Mladší přípravka – Němčice (30.9.2017

Tentokrát jsme se sami stali pořádajícím klubem a přivítali jsme celky Libchav, Dobříkova a Dlouhoňovic. Po posledním turnaji na divokém západě jsme si chtěli spravit chuť. Tentokrát, takřka s kompletní obranou, jsme chtěli ukázat domácím fanouškům, jak umíme hrát fotbal. Z bažiny jsme probudili krokodýla Venouška Chňapíka, který za slunného rána spokojeně podřimoval v kabině. Vzhledem k tomu, že se od kempu nemyl, nosí na zádech stále jména všech účastníků našeho prázdninového kempu.

První soupeř z Libchav se během chvilky ujmul vedení. Obavy z minulého turnaje, kde nás soupeř přejel, jak ježka na silnici, se nepotvrdily. Do poločasu jsme dokázali zápas otočit a dojít si pro konečné vítězství 7:4. Zejména spolehlivou obranou a agilním Laďasem jsme předváděli velmi pohledný fotbal. Ze strany soupeře asi nejvýznamnějším hráčem byl skvělý brankař, který se vydával na dlouhé výlety k naší brance. Že i štěstíčko stálo při nás dokládal gól Honzy, který prověřil svůj protějšek a vstřelil mu gól přes celé hřiště.

Druhý, také velmi těžký soupeř, proti nám nastoupil Dobříkov. Opět se naše síť rozvlnila jako první a to hned dvakrát za sebou. Venoušek Chňapík ležící za brankou zvedl hlas a za mohutného povzbuzování naši borci opět do poločasu otočili. Skvělá hra pokračovala i v druhém poločasu a zaslouženě jsme vyhráli 8:3. Za zmínku rozhodně stojí, že o 8 gólů se podělilo 5 hráčů + 1 gól si dal soupeř vlastní. Velkou radost udělal Daneček oběma rodičům, kdy při svém druhém turnaji vstřelil svůj první gól!

K třetímu zápasu jsme nastoupili proti Dlouhoňovicím. Po poměrně jednoznačném poločasovém výsledku 4:0 jsme provedli rošádu a do branky jsme postavili Stáňu. Zesilující vítr nám sice odfoukával našeho zeleného maskota, ale rozhodující bylo, že vítr z hor přivál vybojované vítězství 6:1.

Krásné počasí, vítězný turnaj, pozitivní skóre 21:8, 7 střelců z 8 hráčů, krokodýl měl letecký den. Tak bych v krátkosti popsal vydařený turnaj. Velké díky rozhodčím Peťanovi a Honzovi, Víťovi za bufet a skvělé ceny od Lucky z KD, která nám tentokrát nachystala linecké medvídky pro každý ze zúčastněných týmů. Zapomenout nesmíme ani na Vendu Chňapíka, který kapitánku Barču a celý tým hecoval po celou dobu turnaje.

Němčice – Libchavy 7:4 (3:1), góly: Láďa 3x, Kája 3x, Honza

Němčice – Dobříkov 8:3 (4:2), góly: Láďa 2x, Kája 2x, Stáňa, Daneček, Baruška, soupeř 1x vlastní

Němčice – Dlouhoňovice 6:1 (4:0), góly: Láďa 4x, Štěpán, Stáňa

Příští turnaj hrajeme v sobotu 7.10. na hřišti v Červené Vodě. Sraz na kabinách v 7:00. Tréninky Út a Pá od 16:00, v pátek včetně nových hráčů a 2012tek.

Němčice: Křenov U15 ( 28.9)

