Sebranice: Němčice  4:1 (2:1)
Zápas na hrozném hřišti za ještě horšího počasí
Sestava:
Filip Brožek, Štěpán Jasanský, Lukáš Pavliš, Lucie Pávková, Jirka Lněnička, Kristýna Mikulecká, Honza Havla, Jakub Sršeň, Max Nováček – Tadeáš Vytlačil, Tomáš Mastný, Marek Mikl, Martin Radimecký
Jak již zmíněno, zápas se hrál na velmi špatném terénu ( den předtím nám to rozorali muži) a za takřka vytrvalého deště. I přesto se hrál  docela pohledný fotbal a to z obou stran.
Po počátečním vzájemném oťukávání jsme v 16.minutě,asi poprvé, nedůsledně obsadili jednoho z domácích hráčů a ten se štěstím přehodil Fílu v brance a otevřel skóre zápasu…. 1:0 pro domácí.
Zanedlouho jsme i my ukázali svou nebezpečnost. Ve 20.minutě nádhernou střelou Honzík srovnal na 1:1. Škoda, že gól není zdokumentován, protože byl opravdu výstavní a mohl by klidně aspirovat na gól roku ?
Pak se šance střídali na obou stranách, ale hlavní slovo měli gólmani. Především domácí brankář chvílemi vypadal jako by měl na nohách pružiny.  O co byl menší postavou, o to více vyčníval svojí pružností.  Minimálně dvakrát zlikvidoval na brankové čáře stoprocentní šanci.
Nedáš….dostaneš. Staré, otřepané, ale tisíckrát ověřené.
Ve 32.minutě jsme při rohovém kopu neuhlídali soupeřova útočníka a ten hlavou poslal domácí opět do vedení 2:1.
V druhé půlce jsme se již do mnoha šancí nedostali. Pravděpodobně vinou horší fyzické kondice jsme přestali soupeři stačit ve středu hřiště a tak se tato část hrací plochy stala velkým průchoďákem. V 51.minutě jsme dle mínění rozhodčího faulovali. A co hůř.  Bylo to v pokutovém území.  Logicky následovala penalta, kterou mazácky domácí proměnili. ( škoda jen, že penalta to byla zcela vymyšlená…náš kapitán totiž nikdy nelže a když říká, že se ho ani nedotkl tak to tak prostě bylo ? ) …ale i to k fotbalu patří….3:1
Čtvrtou a poslední branku jsme obdrželi v 61.minutě po hezké střele k tyči.
Ač jsme prohráli, nemáme se opět za co stydět.  Mrzet nás mohou snad jen nevyužité šance. Opět všichni zúčastnění  bojovali a makali na 100%.
A proto….. Fílo, Štěpáne, Luky, Lucko, Jiříku, Týno, Honzíku, Kubo, Maxi, Táďo, Tome, Marys, Martine….DÍKY za ukázkově odmakaný zápas.
Petr a Vojta
V příštím kole nás čeká velmi tvrdý oříšek.  Výborný tým z Pomezí.  Ale my ten oříšek zkusíme řádně rozlousknout. Hrajeme tradičně v neděli  29.10.  od 13h.

Mladší přípravka – Němčice (21.10.2017)

Po neúspěšném větru z hor minulý týden jsme pořádali závěrečný krokodýlí turnaj podzimu na našem hřišti. Přijel tým Rokytnice, Jiskry 2008 a Tatenic. Ambice jsme měli vysoké, ale hlavně jsme chtěli v Němčicích ukázat domácím fanouškům naši hru.

Divácky hojně zastoupený tým Rokytnice s tradiční soupiskou přerostlých dorostenek se do nás pustil svými nákopy a bodly. Ač jsme my byli ti, kdo otevíral skóre, brzo se soupeř ujmul vedení a dotáhl poločas na 2:5. Urostlá děvčata ročníku 2008 budila respekt u našich hráčů a díky nefotbalovému nakopávání bodlem a střelbou přes celé hřiště vyhrála 5:7.

