Březová nad Svitavou : Němčice 2:2

Do jednoho z nejtěžších zápasů této půl sezóny se naši borci a borkyně vydali bojovat do Březové nad Svitavou. Velmi vyrovnané utkání začal lépe soupeř a to hned dvěma góly. Naši na odpověď nečekali dlouho. Běžela totiž 12.minuta když balón propadl na bežícího Jirku kterého soupeř sice zastavil, ale za cenu faulu. A proto že Jirka byl faulován  ve vápně tak byla nařízena penalta kterou Lukáš s přehledem proměnil. V druhé půli se hrálo na obě brány, nicméně musím uznat že soupeř byl nepatrně aktivnější. Ale i tak se Jirkovy konečně podařilo prosadit a tak vyrovnal na konečný výsledek 2:2.

Mladší přípravka Němčice 29.9.2018

Tentokrát jsme se s mladší přípravkou představili domácím divákům. A že jich přišlo opravdu hodně. Za chladného a slunného rána jsme přivítali na našem trávníku klub Dobříkova, Rybníka a Lukové. Vzhledem k marodce a výletům o prodlouženém víkendu jsme nastoupili bez Štěpána a Stáni v osmi hráčích.

Do prvního zápasu s Dobříkovem jsme nastoupili s Danem v brance. Poločas 1:6 nám jasně napověděl, kde děláme chyby. Po domluvě o přestávce byla vidět změna herního projevu a v druhém poločasu jsme soupeře přestříleli 3:2. Celková porážka nebyla tak důležitá, jako náprava v druhé části. Němčice – Dobříkov 4:8 (1:6), góly: Láďa 4x.

Druhý zápas jsme hráli proti spřízněnému klubu Rybníka, který s námi hraje souklubí mladších žáků. V brance se vystřídali Laďas a Vojta. Velmi vyrovnaný první poločas napovídal ve velké drama, ale v druhé části hry se nám podařilo odskočit na pět gólů. Divácky asi atraktivní utkání plné gólů. Rybník – Němčice 9:4 (3:2), góly: Láďa 6x, Vojta 2x, Honza.

Poslední zápas jsme odehráli s Lukovou, v brance Niky a Luky, každý po poločasu. Po slabém začátku nás v druhé polovině nastartoval skvěle sehraný rohový kop na 1:6 a vlna euforie nám vydržela na 4 góly v řadě. Proti našemu snažení byl brankař hostí, který nám ukázal, jak se fotbal hraje a nastřílel nám 2-3 góly sám. Němčice – Luková 4:9 (0:4), góly: Láďa 3x, Honza.

Z naší strany šlo o turnaj trochu utrápeného přechodu do útoku v přebírání míče a u některých z hráčů slabší soustředění na hřišti. Ale to k této kategorii patří. Překvapením bylo, že chuť vítězství ochutnala 3 družstva ze 4 pouze jednou a tím měla shodný počet bodů. Rozhodovalo tedy skóre zápasů, 1. Dobříkov, 2. Luková, 3. Němčice a 4. Rybník. Díky všem hráčům za snahu, Táďovi a Vaškovi za pískání, Víťovi za skvělý bufet a holkám z KD za vynikající perníčky, které upekly pro všechna družstva.

Nehledáme příčinu výsledku u druhých mužstev, ale urostlí brankaři dvou soupeřů na sebe značně upozorňovali a mají také velmi zajímavé pozadí. Jeden měl nahrávat bratrovi, ač tam žádný bratr shodného příjmení neměl hrát. Bratrskou dvojici má onen klub pouze v ročníku 2009 (starší přípravka). U druhého týmu byl během turnaje brankař oslovován jménem Nikolas. Nejenom, že žádný Nikolas nefiguroval v zápisu hráčů, ale hraje v onom klubu také za starší přípravku, ročník 2009. Hořká příchuť stavu v mládežnické soutěže okresu nám však chuť do fotbalu nevezme. Máme radost, že děti předvádějí bojovný výkon a že si většina chce zachytat v brance, přispíváme tak k všestrannosti hráče, což je jeden z hlavních cílů této kategorie.

