Němčice:Morašice/Horní Újezd 2:4

Do jednoho z nejméně povedených utkání vletěli naši krokodýli v neděli 28.10. No jak tento zápas shrnout v pár větách…No:První půle byla jasně v roli soupeře který se i jednou prosadil.Druhá půle byla již o něco zajmavější protože Marys na chvíli i vyrovnal ale opravdu jen na chvíli, konkrétně na 5 min. Po pěti minutách šel soupeř znovu do vedení. Ale celý tým tedy hlavně Max ještě nesvěsil hlavu a po čtyřech minutách opět vyrovnal. Naši hráči začali cítit naději toho že by to mohlo jít. Kudlu do zad jim ovšem vrazil soupeř již po deseti minutách a to hned dvěma brankami. A tak zápas skončil za stavu 2:4.

Pohyb se zimou nekončí!

Jak asi všichni víte, naše TJ Sokol Němčice není pouze mládežnický fotbal, ale snažíme se podporovat další mládežnické sporty a nabízíme širokou nabídku pohybových aktivit. S přicházející zimou končí fotbalové soutěže a proto TJ přichází s nabídkou zimních aktivit.

STOLNÍ TENIS – minulou sezonu se začalo scházet pár dětí kolem trenérského mixu Milan Kopecký a Václav Chochola k pátečním tréninkům. Letos se začíná v pátek 2. listopadu v čase 16:30 – 18:00. Další rezervace jsou zajištěny na sále KD na 9. a 11. listopadu, dále pak 21. prosince. Termíny po Novém roce budou upřesněny. Pro dospělé jsou stejné termíny se začátkem od 18:00.

PŘEHAZOVANÁ – tradiční cvičení míčových her funguje 7 let a v roce letošním nebylo ještě spuštěno. Zahájení jsme načasovali na začátek listopadu, kdy starší přípravka a žákovské kategorie končí soutěže. Tento kroužek byl hojně využíván právě mladými fotbalisty, kteří tak mohou navázat na zimní přípravu, aby udrželi svá těla v kondici ?. Abychom dokázali oslovit širokou mládežnickou skupinu, bude přehazovaná směřovat více k volejbalu pro cílovou skupinu dětí 3. – 7. třída. První trénink začíná 7. listopadu od 15:30 a bude nadále probíhat každou středu. Detaily můžete konzultovat s trenérkou Danou Urbánkovou, která je vedoucím tohoto cvičení.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA – vzhledem k velikosti tělocvičny bude zázemí ZŠ využívat přes zimu pouze tato kategorie fotbalové mládeže. Scházet se budeme v pátky od 16:00. Smyslem tréninků bude obecná fyzická a koordinační vybavenost. Zařazeny budou prvky základů gymnastiky, pohybových her a samozřejmě fotbalové turnaje, na které máme z loňské zimy skvělé vzpomínky. Kategorie PM je určena pro děti ročníku 2013 – 2010, rádi uvítáme nové tváře v našich řadách!

FOTBAL PŘES ZIMU – ač jsme několik let prověřovali tělocvičny v okolí, nikdy se nám nepodařilo zajistit prostory po 15 hod. Jedna z maminek nám nyní nabídla víkendové kapacity jedné z městských tělocvičen. Využití a načasování bude projednáno na trenérské schůzi, která proběhne 2. listopadu. Budeme vás včas informovat.

Přejeme příjemný podzim a nezapomeňte si zkontrolovat sálovou obuv?