Soupeř měl na soupisce 13 děvčat a 7 chlapců. Až doma při zápisu z utkání jsme si všimnuli, že mezi hráči je Tirpák Nikolas ročníku 2008, což se neslučuje s pravidly fotbalu. Ve finále jsme zjistili, že tento hráč starší přípravky nastoupil na podzim již k 21 utkáním za mladší přípravku bez povšimnutí OFS. Rozhodně nejde o administrativní chybu, onen Nikolas fyzicky opravdu na hřišti byl. Nasazení staršího hráče v mladší přípravce je vedení dětí k podvádění. Máme dokonce podezření, že na hřišti byly další 2 hráči ročníku 2007, ale to v tuto chvíli již nelze dokázat. V případě hráče Tirpáka jsme nahlásili do zápisu a požádali OFS, aby upozornilo klub Rokytnice. Druhou černou tečkou byl incident mezi rozhodčím a domácím divákem. Nikdo z trenérů přípravky u toho nebyl, proto se zdržíme komentáře. Rozhodně takovéto chování striktně odsuzujeme a pokud někdo z diváků bude na dětském turnaji křičet tak sprostě, bude příště vyveden z areálu hřiště. Žádám tímto diváky, kteří se neumějí chovat, aby na dětské turnaje nechodili.

Druhý zápas proti Jiskře 2008, to byla jiná káva. Poločas 5:1 a celkem 10:1 napovídá, že jsme měli jasnou převahu. Abychom si hru zpestřili, oblékl si rukavice Standa. Skvělá situace, aby si všichni zahráli a vyzkoušeli si nějakou tu kombinaci.

Třetí zápas proti Tatenicím byl v podobném duchu, jako s Jiskrou. Stav o poločasu byl 4:2, do branky šel Matěj. Po té se prolomily stavidla útoku a konečným výsledkem 8:2 jsme si došli pro druhé vítězství. Skvělým momentem byl první gól kariery Nicholase Pirkla, který chladnokrevně a nekompromisně zakončil tváří v tvář tatenickému golmanovi. Gratulace a hodně dalších gólů Niky!

Konečné 2. místo a skóre 23:10 na závěr podzimu je skvělé. Děkujeme všem slušným divákům, kteří nás přišli podpořit, Víťovi v bufetu, rozhodčím a Lucce do KD za ceny. Tentokrát jsme stihli udělat fotku dříve, než sedl práškový cukr na trávník našeho hřiště.

Soupiska: Honza – Baru, Kája, Stáňa, Matěj – Kik, Nicholas, Daneček, Láďa.

Němčice – Rokytnice 5:7 (2:5), góly: Láďa 3x, Baru, Stáňa

Němčice – Jiskra 2008 10:1 (5:1), góly: Láďa 6x, Kája 3x, Stáňa

Němčice – Tatenice 8:2 (4:2), góly: Láďa 5x, Baru, Stáňa, Niky

Další aktivity – na zimu máme se školou sepsanou smlouvu o pronájmu tělocvičny na pátky. Zavčas se rodičům ozveme, kdy začneme. Zakončení podzimu s hráči a rodiči plánujeme ke konci listopadu, dohromady s předáním bund.

Trenérská licence

Vážení rodiče, fanoušci fotbalu. Kdo z vás v koutku duše přemýšlel o základním trenérském kurzu C, popř. má ambice na vyšší trenérské vzdělání UEFA B, máme pro vás zajímavou nabídku viz. odkaz. Případný zájemce ať kontaktuje Lukáše Pavliše na mob. 724 158 964. Samozřejmostí je, že kurz je placen klubem TJ Sokol Němčice z.s. Vzhledem k nárustu dětí budeme potřebovat podporu ať licencovaných trenérů, nebo trenérů maminek/tatínků, kteří pomohou s výchovou fotbalové mládeže v Němčicích.

