Němčice: Semanín 2 : 1 ( 1: 0 )

Sestava :
Kristýna Mikulecká – Tadeáš Vytlačil , Lucie Pávková , Lukáš Pavliš – Filip Brožek , Pavel Jůza , Martin Radimecký – Kryštof Pachl – Libor Kocián, Tomáš Pánik, Jirka Lněnička, Honza Havla

Rozhodčí: Štusák Tonda

Poslední zápas sezóny na domácím hřišti přinesl vše, co má správné utkání mít….nasazení, pohledné akce, řadu soubojů , hezké góly , napětí až do závěrečného hvizdu a hlavně 3 bodíky pro nás ?
Po počátečním vzájemném oťukávání přišla první standartní situace a to v podobě rohového kopu. Na pátečním tréninku jsme si nacvičili signál a tak jsme to zkusili i na ostro. A ejhle , ono to vyšlo. Pavel nás tak ve 14.minutě poslal do vedení 1 : 0. A hned se nám hrálo lépe a lehčeji. Hezké akce střídali ještě hezčí, mnohdy i na jeden dotek jako v televizi ? ale do poločasu již bez branek.
V druhé půlce přišli dvě velké chvíle Martina. Nejprve ve 45. minutě z bezprostřední blízkosti těsně přestřelil branku a pak o 3 minuty později krásně prokličkoval a tváří v tvář ,neboli jak by řekl náš kolega od přípravky face to face ? nedal brankáři žádnou šanci a přidal uklidňující branku na 2 : 0.
Nadále všichni plnili vše tak, jak jsme si řekli a proto se soupeř takřka nedostával do žádných příležitostí, které by nás měli zneklidňovat. Až v 60. minutě jsme polevili v ostražitosti a hosté nás za to hned potrestali. Pěkně trefená šibenice 2 : 1 a drama bylo na světě. Ovšem naše hráčky a hráči už oplívají dostatkem zkušeností a sebevědomí a tak si dokázali po zbytek času výsledek pohlídat a tudíž 3 body zůstávají doma. Tento výsledek nám zaručuje 2 místo v tabulce, ze kterého nás již nemůže nikdo sesadit.

Všem patří obrovská pochvala za skvěle takticky zvládnutý vyhecovaný zápas. Všichni plnili do posledního písmenka vše co jsme si řekli a za to holky a kluci máte náš obrovský respekt. Musíme taky vyzdvihnout výkon našich dvou benjamínků v sestavě…Honzíka a Jiříka. Zapadli do týmu skvěle a jejich akce na jeden dotek, to byla reklama na fotbal.

A proto tedy Týno , Táďo, Lůco, Luky, Fílo, Pavle, Martine, Kryštofe, Libore, Tomíku, Jiříku , Honzíku…DÍKY, bylo to SUPER…udělali jste nám OBROVSKOU RADOST….vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba ?

Turnaj 27.5.2017 Němčice

Poslední květnový víkend nás na domácím hřišti nezastihl v optimální formě a bohužel se nám před vlastními diváky nepodařilo předvést, co v nás je. Určitě se na našem výkonu podepsala i dlouhodobá absence zraněného Maxe a tentokrát chyběl i Radim. První zápas proti silnému Žamberku probíhal do poločasu velmi vyrovnaně a skóre 1:3 moc neodpovídalo průběhu. V druhé půli ovšem plně převzal otěže soupeř a nekompromisně střílel jeden gól za druhým. Nám se bohužel nepodařilo najít na jejich hru recept. Do druhého utkání jsme nastoupili proti tradičně vyrovnanému soupeři, se kterým se přetahujeme o vítězství ve všech jarních turnajích. Tentokrát se ale ukázalo, že opravdu nemáme svůj den a Žichlínek nás herně přehrával a zaslouženě zvítězil. Poslední zápas jsme si trošku spravili chuť proti slabším Verměřovicím a konečně jsme si trošku zahráli i fotbal. Útok přitvrdil Kája, kterého jsme posunuli z obrany a bylo to na hře hned znát. Konečně jsme vepředu podrželi balón, což se nám v předcházejících zápasech nedařilo. Počasí vyšlo perfektně a nakonec si všichni užili hezké fotbalové dopoledne. Děkujeme již tradičnímu dodavateli cen na domácí turnaje – Kulturnímu domu – za skvělé mufíny 🙂

