Bundy jsou v troubě …

Tak se podařilo a všech 25 týmových bund dle požadavků dětí a rodičů bylo dodáno včas. K odběru jsou ještě před koncem školního roku u Lukáš Pavliše, pošlete SMS na 724 158 964 s možným termínem převzetí do pátečního odpoledne 30.6.2017. Po tomoto termínu budou k odběru v restauraci KD. Cena děti 300,-, dospělí 500,-/ks viz. informace z 25.8.2017 na webu. Přejeme krásné prázdniny plné pohybu a zábavy.

Zhodnocení sezóny 2016/2017

První sezónu mladších žáků nemůžeme hodnotit jinak, než velmi pozitivně. Naše soutěž byla rozdělena na dvě skupiny – jižní a severní. My jsme o body bojovali v osmičlenné jižní. Po podzimní části jsme přezimovali na druhém místě z osmi a stejnou příčku jsme dokázali uhájit i na jaře. Po základní části tedy krásné a upřímně řečeno před sezónou i nečekané 2. místo, které pro nás znamenalo postup do finálového turnaje. V něm se utkali 2 nejlepší týmy severní a jižní skupiny o celkové vítězství v soutěži a titul okresního přeborníka. Kromě nás ještě vítěz naší skupiny Vraclav a pak Jablonné n. Orlicí a Luková. My jsme se v semifinále nejprve utkali s týmem Jablonného n. O. V 1. poločase jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, ale v druhé půli se projevila větší herní zkušenost soupeře a konečný výsledek 1:7 nás poslal do boje o 3. místo (naši branku vstřelil Jiřík Lněnička).

V souboji o to, komu zůstane nepopulární bramborová medaile, jsme změřili síly s domácí Lukovou. V 1. půli jsme byli jednoznačně lepší, ale přes řadu šancí jsme využili pouze jedinou (střelec opět Jiřík Lněnička). V 2. půlce se hra vyrovnala a za velkého přispění pana rozhodčího Pinkavy nám domácí vstřelili 4 branky. Konečný výsledek 1 : 4 nám tedy přisoudil 4. místo v turnaji a také 4.místo ze 17 týmů v konečné tabulce okreního přeboru.

Vzhledem ke všem problémům, které nás v jarní části provázeli, je toto umístění vynikající. Neradi bychom někoho z hráčů vyzdvihovali, protože každý, kdo se v kterémkoliv utkání objevil, bojoval, nic nepodcenil a hrál na hranici svých možností. Na jaře se o naše skvělé výsledky postarali :

Týna Mikulecká, Lůca Pávková, Táďa Vytlačil, Pavel Jůza, Luky Pavliš, Fíla Brožek, Martin Radimecký, Tomík Sršeň, Libor Kocián, Kryštof Pachl, Tom Pánik , Max Nováček, Jiřík Lněnička a Honzík Havla.

Všem patří velký dík za jejich přístup a nadšení, které nám trenérům zpětně zase dává energii do další práce.

Speciální poděkování míří k našim benjamínkům ze starší přípravky (Jirka Lněnička, Max Nováček, Honza Havla), které jsme několikrát požádali o výpomoc a oni pokaždé ochotně přispěchali na pomoc svým starším kamarádům. A kdo je měl možnost vidět v akci na hřišti, musí potvrdit, že herně vůbec nepropadli, ba naopak byli pro náš tým velkým přínosem.

V příští sezóně nás opět čeká řada novinek. Tou největší je, že budeme hrát soutěž na Svitavsku. K tomuto rozhodnutí nás přiměl fakt, že máme velký věkový mix hráčů a ve svitavském okrese vychází týmům jako jsme my vstříc.

Hraje se tam takzvané U 15, což je smíšená soutěž mladších a starších žáků. Před námi je tedy opět nová výzva a my se budeme snažit, abychom zase obstáli a hráli fotbal, který nás bude bavit a vám divákům se bude líbit.

Teď nezbývá než dětem popřát hezké prázdniny, vám, našim fanouškům, krásné léto a poklidnou dovolenou a pravděpodobně v srpnu se s vámi všemi budeme těšit na shledání na zeleném pažitu na stadionu “ u sušky“.