Němčice: Křenov   3:1 (1:1)
Utkání ač již dohráno, dohru mít ještě bude…
Sestava: Filip Brožek, Štěpán Jasanský, Tadeáš Vytlačil, Lukáš Pavliš,  Jirka Lněnička, Kristýna Mikulecká, Honza Havla, Jakub Sršeň, Max Nováček-  Martin Radimecký, Marek Mikl, Tomáš Pánik, Tomáš Mastný, Libor Kocián
Ve sváteční den jsme přivítali tým, který stejně jako my ještě nevyhrál. Hrálo se tedy jak se říká o 6 bodů, nebo chcete- li o to , komu zůstane černý Petr v podobě posledního místa v tabulce.
Hned od úvodního hvizdu jsme se do soupeře zakousli tak, jak se na tým s krokodýlem ve znaku sluší a patří.
Šancí spousta, ale ujala se až v 25.minutě střela Týny., která tentokrát nastoupila v poli a vystřelila nám vedení 1:0. O hubený náskok jsme přišli v poslední minutě první půle.  To si hráč hostí č. 15 vzal míč v obraně, prokličkoval celé hřiště a nedal Fílovi v brance šanci 1:1.
V dějství druhém jsme hosty takřka k ničemu nebezpečnému nepustili.  Naopak my jsme měli opět šanci nespočet.  Ke gólů však vedli pouze dvě.  První v 39.minutě Jiřík krásně zakončil pohlednou akci a strhl vedení na naši stranu 2:1. A druhá přišla v 64. minutě kdy zachyboval, jinak velmi dobře chytající, brankář Křenova a Týna pohotově přidala naši třetí branku…3:1.
Po přípravkách a mužích si konečně i my v tomto ročníku vychutnáváme pocit vítězství.
Podali jste velmi dobrý výkon a proto….Fílo, Štěpáne, Táďo, Luky, Jiříku, Týno, Honzíku, Maxi, Kubo, Martine, Marys, Tome, Tomáši, Libore….DÍKY ..udělali jste nám velkou radost ?
A teď ještě něco z toho, co dle našeho názoru do fotbalu nepatří, ale bohužel se to stále děje.
Za tým Křenova nastoupil hráč číslo 15 ( ano, to je ten co nám vstřelil gól  a dvakrát vyhlavičkoval míč z prázdné branky), který však v zápisu o utkání vůbec nefiguroval.
Rozhodčí tedy neměl komu připsat vstřelenou branku a začalo pátrání o koho se vlastně jedná.  Dle vedoucího družstva hostí šlo údajně pouze o záměnu dresů a hráč měl údajně mít číslo 10. Na toto číslo však byl zapsán hráč ročníku 2007. A to při vší účtě k 10.letým klukům, tento borec rozhodně nebyl této věkové kategorie.  Odhadem bych řekl o 5 – 6 let starší.  Pojali jsme tedy podezření, že v týmu hostí nebude vše košér a požádali o konfrontaci.  Hosté však nepředložili, jak jim velí pravidla, listinu hráčů.  Pan rozhodčí tedy vše zapsal do zápisu o utkání a celou věcí se bude zabývat STK.
Jednou z priorit našeho klubu je hra fair play. Již v loňské sezóně jsme vyhlásili nulovou toleranci jakýmkoliv podvodům.  Chceme i tímto činem dětem ukázat, že podvádět není ani ve sportu normální a kdo tak činí, musí počítat s trestem.
Petr a Vojta

Trénink MP a příchozích

Aby našim nejmladším nebyl líto zrušený trénink, dali jsme si fotbalovou vložku netradičně v úterý. Vzhledem k tomu, že nám zbyly nějaké dobroty z posledního turnaje na divokém západu, děti dostaly sladkou odměnu.

Info pro děti a rodiče – vzhledem k pozitivnímu přístupu rodičů uděláme lehklý trénink i v pátek od 16:00, ač mají děti ředitelské volno. V sobotu se pak pokusíme rozdávat radost na domácím turnaji. Zveme tímto všechny naše fanoušky i z řad začínajících fotbalistů. S těmi se uvidíme na dalším tréninku v pátek 6.10.

Březová nad Svitavou: Němčice U 15 ( 23.9)

Březová nad Svitavou: Němčice   8 : 0 ( 1: 0)
První podzimní sobota a náš výjezd k souboji o body v nemocemi zdecimované sestavě
Sestava:
Kristýna Mikulecká, Martin Radimecký, Tadeáš Vytlačil, Lukáš Pavliš, Jirka Lněnička, Max Nováček, Honza Havla, Jakub Sršeň, Tomáš Mastný – Tomáš Pánik
Jak již zmíněno výše, odjížděli jsme ve značně ochromené sestavě.  Z původních 18 hráčů, kteří pravidelně nastupovali v předchozích utkáních, se tentokrát počet zastavil na čísle 10. To znamenalo jediné….všichni si řádně zaběhají, protože budeme mít jen jednoho hráče na střídání.
V prvním poločase jsme statečně vzdorovali silnému soupeři…..Týna dokonce chytila penaltu a už už to vypadalo, že bychom mohli jít do kabin za nerozhodného stavu, ale bohužel přišla chybička.  Po nedůrazu a zmatku před brankou se nejlépe zorientovala šikovná hráčka domácích ( o kterou, dle neověřenych informací z kuloárů, ? mají zájem v Brně) a otevřela skóre …1:0.
V druhé půlce nám postupně docházely síly a otevřela se tak stavidla brankové tsunami domácích.  Ono nebylo divu. Soupeř střídal 5 hráčů – my jednoho.  Soupeř měl v základní sestavě 6 hráčů ročníku 2003 – my 2. A 6 branek z 8 nám vsítili právě tito teenageři ?
Konečné skóre po 70 minutách tedy 8:0. Ač výsledek vypadá velmi nelichotivě, musíme všem zúčastněným poděkovat. Každý do zápasu dal své osobní maximum a to se cení.
A jak říká jeden náš dobrý kamarád a velmi dobrý fotbalista….“těžkejma rosteš “ ( myšleno těžké zápasy)…tak jsme opět o něco povyrostli ?
Další 2 zápasy odehrajeme na domácí půdě.
Ve čtvrtek 28.9. od 10h přivítáme tým z Křenova a v neděli 1.10. k nám zavítají hráči z Hradce nad Svitavou.  Zápas začne v tradičním čase od 13h. Konečně má přijít babí léto, proto nezůstaňte doma a přijďte všichni podpořit mladé naděje němčického fotbalu ?

