Kerhartice : Němčice 29.4.2017

Kerhartice : Němčice   2 : 4 (2:2)

Branky : 23.Týna,  33. Max,  50. Filip, 51. Lukáš

Tvrdý soupeř, měkký trávník a benjamínek v sestavě. Tak nějak to v Kerharticích vypadalo.

Počet omluvenek před zápasem se nám rozrůstal takřka geometrickou řadou a tak sestava byla následující :

Kristýna Mikulecká – Tadeáš Vytlačil , Pavel Jůza , Lukáš Pavliš – Lucie Pávková , Martin Radimecký, Filip Brožek – Kryštof Pachl – Max Nováček

Jak již zmíněno výše a vidno dle 1 hráče na střídání, jsme měli trošku starosti s poskládáním sestavy. Vhod nám však přišlo odložení turnaje starší přípravky a tak jsme povolali z této věkové kategorie Maxe na výpomoc. Nutno dodat, že se své role zhostil na podtrženou jedničku.

Hned od počátku utkání bylo zřejmé, že Kerharticím dělá hru jeden hráč s číslem 7 (Teplý), velmi šikovný, rychlý a technický. Ten našim dvěma krajním obráncům dělal velké starosti a zle je proháněl. Pokud jsme se však probojovali, a to doslova, protože to byl s Kerhartickými pořízky opravdu boj, na dostřel soupeřovi branky, pak to většinou zavánělo gólem. Jako třeba v 15. minutě, kdy jsme si vytvořili obrovský tlak, ale ani na několik pokusů jsme míč za brankovou čáru nedotlačili. A zákonitě přišel trest. Z protiútoku jsme po nedorozumění v obraně inkasovali od již zmiňovaného hráče č.7… 1:0 pro domácí a běžela 16 minuta.

V minutě 23. prokličkoval Max až do pokutového území soupeře. Obránce však už neměl pochopení pro další technické finesy našeho benjamínka a fauloval ho. Penalta, kterou s jistotou proměnila Týna nás vrátila zpět do zápasu….1:1.

Bohužel jen na chvíli. Zřejmě naši hráči ještě v hlavách slavili, když hned minutu po vyrovnání nechali v klidu dorazit soupeře odraženou střelu a opět jsme museli dotahovat…2:1. Nás to nijak nezlomilo, spíše naopak.“ Přiložili jsme pod kotlem“ a na domácí se valil útok za útokem. V 28. minutě Luky krásně prokličkoval, netradičně se do míče opřel pravou nohou, ale nastřelil jen tyč a z následné dorážky nebylo ještě Maxovi přáno a proto míč přeletěl nad prázdnou brankou. Avšak fotbalová spravedlnost zafungovala ve 33. minutě, to když Max možná centroval, možná střílel, ale každopádně se míč zatřepetal v síti a bylo vyrovnáno 2:2.

V druhé půli jsme od úvodního hvizdu na soupeře vlétli tak, jak jsme ukončili první půlku. Přidali na tvrdosti (my už jsme byli okopaní dost) a hlavně jsme nekomentovali žádný zákrok protihráčů a ani výrok dosti nejistého rozhodčího…(což se o domácích říci nedá).

Odměnou nám za to byla branka na 2:3 (z pohledu Kerhartic). V 50. minutě krásně kombinačně sehráli akci Lůca – Max – Kryštof – Filip a posledně jmenovaný hezkou střelou poslal náš tým do vedení. Již za minutu to bylo o dvě branky. Lukáš se prosmýkl podél levé čáry, vystřelil a nedal brankáři šanci 2:4. Soupeře jsme v druhé půli takřka do žádné šance nepustili. Přičíst se to dá jednak naší zlepšené hře a brzkému přistupování k hráčům a pak také tomu, že byl znát morální rozdíl týmů. Je tým a TÝM. Zatímco se domácí nezřídkakdy hádali mezi sebou i s trenéry, my jsme se soustředili vždy jen na hru. A slovy klasika…“tak je to správné, tak to má být…“   🙂

Tak tedy TÝME….Týno, Táďo, Pavle, Luky, Lůco, Martine, Fílo, Kryštofe, Maxi….DÍKY, BYLO TO SKVĚLÉ UTKÁNÍ a udělali jste nám opět OBROVSKOU RADOST……….vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba

Z Kerhartic si odvážíme plný bodový zisk a s napětím již vyhlížíme příštího soupeře. Tím bude dosavadní vedoucí tým soutěže Vraclav/Zámrsk. Hrát budeme netradičně v sobotu 6.5. od 9 hodin. Přijďte nás prosím podpořit opět v hojném počtu.