Za tým mladších žáků…………..Petr Vytlačil, Vojta Stráník a Kuba Pávek

FINAL FOUR, aneb turnaj o okresního přeborníka v Lukové

Netrpělivě jsme očekávali den D a on konečně přišel. Sobota 17.6.2017 a vyvrcholení soutěže v podobě turnaje bylo před námi.

Tentokrát jsme na cestu za soupeři nezvolili dopravu auty, ale jako správný tým jsme se společně s fanoušky nalodili na palubu autobusu. Chtěli jsme dát „mančaftu“ poprvé okusit, jaké to je cestovat na naše fotbalové zápasy jako kolektiv, jak se parádně tmelí parta a jaká je při tom legrace. Velká škoda že u toho nemohla, být z důvodu nemoci, naše velká opora zadních řad Pavel.

Po příjezdu do Lukové a obhlédnutí kabin nás humor na chvilku přešel.

Od rána panovalo nevlídné počasí a domácí chtěli být asi styloví a tak nám přidělili stejně nevlídnou kabinu. No kabinu. Spíše kabinku a v ní asi 4 židle a 3 zaprášené otomany. Ale to jsme tak nějak od našeho hostitele očekávali.

Pro semifinálové klání se nám soupeřem stal tým Jablonné nad Orlicí. Celek, který budil respekt svými výsledky ze základní skupiny. V ní nastřílel v 16 zápasech 101 branek a pouze 21 inkasoval. Tedy útočná síla jako hrom.

O tom jsme se přesvědčili vzápětí i my.

První poločas jsme se soupeřem dokázali držet krok a být mu i zdatným protivníkem

( poločas 1 :3 naši branku vstřelil Jiřík )

Ovšem v druhé půli jakoby hráči z Jablonného přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a zcela nás přehráli. Konečný výsledek 1 : 7 průběhu hry zcela odpovídá. Gratulace soupeři a již jsme vyhlíželi s kým se utkáme o 3. místo.

V zápase o to, komu zůstane bramborová medaile, jsme narazili na domácí tým. První poločas jsme zcela ovládli. Už v 7. minutě nás do vedení poslal Jiřík. Dalších akcí říkajících si o branku následovalo do přestávky nespočet. Bohužel, jako celé jaro, nás zradila koncovka. A že nás budou neproměněné šance mrzet jsme tušili a stalo se to i faktem.

V druhé půlce totiž Luková nejprve po naší chybě vyrovnala. A pak to přišlo. Zaúřadoval delegovaný rozhodčí pan Pinkava. Přehlédl totiž domácího hráče stojícího asi metr v ofsajdu. Ten výhodou nepohrdl a poslal Lukovou do vedení. Aby to snad pan rozhodčí i pojistil, přidal o 3 minuty později penaltu. Ta znamenala naše už dvoubrankové manko. Všechny síly se na zbývající čas vrhli do útoku, avšak marně. Do otevřené obrany jsme chvíli před koncem zápasu inkasovali ještě jednou.

Konečný výsledek tedy zněl 1 :4.

Sláva vítězům, čest poraženým. Někdo čtvrtý být musel. A že to nebylo zrovna dle pravidel fair play ? To tak prostě někdy bývá. My však umíme přijmout i takovou porážku a proto si náš TÝM při odchodu ze hřiště zakřičel : „TAK JSME ČTVRTÝ NO A CO, NO A CO…..“  🙂

A ruku na srdce, kdyby někdo před naší první sezónou v této kategorii řekl, že budeme čtvrtí ze sedmnácti….kdo z vás by to nebral?  🙂

Oba zápasy jsme odehráli v této sestavě :

Kristýna Mikulecká – Tadeáš Vytlačil, Filip Brožek,  Lukáš Pavliš – Jirka Lněnička, Tomáš Sršeň, Max Nováček – Kryštof Pachl – Honza Havla, Lucie Pávková, Tomáš Pánik, Martin Radimecký

