Turnaj starší přípravky 6.10.2018 Řetová

Na pátý podzimní turnaj jsme se vydali do sousední Řetové, kde jsme se kromě domácích utkali s Českou Třebovou a Dlouhoňovicemi, se kterými jsme také sehráli první zápas. Začátek byl velmi vyrovnaný, a i když jsme se dostali hned v úvodu do vedení, soupeř vzápětí srovnal. Poté se ale rozjel střelecký koncert tria Filip, Standa, Matěj a v poločase jsme vedli už 5:1. Druhá půle vypadala, že už jsme se nabažili a dlouhou dobu se hrálo bez gólů. Až na samotný závěr si Matěj řekl, že už ho to nebaví a přidal další dva. Druhý zápas jsme nastupovali proti silné České Třebové a těšili se, že jim vrátíme minulou těsnou prohru. Po úvodním oťukávání jsme se v 6. minutě radovali jako první, ale hned po dalších dvou minutách bylo srovnáno. Už to vypadalo, že zápas rozpůlí nerozhodný výsledek, když naše obrana vyrobila hrubku, po které samotný třebovský hráč nedal Jonášovi v bráně šanci. Začátek druhé půle jsme trošku zaspali a soupeř vstřelil rychlé dva góly. My ale nic nevzdali a postupně převzali iniciativu. Téměř 10 posledních minut se hrálo na naší útočné polovině a odměnou nám byly dva vstřelené góly. Srovnat se nám už ale nepodařilo, opět těsná prohra. I když jsme si mysleli, že papírově nejtěžšího soupeře máme za sebou, čekala nás ještě Řetová, která Třebovou porazila. Herně mi ale přišla slabší, soupeře jsme přehrávali a v 9. minutě slavili vedení. To nám ale vydrželo pár minut a bylo opět srovnáno. Poločas 1:1. Začátkem druhé půle se Řetová dostala do vedení, ovšem nám se podařilo za pár minut vyrovnat. I když byl soupeř lehčí, než jsme očekávali, my se jeho hře přizpůsobili – snad i proto, že už všem začaly docházet síly. A taky chybělo trochu toho štěstíčka, když jsme zahodili tři jasné gólovky. Stav se do konce zápasu už nezměnil a šlo se na penalty. A to bylo teprve to pravé drama. Jak řekl jeden z našich fanoušků: „Kam se hrabe liga mistrů.” 🙂 Tři penalty na každé straně nestačily a musel rozhodnout až sedmý rozstřel, radoval se ale soupeř. Velká pochvala všem hráčům, byl to super turnaj a nezbývá než si přát vice soupeřů jako Česká Třebová a Řetová – takto vyrovnané duely dají fotbalistům nejvíce. Také velký dík rodičům za pomoc s dopravou. Tréninky tento týden standardně Ut + Pa v 16:30, v sobotu nás čeká cesta do Srubů.

TM

Němčice : Dlouhoňovice 7:1 (5:1); branky: Standa Suchánek 2x, Filip Radimecký, Matěj Pecháček 4x

Němčice : Česká Třebová B 3:4 (1:2); branky: Pepča Racek, Filip Radimecký, Péťa Řejha

Němčice : Řetová 2:2 (1:1), PK 6:7; branky: Pepča Racek, Filip Radimecký; penalty: Kája Suchánek, Matěj Pecháček, Filip Radimecký, Standa Suchánek, Kuba Radimecký, Anežka Vytlačilová