Vaši trenéři

Turnaj starší přípravky 20.10.2018 Luková

Poslední podzimní turnaj jsme odehráli v Lukové. Navzdory předpokladu se utkaly pouze 3 týmy, Dolní Dobrouč se omluvila. Jak vtipně poznamenala jedna fanynka z Čermné: „…asi nesehnali žádnou holku do brány“. Samozřejmě v narážce na nastupující žákyni za přípravku. První zápas jsme se postavili Dolní Čermné a hned zkraje otevřel skóre Filip. Poté se naše hra trochu přizpůsobila slabšímu soupeři, ale postupně jsme se začali rozehrávat. Naši hráči dobře kombinovali a hlavně se prosazovali ve hře jeden na jednoho. Do poločasu přidal góly ještě Pepča a Matěj P. Ze začátku druhé půle se soupeř ještě pokusil o zvrat, když rychle snížil. Naši borci ale obrat nepřipustili a dalšími třemi góly zápas v pohodě kontrolovali. Následovala domácí Luková, která s našim předešlým soupeřem prohrála, takže na první pohled jasná záležitost. Opak byl pravdou a opět se potvrdilo, že každý zápas je jiný. Hned v druhé minutě se domácí ujímají vedení a nám nezbývá, než do toho šlápnout. Za stejný časový interval Filip vyrovnává a za další 2 minuty Matěj po teči domácího obránce otáčí průběh zápasu. Následuje velmi vyrovnaná hra, z které těží Luková a ve 12-é minutě srovnává. Do kabin ale odcházíme po dalším Matějově gólu šťastnější my. Po poločase střílíme rychlý gól a soupeřův odpor se láme. V 12-é minutě už vedeme 6:2. Ke konci zápasu ještě po přímém kopu domácí korigují, ale vítězství je naše. Velmi pohledný a vyrovnaný zápas. Škoda kaňky na závěr, kdy domácí zřejmě neunesli prohru a sprostě nadávali, když jsem pomáhal našim postavit zeď a přitom vstoupil na hřiště. V této kategorii je to naprosto normální, jen Luková asi zapomněla, že fotbal s dětmi děláme hlavně pro děti, abychom je něco naučili. Tím ale nemyslím sprosté nadávání a podvádění. Abych ale končil pozitivně, obrovská pochvala všem dětem za skvělý fotbalový a bojovný výkon, a to nejen v tomto, ale ve všech turnajích. Od tréninků si nyní trochu odpočineme, pokud nám bude nakloněno počasí, plánuji venkovní fotbálky, včas dám všem vědět. Také nás čeká zakončení podzimu, o termínu budeme teprve jednat. Děkujeme všem za přízeň a podporu a hlavně za pomoc s dopravou. Děkujeme a užívejte podzimu 🙂

Němčice : Dolní Čermná 6:1 (3:0); branky: Filip Radimecký 2x, Pepa Racek 2x, Matěj Pecháček, Barča Ramešová

Němčice : Luková 6:3 (3:2); branky: Filip Radimecký, Matěj Pecháček 3x, Kája Suchánek, Anežka Vytlačilová

Pořadí:

1. Němčice
  2. Dolní Čermná
  3. Luková

Sestava:

Ondra Hác, Kája a Standa Suchánkovi, Matěj Mikl, Péťa Řejha, Tereza Pirklová, Pepča Racek, Anežka Vytlačilová, Filip a Kuba Radimecký, Matěj Pecháček, Jonáš Voleský, Barča Ramešová

Mladší přípravka – Dobříkov 21.10.2018

K poslednímu turnaji podzimu si němčičtí krokodýlci kategorie U9 zajeli do Dobříkova. Se vzpomínkami na chybu v rozlosování OFS a zbytečnou cestu do Dobříkova (8.9.2018) jsme se konečně dočkali dobříkovského pažitu.

První zápas jsme sehráli s týmem Lukové, o kterém jste určitě mezi řádky předešlých zápisů vycítili, že nehraje úplně podle pravidel mládežnického fotbalu. Do branky jsme dali Honzu. Zápas to byl ojedinělý v tom, že padli pouze tři branky. Co je třeba vyzdvihnout, byl skvělý herní projev našeho týmu. Hlava nahoře, komunikace a skvělé přenášení hry. Ač nebyla hra tak přímočará, naše děti předváděli skvělý fotbal. Slabinou bylo zakončení, ale hra byla naprosto skvělá. Němčice – Luková 2:1 (1:1), góly: Láďa 2x. Poznámka – po ukončení turnaje náš tým podal protest proti Lukové za „neoprávněný start hráče na cizí kartu“ a klubu tak hrozí pokuta 3.000,- až 5.000,-. Detaily nebudeme do vyřešení komentovat.