Ml. přípravka turnaj NĚMČICE 29.4.17

Přestože bylo po celém okrese zrušeno X turnajů mládeže z důvodů deště a sněhu, věřili jsme a počasí se nám odvděčilo skvělým slunným dopolednem. Na domácím greenu naši krokodýlci přivítali celek Rybníka, Chocně a Semanína. Jak je již tradicí, necháváme na domácích turnajích zahrát všechny, aby se mohli pochlubit rodičům a prarodičům, jaké dělají pokroky. K turnaji se nám dostavilo 14 z 16 hráčů a nebylo lehké, jak děti nominovat do hry, která se hraje 4+1. Brankaře a útočné skupiny po 4 hráčích jsme obměňovali po poločasech, obrana hrála vše. První zápas s Rybníkem jsme zvládli skvěle a zaslouženě vyhráli 5:2. Silná Choceň, od které jsme v Jablonném dostali 13:2, hrála dobře, přesto jsme ji byli důstojným soupeřem. Dokonce jsme o poločase vedli 4:3, soupeř nás však nakonec přestřílel 6:9. Poslední hra se Semanínem byla velmi vyrovnaná a nakonec jsme o gól prohráli 4:5. Z pohledu trenéra, otce, meteorologa a pořadatele – skvělý turnaj! Velké díky hojnému počtu diváků, obsluze bufetu – Víťa + Tereza, rozhodčím – Honza, Marek, Táďa a jedinečným cenám, které pro nás připravuje Lucka z kulturáku, dnes byly luxusní lentilkové perníčky.

Sestava: Ondra, Honza – Matěj P., Filip, Kuba, Baru – Anežka, Petr, Tomáš, Karel, Stáňa, Matěj M., Štěpán, Láďa.

Němčice – Rybník 5:2 (3:1), góly Anežka 2x, Matěj 2x, Kuba

Němčice – Choceň 6:9 (4:3), góly Anežka 2x, Matěj 2x, Filip, Láďa

Němčice – Semanín 4:5 (2:2), góly Matěj 3x, Standa

Další trénink úterý, pátek, v sobotu turnaj v Č. Třebové. Náhradní termín létajících trenérů bude znám příští týden.

Létající trenéři a trénink 28.4.

Vážení rodiče a děti, vzhledem k sněhové nadílce a snížené viditelnosti nechceme ohrozit zdraví a bezpečnost létajících trenérů, kteří by měli problém na přistání. Tímto rušíme dnešní trénink v pátek a s létajícími trenéry najdeme náhradní termín v počasí obvyklém a přiměřeném danému datu. Zítřejší turnaje obou přípravek se odehrají beze změn, předpověď polojasno 12°C. Pevné nervy, dlouhé šály, cestování bez bouraček a hodně dárků pod stromečkem přejí trenéři mládeže TJ Sokol.

Turnaj 22.4. Němčice

Druhý jarní turnaj jsme odehráli na domácím hřišti, kde jsme přivítali družstva Tátenic, Žichlínku a Srubů. S Tátenicemi jsme po zkušenostech z podzimu očekávali drtivý nápor hostů, ten se ale přes zcela obměněný tým nedostavil a my celkem hladce zvítězili. Nelze ale opomenout velkou šikovnost tátenických hráčů, zejména děvčat. Druhý zápas proti Žichlínku už byl zcela jiné kafe a my museli dohánět třígólovou ztrátu z prvního poločasu. To se nám nakonec díky sílícímu tlaku našich borců na soupeřovu bránu podařilo, z penaltového rozstřelu ale odcházeli šťastnější hosté. Velmi dobrý a vyrovnaný zápas, ovšem poznamenaný nezdravou hysterií hostujících diváků a trenérů. Poslední zápas proti Srubům lze označit i přes vítězství na penalty za velmi smolný. Celou dobu jsme v podstatě hráli na jednu bránu a i přes snad 10 gólových šancí se nám rozvlnit síť nepodařilo. Naši hráči předvedli dobrý výkon, jen chybělo trochu štěstí. Díky, parádní turnaj a opět celkové 2. místo. Také děkujeme holkám z KD za skvělé upečené ceny. Díky 🙂

Němčice : Tátenice 6:2, branky: Zavřel 2x, Lněnička 3x, Mikulecká

Němčice : Žichlínek 3:3 (1:3 pk), branky: Mrkvička 2x, Nováček; penalta: Nováček

Němčice : Sruby 0:0 (3:2 pk), penalty: Zavřel, Mrkvička, Nováček

Pořadí: 1. Žichlínek, 2. Němčice, 3. Tátenice, 4. Sruby

Němčice : Řetová 23.4.2017

Němčice : Řetová    3:1 (1:1)

První jarní  utkání o body za velmi aprílového a větrného počasí přineslo pohledný fotbal a šťastnější konec pro naše družstvo.

