik odlišností. Jednak se při nerozhodném výsledku nekopou penalty (stejně jsme si je prosadili :), a také zápisy z turnajů se dělají v papírové podobě, i když je k dispozici systém. Což mi přijde trochu zbytečné, ale budiž.

To naše hráče ale nemuselo trápit, ti si přijeli zahrát fotbal. Hned jako první se proti nám postavil domácí celek a od začátku bylo znát, kdo má navrch. Poločas 3:0 v náš prospěch, konečných 5:1, když soupeř korigoval „čestným“ gólem v poslední vteřině zápasu. To druhý tým, souklubí Horní Újezd / Morašice, už byl o poznání tvrdší oříšek. Velice vyrovnaný zápas, poločas 2:2, po přestávce jsme přeci jen začali soupeře přehrávat a utekli jsme na rozdíl dvou gólů. Protivník se ale nechtěl dát zadarmo a ještě snížil na 4:3. Do konce už se výsledek nezměnil a my brali druhé vítězství. Velkým zpestřením bylo nastoupení Péti Řejhy, který ještě na podzim oblékal náš dres. Poslední zápas proti Koclířovu už měla být jen třešnička na dortu (prohráli s HÚ/Morašicemi 0:6) a my udělali změnu v bráně. Ale jak už to tak bývá, když se podcení soupeř, z protivníka se vyklubal velice bojovný a houževnatý tým, se kterým jsme měli velké problémy. Snad za to mohla narůstající únava, nebo spíše menší chuť po vítězství, než měl Koclířov. Poločas 2:1 v náš neprospěch a my vrátili naši oporu Ondru do brány a Jonáše na post bojovníka na hrotu. Hra se otočila a my měli spoustu šancí, ale střely pouze typu „malá domů“. I tak se nám podařilo srovnat a šlo se na penalty. V těch měl větší štěstí soupeř a mohl se radovat. Nás už to ale o první místo v turnaji nepřipravilo. Velká gratulace za bojovnost a odvedený výkon a za dobrý vstup do svitavské soutěže. Nutno také zdůraznit první jarní hattrick, házíme rukavici do Zhoře 🙂

Němčice : Cerekvice 5:1 (3:0), branky: Filip Radimecký, Kája Suchánek, Standa Suchánek 2x, Kuba Radimecký

Němčice : HÚ/Morašice 4:3 (2:2), branky: Jonáš Voleský 3x, Standa Suchánek

Němčice : Koclířov 2:2 (1:2), (2:3 pen), branky: Standa Suchánek, Pepa Racek, penalty: Filip Radimecký, Kája Suchánek