Druhý zápas jsme nastoupili proti Žichlínku s Táďou mezi tyčemi. Kvalitní soupeř nám již nedával tolik prostoru a kreativita našeho týmu se vytrácela. Stále jsme ale hráli pohledný fotbal, pouze s tím, že každou chybičku Žichlínek trestal brankou. Že nám kombinace svazuje ruce (teda nohy), potvrzuje pouze jeden vstřelený gól. Naopak soupeřovi útočníci se dostávali do spousty úniků přímo proti Táďovi. Ten odchytal skvělý zápas a zachránil solidní skóre, když vychytal kolem 3-4 nájezdů jeden na jednoho. Skvěle se také rozehrál Stáňa, který přidal na důrazu a vybojoval si spoustu pohledných šancí. Němčice – Žichlínek 1:4 (1:2), góly: Honza.

Třetí zápas s domácím celkem Dobříkova a mladičkým Danem v brance bylo zcela rozdílných 15 a 15 minut. Ta první část byla neuveřitelná, v druhé minutě jsme prohrávali 0:4 a nebyl vidět náznak chuti, ani zlepšení. Během poločasu došlo na důraznou domluvu obranným řadám, že se objevily i slzičky. Poločas za stavu 0:7 byl vhodný na ručník a popravdě řečeno nechápu naši (trenérskou) naivitu, proč jsme dětem říkali, že to ještě otočíme. Pak ale přišel zlom. Láďa dostal bolestivou ránu balonem na tvář, že jsme mu hlavu museli našroubovat zpátky na krk. A v tom to přišlo. Laďovi se sepnula chuť do fotbalu a začal úřadovat. Do útoku jsme posunuli Štěpánka a najednou jsme byli zcela jiný tým. Neuvěřitelné představení druhého poločasu, které režíroval Láďa a skvěle hrající celý tým, který přestřílel soupeře v druhém poločasu poměrem 6:4. Nejhezčí moment celého turnaje, všichni nám udělali velikou radost, velká pochvala. To, že děti neudrží pozornost celé tři zápasy je v tomto věku obvyklé. Jsme moc rádi, že se dokážeme zvednout. Němčice – Dobříkov 6:11 (0:7), góly: Láďa 6x.

Na závěr pár organizačních věcí k ukončení podzimní části sezony. Turnaje soutěže Dobříkovem skončili a co dál? Příští týden se sejdeme na venkovním tréninku v pátek 26. října, o víkendu 27.-28.10. se bude posouvat čas a slunce bude zapadat kolem 17 hod. Pokračovat budeme pátečními tréninky v tělocvičně od 16:00, začínat budeme 2. listopadu, detaily příští týden. V tělocvičně se budeme zaměřovat na pohybové dovednosti, koordinaci s gymnastickými prvky a samozřejmě na práci s míčem. Dne 2. listopadu také proběhne schůzka všech trenérů mládeže, kde se pobavíme o termínu a formě zakončení fotbalových kategorií. Rozhodně pro děti a rodiče uděláme nějaký pěkný prográmek s nějakou tou dobrotou, jako poděkování za skvělý podzim.