Herně jste nepropadli, bojovali a toho si my trenéři ceníme ….. a proto…

Týno, Táďo, Fílo, Luky, Jiříku, Tome, Maxi, Kryštofe, Honzíku, Lůco, Tomíku, Marťas…………………DÍKY…udělali jste nám opět VELKOU RADOST

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba

Netradiční trénink

Poslední trénink v této sezóně jsme byli nuceni absolvovat v poněkud netradičních podmínkách. Zřejmě nám trenérům chtěl dát někdo vzpomenout na dětská léta a naším svěřencům dát ochutnat, jaké to kdysi bývalo, když se hrálo na louce. A když říkám na louce, tak to opravdu byla louka a to u Vytlačilů. Ochotně ji pro tým propůjčil trenér, abychom si mohli před zítřejším závěrečným turnajem o okresního přeborníka alespoň chvíli zahrát fotbal. Děkuji tímto všem povolaným lidem, díky kterým jsme museli tento trénink strávit v azylu.

Autobusový zájezd na finále okresního přeboru mladších žáků

Milí fanoušci a příznivci mládežnické kopané.

Němčické družstvo mladších žáků dosáhlo skvělého úspěchu a postoupilo do finálového turnaje o okresního přeborníka

(takzvané finále čtyř týmů)

Závěrečná klání o mety nejvyšší se odehrají na hřišti v

Lukové v sobotu 17. 6. 2017 od 9 hodin.

Dovolili jsme si jako poděkování za celou super sezónu pro děti, jejich rodiče a také pro vás naši úžasní fanoušci, na tuto akci, která v historii zdejší kopané nemá obdoby, vypravit autobus.

Pojeďte s námi zakončit sezónu tak, jak se patří a pomozte nám svými hlasivkami se poprat o titul okresního přeborníka.

Po celý rok jste byli skvělí a hnali nás kupředu a my si vaší podpory velmi vážíme. Proto si nenechte ujít vrchol celé soutěže.

Autobus s našimi malými bojovníky odjede

v 8 h od autobusové zastávky v Němčicích

(nástup je možný na všech zastávkách na trase do České Třebové)

Svá místa si můžete zarezervovat na tel.

733 649 020 Petr Vytlačil                                 731 506 018  Vojta Stráník

….a žádný ostych, autobus máme dostatečně velký 🙂

Ukončení sezony 2016/2017 mladší přípravka

Vše jednou skončí a my jsme si finální tečku sezony mladší přípravky nechali na akci Olympijského odpoledne, které se konalo 10.6. na našem hřišti. Maminky se oblékly do slušivých dresů a okusily tvrdost a techniku našich nejmenších borců. Na začátku sezony jsme začínali s 11 dětmi a nyní jsme měli v kádru dětí 20. V sezoně 2016/2017 jsme odehráli 15 turnajů, celkem 44 zápasů, což je odehraných 22 hodin na trávnících okresních hřišť. Tři turnaje jsme dokázali vyhrát, pětkrát jsme byli druzí, dvakrát třetí a pětkrát jsme si odvezli medaili bramborovou. Za sezonu jsme se sešli celkem 72 krát a to k 52 tréninkům, 15 turnajům a 5 přátelským utkáním. V součtu se jedná o 260 hod za rok. Přes zimu jsme trénovali také, část dětí chodila na lyžařský kurz a tak jsme se dokázali vměstnat s polovičkou kádru do naší malé tělocvičny ZŠ. Na Olympijském odpoledni jsme s trenéry dětem poděkovali, popřáli krásné prázdninové léto a hodně úspěchů odcházejícím ročníkům 2008, kteří postupují do starší přípravky. Ohodnocení za uplynulou sezonu obdržela Baruška (skokan podzimu), Laďas (skokan jara) a za nejlepší docházku Kuba (69 krát, tj. 96% docházka). Velké díky všem dětem za předvedné výkony, rodičům za vedení k sportu a všem ostatním, kteří nám pomáhají.

Minulý týden jsme objednali výrobu 25 nových týmových bund, rodiče budeme informovat, očekáváme dodání konec června. Protože začátkem září už začíná sezona nová, chceme pro fotbalovou mládež připravit 2-3 denní kemp a to v posledním víkendu 25.-27.8.2017. Včas budeme rodiče informovat.

