Archiv autora: Tomáš Mikl

Turnaj 20.10.2019 H. Újezd

Na poslední turnaj podzimní části sezóny jsme zajížděli do H. Újezda, společně s Březovou a Městečkem Trnávka. S posledním jmenovaným jsme nastoupili k prvnímu zápasu a do branky se postavil Kája. Po úvodním bezgólovém oťukávání jsme brzo otevřeli skóre a po pár rychlých gólech soupeř úplně odpadl. Poločas 7:0 a do branky šel Tomáš. Druhá půle se odehrávala v podobném duchu, celkově se stav zastavil na čísle 12:0. Druhý zápas proti Březové už byl o poznání vyrovnanější, přesto jsme šli do šaten s náskokem 3:0. To nás zjevně ukolébalo a během 5 min druhého dějství jsme o vedení přišli. Začala tuhá bitva a přetahovaná o každý gól, několikrát se v brance blýskl Táďa, který už do konce turnaje rukavice nesundal. Skóre 6:6 pět minut před koncem vypovídalo o vyrovnanosti sil. Těch nám ale zbylo trochu více, a taky trochu štěstí. Po gólu z rohu byl soupeř otřesen a my tak mohli svoji výhru jen zpečetit (8:6). Do posledního zápasu jsme vstupovali v přímém souboji o první místo proti domácím. I když jsme měli z počátku převahu, první otevřel skóre soupeř. My se ale nedali a poměrně brzo se nám podařilo vyrovnat. Poločas 1:1, motivační pokřik a šlo se na druhou půli. V té byly síly naprosto vyrovnané do doby, než po neodpískaném faulu na Laďase musel tento náš štírek kvůli zranění odstoupit. Našim týmem to viditelně psychicky otřáslo a bylo vidět, že všichni podvědomě ubrali v osobních soubojích. A vepředu chyběl Laďas. Tím se Újezd začal dostávat do přečíslení a nevyhnutelné muselo přijít. Dva góly soupeře těsně před koncem zpečetily jeho výhru 3:1. Skvělý turnaj, pochvala pro všechny hráče za předvedený výkon.

Němčice : Městečko Trnávka 12:0 (7:0), branky: Standa Suchánek 6x, Laďas Beran 5x, Láďa Miláček

Němčice : Březová nad Svitavou 8:6 (3:0), branky: Tom Poláček 2x, Laďas Beran 4x, Láďa Miláček 2x

Němčice : H. Újezd 1:3 (1:1), branky: Laďas Beran

Sestava:

Táďa Májek, Kája Suchánek, Standa Suchánek, Matěj Mikl, Niki Pirkl, Laďas Beran, Láďa Miláček, Tom Poláček, Kuba Voleský

Turnaj U11 Koclířov (15.9.2019)

Na druhý turnaj sezóny jsme vyrazili do nedalekého Koclířova, i když slovo nedaleký může být vzhledem k objížďkám relativní. Tentokrát jsme si museli vystačit s dost okleštěnou sestavou, výhodou bylo, že nám stačila dvě auta a příslib toho, že si všichni zahrají vrchovatě.

První zápas proti souklubí Radiměř/Hradec nad Svitavou sliboval tvrdou bitvu, protože už z loňské sezóny jsme věděli, že nás ve starší přípravce čeká kvalitní soupeř. Zápas se vyvíjel velice slibně, první půlku jsme měli i více ze hry a soupeře svírali v jeho obraně. Škoda několika brejků a nepozornosti u naší brány. Poločas 2:3 sliboval i napínavou druhou půli. Opět jsme měli více ze hry, kůpu šancí, ale slavili jsme „pouze“ dvakrát. Druhá patnáctiminutovka 2:2, celkově tedy 4:5. Nutno také vyzdvihnout výkon Tádi v brance.

Na druhý zápas proti domácím si oblékl rukavice Jéňa a Táďu jsme posunuli dopředu. Ve srovnání s Radiměří byl domácí tým méně houževnatý, ale celý zápas se z naší strany opět nesl v duchu neproměněných šancí. Poločas 1:1, konečný výsledek 3:3. Škoda branky přes celé hřiště a nepřesnosti v koncovce. Pochvala pro domácího rozhodčího, který nám uznal sporný, ale regulérní gól. Respekt.

Poslední zápas proti Jaroměřicím už se u našich borců začala projevovat únava, protože 2 hráči na střídání jsou opravdu minimum. Nohy ale tahal i soupeř a tak jsme opět mohli vidět vyrovnanou bitvu. Skóre mluví za vše, poločas 2:2, konečných 3:3. Opět musím nekriticky říci, že jsme měli více ze hry, vítěze turnaje jsme dost potrápili a opět škoda neproměněných šancí.  Na zakončování se budeme muset na tréninku více zaměřit. V bráně opět pochvala pro navrátivšího se Táďu.