Sestava:

Kristýna Mikulecká – Tadeáš Vytlačil , Pavel Jůza , Lukáš Pavliš – Filip Brožek , Martin Radimecký , Lucie Pávková – Tomáš Sršeň – Kryštof Pachl, Libor Kocián

Rozhodčí : Štusák Antonín (Člupek)  🙂

Konečně po zimní přestávce nastal den D a započala nám jarní část sezóny. Do té vstupujeme s mírně obměněnou sestavou, ale se stejným odhodláním se rvát o body jako na podzim.

Hned první jarní utkání přineslo derby s celkem Řetové. Na podzim jsme nad nimi vyhráli jak v mistrovském utkání, tak i v přátelském měření sil. Ovšem soupeř přes zimu posílil, a že tento duel nebude procházkou růžovým sadem jsme zjistili záhy.

Prvních deset minut se neslo v duchu vzájemného oťukávání a celkem bez šancí. V 10. minutě jsme však chybovali v obraně a soupeř se snadno ujal vedení …0:1. Nutno říci, že jsme v těchto chvílích tahali za kratší konec provazu, hosté byli po všech stránkách lepší a že jsme prohrávali pouze o jednu branku bylo zásluhou opět skvělé brankářky Týny. Minimálně třikrát musela předvést bravůrní zákroky a značně tím zvýšila naše vyhlídky v zápase. V 19. minutě jsme z jedné z mála akcí dokázali srovnat. Lukáš si hezky obhodil obránce a střelou nestřelou nachytal soupeřova brankáře v nedbalkách…1 :1. Od těchto chvil jsme se osmělovali stále více a utkání se vyrovnalo nejen co do skóre, ale i herně. Šance se střídali na obou stranách, ale snad jedna za všechny. To když v 25. minutě Lůca chytře prokličkovala po levém křídle a nejspíš vzpomenuvší si na páteční trénink poslala míč krásně, jak se říká pod sebe, avšak Kryštofovi tentokrát ještě nepřálo štěstí a trefil pouze tyč. Ale akce jak z učebnice fotbalu 🙂    Do poločasu už za zmínku stojí jen velmi silný poryv větru, který naší brankářce odnesl branku : -) a hned vzápětí se šlo do kabin na čaj.

V druhé půli naše družstvo znatelně ožilo a začalo hosty přehrávat. V 39. minutě Pavel napřáhl na půlce hřiště ale orazítkoval pouze tyč. Hned o minutu později  jsme se však již radovali. Kryštof zakončil svůj průnik gólovou střelou…2:1.  Avšak soupeř se nehodlal lehce vzdát. Ve 45.minutě způsobil v naší obraně obrovský závar a vše nakonec hasil Pavel až skluzem za překonanou brankářkou na brankové čáře a tím udržel stav příznivý pro naše barvy. V minutě 48. Tomáš napodobil Lůcu z první půle…potáhl míč po straně, přihrál pod sebe a Kryštof jen těsně minul branku. V 55. minutě jsme zahrávali trestný kop z naší půlky a Pavel nám ukázal jaký má dynamit v noze. Svoji přesně mířenou střelou navýšil skóre v náš prospěch na 3:1. A vzhledem k tomu, že hřiště má na délku 60 metrů ,střela letěla tedy z více než 30 metrů je to výkon obdivuhodný a klobouček dolů Pavle 🙂

Dále jsme si již utkání pohlídali a i přes řadu našich šancí dospělo utkání do konce za stavu 3:1.

Poděkování divákům, nezbytní tučňáci a šlo se do kabin.

Rád bych poděkoval panu rozhodčímu Toníkovi Štusákovic, který dal přednost před vytrávením oběda na gauči naší mládeži a přišel nám utkání odřídit. Díky Tondo.

Velký dík patří také skvělým fanouškům, kteří si i přes nepříznivé klimatické podmínky našli v hojném počtu  cestu na hřiště a skvěle povzbuzovali. Moc díky, velmi si toho vážíme.