Hradec nad Svitavou:Němčice 5:3 (2:0)

V sobotu 15. září, se němčičtí fotbalisti opět vydali bojovat o 3 body. Tentokrát v Hradci nad Svitavou. Tento zápas se našim borcům opravdu nepovedl. A následky to neslo celou první půli kterou prohráli 2:0. V druhé půli se naši krokodýli lehce oklepali a prosadily se rovnou třikrát. Ovšem soupeři se prosadily také třikrát, a tak naši hoši a holky jedou domů s prohrou 5:3

Němčice:Kunčina/Mladějov 1:0 (0:0)

Do čtvrtého mistrovského utkání naši borci naskočily na domácím hřišti proti týmu složeného z kluků z Kunčiny a Mladějova. Čtvrtý tým v tabulce by měl být papírově mnohem silnější, ale na průběhu utkání to nebylo ani trochu znát. Ačkoliv si naši fotbalisté v první půli vypracovali mnoho šancí, žádnou z nich se jim nepodařilo proměnit v gólovou. Běžela 5. minuta druhé půle když dlouhý nákop z obrany propadl na běžícího Honzu který vystřelil do gólmana který před sebe pouze vyrazil a dobíhající Filip lehce doklepl balón do prázdné branky. Od té chvíle hra dost přiostřila z obou stran. Důsledkem toho se také v 63. minutě kopala na naší branku kopala penalta. Soupeř ovšem šanci vyrovnat zahodil a kopl penaltu laxně doprostřed, a s tím si Týna lehce poradila. A tak naši borci vybojovali velmi cenné vítězství 1:0

Výběry talentovaných hráčů

Jak víte, již po dobu 2 let úzce spolupracujeme s Létajícími trenéry, což jsou profesionální trenéři na okrese Pardubice. Jedním z benefitů spolupráce byla nabídka možné nominace talentovaných hráčů do okresních výběrů U10 (ročník 2009) a U11 (ročník 2008). Zajímavostí je, že jsme 3 hráče nominovali do výběrů okresu Svitavy. Důvodem je, že OFS Ústí n.O., kde hrajeme většinu soutěží, nás po dobu 6 let s takovouto možností nikdy neoslovilo.

Vybráni byli tito hráči – Standa a Kája Suchánkovi za ročník 2009 a Matěj Pecháček za ročník 2008. Kluci prošli během přípravných kempů náročným sítem konkurence a nakonec se do meziokresního turnaje dostal pouze Matěj. Ve čtvrtek 27.9. náš člen klubu nastoupil na meziokresní turnaj v Hlinsku. Nejenom, že reprezentoval klub Němčice, ale velkou měrou se zasloužil o vítězství celého turnaje. V konkurenci okresů Chrudim, Pardubice a Ústí n.O. dokázal svitavský výběr zvítězit a Matěj vstřelil 4 z 16 branek. Skvělý úspěch a velká gratulace!

Dalším talentovaným hráčem je Kristýna Mikulecká, která částečně trénuje v dívčím klubu v Pardubicích. I ona prošla sítem velké konkurence a byla nominována na přípravný výběrový kemp družstva dívek (ročník 2005, 2006) Pardubického KFS pro Letní olympiádu dětí a mládeže 2019 v Libereckém kraji. Kemp proběhne 2.10. v Lázních Bohdaneč.

Děkujeme všem hráčům za skvělou reprezentaci našeho klubu. Tento způsob motivace, kdy hráči zůstávají v mateřském klubu a mohou si zahrát vyšší soutěž, je skvělý pro jejich další rozvoj a také pro náš klub. Komunikujte prosím tento skvělý výkon na vaše děti, rozhodně je to motivace pro všechny naše hráče. A že těch šikovných máme hodně. Příští rok budou probíhat další výběry ročníků 2009 a 2010. Tak pilně trénujte?