Turnaj starší přípravky 13.10.2018 Sruby

Předposlední podzimní turnaj nás čekal ve Srubech. Pár dní před víkendem se na žádost domácích řešilo, zda se bude hrát v sobotu nebo v neděli, Česká Třebová by ale nedělní kádr nepostavila, tak zůstalo vše podle plánu. Hned po příjezdu do Srubů jsme zjistili, proč domácí žádali změnu termínu. V prostorách hřiště se konala jakási cyklistická akce a my museli děti rozházet do několika kabin. Naši psychiku to ale nerozhodilo a šli jsme směle do prvního zápasu proti papírově nejslabší Sloupnici. Soupeř se zprvu ukázal jako velice houževnatý a celých 12 minut držel přes náš nápor bezbrankové skóre, až musel naše trápení ukončit vlastním gólem. Tím se zlomil sloupenský odpor a my přidali do poločasu další 3 branky. Druhou půli jsme téměř soupeře nepustili ke hře a skóre zastavil až konečný hvizd na čísle 11. Následovala obávaná Česká Třebová, se kterou jsme už dvakrát těsně prohráli a všichni jsme se shodli na tom, že už to nepřipustíme. A bylo to vidět na tom, jak naši borci a borkyně do zápasu vlétli, když jsme už ve 3. minutě vedli 2:0. Poté se hra trochu srovnala, ale stejně se nám do poločasu podařilo přidat další 2 góly. Poločas 4:0 a při oddechu si říkáme: „historie se opakuje, takto už jsme nad třebováky vedli a stejně jsme druhou půli dostali 5 kousků…bacha na to“!!! Ale naše slova byla asi zbytečná, bylo vidět, jak jsou naši namotivovaní a to potvrdili hned zkraje druhé půle, kdy po čtyřech minutách přibyly na našem kontě další 2 góly. Soupeř sice korigoval také dvěma, ale my už zápas v pohodě kontrolovali až do konce. Poslední duel nás čekal proti papírově nejsilnějším domácím. V bráně vystřídal Jonáš Ondru a šli jsme na to. I když se oba týmy vezly na vítězné vlně předešlých dvou zápasů, naše chuť byla větší a opět jsme se ve 4. minutě radovali už podruhé. Zaskočené Sruby ale rychle posbíraly síly a dostaly se v 6. minutě zase do hry. My ale vzápětí utekli zase na rozdíl dvou branek. Následovala velmi vyrovnaná hra a po jednom góle na každé straně. Poločas 4:2. Rovnost sil pokračovala i druhou půli. V 7. minutě se nám podařilo odskočit na rozdíl tří branek a už jsme viděli všechno růžově. Hlavní nápor domácích měl ale teprve přijít, jenže nám už pomalu začaly docházet síly. Posledních 10 minut opravdu bolelo, soupeř nechával hrát své nejlepší hráče a pronikal stále častěji na naši polovinu, kde dostával tvrdými střelami a rychlými brejky naši obranu a gólmana pod tlak. Z toho pramenily standardní situace, kde naše zeď dostala pár bolestivých ran, ale bránu uchránila. Pár střel ze hry ale cestu do naší sítě našlo, soupeři se podařilo snížit na rozdíl jednoho gólu a my se začali bát o výsledek. Po jedné dělovce musel nastoupit do brány znovu Ondra a Jonáš si zatím na střídačce lízal rány společně s Anežkou, naší hrdinkou ze zdi. Výsledek se už ale do konce nezměnil, domácí rozhodčí i přes tlak svých svěřenců férově ukončil zápas bez zbytečného protahování a my mohli začít slavit první místo. I když se poslední poločas fotbalovost z naší hry díky absenci sil trochu vytratila, pochvala všem, tentokrát opravdu všem za předvedený výkon a bojovnost v průběhu celého turnaje. Pochvala také rodičům za pomoc s dopravou. Děkujeme 🙂

PS: jelikož při turnaji padly 3 hattricky, věříme, že na zakončení se k tomu tatínkové postaví jako chlapi 🙂

TM

Němčice : Sloupnice 11:0 (4:0); branky: vlastní, Pepa Racek 3x, Péťa Řejha 3x, Matěj Mikl, Matěj Pecháček 2x, Anežka Vytlačilová

Němčice : Česká Třebová B 7:2 (4:0); branky: Péťa Řejha 2x, Pepča Racek, Anežka Vytlačilová 3x, Filip Radimecký

Němčice : Sruby 5:4 (4:2); branky: Pepča Racek, Matěj Pecháček, Filip Radimecký 2x, Kája Suchánek

Němčice:Opatov 3:1 (1:0)

Do dalšího domácího utkání naskočili naši borci a borkyně proti družstvu z Opatova. Celý zápas se nesl v tak trochu nejistém duchu. V první půli se opět prosadil Jirka (a tak dal gól již po čtvrté v řadě)a jeho gól ukončil první půli. V druhé půli se soupeř lehce oklepal a vyrovnal na 1:1. Netrvalo to ovšem ani dvacet minut a už jsme se opět dostali do vedení a to spolupráce Tadeáše který byl zfaulován ve vápně a Lukáše který bez problému penaltu proměnil. O dalších pět minut déle se ještě prosadila Týna, a její gól ukončil tento zápas za stavu 3:1.