Němčice : Žamberk 1:12, branka: vlastní

Němčice : Žichlínek 1:3, branka: Havla

Němčice : Verměřovice 8:1, branky: Zavřel, Mikulecká 3x, Havla 2x, Mikl 2x

Sestava: Stránský, Zavřel, Jasanský, Havla, Chochola, Lněnička, Mikulecká, Soukup, Mikl, Pávek, Javůrková

Pořadí: 1. Žamberk, 2. Žichlínek, 3. Němčice, 4. Verměřovice

Olympijské odpoledne 10.6. od 13:00

Zveme děti obce Němčice a členy fotbalové mládeže na Olympijské odpoledne, které se bude konat 10.6.2017 od 13:00. U dětí 6. a 7. tříd žádáme hráčky a hráče, aby přišli pomoci s organizací. Od 17:00 proběhne sehrání exhibičních utkání našich dětí s maminkami a tatínky. Těšíme se na příjemné ukončení letošní sezónky.

Týmové bundy

Již čtvrtým rokem vyrábíme pro děti týmové bundy, z kterých nám pomalu děti vyrůstají. Ke konci 2016 byla ukončena designová řada a my jsme zvolili novou JAKO STRIKER.Nové týmové bundy jsou k odzkoušení velikosti, kontaktujte svého trenéra do 2.6.2017  – cena pro děti 300,-, rodiče 500,- (nákup s potisky 835,-). K mání jsou jak pro fotbalisty, tak pro MŠ a přehazovanou.

Mladší přípravka – Dlouhoňovice 27.5.2017

Dlouhými Dlouhoňovicemi jsme se dostali ke krátkému hřišiti pořádajícího teamu a hned ráno jsme zjistili, že nedorazí 4 celek rozlosování, Jiskra 2008. Domácí skvěle zareagovali a připravili pro nehrající družstvo dovednostní soutěže ve střelbě a slalomu.

První zápas jsme sehráli s Lukovou. Hloupými chybami jsme po pár minutách již prohrávali 0:2, ale cítili jsme, že jsme lepší celek. Do poločasu se nám podařilo přiblížit kontaktním gólem a v druhé části jsme dokonce otočili na naši stranu. Bohužel, krátce před koncem soupeř srovnal na 3:3. Na penalty byl delegován Láďa, Kuba a Matěj. Vzhledem k tomu, že z obou celků skóroval shodně pouze jeden hráč, došlo na přídavek dalších. Rozdl, no vlastě rozhodla až v páté sérii Anežka. Nakonec si zakopali všichni vč. brankaře. Vzhledem k tomu, že oba celky měli po 11 hráčích, i penaltové skóre všech dětí bylo na naši straně (7:4) a zaslouženě jsme potvrdili, co jsme na pátečním tréninku trénovali.

K druhému utkání jsme nastoupili proti domácím Dlouhoňovicím. Už to vypadalo na exhibiční zápas, když naši krokodýlci ukázali nabroušené zoubky a poločas vyhráli 4:1. Na začátku druhé půle, jak už to bývá zvykem při jednoznačných zápasech, jsme si nechali nasypat nedůsledným bráněním na těsno 2 góly. Po důsledném přebroušení zoubků a drábků všem 11 zvířátkům jsme dotáhli zápas do zaslouženého vítězství a vyhráli 5:3. Jak to u slabších soupeřů obvykle bývá, naše hráčky a hráči předváděli skvělý kombinační fotbal a mohlo to být i 10:3. První místo v turnaji, skvělá práce!

Sestava: Ondra, Matěj P., Kuba, Baruška, Filip, Pepa, Petr, Stáňa, Honza, Láďa

Luková – Němčice 3:4 (pk 4:5), góly: Matěj 2x, Pepa, penalty Matěj, Anežka (další proměnil Honza, Stáňa, Petr, Baru, Ondra)

Dlouhoňovice – Němčice 3:5 (1:4), góly: Matěj 2x, Láďa 2x

Obě dovednostní soutěže vyhrál z Němčických Matěj P. a jako jediný ze všech dětí turnaje trefil vingl za 5 bodů. Závěr: nanuková motivce za vyhrané dva zápasy zabrala a my jsme po převlečení mohli „přepadnout“ paní prodavačku v místním konzumu a vykoupit mrazák. Skvělé počasí, skvělý výsledek a skvělý turnaj. Díky!