Turnaj starší přípravky 22.9.2018 Němčice

Třetí turnaj jsme sehráli opět na domácím hřišti, a to společně se Žichlínkem a Králíkami A a B. Naši borci potvrdili, že na vlastním trávníku jim fotbal jde a hlavně je baví. A věřím, že se bavili i diváci. První zápas proti Žichlínku byl od začátku vyrovnaný, což potvrzuje i poločasové skóre 2:2. Druhou půli jsme přeci jen měli ze hry více a přidali jsme další 2 góly. Druhý zápas Proti Králíkům A pro nás nezačal právě šťastně a soupeř brzo vedl o dvě branky. Poté jsme se trochu uklidnili a začali hrát svoji hru, což přineslo i své ovoce a v půlce zápasu bylo srovnáno 2:2. Druhá půle již byla v naší režii, soupeři bez hráčů na střídání začaly docházet síly a hrozil pouze z brejků. A to nás zase podržel náš gólman. Třetí zápas proti králíckému béčku byla prakticky hra na jednu bránu, poločas 5:1. V druhé půli jsme trošku zamíchali sestavou a hra se zhroutila v chuť každého dát si góla. Naštěstí jsme si to mohli dovolit a kromě tohoto poločasu všem hráčům velká pochvala za bojovnost, předvedenou FOTBALOVOU hru a týmového ducha. Taky děkujeme všem za pomoc s turnajem a tradičně holkám z KD za (prý) výborné věnečky. Příště jen myslete i na trenéry, ať se můžeme taky olizovat 😉

Němčice : Žichlínek 4:2 (2:2); branky: Racek, Radimecký F. 2x, Mikl

Němčice : Králíky A 5:2 (2:2); branky: Suchánek S., Radimecký F., Radimecký J., Racek, Řejha

Němčice : Králíky B 7:2 (5:1); branky: Suchánek K. 2x, Suchánek S., Racek 2x, Radimecký F., Vytlačilová

Pořadí:

1. Němčice
  2. Králíky A
  3. Králíky B
  4. Žichlínek

Sestava:

Ondra Hác, Kajouš a Staňouš Suchánkovi, Mates Mikl, Barča Ramešová, Péťa Řejha, Terka Pirklová, Pepča Racek, Any Vytlačilová, Filip a Kuba Radimecký

Mladší přípravka – Jiskra 2008 (22.9.2018)

K druhému turnaji mladších přípravek jsme vyrazili s devíti hráči na 60 km výlet pod úpatí Kralického Sněžníku na hřiště Jiskry 2008 v Králíkách. Teplotní zlom, ač jsme o něm věděli, byl nepříjemný a pomalu si musíme zvykat na podzimní, sychravé počasí. Na turnaji jsme se potkali s týmy Jablonného, Tatenic a domácí Jiskry 2008. Po turnaji v Žichlínku jsme hráčům kladli na srdce, aby se neopakovali hádanice na hřišti, aby hráli důrazně a se zaujetím.

Krátce k metodice trénování a turnajovým zápasům mladší přípravky. Postupně, krok za krokem, se posouváme k modelu vedení dětí tak, že prioritou tohoto věku je ovládat míč a nebát se přejít přes hráče. Taktické pojetí hry (nasazování šikovnějších dětí, vychovávání jednoho brankaře, atd.) nemá v této kategorii smysl. Jsou to malé děti a jejich myšlenková spojení ještě nejsou uzpůsobena k přehledu v prostoru, smyslnému nahrávání, jak si někteří dospělí myslí a řídí svoje děti příkazy jako, joystickem v počítačové hře. Výsledky nejsou podstatné, děti má hra bavit, mají se umět rozhodnout a nemají se bát neúspěchu.