Němčice : Kunčina/Mladějov U 15 (15.10)

Němčice : Kunčina / Mladějov  0 : 4 (0:3)
Výsledek sice neodpovídá předvedené hře, ale i takový umí být fotbal…
Sestava:
Kristýna Mikulecká, Štěpán Jasanský, Honza Havla, Tadeáš Vytlačil, Jirka Lněnička, Lukáš Pavliš, Max Nováček, Jakub Sršeň, Martin Radimecký  – Tomáš Pánik, Marek Mikl, Tomáš Mastný, Lucie Pávková, Libor Kocián
Dle papírových předpokladů před zápasem byl soupeř mírným favoritem, ale zároveň jeden z těch, kteří jsou skladbou týmu srovnatelní s námi.
V 1.poločase jsme ale bohužel nehráli dost důrazně, za což se nám soupeř odvděčil 3 brankami v naší síti.
První gól jsme inkasovali již ve 2.minutě. Byl hodně smolný. Hostující hráč přehodil vyběhnuvší Týnu. Míč poskakoval po brankové čáře, dva obránci se snažili míč odkopnout do bezpečí, ale oběma přeskočil nohu a zatřepetal se v síti….0:1
Druhý gól přišel v 15. minutě.  Nezachytili jsme dlouhý nákop na útočníka a tak se vše snažila dobře zachránit Týna opět vyběhnutím.  Avšak hráč hostů byl bohužel u míče dřív a po chytré kličce pohodlně skóroval do prázdné branky….0:2
Třetí branka vzbudila vlnu emocí. Útočník hostů byl dobře a těsně bráněn Táďou. Loktem však zasáhl našeho obránce do obličeje( faul viděli snad všichni, tedy kromě rozhodčího a diváků na balkóně).  Táďa byl vyřazen ze hry, čímž se soupeř dostal do značné výhody a nikým nebráněn nedal naší brankářce šanci….0:3
O poločase jsme zmobilizovali síly a s odhodláním se ještě o výsledek poprat  vlétli do půle druhé.
Již  po 5 odehraných minutách jsme měli kopat penaltu.  Max byl po krásném křídelním úniku faulován, ale i tentokrát zůstala píšťalka sudího němá.
Ani to nás ovšem nesrazilo do kolen.  Snažili jsme se hezkou kombinační hrou probojovat přes obranný val hostů, ale odměna v podobě gólu se ne a ne dostavit.  Soupeře jsme i přestříleli, ale bohužel bez kýženého efektu. Zatímco my jsme kombinovali, hosté se uchýlili pouze k nakopávání míčů na své rychlonohé útočníky.
V 65. minutě jsme z jednoho z brejků inkasovali počtvrté.
Celý druhý poločas jsme sice byli lepším týmem, leč nebyl nám přán bodový zisk. Avšak oproti minulému zápasu jsme na hřišti viděli zcela jiný tým. Tým který kombinoval, bojoval a hrál fotbal, který bavil nejen hráče, ale i početné divácké publikum.
A proto tedy…. Týno, Štěpáne, Táďo, Luky, Jiříku, Honzíku, Maxi, Kubo, Martine, Marys, Tome, Tomáši, Libore, Lůco….DÍKY byla radost vás v tomhle utkání vést ?
Další zápas odehrajeme v neděli 22.10.od 10h na Sebranicích.  Odjezd v 9 hodin od kabin.

Turnaj Dolní Dobrouč 14.10.

Na tenhle turnaj jsem se vůbec netěšil. Kvalitní soupeři a ještě jsem měl před očima výkon ze Řetové. Při příchodu na hřiště, jsem nejdřív upravil brankoviště, které bylo asi jen dva metry. O rozměrech hřiště, se radši ani zmiňovat nebudu.

Němčice – Sruby 5:2 (1:1)  branky: Matěj, Ela

První zápas se hodnotí docela lehce. Soupeř byl mnohem lepší než my. Poločas jsme ještě udrželi. Druhou půlku nás soupeř dorazil a zaslouženě vyhrál.