Další tréninky Ut a Pá, poslední turnaj v sobotu 3.6. zajíždíme do Libchav. Na úkor starších jsou předem nominováni Matěj M., Kik, Štěpán, Honza a Láďa. Zbylí hráči budou nominováni za předvedený výkon na trénincích a docházku.

Turnaj 24.5.2017 Žichlínek

Ve středu 24.5. jsme vyrazili téměř v plné sestavě na turnaj do Žichlínku. Jednalo se o náhradní termín přeloženého turnaje z 29.4., kdy většina hřišť díky počasí připomínala plavecké bazény. Tentokrát jsme se utkali s týmy Žichlínku, Jablonného n. Orlicí a Dolní Čermné. První zápas proti domácím byl tradičně vyrovnaný a šli jsme do něj s tím, že musíme soupeři vrátit poslední porážky. Začali jsme velice dobře a brzo se ujali vedení. Soupeři se ale podařilo jejich první střelou vyrovnat. Opět jsme se dostali do tlaku a brzo opět slavili. Druhou půli už se začalo hrát i na naší půlce a Žichlínku se z několika střel podařil obrat na 3:2. Už to vypadalo, že takto zápas skončí, naši borci ale ještě zabojovali a v posledních vteřinách zaslouženě vyrovnali. Penalty poté rozhodly v náš prospěch a my slavili vytoužené vítězství. Druhé utkání proti Jablonnému bylo opět velice vyrovnané, herně si myslím, že jsme měli navrch, soupeř ale byl velice nebezpečný na naší půlce hřiště a snažil se střílet ze všech pozic. Také byl mnohem pohyblivější a snažil se nám nenechat ani centimetr prostoru pro zpracování a rozehrávku, což je vždy velice nepříjemné. Remíza myslím spravedlivá a odpovídá průběhu zápasu. V penaltovém rozstřelu rozhodla jediná úspěšná trefa soupeře a my máme o čem přemýšlet a více se zaměřit na „sedmičku“ v tréninku. Poslední zápas proti Čermné už byl více oddechový a my měli prostor konečně si trochu zahrát fotbal. V žádném případě ale nebyl jednoduchý a soupeř ještě před půlkou průběh zdramatizoval vstřelením čtyř branek. Druhou část už jsme ale s přehledem kontrolovali a zaslouženě zvítězili. Pochvala všem za předvedené výkony a za bojovnost, tentokrát všichni nechali na hřišti maximum. Rozhodně se na hřišti neztratila ani posila z mladší přípravky Matěj Pecháček Také pochvala naším gólmanům Kubovi ve hře a Týně při penaltách. Nakonec se turnaj zamotal tak, že jsme se bodově dělili o první místo s Jablonným, na druhé místo nás ovšem odsunuly prohrané penalty s tímto týmem.

Němčice : Žichlínek 3:3 (2:1pk), branky: Pecháček 2x, Mrkvička; penalty: Zavřel, Pecháček

Němčice : Jablonné n. Orlicí 3:3 (0:1pk), branky: vlastní, Mikulecká, Mrkvička

Němčice : Dolní Čermná 8:4, branky: Pecháček, Mikulecká 2x, Lněnička 2x, Jasanský, Mrkvička, Mikl

Sestava: Stránský, Zavřel, Jasanský, Havla, Chochola, Lněnička, Pecháček, Mikulecká, Soukup, Mikl, Pávek, Javůrková, Mrkvička

Pořadí: 1. Jablonné n. Orlicí, 2. Němčice, 3. Dolní Čermná, 4. Žichlínek

Létající trenéři a schůzka s rodiči

Jak víte, vymazlená akcička létajících trenérů byla odložena na konci dubna z důvodu špatných klimatických podmínek pro přistání a tak proběhl trénink žáků 12.5. a přípravek 19.5. za krásného počasí. Přijeli k nám Jirka Kovárník, Míra Jirka a Martin Komoň. Pánové předvedli našim trenérům metodiku tréninku jednotlivých věkových kategorií. Kdo přišel, viděl jak hravě a zábavně se dá trénink pojmout, nemluvě o přínosu pro děti a jejich sportovní rozvoj. Nyní už je jen na nás trenérech, kolik z toho zapojíme do denního tréninkového procesu. Jakmile obdržíme fotografie od Jirky Kovárníka, doplníme na web.

