Olizování smetánky na konci podzimu

Krásné zakončení podzimu mladší a starší přípravky proběhlo v pátek 24.11. v KD. K poslechu se podávalo pozitivní zhodnocení trenérů, k pití limonádka, k omlsnutí lahodný pohár a na své si přišli i rodiče ve formě sudu piva a možnosti omlsnout si Lucčin bramborák. K tomu všemu přihlížel opodál podřimující a podzimem znavený Venda Chňapík. Děti přišly v počtu 29 (chyběli 2 hráči). Jak je zvykem z podvečera se stala kombinace hry na skovku a tajných výprav v okolí KD. O to více měli trenéři čas si sednout s rodiči a příjemně si popovídat. Tak krokodýlci, užijte si Milukáše, Ježíška a krásný Nový rok. Na viděnou po Novém roce.

Trenéři přípravek L+T+L+J

Zimní přestávka

Od tohoto pátku ( 24.11.2017) budeme chodit běhat, nic náročného, lehké tempo a občas si dáme báčko, jen aby jsme stále neseděli u počítačů.

Sraz vždy v pátek od 15:30 na hřišti v Němčicích. Klidně vezměte rodiče či sourozence.

Připomínám zapomněnkám , členský příspěvek (250)

Kapitán a Tom Mastný bunda (300)

Budeme se těšit.

Petr a Vojta

Zakončení přípravek – podzim 2017

Vážené děti a rodiče, tým trenérů zve všechny hráče mladší a starší přípravky na zakončení podzimní sezóny. Akcička se koná v pátek 24.11. v KD od 17:00 hod. Trenéři zhodnotí průběh sezony a představí aktivity na jaro 2018. Své kousavé slovo bude mít i Venda-Chňapík. Zoubky na zakončení brousit nemusíte, bude se podávat zmrzlinový pohár a limča. Těšíme se i na setkání s rodiči. Kdo víte, že se nemůžete zúčastnit, pošlete prosím omluvenku na 724 158 964.

Vaši trenéři L+M+L+J

Doplňující info – na zakončení budou rozdány týmové bundy. Hráči U15 a MŠ dostanou bundy od svých trenérů.

Němčice : Pomezí U15 ( 11.11.)

Němčice : Pomezí 0:9 (0:4)
Dohrávka se soupeřem, který hrál vyšší level…
Sestava:
Kristýna Mikulecká, Lucie Pávková, Lukáš Pavliš, Štěpán Jasanský, Jirka Lněnička, Filip Brožek, Honza Havla, Jakub Sršeň, Max Nováček – Marek Mikl, Tomáš Pánik, Libor Kocián
V dohrávaném utkání nás čekal zřejmě nejsilnější soupeř.  Tým jenž má, ač to zní v této věkové kategorii zvláštně, zřejmě nejvyšší věkový průměr. Stručně řečeno, nastupuje v něm 10 hráčů ročníku 2003. A to je v tomto věku na hřišti velmi citelná výhoda. Díky mravenčí detektivní práci našeho šéftrenéra, detektiva a korektora v jedné osobě jsme měli někdy až překvapivě velmi detailní zprávy o jednotlivých hráčích a jejich přednostech ?
I letmý pohled na výsledky našeho soupeře dával tušit, že se asi povozíme na kolotoči, ale dětmi oblíbený řetězák to rozhodně nebude.
Před zápasem jsme si tedy řekli, že v případě fotbalu dospělých se taková utkání Davida s Goliášem řeší stylem…“ urvi to do autu, pokud možno co nejdál „…a “ schovejte míče, máme jen jeden“ ? . Ale my jsme žákovská kategorie a ješte stále chceme hrát fotbal( výše zmíněné si užijeme v dospělosti dosyta). Proto jsme se neuchýlili k destruktivní hře, ale za každou cenu jsme chtěli hrát kombinačně ať je výsledek jakýkoliv.
Utkání samotné nám všechny předzvěsti o síle soupeře potvrdilo.  Pomezí mělo celý zápas navrch a skóre se tedy zastavilo na čísle 9 : 0 pro hosty. My se však nemáme za co stydět.  Několikrát jsme se dostali do slibné příležitosti, avšak chyběl nám větší důraz a možná i trocha zkušeností v zakončení. Zkušenosti přijdou dozajista časem a důraz ještě vypilujeme, takže není čas na žádnou paniku. A že bylo skóre takové jaké bylo? I z toho se nehroutíme, protože 6 z 9 branek nám vsítili již shora zmiňovaní hráči data narození roku 2003.
Týno, Lůco, Luky, Štěpáne, Jirko, Fílo, Honzo, Kubo, Maxi, Tome, Marys, Libore … statečně jste vzdorovali značné přesile a za to máte náš velký obdiv a velké uznání.  Díky.  Jsme na vás hrdí ?
Jarní část sezóny bychom měli rozehrát již na apríla, tedy 1.4.2018. Přesné nalosování i časy a data tréninků včas zveřejníme. Všem dětem, rodičům, fanouškům a vůbec všem kteří nám v sezóně pomáhali srdečně děkujeme a těšíme se na jaro ?