Němčice – Dolní Dobrouč 6:3 (3:1) branky: Matěj 2x, Ela, Filip, Kuba R, Pepča

Další náš soupeř byli domácí. Celý zápas jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli. Problémy nám dělala akorát jedna hráčka soupeře, která byla o hlavu větší než zbytek hráčů. Dala nám všechny tři góly. Nakonec jsem na ni postavil naši Elišku, která jediná ji dokázal svým důrazem a rychlostí bránit. Nedalo mi to  a podíval jsem se na ni do systému. Je to ročník 2005. To je jako by jsme si my na turnaj vzali Týnku. No nepomohlo jim to. Skončili stejně poslední.

Němčice – Řetová 4:3 (3:2) branky: Matěj 3x, Peťa

Letos náš tradiční soupeř, kterého jsme ještě neporazili. Až do teď. Ač výsledek tak nevypadá, byl to v celku pohodový zápas. Celý zápas jsme vedli. Konečně začal Matěj proměňovat šance. Zato Filip spálil snad pět gólovek za zápas. Jediný co mě straší do teď, je třetí gól soupeře. Kuba, i když odchytal dobrý turnaj, dostal gól ze střely z dálky. Na tom by nebylo nic tak hrůzostrašného. On by tu střelu měl, kdyby se nerozhodl že ji pustí. Prostě stáhnul ruku a šel lovit:))

Nakonec jsme odehráli celkem povedený turnaj. Žádný krásný fotbal jsme nehráli, ale ono to na tak malém hřišti ani nešlo….Krásný druhý flek.

Sestava: Kuba S.,Kuba R, Filip, Kája, Matěj, Ela, Onďa, David, Pepča, Peťa

1,Sruby, 2. Němčice, 3. Řetová, 4. Dolní Dobrouč

Náš fanklub byl dokonce i slyšet:)))

Turnaj Semanín 7.10.

Na tomto turnaji jsem nebyl. Chtěl bych poděkovat Láďovi Pavlišovi, že mě zastoupil. Tak jen krátce. Naši hráči za mizerného počasí si nejspíš vzali k srdci, co jsem jim na tréninku řekl. Nic hezkého to nebylo. Turnaj prý odehráli s chutí a i výsledky jsou celkem solidní. Semanín v druhé půlce přejeli. S Jehnědím těsně prohráli a s Řetovou až na penalty. Více toho fakt nevím.

Turnaj Řetová 30.9.

Nejdřív se vám musím omluvit, že jsem dlouho nic nenapsal. Mám trošku skluz. O tomto turnaji se mi hlavně ani psát nechtělo. Vyjeli jsme za krásného počasí do sousední Řetové. Chyběla nám sice brankářská jednička, ale Ondra Hác nechytal vůbec špatně. Několikrát nás zachránil od ještě větších debaklů.  Naši hráči sehráli tři zápasy o rozdílných poločasech.

Němčice – Sruby  2:3 (0:2) branky: Vytlačilová,Pávek

I když jsme druhý poločas vyhráli, na body to nestačilo.

Němčice – Řetová 2:8 (0:6) branky: Radimecký F.,Řejha

Katastrofální první poločas. Nikdo nebrání a nikdo ani neútočí.

Druhá půlka trošku lepší. Možná i soupeř trochu ubral…

Němčice – Jiskra 2008 7:6 (5:2) branky: Javůrková 2x, Pecháček 2x, Zavřel 2x, Pávek

Zápas začal vcelku dobře. Soupeře jsme přehrávali a po chvilce vedli 4:1. Do poločasu padly ještě dva góly. 5:2 první půlka. A pak do začalo. Uplynulo pár minut druhé půle a my prohráváme 5:6. Na posledních pět minut posílám na hřiště to nejsilnější, co dneska mám. Někteří hráči prostě dnes hrát fotbal nechtějí. Nakonec se nám to podaří otočit. Za zmínku stojí akorát Kája, který jako správný kapitán, jeden gól dal přímo z rohu a rozhodující střelou do šibenice. Aspoň nebudeme poslední…

Pořadí: 1.Řetová 2.Sruby 3.Němčice 4. Jiskra

Sestava: Ondra, Kája, Filip, Kuba R.,Onďa, Eli, Peťa, Anežka, David, Matěj, Pepča