Turnaj 3.6.2017 Dolní Čermná

Poslední turnaj jarní části sezóny jsme zavítali do Dolní Čermné, kde jsme se kromě domácích utkali se Žichlínkem a Libchavami. První zápas proti Žichlínku a vlastně i druhý proti Libchavám se nesl ve znamení neproměňování našich šancí. I když bojovnost našich hráčů byla urputná, naše tradiční opory se nedokázaly prosadit a ne a ne míč dostat do brány. Nakonec se nám pár branek vstřelit podařilo, ale to co jsme dokázali nedat je až k nepochopení. To se samozřejmě podepsalo v průběhu zápasů na psychice hráčů a řádně pocuchalo nervy trenérům. Soupeřům naopak štěstí přálo a spadlo jim tam skoro všechno. Za Libchavy to byl koncert jednoho hráče č.9, Craiga Hendersona. Poslední zápas, podobně jako minule, jsme si ale spravili chuť a střeleckou smůlu prolomili. Všichni nakonec odjížděli s úsměvem, děti s hezkými cenami a trenéři a rodiče se spálenými částmi těl. Počasí vyšlo opravdu nádherné. Děti musíme pochválit hlavně za bojovnost, nutno vyzdvihnout výkon našeho gólmana Kuby a také Marys a Eli podali jeden ze svých nejlepších výkonů. Jelikož to byl poslední turnaj v tomto složení, přejeme hráčům hodně úspěchů v další sezóně, některým v žácích, ostatním ještě ve starší přípravce. Děkujeme rodičům za podporu, hlavně těm, kteří nám pomáhají s dopravou na turnaje. Také děkujeme všem, kteří nám pomáhají s organizací domácích turnajů, občerstvením a zajištěním cen. Ještě se uvidíme v sobotu 10.6. na zakončení sezóny v rámci sobotního olympijského odpoledne, kde proběhnou zápasy proti maminkám a tatínkům. Takže rodiče trénujte, ať neuděláte dětem ostudu 😉 Hezké prázdniny !!!

Němčice : Žichlínek 2:4, branky: Javůrková, Jasanský

Němčice : Libchavy 2:6, branky: Mrkvička 2x

Němčice : D.Čermná 7:0, branky: Mrkvička 2x, Havla, Lněnička 2x, Mikl, Nováček

Sestava: Kuba Stránský, Štěpán Jasanský, Honza Havla, Kuba Chochola, Jirka Lněnička, David Soukup, Marys Mikl, Onďa Pávek, Eli Javůrková, Max Nováček, Radim Mrkvička

Pořadí: 1. Žichlínek, 2. Libchavy, 3. Němčice, 4. Dolní Čermná

Jehnědí : Němčice 3.6.2017

Jehnědí : Němčice      4 : 2 ( 2 :2)