Ochutnávka z tělocvičny – mladší přípravka

Poslední dva pátky po ukončení seriálu turnajů podzimu jsme se scházeli v tělocvičně ZŠ. Vzhledem k hojnému počtu dětí jsme se rozdělili na 2 skupiny. Po prvcích gymnastiky, posilování core a nácviků dynamiky byl vždy zlatým hřebem fotbálek. Účastnila se věhlasná družstva, jako Sparta, Brazílie, Kozáci, Super, Zhoř, či S-ko. Zvítezili všichni! Užijte páteční svátek 17. listopadu a za týden 24.11. na rozlučce v KD, začínáme v 17:00. Těšíme se na vás.

Morašice/Horní Újezd : Němčice U15

Morašice/Horní Újezd: Němčice 5:3(3:0)
Fotbal co do efektu na výbornou, leč bohužel bez bodové efektivity
Sestava:
Kristýna Mikulecká, Tadeáš Vytlačil, Lukáš Pavliš, Štěpán Jasanský, Jirka Lněnička, Filip Brožek, Honza Havla, Kuba Sršeň, Max Nováček, Tomáš Pánik, Tomáš Mastný, Marek Mikl, Lucka Pávková, Martin Radimecký
Další boj o body nás čekal tentokrát na hřišti Morašic. Někteří naši borci si však popletli hrací plochu a vyrazili na „Horňák“ .Ale vzhledem k souklubí a k tomu, že zápas nakonec stihli, jim budiž odpuštěno ?
Soupeř si ještě před utkáním s námi „střihl“  tréninkový zápas mezi sebou. To proto, že díky souklubí má k dispozici 20 hráčů. A to není žádná výhra, jak by se na první pohled mohlo zdát.  Je to jako s tou říkačkou pro děti o myšičce co vařila kašičku…ta také dala trochu a míň a jednomu vůbec ? a stejné je to s tolika hráči….někteří hrají trochu, někteří míň a někteří takřka vůbec.  A to nás opět utvrdilo v tom, že jsme udělali více než dobře, když jsem jsme se rozhodli nejít s nikým do souklubí. Však i dle sdělení trenéra domácích to „nedělá dobrotu“ a pro příští sezónu dojde opět k rozdělení týmů. Tak to by bylo na úvod něco k soupeři a k tomu co hře předcházelo a teď k utkání samotnému.
Ač domácí měli výškovou převahu a mohli by svým vzrůstem budit respekt, avšak ne u našeho týmu.  My jsme na soupeře vyrukovali nebojácně a řádně namotivovaní. A možná i z přemíry snahy a nahecování přišel faul v pokutovém území.  Následovala skvěle kopnutá penalta a Morašice vedli v 6.minutě 1:0.
Až do 35.minuty byla hra vyrovnaná a vcelku bez brankových příležitostí. V poslední minutě jsme však dvakrát zachybovali v obraně a soupeř nás nemilosrdně potrestal.  A rázem jsme prohrávali o 3 branky…3:0.
O přestávce jsme si vše vyříkali a s novou energií chtěli vyrukovat na soupeře, který do druhého poločasu poslal, kvůli přetlaku hračů, zcela odlišnou sestavu.
Jenže ouha. Neuběhla ani minuta druhé půle, malá chybička v obsazení domácích hráčů a opět nekompromisní zakončení…4:0.
Ani to nás však nevykolejilo v našem snažení se o výsledek ještě poprat.  Zatlačili jsme soupeře a ten se uchýlil k odkopávání míčů do zázemí a nebo případně spoléhal na rychlé protiútoky dlouhými nakopávanými míči za naše obránce. Ve 49..minutě jsme byli poprvé odměněni za naši snahu. Luky vystřelil z poměrně velké dálky a nachytal brankáře v nedbalkách. Míč si nešikovně srazil mezi nohy a ten proklouzl až do sítě…4:1
V 60..minutě ovšem i domácí překvapili Týnu.  To po jednom z brejků pronikající hráč po křídle předstíral, že nahraje před branku, ale pak vystřelil a Týna už míči nedokázala zabránit v cestě za brankovou čáru…5:1
Mohlo by se zdát, že je hotovo a bude se pouze dohrávat. To ale neplatí u našeho týmu, který bojuje až do konce. V 62.minutě Max krásně vystřelil k tyči …5:2.
I nadále jsme útočili a stále udržovali soupeře před jeho brankou. V 69.minutě jsme zahrávali roh a v nastalém tlaku se nejlíp zorientoval Luky a snížil na 5:3.
Velká škoda, že se nehrálo ještě o několik minut více, protože ke konci utkání už domácí nevěděli „kam dřív skočit“ a my jeli na vlně euforie.
Ale hraje se jen 70 minut a to se skóre ustálilo na stavu 5:3.
Opět jsme odehráli výborné utkání, ve kterém jsme minimálně ve druhé půli byli lepším týmem, ale bohužel zase odcházíme ze hřiště bez bodu.
Avšak pocit z předvedené hry je vynikající….a proto Týno, Táďo, Luky, Štěpáne, Jirko, Fílo, Honzo, Kubo, Maxi, Tome, Tomíku, Marys, Lůco, Martine….DÍKY….byli jsme na vás hrdí…. ?