TURNAJ SP NĚMČICE 23.9.

Náš první a zároveň poslední domácí podzimní turnaj začal za mizerného počasí zápasem D. Dobrouče a Semanína (1:3). Opět na turnaji byly jen tři týmy. Naši hráči měli sraz takticky až v 9h. Schválně jsem to tak vymyslel, aby se trošku dospali, když byl v KD ten burčák:)

V pátek jsem trénink zrušil. Nakonec se sice udělalo hezky, ale nechtěl jsem, aby děti měly rozmáchané kopačky na sobotu.

Nebudu se tady rozepisovat o zápasech. Naši borci na soupeře vlétli a do poločasu oba zápasy rozhodli.

Němčice – Dolní Dobrouč 8:0 (5:0) góly: Pecháček 2x, Radimecký F. 3x, Řejha 3x

Němčice – Semanín 10:2 (7:1) góly: Pecháček 4x, Radimecký F. 2x, Hác, Javůrková, vlastní 2x

Nevím, jestli to bylo tím, že neměli v pátek trénink, ale bylo vidět, jak bojují a konečně chtějí taky vyhrát. Střelci se předháněli. Možná zafungovala motivace. Kdo dá gól, dostane tatranku:)

Takže: PRVNÍ MÍSTO domácí NĚMČICE !!!

Všichni si zaslouží pochvalu. Soupeři byli slabší než my, ale znáte to. Většinou se přizpůsobíme jejich hře. Jediný hráč, kterého  musím zvlášť vyzdvihnout je Péťa Řejha. Poprvé na turnaji ukázal co umí. První zápas dat dokonce hattrick a i v druhém zápase patřil k nejlepším.

Nakonec nesmím zapomenout poděkovat Víťovi za provoz kiosku a holkám z KD za sladkou tečku pro každého fotbalistu. Mňam.

Mladší přípravka – Dobříkov (23.9.2017)

V sobotu ráno našich 7 statečných vyrazilo na divoký západ ústeckého okresu bojovat o čest a krokodýlí kůži mladších přípravek. Bez tří hráčů obrany (Stáni, Káji a Barči) jsme se chtěli pokusit urvat alespoň nějaký ten skalp soupeřů. Počasí bylo nevlídné, zima, mlha a předpověď sychravého počasí nenapovídala nic dobrého.

První zápas s domácím Dobříkovem jsme mezi tyče nominovali Kika, který tam stál poprvé. O poločase jsme ho prohodili s Jendou. Přesto jsme se neubránili tvrdé porážce 2:13. Popravdě, z pohledu vstřelených gólů to bylo 1:14, domácí si vstřelili jeden gól vlastní.

Druhý a asi nejvyrovnanější zápas jsme odehráli s Č. Třebovou. Tým, který jsme již dvakrát porazili, byl zaskočen naší nesehraností a slabinami v obraně. Přesto se nám podařilo vyhrát první poločas. Ovšem hned na začátku druhého jsme obdrželi dva rychlé góly a nakonec jsme podlehli 3:7.

Na závěr turnaje jsme se střetli s týmem Libchav, které mají obecně skvělou mládežnickou základnu a letos jsme se s nimi ještě nepotkali. První část jsme byli vyrovnaným soupeřem 1:2, v druhém pak soupeř odskočil na konečných 1:7.

Výsledky turnaje 1. Dobříkov, 2. Libchavy, 3. Č. Třebová, 4. Němčice. Pro nás nelichotivé skóre 6:25. Závěr – na divoký západ jsme vyrazili bez maskota a o jeho kůži jsme tak bohudíky nepřišli. Děti hrály co je v jejich možnostech a je zbytečné hledat negativa a chyby. Víme co zlepšit a na čem pracovat. Pozitivní bylo, že se turnaj odehrál bez deště, který záhy do Dobříkova přišel těsně po ukončení. Děti si zahrály, posbírali zkušenosti a posunuly se zase o krůček dál. Za bojovnost dostaly dobříkovský koláč, šampáňo a nějaké dobrůtky. Ty si rozdělíme na úterním tréninku. Svůj první turnaj odehrál Daneček, který se tak premiérově zapsal mezi naše borce. Vítej.