Ale největší dík patří vám…náš týme…makali jste…bojovali…a hráli jako jeden tým od prvního do posledního hráče….tak tedy…Týno, Táďo, Pavle, Luky, Fílo, Martine, Tomáši,  Lůco, Kryštofe,  Libore…DÍKY, BYLO TO SUPER…udělali jste nám opět                  obrovskou radost 🙂

Vaši trenéři Petr, Vojta a Kuba 🙂

Semanín – ml. přípravka 22.4.

K druhému turnaji jarní soutěže jsme zavítali přes kopec do Semanína. Po nevydařeném turnaji v Jablonném jsme na pátečním tréninku trochu přidali na disciplíně mužstva a přineslo to své ovoce. První zápas proti Žamberku byl asi nejnapínavější, zejména 1. poločas, kdy jsme se stále přetahovali o gól. Nakonec jsme se těšili z těsného vítězství. Druhý zápas s domácím Semanínem jsme zkusili Honzu do brány a zápas do stavu 1:5 se vyvíjel poměrně jednoznačně. Asi vidina jednoduchého vítězství nás trochu uchlácholila a šikovný soupeř se ještě pokusil o stažení, nakonec druhé vítězství pro nás! Na závěrečný zápas jsme vrátili do branky Ondru, který měl při hře v poli velkou chuť a sebevědomí. Nutno zdůraznit, že tým Libchav hrál s „čistokrevným“ ročníkem 2010 (naši hráči jsou všichni 2008, 2009 a jeden 2010), pouze mezi tyče se  postavila šikovná slečna ročníku 2009. První 2 góly jsme dostali z trestných kopů a do konce zápasu jsme nenašli recept na skvěle technicky vybavené a o hlavu menší hráče. Klobouk dolu, za skvělý výkon Libchav! Závěr: velká pochvala všem našim dětem, které dnes na trávníku byly. V deštivém počasí odmakaly zápasy na hranici jejich možností a byly po zásluze odměněni cenou pořadatele i trenéry.

Soupiska: Ondra – Matěj P., Kuba, Ondra, Filip – Anežka, Tomáš, Matěj M., Karel, Standa, Honza.

Žamberk – Němčice 5:6 (3:3), góly: Anežka 3x, Matěj P. 2x, Karel

Semanín – Němčice 4:6 (1:3), góly: Matěj P. 5x, Anežka

Libchavy C – Němčice 5:1 (3:1), góly: Matěj P.

Další tréninky – úterý + v pátek navíc budou na tréninku létající trenéři, viz. článek na webu. V sobotu domácí turnaj v Němčicích! Zveme rodiče a celou veřejnost na pátek i sobotu, bude se na co dívat!

Turnaj 15.4. Verměřovice

Na první jarní turnaj jsme se vydali do tureckých Verměřovic, kde jsme poměřili síly s týmy Libchav, Srubů a samozřejmě týmem domácím. Protože nás celé jaro sužuje vysoká marodka, jsme rádi, že nám mladší přípravka vyšla vstříc a „zapůjčila“ nám Matěje Pecháčka, i když sami jeli na turnaj do Jablonného.  První dvě bitvy byly velice vyrovnané a rozhodovaly až penalty. Libchavy jsme zaskočili drtivým nástupem, kdy jsme po deseti minutách vedli už 4:0. Postupně se ale začali dostávat do hry a druhou půli se jim podařilo vyrovnat. Následovaly góly na obou stranách a nekonečné penalty, ze kterých vyšel šťastnější náš tým. Se Sruby to byla od začátku taktická bitva, ke konci zápasu nám chybělo trošku štěstíčka, protože jsme měli čtyři vyložené šance. Opět tedy rozhodovaly penalty, tentokrát tahal za delší konec soupeř. Poslední zápas proti Verměřovicím se očekával v očích naších hráčů jako exhibiční, protože s ostatními soupeři prohráli 10:0 a 12:0. Opak byl ale pravdou a brzo jsme byli potrestání za laxní přístup našich hráčů. Nedařilo se vůbec nic – pohyb, přihrávky, bojovnost – všechno špatně a poločas 2:2. Po neveselé poradě o přestávce ale naši hráči opět našli recept na soupeře a druhé celkové místo bylo naše. Pochvala všem, parádní první turnaj.