Chválím všechny hráče za předvedený fotbalový a bojovný výkon. I když jsme uhráli 2 remízy, turnaj byl tak vyrovnaný, že to tentokrát stačilo „až“ na 4. místo. To ale vůbec nevadí, to jen svědčí o vyrovnaných silách týmů a takovéto zápasy dají hráčům nejvíce. Pochvala, jen tak dál.

Němčice : Radiměř/Hradec 4:5 (2:3), branky: Standa Suchánek 2x, Kája Suchánek, Matěj Mikl

Němčice : Koclířov 3:3 (1:1), branky: Šimon Edlman, Standa Suchánek, vlastní

Němčice : Jaroměřice 3:3 (2:2), branky: Laďas Beran, Standa Suchánek, Kája Suchánek

Sestava: Jéňa Pavliš, Kája Suchánek, Standa Suchánek, Matěj Mikl, Táďa Májek, Šimon Edlman, Niki Pirkl, Laďas Beran

Pořadí:

1. Jaroměřice
  2. Radiměř/Hradec nad Svitavou
  3. Koclířov
  4. Němčice

Turnaj 26.5.2019 Borová

Poslední turnaj sezóny pořádala Borová na hřišti v Telecím a nás zastihl ve velmi okleštěné sestavě. Museli jsme se obejít bez Matěje, Lukáše, Jonáše, Barči a Anežky. Naopak nám vypomohl Laďas z mladší přípravky. A rozhodně se neztratil. Společně s námi přijely bojovat o co nejlepší umístění týmy z Březové a Jaroměřic. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti domácí Borové a ten měl podobný průběh, jako minulý. Hned zkraje jsme dostali zbytečný gól, když se Kuba – naše záloha v bráně – snažil odkopnout míč, promáchl, a ten se pomalu dokoulel do branky. Nutno říci, že kromě této chyby odchytal turnaj excelentně. I přes smolný gól jsme první poločas měli více ze hry a brzo jsme srovnali. Do druhé půle jsme vstupovali za nerozhodného stavu, hra se vyrovnala a přinesla šance na obou stranách. Štěstí se ale přiklonilo na stranu domácích a přineslo jejich těsné vítězství (srovnání s minulým týdnem: stejný průběh, stejný výsledek v poločase i na konci, stejný střelec gólu 🙂 Druhý zápas proti Březové se odehrával v duchu hry na jednu bránu – a to na tu naši. Hráči městského týmu nás (a i ostatní týmy) převyšovali minimálně o třídu a skoro nám nepůjčili balón. To naše mužstvo dost rychle znechutilo a někteří se na to vykašlali. Tomu odpovídá i konečný výsledek 0:7. Před posledním duelem jsme si v kabině vysvětlili, že i když hrajeme proti silnějšímu týmu, rozhodně není na místě na to kašlat. Ale naopak odehrát a odmakat zápas co nejlépe, abychom mohli ze hřiště odcházet se vztyčenou hlavou. Bylo vidět, že rady padly na úrodnou půdu, protože do posledního zápasu, proti herně vyrovnaným Jaroměřicím, jsme nastoupili jako úplně jiné družstvo. Všichni makali naplno, hra se přelévala od branky k brance a Kuba se blýskl několika skvělými zákroky. Zápas rozpůlil nerozhodný výsledek 2:2. Druhý poločas se odehrával v podobném duchu, pět minut před koncem jsme ale ztráceli o gól (3:4). Na závěr jsme trochu zamíchali sestavou a posílili útok na úkor obrany. Risk přinesl své ovoce a nám se podařilo zápas na poslední chvíli otočit. Pochvala všem, nejen za tento turnaj, ale za celé jaro. I když výsledky nejsou oslnivé, jako na podzim, myslím, že hráči předváděli dobré výkony a posunuli se zase o notný kus dále. K tomu přispěli z mého pohledu kvalitnější „svitavští“ soupeři, oproti „ústeckým“ na podzim. Chtěl bych zde také poděkovat rodičům za to, že k nám a naší práci s dětmi mají důvěru, a že nám pomáhají s dopravou na turnaje. Dále bych chtěl poděkovat všem, co nám pomáhají s těmi domácími, holkám z KD za sladké ceny a zvláště Zdeně za praní dresů. Děkujeme. Zakončení sezóny proběhne v rámci Dětské olympiády v sobotu 1.6 zápasem proti tatínkům 🙂

Němčice – Borová 1:2 (1:1), branka: Ondra Hác

Němčice – Březová nad Svitavou 0:7 (0:3)