Protože jsou rodiče pro nás velmi důležití a komunikace s nimi je pro nás klíčovou, sezvali jsme po tréninku výrobní linky všech věkových skupin. Cílem bylo informovat o dění do konce této sezony a vyhlídky na sezonu příští, krátká rekapitulace diskutovaných bodů:

Olympijská sobota se stanováním 10.6.2017

Nové týmové bundy – odzkoušení velikosti u svého trenéra do 2.6.2017  – cena pro děti 300,-, rodiče 500,- (nákup 835,-), náhled bundy pod fotografiemi dole

Fotbalový kemp Němčice 25.-27.8.2017 pro všechny kategorie

Představení systému soutěží žáků na sezonu 2017/2018, trenérský mix

Dále jsme požádali rodiče o zapojení do podpory při trénincích, dopravě na turnaje, doporučení sponzorů, popř. brigádě na našem hřišti. Naše dlouhodobá vize je pokračovat s fotbalovou mládeží, vytvořit jim co nejlepší zázemí, rodinné prostředí a skvělou partu.

Němčice náhled STRIKER

Brandýs nad Orlicí : Němčice (21.5.2017)

Brandýs nad Orlicí : Němčice   1:1( 1:1) p.k. 2:1

Zápas o dvou rozdílných poločasech, jednom nepovedeném rozhodčím a spoustě neproměněných šancí.

Sestava : Kristýna Mikulecká ,Tadeáš Vytlačil , Pavel Jůza , Lukáš Pavliš , Filip Brožek , Tomáš Sršeň , Martin Radimecký , Tomáš Pánik ,Libor Kocián , Kryštof Pachl , Lucie Pávková

Trochu jsme zaspali začátek utkání a tak už v 6. minutě soupeř otevírá skóre  po samostatném  průniku ….1:0. Pak jsme se začali osmělovat i my a přicházely i šance. Jedna z nich skončila vyrovnávací brankou. Tomáš Sršeň hezky kolmicí vyzval k úniku Fílu a ten si poradil mazácky. Krásnou střelou k tyči vyrovnal na 1 :1. Bohužel nám v první půlce citelně scházel důraz a také více  chuti hrát fotbal. Proto také poločasové skóre zůstalo na hubeném výsledku 1 :1.

Do druhé půle jsme vlétli jako jiný tým. Přidali na důrazu, žádný míč nevypustili a makali jeden za druhého. Tlak jsme si vytvořili obrovský. Střely na bránu létaly zleva zprava, ale brankář domácích se do druhé půle rozchytal k obdivuhodnému výkonu. A to málo co mu vypadlo, jak se říká, „urvali“ obránci do autů. Branka jako zakletá. Šancí snad 10 a to počítám jen ty 100 %. Navíc Luky nastřelil břevno a když už to snad vypadalo, že bychom mohli chvíli před koncem vstřelit gól z penalty za více než jasné hraní rukou obránce ve vápně, tak zaúřadoval domácí rozhodčí. Ač vše viděl zhruba ze dvou metrů, tak k naší velké nevoli zůstala píšťalka němá. A abychom snad ze závěrečného, takřka hokejového zámku, neskórovali, tak ten brandýsský vykuk ukončil zápas o pár minut dřív. V penaltách měl pak více štěstí soupeř a bod navíc tak zůstal v Brandýse.

Ale Týno , Táďo , Pavle , Luky , Fílo , Tome, Marťas , Tomíku , Libore , Kryštofe , Lůco…..pro nás jste vítězové. Udělali jste nám svým výkonem velkou radost. DÍKY… 🙂  vaši trenéři Petr , Vojta a Kuba

Jsou okolnosti, za kterých se vyhrává velmi špatně. To když třeba schází kousek toho pověstného štěstíčka a nebo když třeba hrajete proti nakloněné rovině rozhodčího. Nám se tentokrát sešlo obojí a to vyhrát prostě nešlo.