Němčice : Libchavy 6:6 (5:4pk), branky: Mikulecká, Mikl 2x, Pecháček, Nováček, Lněnička; penalty: Mikulecká, Lněnička, Nováček, Mikl, Pecháček

Sestava:

Mikulecká Kristýna, Vytlačil Tadeáš, Jůza Pavel, Sršeň Tomáš, Sršeň Jakub, Pavliš Lukáš, Pávková Lucie, Radimecký Martin, Kocián Libor

Místo úterního tréninku(11.4) jsme si pro naše hráče připravili zpestření a to ve formě přátelského zápasu, s nám již dobře známým soupeřem, s celkem Dolního Újezda. Soupeř hrající krajskou soutěž, která již jarní část zahájila dorazil s velmi početným týmem. To my jsme sestavu poslepovaly jak se dalo.

Ač výsledek vypadá hrozivě a odpovídal by rozdílu třídy o kterou hraje soupeř výš, hra tak jednoznačná nebyla. Zápas jsme si po dohodě trenéru rozdělili na hokejové třetiny(3 x 20 minut). Po první třetině jsme byli dokonce se soupeřem v brankovém kontaktu(3 :4). A v některých chvílích 1.třetiny, troufnu si říci, jsme byli i lepším týmem.

Pak se však začala projevovat jednak naše nedostatečná možnost posílat na hřiště čerstvé síly, tak jako to dělal soupeř a pak také větší rozehranost, sehranost a zkušenost hostů. Dokázali většinu našich chyb tvrdě trestat a skóre se tedy po 60 minutách zastavilo na ukazateli 4:11.

My však nevěšíme hlavy. Výsledek(o ten navíc ani tolik nešlo) je sice krutý, ale alespoň víme, na čem máme ještě zapracovat. Navíc, my trenéři, jsme si mohli vyzkoušet i některé hráče na jiných postech, protože pro jarní část budeme nuceni lehce zamíchat sestavou.

O body začínáme hrát již tuto neděli 23.4. ve13:45 v derby proti Řetové. I když počasí zatím nehlásí nic moc(spíše nic než moc 🙂   tak vás, naše věrné fanoušky, srdečně zveme. Přijďte nás povzbudit v hojném počtu, tak jako před zimní přestávkou.

V neděli na „stadionu u sušky“  se těší na viděnou  tým mladších žáků a trenérské trio Petr, Vojta a Kuba 🙂

Mladší přípravka Jablonné n.O. 15.4.

K prvnímu jarnímu turnaji jsme s mladší přípravkou zavítali do Jablonného. Matěje P. jsme posunuli do starší přípravky, která potřebovala pomoc na turnaji v Turecku. Byli jsme zvědaví, jak si náš mladý tým bez Matěje poradí. Odjeli jsme v 10 hráčích, z nichž 3 čekal první fotbalový turnaj v soutěži. Narazili jsme na poměrně silné soupeře Chocně a Jablonného, proti Dlouhoňovicím nám scházela mentální síla. Trochu mne mrzí nasazení těch nejstarších, kteří hrají již 2-3 sezonu. Naopak překvapili nováčci a obě děvčata, která byla oporou dnešního turnaje. Herně jsme propadali v pohybu s balonem a komunikaci na trávníku. Hlavy nahoru a jedeme dál. Trénink úterý i pátek od 16:00, omluvenky na Jiřího Pecháčka (Mob.: 737 230 147), já se vracím ze zahraničí až z pátku na sobotu. Další turnaj sobota 22.4. od 9:00 v Semanínu, odjezd z kabin v 8:00. Lukáš

Sestava: Ondra – Pepa, Kuba, Baru, Filip – Anežka, Tomáš, Standa, Kája, Honza

Choceň – Němčice         11:3 (5:1), góly: Anežka 2x, Kuba

Jablonné – Němčice      9:1 (3:0), góly: Tomáš

Dlouhoňovice – Němčice 4:2 (2:1), góly: Filip, Baru

Nedělní trénink ml. přípravky

Z důvodu zrušeného pátečního tréninku a víkendové předpovědi jsme si udělali sváteční předobědový trénink v neděli. K velkému překvapení přišlo 15 z 19 dětí, velká pochvala dětem i rodičům. Trénink byl zaměřen na hru, za týden v sobotu 15.4. zajíždíme na první turnaj jara do Jablonného n. Orlicí. Příští týden je trénink pouze v úterý, ve čtvrtek a pátek mají děti prázdniny, dáme jim volno, ať si to užijí. Soupiska hráčů na turnaj bude dopřesněna v druhé polovině týdne.