Sestava: Honza – Matěj, Láďa, Štěpán – Kik, Daneček, Nicholas

Němčice – Dobříkov 2:13 (1:7), góly: Láďa

Němčice – Č. Třebová 3:7 (3:2), góly: Láďa 3x

Němčice – Libchavy 1:7 (1:2), góly: Láďa

Příští turnaj hrajeme doma v Němčicích, doufejme, že se vrátí babí léto a turnaj si užijeme. Přivítáme Dlouhoňovice, Dobříkov a Libchavy. Sraz na hřišti v 8:15.

Protože jsme nově příchozím a ročníku 2012 zrušili z důvodu počasí páteční trénink, rádi bychom je tímto pozvali na úterý od 16:00. Páteční trénink přípravky potvrdíme v úterý.

Němčice : Moravská Třebová B U 15 ( 17.9)

Němčice : Moravská Třebová B   1:2 (0:1)

Pohledné utkání ve kterém nechybělo nic co má správný zápas mít….hezké  akce, velké nasazení a napětí až do samého konce

Sestava:

Kristýna Mikulecká, Štěpán Jasanský, Tadeáš Vytlačil, Lukáš Pavliš, Jiří Lněnička, Filip Brožek, Tomáš Sršeň, Max Nováček, Jakub Sršeň – Tomáš Pánik, Tomáš Mastný, Marek Mikl, Kryštof Pachl, Jan Havla, Martin  Radimecký

V pořadí již čtvrtém podzimním zápase jsme tentokrát přivítali rezervu Moravské Třebové. No rezervu. To se ani moc říci nedá. Soupeř, zřejmě vědom si naší stoupající formy  ? přivezl 15 hráčů a hned 10 z nich pravidelně nastupuje za A tým hrající krajský přebor, ať již za mladší a nebo starší žáky. Někteří dokonce svou výškou budili dojem hráčů z dorostu. Ale na výškovou převahu soupeře jsme si již zvykli v minulém zápase a tudíž pro nás nic, čeho bychom se měli bát.

Od úvodního hvizdu byl zápas vyrovnaný, šance na obou stranách a to, že někteří hráči hostí hrají vyšší soutěž nebylo vůbec patrné. Jen jednou jsme v 1. poločase zachybovali v obraně a soupeř nás potrestal.  To běžela 18 minuta …0:1.

Do druhé půle jsme vlétli nabuzeni a rozhodnuti se ještě o výsledek poprat. Avšak žádná z našich šancí ne a ne skončit v síti. A co čert nechtěl. Zase se nám vloudila jedna chybička v defenzívě a hosté nám ve 42. minutě odskočili na dvoubrankový rozdíl 0:2.

My jsme však nepolevili v náporu a odměnou nám bylo v 45 minutě snížení na 1:2. To se Fíla krásně trefil do šibenice.

V 54. minutě jeden z útočníků soupeře velmi nešetrně a nesportovně dohrál Týnu sbírající si míč ze země. Ta byla po zákroku, který rozhodčí ponechal bez povšimnutí, otřesená a musel jí vystřídat v brance univerzál Fíla. A to byla velká škoda, protože zrovna tento hráč byl po vstřelení branky v takovém laufu, až to chvílemi vypadalo, že by na soupeře stačil sám ?

V 60. minutě si hostující trenér ze hřiště stáhl 7 hráčů, posadil se s nimi do autobusu a odjeli hrát přes kopec do Ústí nad Orlicí krajský přebor. Od té chvíle jsme opravdu hráli proti B týmu. A že to bylo znát. Moravskotřebovští se nedostali téměř na naši polovinu hřiště. Jenže nám ten den už nebylo přáno vstřelit gól. Šancí bylo dost, ale kousek toho pověstného štěstíčka nám chyběl. Tak snad se k nám přikloní někdy příště.

Nakonec tedy odcházíme ze hřiště s prázdnou. Ale jestliže jsme minule říkali, že jsme prohráli se vztyčenou hlavou, tak tentokrát to platí minimálně dvojnásob. Konečně jsme měli možnost zase vidět náš starý (mladý) dobrý mančaft, který se po vzoru husitů nepřátel neleká a na množství nehledí ?

Tak tedy … Týno, Štěpáne, Táďo, Luky, Jiříku, Fílo, Tomáši, Maxi, Kubo, Tome, Tomíku, Marys, Kryštofe, Honzíku, Martine….DÍKY ZA SUPER VÝKON….byla radost se na vás dívat ?

Vaši trenéři  Petr a Vojta

Příští zápas odehrajeme v sobotu 23.9.2017 od 14h v Březové nad Svitavou.  Sraz ve 12:45 u kabin.