Mladší přípravka Luková 14.10.2018

Tak po dvou 4. místech, jednom 3. a 2. místě jsme jeli do Lukové k předposlednímu turnaji podzimu. Skvělé slunečné počasí, jaké v polovině října nepamatujeme, podpořilo pozitivní náladu a tajné přání našich borců utrhnou alespoň jedno turnajové vítězství. Na turnaj jsme se sjeli v 8 hráčích, oslabeni o nemocné krokodýlky Vojtu a Táďu. V týmu jsme přivítali nového borce Tobiáše, který si tak odehrál svoji fotbalovou premiéru.

První zápas jsme nastoupili proti domácí Lukové. Tento soupeř hraje fair play pouze proti našemu celku a svoje černé hráče už po dva turnaje nasazuje pouze proti ostatním družstvům, které si to nechají líbit a smiřují se s nečestným chováním v mládežnickém sportu. Nebo praktikují stejný přístup. Nyní k samotnému zápasu. Soupeři jsme předvedli, jaký umíme hrát skvělý fotbal. Kombinace, mluvení a odpovědná práce obrany nás o poločasu dovedli k 4:0 a v druhé části utkání jsme pouze potvrdili herní pohodu a návyky z tréninků. Skvěle zachytal Daneček. Němčice – Luková 6:1 (4:0), góly: Láďa 3x, Honza 2x, vlastní.

Do druhého utkání s Jablonným jsme Danečka ponechali v bráně za předvedený první zápas. Skvělá první půlka skončila plichtou 3:3 a proti silnějšímu soupeři jsme zde předvedli opět nadstandardně dobrý výkon. Komunikace i osobní odpovědnost fungovala, vepředu jsme přitvrdili a Staník si tak vybojoval svůj první gól podzimu. To, že nám v druhé polovině soupeř utek a po zásluze vyhrál je fakt. Přesto šlo o nejbojovnější a nejvyrovnanější zápas s konečným vítězem turnaje. Němčice – Jablonné 4:7 (3:3), góly: Láďa 2x, Stáňa, Honza.

Poslední zápas s papírově slabším soupeřem jsme však značně podcenili. Poločas kousali naši krokodýlci a s herní převahou jsme vyhráli poločas pouze 3:2. Co se dělo v poločasu druhém byla nekoncentrovanost a vypuštění základních pokynů, které nám tak skvěle fungovali. Je pravda, že rybnický Adam s člupeckými kořeny byl za většinou gólů soupeře a dal nám tak školu produktivity. Dlouho jsme dorovnávali skóre, až v posledních minutách nám soupeř utekl a po zásluze vyhrál. Němčice – Rybník 5:7 (3:2), góly: Láďa 3x, Niky, Luky.

Jak už to na posledních 2 turnajích dopadlo, tak i v Lukové rozhodovalo skóre zápasů o 2., 3. a 4. místě. To mluví o vyrovnanosti týmů, které dětem dávají daleko více zkušeností, než nějaké výsledky, jako 1:13. Za předvedený výkon v prvních dvou zápasech a malé rozdíly v těch prohraných nám přinesli 2. místo! Jako velmi pozitivní musíme vyzdvihnout první zápas Tobíka a velmi povzbuzující, že skórovalo 5 hráčů našeho týmu.

Další tréninky úterý a pátek, k poslednímu turnaji zajíždíme v NEDĚLI 21. října do Dobříkova. Pro rodiče, žádáme o zaplacení členských příspěvků a možnost odzkoušení a objednání týmových bund. Termín je konec října, přesto bychom rádi vše uzavřeli do posledního turnaje. Info k tréninkům po posledním turnaji se dozvíte na tréninku, tělocvična je již zamluvená.

Němčice:Dolní Újezd 4:2 (0:2)

7.10.2018 15:30 Němčice – Stadion u sušky

Do dalšího domácího utkání naši borci naskočili proti družstvu Dolního Újezda.

Již při pohledu na ligovou tabulku muselo být všem zasvěceným jasné, že nepřijela žádná ořezávátka, ale okresní špička. Nebylo tedy divu, že trenér, (který mezi námi, dal v předchozích kolech v šanc svůj krásný plnovous za výhru s Kunčinou a polovinu délky vlasů za remízu s Březovou n S.)  také tak k zápasu přistoupil a do první půle naordinoval již proslulý Prešovský beton a hru na jediného forwarda a …..UVIDÍME CO SE BUDE DÍT.