Němčice – Jaroměřice 5:4 (2:2), branky: Filip Radimecký 2x, Laďas Beran 2x, Ondra Hác

Sestava: Kája Suchánek, Standa Suchánek, Kuba Radimecký, Matěj Mikl, Pepča Racek, Filip Radimecký, Terka Pirklová, Ondra Hác, Laďas Beran

Turnaj Němčice 18.5.2019

Předposlední turnaj sezóny jsme na domácím trávníku přivítali celky Opatova, Radiměře / Hradce nad Svitavou a Borové. První zápas proti Opatovu, dosud neznámému soupeři, vyzněl jednoznačně pro nás – naše kompletní domácí sestava nedala protivníkovi šanci, poločas 5:1, konečný výsledek 8:2 mluví za vše. Nutno zdůraznit hattrick Standy Suchánka, gratulujeme a házíme rukavici tatínkovi. Vepředu měl možnost se prosadit i náš gólman Ondra – zranění ruky mu stále nedovoluje chytat, proto ho musela v bráně zastoupit naše dvojka Jonáš. Druhý zápas byl úplně jiné kafe. Souklubí Radiměř / Hradec nad Svitavou patří mezi to nejlepší, co jsme zatím na Svitavsku potkali. Musím uznat, že nám tentokrát nedali moc šancí, a i když jsme s nimi první poločas drželi krok (0:1), druhý už se rozstříleli a konečný výsledek 0:6 není nic, na co bychom mohli být hrdí. Poslední zápas proti Borové už byl mnohem vyrovnanější a náš počáteční tlak byl hned zkraje utkání odměněn (1:0). Ještě do konce poločasu jsme ale bohužel inkasovali smolný gól z půlky hřiště stylem „malá domů“ (1:1) a šlo se do šaten. Druhou půli soupeř začal stupňovat tempo a hra se začala obracet. Jeho snaha vyústila vstřelením vedoucího gólu, nám už ale nezbývaly síly výsledek korigovat a skóre se do konce už nezměnilo. I tak patří hráčům pochvala za bojovnost v posledním a fotbalovost v prvním zápase. Kaňkou turnaje je zranění Barči, pro kterou to byl na jaře první turnaj. Doufám, že bude brzo v pořádku a nezanevře na nás. Rád bych poděkoval všem, co nám s domácím turnajem pomáhali a také holkám z KD na sladké ceny. Děkujeme.

Němčice – Opatov 8:2 (5:1), branky: Barča Ramešová, Matěj Pecháček 2x, Standa Suchánek 3x, Ondra Hác 2x

Němčice – Radiměř/Hradec 0:6 (0:1)

Sestava: Jonáš Voleský, Kája Suchánek, Standa Suchánek, Kuba Radimecký, Matěj Mikl, Pepča Racek, Anežka Vytlačilová, Filip Radimecký, Matěj Pecháček, Terka Pirklová, Lukáš Rubek, Ondra Hác, Barča Ramešová

Turnaj Radiměř 12.5.2019

Jarní část sezóny rozpůlil turnaj v Radiměři, kde nás společně se Sebranicemi a Jaroměřicemi, hostilo domácí souklubí Radiměř / Hradec nad Svitavou. Z této trojice jsme znali pouze silné Sebranice, s kterými jsme hráli vždy vyrovnané zápasy. Nakonec se ukázalo, že z našich turnajových soupeřů budou nejslabší. A právě proti nim nás čekal první duel. Dosud jsme s nimi pouze remizovali, nebo se skóre přehouplo v jejich prospěch, proto jsme si řekli, že to konečně musíme zlomit. Poločas 1:1 vypovídá o velké vyrovnanosti sil, ovšem nyní jsme tahali za delší konec my. Celý zápas jsme byli lepší, dobře jsme kombinovali a více drželi balón. V koncovce jsme se ale často nemohli prosadit, naopak z několika málo šancí trestal soupeř. Naše dvojka v bráně, Jonáš, sice důstojně zastoupil zraněného Ondru, ale smolným gólům bohužel nezabránil. Ještě 3 min před koncem to vypadalo na konečnou remízu 2:2, potom ale přišla totální ztráta koncentrace u všech hráčů a dostali jsme dva rychlé góly. Konečný stav 2:4, typická ukázka, jak prohrát, když jste lepší. Ale za předvedený výkon jsme chválili. Druhý zápas s Jaroměřicemi byly síly ještě vyrovnanější. Poločas opět 1:1, druhou půli jsme sice museli stahovat gólové manko, ale potom jsme ještě přidali na obrátkách a skóre otočili. Za tento výkon jednička s hvězdičkou, z naší strany herně nejlepší výkon sezóny – konečně jsme předvedli to, na co máme. Jedinou kaňkou bylo opět zranění gólmana. I když odehrál a odkulhal i první půli třetího zápasu proti domácím, bylo vidět, že se trápí. To asi poznamenalo i sebevědomí celého mužstva, které se nemohlo dostat do tempa. I když jsme si o půlce šli odpočinout opět za stavu 1:1, druhou půli byl lepší soupeř. Do naší brány musel Kuba, čímž jsme oslabili obranu a bylo to znát. Hlavní problém ale byl v tom, že chyběla chuť, soupeř byl bojovnější a u všeho dříve. A to se také odrazilo na konečném výsledku 1:4. Celkově ale spokojenost, konečné pořadí vypovídá o vyrovnanosti turnaje. První a druhé místo rozhodovalo skóre, třetí a čtvrté také. A i když jsme skončili poslední, může nás hřát, že jsme porazili vítěze 🙂 Jen více takových vyrovnaných turnajů !!!