Tvrdé, až zákeřné utkání a rozhodčí co neznal pravidla. To je ve zkratce poslední zápas v základní skupině.
Sestava :
Kristýna Mikulecká – Tadeáš Vytlačil , Lucie Pávková , Lukáš Pavliš – Filip Brožek , Pavel Jůza , Martin Radimecký – Kryštof Pachl – Libor Kocián
Před posledním zápasem již bylo jisté, že po základní části obsadíme 2 místo. Tudíž šlo již jen takříkajíc o čest a slávu a  o dobrý pocit z hezkého fotbalu. Ale když na vás soupeř vlétne jak prvorepublikový zemědělec který právě okopává řepu a rozhodčí tomu pouze přihlíží, tak toho hezkého fotbalu mnoho nenahrajete. I přesto jsme se snažili…
Už v 5.minutě se hezky uvolnil Kryštof a svůj průnik zakončil gólem a vedli jsme 0 : 1 (z pohledu domácích). Pak přišel první z obrovských přešlapů rozhodčího. Jednak odpískal proti nám nesmyslně nepřímý volný kop z poloviny hřiště za výkop brankáře přes půlku hřiště, který se dle pravidel pískat neměl, ale navíc soupeř nepřímý kop poslal přímo na bránu, míče se nikdo nedotkl a ten se zatřepetal v siťi. Branka jasně neplatná, ne však dle mínění rozhodčího a tak v 9. minutě bylo vyrovnáno 1 : 1.
V 15. minutě jsme zaspali v obraně, přišel samostatný únik soupeře a s velkou dávkou štěstí, protože Týna míč konečky prstů takřka vytlačila mimo tři tyče, se domácí ujali vedení 2 : 1.  Ovšem už o 6 minut později opět Kryštof vyrovnal na 2 : 2. Do poločasu za zmínku už stojí snad jen spousta tvrdých zákroků domácích.
Neznat trenéry Jehnědí, řekl bych, že tam trénuje Franta Straka a dává hráčům svůj pověstný tataráček . Protože jestli se nám v první půlce hra domácích zdála za hranicí tvrdosti, tak v druhé půli to bylo snad ještě horší. U většiny zákroků zůstávala píšťalka sudího němá. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se domácím podaří, za (ne)nápadné asistence rozhodčího, vstřelit rozdílovou branku. To se událo v 56. minutě a stav byl tedy    3 : 2. V 56. minutě přišel opět jeden z faulů domácích, který však k našemu údivu sudí odpískal. Nevšiml si však, že se vše událo již v pokutovém území  a tudíž musel , k velké nelibosti svojí a trenérů Jehnědí, nařídit pokutový kop. (Jako perličku si dovolím uvést pohádku jednoho z domácích trenérů, který se nám snažil namluvit, že je li faul sice v pokutovém území, ale u rohového praporku, pak je to na posouzení rozhodčího zda nařídí penaltu 🙂  nějaký ten pátek již fotbal hraju, ale takovouhle blbost jsem ještě neslyšel 🙂
Nicméně my jsme se nedali a penalta zůstala penaltou. Leč Kryštofovi zvlhl v druhé půli střelecký prach a  pokutový kop neproměnil .
V 60. minutě jehnědští opět ukázali svoji tvrdost. To když zranili Týnu v brance tak, že ji musel vystřídat Fíla. Za ten kop do obličeje naší brankářky by se bojovník ve volném stylu v ringu rozhodně stydět nemusel.
I přesto všechno jsme se dostali k závěrečnému tlaku, kdy domácí jen stěží odolávali. Minutu před vypršením řádné hrací doby jsme museli již po několikáté spílat rozhodčímu. Jasné podražení Týny, která i přes zranění v obličeji naskočila alespoň do pole, zůstalo bez povšimnutí. Bylo nám jasné proč. Faul opět v pokutovém území a tudíž jasná penalta.Rozhodčí si však již nechtěl přidělávat starosti, nebo měl možná strach, že by nemusel dostat za odměnu slíbený pěnivý mok…
V nastavení jsme pak inkasovali ještě jednou. Konečný výsledek tedy 4 : 2.  Jehnědští trenéři si týden předtím stěžovali na rozhodčího ve Vraclavy. Jestli si tedy chtěli na někom smlsnout a oplatit mu svoje příkoří, pak se jim to na našem týmu podařilo dokonale.
Nás může mrzet snad jen to, že jsme se nechali okopat jako brambory. Herně jsme však nepropadli, ba naopak.
A proto :
Týno, Táďo , Lůco , Luky, Pavle, Fílo , Martine, Kryštofe, Libore…..Díky , bojovali jste každý  na hranici svých možností. Pro nás jste vítězové : -)
Vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba
Sezóna nám však ještě nekončí. Díky skvělému druhému místu v tabulce jsme se probojovali do(jak by jistě řekl náš šétrenér mládeže) FINAL FOUR. Aneb finále prvních dvou celků z naší skupiny a prvních dvou celků z druhé severní skupiny. Hrát by se mělo v sobotu 17.6. v Lukové turnajovým systémem. Přesné propozice k tomuto finále ještě obdržíme a následně zde zveřejníme. Budeme velice rádi, naši milí fanoušci, pokud si najdete čas a přijedete nám fandit. Velice si vaší podpory vážíme.