Běžela druhá minuta a ukázalo se, že už ani ten beton není to co dříve býval. Hosté se ujímají vedení 0:1. Skoro celá první půle se nesla v podobném duchu, dlouhý nákop hostí na půlící čáru a hurá, směr naše obranné řady. Sem tam náznak toho, že by to mohlo jít i z naší strany, ale rozhodně nám něco schází. Vzdorovali jsme celkem statečně, ale když do poločasové přestávky zbývaly dvě minutky, opět inkasujeme. Dolňák navyšuje na 0:2.

A jde se do kabin, tedy…jdeme do kabin. Hosté využívají přívětivého podzimního počasí a zůstávají na hřišti. My si však máme co říct. Vyříkáme si chyby, nedůraznost, a jako jeden muž, (promiň Týno) souhlasíme s tím že do toho dáme všechno a že je jedno, jestli prohrajeme tři nula nebo to otočíme a ukážeme nejen soupeři ale hlavně divákům kde se hraje ten NEJ fotbal v okrese.

Vzhledem k tomu že nezůstalo pouze u slov, ale každý z hráčů, (ano opravdu každý!) tato slova přetavil na trávníku v činy, se hra pozvolna vyrovnávala, eliminovali jsme donekonečna opakující se nákopy hostujícího týmu a začali zlobit také my. Hlavně Lukáš, který pronikal od naší až k soupeřově bráně, přičemž záložníci, tak jak jsme si řekli v poločase, vzorně zaskočili na jeho místo.

Když na pomyslné světelné tabuli svítila minuta 56. to vzal kápo opět na sebe a soupeřovi obránci krom udivených pohledů vytasili i jeden nedovolený zákrok, za který by se nemusel stydět ani Lukáš Krpálek.

Přímák…na pravačku …solidní vzdálenost od brány….parketa pro Táďu. Ten si připravil míč na vzorně posekáný pažit,(něco na něj napsal)  a poslal s ním přez zeď do levé šibenice svého kámoše, spolužáka a dnes i soupeře v jedné osobě, nechytatelný pozdrav. Snižujeme na 1:2.

A ono to půjde a né že nééé!

Pojďte , valíme, valíme znělo z trávníku….(tak je to správné, tak to má být..)

Minulou sezónu jsme spolu s panem kolegou trenérem Vojtou, (který pro letošek válčí u  mladší přípravky) s tímto týmem zažili podobou euforii a jak pravil Vojta, TEĎ PORAZÍME I REAL MADRID.

Nahecovaná parta krokodýlů, jištěná z branky neméně nahecovanou krokodýlicí, připravila pro Újezd další překvápko a to sice sedm minut ve kterých si museli opravdu myslet že jde o hodně špatný sen. V těchto sedmi minutách se totiž trefil Jirka jednou a Luky aby asi ukázal, že je kapitánská páska ve správných rukou, teda vlastně na správné ruce, rozvlnil síť hned dvakrát.

Od té chvíle byl hřišti pouze jeden tým a s přehledem, pro někoho senzační obrat, dotáhl až k oslavným tučňákům.

Kdo chodí na náš stadion pravidelně, tak ví že tenhle TÝM prostě umí a co víc….JSME SKVĚLÁ PARTA.

Parta, která by jen stěží mohla fungovat bez naší tradiční podpory:

DIVÁKŮ (vážíme si Vaší hlasité podpory, děkujeme),

ASISTENTA ROZHODČÍHO (díky Lukáši),

HLAVNÍHO POŘADATELE A PÁNA Z OKÉNKA KIOSKU (vzorný servis ,díky Víťo)

Pozvánka na příští domácí utkaní :  Neděle 14.10. 2018      15:00

Fakta :

Sestava:

Mikulecká Kristýna, Pavliš Lukáš (C), Radimecký Martin, Vytlačil Tadeáš, Vytlačil Vojtěch, Nováček Max, Mikl Marek, Lněnička Jiří, Jasanský Štěpán, Havla Jan, Brožek Filip,

Branky:

Trenéři :

Petr, David, Jiří

Speciální poděkování Tadeášovi za pomoc s tímto článkem.

P.V.