Jedeme dál a už příští zápas nás čeká velmi oblíbený soupeř „podvodník“ Semanín. Hrajeme v neděli 28.5. od 13:45. Přijďte nás prosím opět povzbudit v hojném počtu. Budeme vaši hlasovou podporu v tomto zápase potřebovat dvojnásob 🙂

Mladší přípravka – Řetová 20.5.2017

Po pátečním tréninku s létajícími trenéry a báčku s rodiči jsme vyrazili do nedaleké Řetové k šestému turnaji jara. Oslabeni o 5 hráčů základní sestavy jsme neočekávali oslnivé výsledky a odjížděli jsme s cílem zahrát si pěkný fotbal. V prvním zápasu jsme se potkali s Lukovou. První půli jsme prohrávali 1:3 a v druhé části se nám díky 2 brankám agilního Laďase a jedné brance Anežky podařilo srovnat na 4:4. Penalty nekompromisně proměnil Láďa, Kuba a Matěj P. Druhý zápas nás Řetová přejela jako ježka na silnici, konečné skóre 2:11. U těchto silných soupeřů je vidět, jak hodně rozhodují základní pravidla a jejich dodržování. Poslední zápas měl rozhodovat o konečném pořadí. Nevyzpytatelný celek Semanína, s kterým hrajeme vyrovnaná utkání, jsme poměrně hladce porazili 8:3 a obsadili jsme tak skvělé 2. místo.

Sestava: Ondra, Anežka, Pepa, Matěj P., Kuba, Filip, Matěj M., Kik, Honza, Štěpán.

Němčice – Luková 5:4pk (1:3), góly: Láďa 2x, Matěj, Anežka

Němčice – Řetová 2:11 (1:8), góly: Anežka, Matěj

Němčice – Semanín 8:3 (6:1), góly: Matěj 3x, Kuba 2x, Filip, Anežka, Pepa

Tréninky úterý, pátek, další turnaj Dlouhoňovice, v sobotu 27.5. 2017. Žádám rodiče, aby plánované výlety a neúčast hráčů nahlašovali alespoň 3-5 dnů před turnajem. Díky Lukáš

Němčice : České Heřmanice (14.5.2017)

Němčice : České Heřmanice 5 : 0 ( 2 : 0)

Sestava:

Filip Brožek – Martin Radimecký , Pavel Jůza , Lucie Pávková , Tomáš Sršeň , Kristýna Mikulecká , Lukáš Pavliš , Tadeáš Vytlačil – Tomáš Pánik

Rozhodčí : Tonda Štusák

Za krásného slunečného nedělního poobědí jsme tentokrát na našem hřišti přivítali tým z opačného pólu tabulky než minulý týden. Zkusili jsme tentokrát zamíchat sestavou a tak si měli možnost hráčky a hráči zahrát na postech pro ně netradičních. Zprvu nám souhra trošku skřípala a tak jsme na první branku čekali až do 19. minuty. To Luky hezky vystřelil, brankář  míč pouze vyrazil a Táďa tak mohl náš tým pohodlně poslat do vedení 1 : 0. Další gól padl už o 2 minuty později. Táďa zahrával roh, na centr si naběhla Týna a nádherně hlavou zvýšila naše vedení na 2 : 0. Moc hezká standartka. Škoda , že jsme se pak tak nějak přizpůsobili hře soupeře a i když jsme ještě nějaké šance měli, tak to ke kýženému výsledku v podobě rozvlnění sítě soupeře už do poločasu nevedlo.

V druhé půlce jsme se snažili zvýšit důraz a rychleji kombinovat. A z toho začali pramenit naše šance. Ale branka hostí byla jako zakletá. Míče létali těsně nad nebo těsně vedle a nebo si s nimi poradil skvěle chytající brankář soupeře. Ve 44. minutě už se na to asi nemohl dívat Pavel. Vzal si míč do své moci, prokličkoval kolem všeho co mu stálo v cestě a nekompromisní ránou z blízka přidal 3. gól. V 52. minutě snad poprvé zachyboval brankář Heřmanic. Špatně zahrál odkop od branky. Míč přihrál přímo na kopačky Táďovi a ten nabídnutou šancí nepohrdl 4 : 0. Pak se zaskvěl taky náš gólman, pro toto utkání to byl Fíla. V 55. minutě uháněl soupeřův útočník vsříc naší brance bez povšimnutí našich obránců ,  ale Fíla si s jeho nájezdem bez problémů poradil. I nadále jsme obléhali svatyni hostů, ale opět bez úspěchu. Šancí na 2 zápasy, ale ne a ne se trefit. Až v poslední minutě znovu Pavel zavelel na zteč. Akce jako přes kopírák s tou první…samostatný průnik, klička za kličkou a střela, že téměř protrhla síť 5 :0.

Konečný výsledek 5 : 0 je hezký, ale kdo utkání viděl, ten by mi dal jistě za pravdu,  že to mohlo být také dvouciferné číslo 🙂