Dárek pro ročníky 2010

Vážení rodiče, jak jsme avizovali 16.10. o dárku pro ročníky 2010, akce byla včera otevřena. Rodiče dětí výše uvedeného ročníku se mohou registrovat. U nových zájemců o fotbal, kontaktujte prosím trenéry.

Odkaz na registraci

Odkaz na informační letáček

Fotbalisti ročníku 2010

Turnaj 21.10. Dolní Čermná

Na poslední podzimní turnaj jsme vyrazili vlastně letos nejdál od domovského hřiště a to do Dolní Čermné. Počasí mizerné. Zima jak v psírně, ale naštěstí neprší. Abych pravdu řekl, tak jsem našim borcům i dost věřil, protože letos hrají líp v „marastu“.

Němčice – D. Čermná 5:3 (1:0) góly: Javůrková, Pecháček, Soukup, Racek, Radimecký J.

Vyrovnaný zápas vyrovnaných soupeřů. Bylo to vcelku pohledné utkání, ve kterém jsme neustále vedli a nakonec i vyhráli. Zajímavé bylo, že našich pět branek dalo pět hráčů. Nejvíce mě potěšil David, který mi konečně na turnaji ukázal, jak dokáže být rychlý a zaslouženě se radoval z gólu.

Němčice – Jablonné/Orl. 1:2 (1:1) gól: Pecháček

Druhý náš soupeř byl z Jablonného. Tohle utkání bylo naprosto jiné. Kombinace žádná. Soupeřova obrana všechny míče zakopávala do autu. Tolik vhazování za zápas si snad ani nepamatuji. Ráz zápasu ovlivnila odpískaná penalta za nastřelenou ruku našeho obránce ve skluzu na zemi…..Nechci brečet, ale tohle by se u dětí pískat nemělo.

Němčice – Semanín 6:3 (3:1) góly: Pecháček 5x, Stránský

Poslední zápas tohoto turnaje a vlastně i podzimu, jsem pojal poněkud jinak. Tým Semanína je složen převážně z ml. hráčů a ještě k tomu neměl nikoho na střídání. Do branky šla naše dvojka (budeme do budoucna potřebovat větší brankářský dres:)), Kuba do útoku a to nejsilnější na střídačku. Vlastně to ani nebyl zápas, ale holomajzna. Je sice hezký turnaj vyhrát, ale fotbal přece hrajeme pro radost. Chtěl jsem taky, aby si Kuba Stránský dal gól, protože si to za výkony v bráně určitě zasloužil. A to se povedlo.

Nakonec nás ten poslední zápas stál vítězství v turnaji. Tři mužstva měla 6 bodů. Rozhodlo skóre. Na nás zbylo druhé místo:) Celý tým musím pochválit za výkon. A budu se těšit na jarní část sezóny.

Sestava: Kuba S., Kuba R, Kája, Matěj, Filip, Pepča, Ela, Ondra H., David