Muži Boršov – Němčice 2:1 (1:0) (15.6.2024)

Poslední a rozhodující kolo okresního přeboru se odehrálo na hřišti Boršova. Ten jsme vyprovodili 5. listopadu výsledkem 4:2, kdy po nezvládnutí emocí Boršov odjížděl s obrdženými 3 červenými kartami.

První překvapení, které nás čekalo byl stav trávníku a hlavně malé rozměry hřiště. Poměrně urostlý soupeř, velké množství soubojů a nervozita obou týmů, které věděly, že bojují o záchranu soutěže. Jako první se prosazují v 23. min domácí, kdy jsme ne zcela dobře pokryli hráče při rohovém kopu a domácí vedou 1:0. Musíme přiznat, že soupeř předváděl efektivnější hru a několikrát nastřelil tyč a břevno. My jsme měli také pár příležitostí, které končily většinou špatným řešením před hranicí velkého vápna.

V druhém poločasu měla hra podobný vývoj, ale v 67. min se nám podařilo srovnat z kopačky Matěje Matouška z penalty, kterou rozhodčí nařídil za bezohledný faul domácího brankaře na pronikajícího Michala Votřela po pravé straně. Poslední slovo měl však domácí Milan Vyhnálek, který ukázkovou střelou z velkého vápna z prvního doteku trefuje levou šibenici naší branky.

Boršov zaslouženě zvítězil, náš tým se bohužel nedokázal vyrovnat s kontaktní horou domácích na malém hřišti. O tom vypovídá i 8 udělených žlutých karet, které rozhodčí v tomto zápasu rozdal. Je potřeba spolknou hořké sousto a připravit se na další sezónu v III. okresní třídě.

Muži Dolní Újezd – Němčice 2:2 (1:0) (9.6.2024)

K předposlednímu kolu soutěže jsme nastupovali s pokorou na hřišti Dolního Újezdu, který má skvělou historii a dlouhodobou herní úroveň v dospělém fotbalu i v mládeži. Po několika skvělých výsledcích předchozích kol jsme však pomýšleli na zisk 3 bodů, které by nám pomohly k naplnění cíle udržet se v okresním přeboru.

V 10. min naše cíle zhatila pěkná kombinace domácích v našem velkém vápně, kdy agilní Lukáš Jireček trefuje na 1:0. Hrál se poměrně pohledný fotbal bez zákeřných faulů a tento výsledek vydržel až do konce poločasu.

Jiskřičku naděje vykřesal v 66. min Tomáš Sršeň, který (ač jako jeden ze tří dorostenců v základu) si mazácky prostrčil míč po pravé straně a překrásně přeloboval domácího brankaře, srovnáno na 1:1. Hra byla stále nervóznější a v 84. min jsme po odpískaném ofajdu na nás zaspali a domází z protiakce zvyšují na 2:1. Na konečných 2:2 a zisk cenného bodu však srovnává Matěj Matoušek, který si oběhl velké vápno soupeře a z levé strany zakončuje pod víko domácího gólmana.

Výsledek odpovídal předvedené hře, pro nás cenný bod do tabulky a poslední a rozhodující zápas se odehraje příští týden v Boršově, kde se bude rozhodovat o setrvání našeho týmu v soutěži okresního přeboru.

U15 Koclířov – Němčice/Janov 0:6 (0:2) (8.6.2024)

Poslední tečku sezóny 2023/2024 jsme udělali na hřišti v Opatovci, kde jsme sehráli utkání s Koclířovem, který se umístil na posledním místě tabulky. Soupeř, který hraje celou sezónu s mixem mladších a starších žáků však bojoval statečně.

V prvním poločasu jsme byli na hřišti dominantní a zahození velkého množství gólových příležitostí nám nedělalo dobrou vizitku týmu, který hraje o přeborníka okresu. Nakonec se nám podařilo dvakrát skórovat, kdy Jan Pavliš doráží vyražený míč od brankaře a Jan Chlup trefuje hlavou po pěkném centru z levé strany.

Gólová stavidla jsme otevřeli až v druhé části, kdy se nejprve 2x trefil z velkého vápna Matyáš Fišmon, poté David Mareš a konečný účet 0:6 dokonal kapitán Standa Suchánek.

Pak už mohl proběhnout tolik očekávaný ceremoniál, kdy nám předseda STK a člen výboru OFS Radek Halva předal medaile a zasloužený pohár přeborníka okresu.

Muži Němčice – Jevíčko 6:2 (5:1) (1.6.2024)

Týmu Jevíčka jsme měli co vracet, když nás ze svého hřiště 21. října vyprovodili hrozivým výsledkem 10:0. Neznáme pozadí sestavy hostů, ale tentokrát úřadoval tým s krokodýlem na prsou!

Nejprve se podařilo hostům otevřít skóre hned v 8. min, kdy z naší levé strany Jevíčko zakončuje pohlednou hlavičkou. Poté jsme ale začali úřadovat my. Nejprve zakončuje Martin Gyömbér jun, poté Matěj Matoušek, na počtvrté doráží Lukáš Pavliš, bodlem zakončuje z 5 metrů Lukáš Vytlačil a poločas uzavírá ma 5:1 Roman Kopecký.

Druhý poločas byl herně podobný, pouze nepadalo tolik branek. Prosadil se Lukáš Pavliš v 70. min do levé šibenice a výsledek 6:2 kosmeticky Jevíčko upravilo z penalty, kterou rozhodčí nařídil za údajný kontakt se soupeřerm při plácnutí do míče brankaře Jáchyma v jeho malém vápně.

Černý den pro Jevíčko, velká euforie a veselí v naší kabině do dlohých večerních hodin.

U15 Němčice/Janov – Sebranice/HÚ 2:2 (2:0) (1.6.2024)

Na den dětí jsme na domácím trávníku přivítali největšího rivala soutěže a to souklubí Sebranice/HÚ, který na nás v tabulce ztrácí 1 bod.

Postavení celků v tabulce odpovídala i hra obou týmů a zápas byl poměrně vyrovnaný. Nám se podařilo otevřít skóre, kdy po rohovém kopu zakončuje hlavou náš obráce Tadeáš Májek. Do konce poločasu jsme dokázali výsledek navýšit, kdy po našem dlouhém autu hostující obrana zapomněla na našeho benjamínka Tomáš Krejčího, který si míč posunul do volného prostoru a šikovnou střelou k levé tyči zvyšuje na 2:0.

Že nebyl zápas tak jednoznačný ukázal druhý poločas. Nejprve v 56. min po chybě našeho brankaře Štěpán Němec uklízí míč k levé tyči na 2:1. Nervozita a tlak na všechny hráče se zvyšoval, každý z hráčů obou celků bojoval o každý metr trávníku. Hostující hráč Mach tento tlak bohužel nevydržel a v 59. min po skluzu na našeho Michala Rozvorala odešel po červené kartě předčasně do sprch. Bohužel jsme paradoxně této situace oslabení soupeře nedokázali využít a začali jsme předvádět ustrašený fotbal nakopávaných míčů, bez herní kombinace. Souklubí Sebranic/HÚ předvedl své kvality a 7 min před koncem dokázal zaslouženě srovnat. Závěrečné minuty byly opravdu hodně vypjaté a o výsledek se bojovalo do posledních sekund.

Nakonec remíza 2:2 a velká úleva před posledním zápasem s Koclířovem, kde bychom rádi potvrdili 3 body titul přeborníka okresu. Pochvala dnešnímu soupeři, který předvedl sílu i v osmi hráčích.