Němčice – Jablonné n. O. (kapitán Dan) – po dobu 6 let, co hrajeme soutěž, je Jablonné jedním z nejlepších mládežnických klubů na okrese. Předvedli jsme bojovný výkon plný skvělých okamžiků. Slabinou byla nedisciplinovanost obrany, která si za zády nechávala volné hráče. Hra dopředu, bojovnost, hra 1 na 1 a zaujetí – super, pochvala. Výsledek 1:5 (1:3), góly: Láďa

Němčice – Tatenice (kapitán Táďa) – stejně jako první zápas, i v tomto utkání nás hráči překvapili svým zaujetím pro bojovnost a obětavost. Hra po celém hřišti, minimální shlukování. Slabší přebírání míče a 3-4 obdržené branky, kdy náš goalkeeper (brankař) zapomněl, že má ruce ?. Výsledek 2:7 (1:2), góly: Táďa, Láďa.

Němčice – Jiskra 2008 (kapitán Láďa) – v brance jsme vystřídali dva mladší hráče ročníku 2011, bez obavy z výsledku. Poměrně vyrovnaný soupeř nám seděl a kluci v brance si vyzkoušeli, jaké je to hrát s rukavicemi. Ač se spoustou laciných gólů a stavem 2:6 o poločasu, předvedená hra byla velmi pohledná. V druhém poločasu jsme přidali ještě 3 branky a zápas měl zajímavý náboj na obou stranách. Výsledek 5:7 (2:6), góly: Láďa 3x, Táďa, Vojta.

Závěr: skvělý a organizačně dobře zvládnutý turnaj, kterému se snad dá vytknout jen chladnější počasí. Naši krokodýlci bojovali, viditelně je hra bavila a nikdo nikomu nic nevyčítal. V zapojování všech dětí do brankařské rutiny budeme pokračovat bez ohledu na výsledky. Dnes chytali čtyři hráči. Vychovávání dětí pro specifické role ve hře do tohoto věku nepatří a nemá to dlouhodobý smysl ve vývoji hráče i celého mládežnického klubu. Děkujeme všem za předvedený výkon. Nejenom trenéři, ale i rodiče byli překvapeni růstem a předvedeným výkonem. Děkujeme panu Hondlovi, který celý tým odměnil dobrůtkou na závěru turnaje. Zasloužili si to.

Příští turnaj hrajeme doma v Němčicích, v sobotu 29.9., zahrají si všechny registrované děti. Tréninky Út a Pá od 16:00, klasika. Poznámka pro rodiče – v rámci podzimního počasí doporučujeme vybavit vaše dítko termo prádlem, je to otázka stokorun a váš krokodýlek bude v teple a suchu i za sychravého počasí?.

Turnaj starší přípravky 15.9.2018 Dolní Dobrouč

Druhý turnaj podzimu jsme si zajeli zahrát do Dolní Dobrouče, kde se tentokrát utkaly pouze 3 týmy. Ač se z herního projevu před týdnem na domácím hřišti zdálo, že jsme téměř neporazitelní, tentokrát jsme narazili na tvrdou realitu. I když jsme měli naprosto totožnou sestavu, nefungovalo téměř nic – přihrávky, střely, týmová hra, u všeho jsme byli pozdě. Jako bychom proflámovali celou noc. To se také odrazilo na výsledcích, což nás ale nemrzí tak, jako že jsme nepředvedli to, na co máme a víme, že to umíme. K tomu všemu byl ještě zápas s Dolní Dobroučí poznamenán incidentem, kdy za domácí nastoupila 2 děvčata, která nebyla vůbec na soupisce. Později jsme zjistili, že v bráně byla hráčka, která byla o 2 roky starší, a tomu také odpovídal její skvělý výkon. Protože dlouhodobě bojujeme za fair-play ve fotbale, podali jsme protest na STK. Rozhodně nám nejde o výsledek, jen nesouhlasíme s tím, aby děti byly už od mala vedeni k podvádění. Druhý zápas proti Jablonnému už byl od začátku trochu vyrovnanější, ovšem jak už jsem psal výše, soupeř měl na své straně větší chuť vyhrát. I tak děkuji všem hráčům, kteří bojovali a dali do toho maximum. Tuto sobotu se nám na domácím hřišti snad povede lépe.