Školení trenérů licence C

Vážení rodiče a přátelé mládežnického fotbalu v Němčicích. Krajský svaz vypsal termíny víkendového studia trenérských licencí a to v okresu Ústí n.O. (5.-6. ledna), tak i v okresu Svitavy (16.-17. února). Náklady na studium (1.500,-) případného zájemce platí TJ Sokol Němčice, jedná se pouze o 2 denní seminář sobota a neděle. Lidské zdroje pro trénování dětí jsou bohužel největší slabinou celého mládežnického sportu v ČR, nejde pouze o fotbal. Uvítáme váš zájem, ať přihlášením se na školení licence C, nebo nabídku pomoci při trénování jako laik. Děkuji všem rodičům, kteří se během tréninků a turnajů nabídnou a pomohou s úklidem, dopravou, nebo prostě jenom nabídnou pomocnou ruku.

Lukáš

Školení Svitavy C licence

Školení Ústí nad Orlicí C licence

Turnaj starší přípravky 6.10.2018 Řetová

Na pátý podzimní turnaj jsme se vydali do sousední Řetové, kde jsme se kromě domácích utkali s Českou Třebovou a Dlouhoňovicemi, se kterými jsme také sehráli první zápas. Začátek byl velmi vyrovnaný, a i když jsme se dostali hned v úvodu do vedení, soupeř vzápětí srovnal. Poté se ale rozjel střelecký koncert tria Filip, Standa, Matěj a v poločase jsme vedli už 5:1. Druhá půle vypadala, že už jsme se nabažili a dlouhou dobu se hrálo bez gólů. Až na samotný závěr si Matěj řekl, že už ho to nebaví a přidal další dva. Druhý zápas jsme nastupovali proti silné České Třebové a těšili se, že jim vrátíme minulou těsnou prohru. Po úvodním oťukávání jsme se v 6. minutě radovali jako první, ale hned po dalších dvou minutách bylo srovnáno. Už to vypadalo, že zápas rozpůlí nerozhodný výsledek, když naše obrana vyrobila hrubku, po které samotný třebovský hráč nedal Jonášovi v bráně šanci. Začátek druhé půle jsme trošku zaspali a soupeř vstřelil rychlé dva góly. My ale nic nevzdali a postupně převzali iniciativu. Téměř 10 posledních minut se hrálo na naší útočné polovině a odměnou nám byly dva vstřelené góly. Srovnat se nám už ale nepodařilo, opět těsná prohra. I když jsme si mysleli, že papírově nejtěžšího soupeře máme za sebou, čekala nás ještě Řetová, která Třebovou porazila. Herně mi ale přišla slabší, soupeře jsme přehrávali a v 9. minutě slavili vedení. To nám ale vydrželo pár minut a bylo opět srovnáno. Poločas 1:1. Začátkem druhé půle se Řetová dostala do vedení, ovšem nám se podařilo za pár minut vyrovnat. I když byl soupeř lehčí, než jsme očekávali, my se jeho hře přizpůsobili – snad i proto, že už všem začaly docházet síly. A taky chybělo trochu toho štěstíčka, když jsme zahodili tři jasné gólovky. Stav se do konce zápasu už nezměnil a šlo se na penalty. A to bylo teprve to pravé drama. Jak řekl jeden z našich fanoušků: „Kam se hrabe liga mistrů.” 🙂 Tři penalty na každé straně nestačily a musel rozhodnout až sedmý rozstřel, radoval se ale soupeř. Velká pochvala všem hráčům, byl to super turnaj a nezbývá než si přát vice soupeřů jako Česká Třebová a Řetová – takto vyrovnané duely dají fotbalistům nejvíce. Také velký dík rodičům za pomoc s dopravou. Tréninky tento týden standardně Ut + Pa v 16:30, v sobotu nás čeká cesta do Srubů.

TM

Němčice : Dlouhoňovice 7:1 (5:1); branky: Standa Suchánek 2x, Filip Radimecký, Matěj Pecháček 4x

Němčice : Česká Třebová B 3:4 (1:2); branky: Pepča Racek, Filip Radimecký, Péťa Řejha

Němčice : Řetová 2:2 (1:1), PK 6:7; branky: Pepča Racek, Filip Radimecký; penalty: Kája Suchánek, Matěj Pecháček, Filip Radimecký, Standa Suchánek, Kuba Radimecký, Anežka Vytlačilová