Sestava:

Ondra Hác, Kajouš a Staňouš Suchánkovi, Mates Mikl, Barča Ramešová, Péťa Řejha, Terka Pirklová, Pepča Racek, Jonáš Voleský a Any Vytlačilová

Turnaj mladší přípravky 15.9 Žichlínek

Turnaj mladší přípravky 15.9.(Žichlínek)

Po rekordní účasti na úterním tréninku a vinou počasí zrušeném pátečním tréninku jsme v sobotu vyrazili natěšení na turnaj do Žichlínku . Nominováni byli tito hráči: Jéňa, Štěpánek, Nikýsek, Staník, Daneček, Ladík, Táďa, Vojtík a Lukášek
Našimi soupeři byly tyto týmy: Jabloné n.O., Rybník a domácí Žichlínek.
Prvním soupeřem nám byl celek z Jabloného nad Orlicí. Pro naše, ač to v teto kategorií zní zvláštně,  značně omlazené družstvo to byl zápas na rozkoukání. Jenže, než jsme se stihli rozkoukat, uplynulo 2 x 15 minut hry a my jsme prohráli 1: 10. Jediným našim střelcem byl Ladík.
V druhém zápase jsme poměřili síly s Rybníkem.
Výborný první poločas, kdy jsme soupeře přehrávali pro nás znamenal vedení 4:2. Když jsme po přestávce přidali na 5:2 zdálo se být hotovo. Ovšem to neplatí v teto věkové kategorii. Rybničtí, s hráči s Člupeckou krví v sestavě ? , posbírali zbytky sil a vzchopili se k neuvěřitelnému obratu. Šesti góly jdoucími v řadě otočili zápas. My jsme tak již jen těsně před koncem korigovali na konečných 6:8.(naše branky : Ladík 5, Taďa)
Třetí zápas, ačkoliv tomu skóre neodpovídá, byl asi náš nejlepší.  A to z hlediska hry a nasazení.
Bojovali jsme o každý míč a nezřídkakdy jsme utržili i nějaký ten šrám.  Ale soupeř byl prostě lepší a tak se konečné skóre zastavilo na čísle 3:13.
Všichni zúčastnění celý turnaj odváděli své maximum, za což jim patří velký dík. Věřím, že si naši borci sobotní pohyb na čerstvém vzduchu hezky užili a my trenéři máme zase své poznatky, na čem máme na trénincích pracovat.
Děkujeme též rodičům za výpomoc s dopravou a už se těšíme na příští týden. Čekají nás 2 tréninky (úterý a pátek od 16h) a v sobotu turnaj na hřišti Jiskry 2008.
Vojta a Lukáš

Němčice : Křenov 3:0 (1:0)

14V sobotu 6.9 odehrálo Němčické mužstvo svůj první domácí ligový zápas. Sestava: Týna Mikulecká, Honzík Havla, Tomáš Sršeň, Tadeáš Vytlačil, Vojta Vytlačil, Štěpán Jasanský, Maxim Nováček, Marin Radimecký, Libor Kocián, Lucka Pávková, Jirka Lněnička, Tomáš Pánik, Lukáš Pavliš, Marek Mikl a v bráně kapitán týmu Filip Brožek.V podstatě zde není skoro co psát, protože většina zápasu byla hrána na jednu branku, ačkoliv výsledek tomu neodpovídá. Z naší strany byl vidět velký tlak, který se projevil již v 32. minutě kdy Honza vstřelil gól na 1:0.V druhém poločase se v 48. minutě prosadil střelou z dálky Lukáš a v 68. se Honza prosadil podruhé. Z diváckého hlediska to byl velmi zajímavý zápas, což se projevilo na ovacích při oslavě zaslouženého vítězství. Do dalšího utkání se krokodýli vrhnou v sobotu 15.9. v Hradci nad Svitavou.