Němčice – Sebranice 2:4 (1:1), branky: Pepa Racek, Matěj Pecháček

Němčice – Jaroměřice 5:3 (1:1), branky: Matěj Pecháček, Anežka Vytlačilová 2x, Filip Radimecký, Ondra Hác

Turnaj Jevíčko 4.5.2019

Tentokrát jsme se oproti předchozímu týdnu projeli a navštívili až vzdálené Jevíčko. Už cesta, během které bylo některým hráčům špatně, měla být pro nás varováním, že nás nečeká lehký den 🙂 Jako první jsme nastoupili proti silnému domácímu Jevíčku a statečně jsme prvních 5 minut určovali tempo zápasu. To se nám ale nepodařilo přetavit ve vedení, naopak jsme dostali smolný gól, kdy našemu brankáři proklouzl míč mezi nohama a dokoulel se za brankovou čáru. To nás trochu poslalo na kolena a od té doby převzal iniciativu soupeř. Do poločasu přidal ještě 2 góly, a i když se druhou půli hra srovnala, nám se i přes šance srovnat nepodařilo a domácí si zápas pohodlně pohlídali. Druhé utkání proti Cerekvici mělo úplně opačný průběh. Proti slabšímu soupeři jsme míč kontrolovali od první minuty, poločas 3:0, druhou půli jsme ještě zvýšili a dovedli zápas do vítězného konce. Poslední nás čekal duel proti vyrovnaným Sebranicím. Věděli jsme od začátku, že nás čeká těžký soupeř, ale nebojácně jsme na něj vlítli a naše neohroženost slavila úspěch. Hra se postupně srovnala, stejně jako skóre a iniciativu převzal protivník Do poločasu otočil výsledek na 3:1 a my si šli některé věci vyříkat na lavičku. Druhá půle se nesla ve znamení naprosté rovnosti sil, kdy už ale žádný gól nepadl a Sebranice slavily vítězství. Nutno podotknout, že naše mužstvo bylo poznamenáno absencí našich draků v útoku – Pepíka a Jonáše a také zraněním naší opory v bráně – Ondry. S ohledem na to je potřeba všechny hráče pochválit, nebyl to jednoduchý turnaj.

Němčice – Jevíčko 0:4 (0:3)

Němčice – Cerekvice 5:0 (3:0), branky: Matěj Pecháček 2x, Anežka Vytlačilová, Filip Radimecký 2x

Němčice – Sebranice 1:3 (1:3), branka: Filip Radimecký

Sestava: Ondra Hác, Kája Suchánek, Standa Suchánek, Kuba Radimecký, Matěj Mikl, Anežka Vytlačilová, Filip Radimecký, Matěj Pecháček, Terka Pirklová, Lukáš Rubek

Pořadí:

1. Jevíčko
  2. Sebranice
  3. Němčice
  4. Cerekvice

Turnaj Janov 27.4.2019

Na třetí jarní turnaj jsme nemuseli jezdit daleko, tentokrát jsme se sešli v Janově společně s Jevíčkem a Opatovem. Hned první zápas nás čekali domácí, kteří nám dali hned od začátku najevo, že nás čeká velice houževnatý soupeř. Po smolné chybě v obraně a pěkné střele z voleje jsme rychle prohrávali a našim sebevědomím to značně otřáslo. Vedení Janovu vydrželo celý první poločas, o přestávce jsme se však uklidnili a druhou půli jsme nastoupili jako úplně jiný tým a soupeře jsme téměř nepustili k míči. Skóre jsme otočili a zápas úspěšně dovedli k vítězství 3:1. Druhý zápas nás čekalo pro nás neznámé Jevíčko a vyklubal se z něj nejsilnější soupeř turnaje. První půle byla zcela v jeho režii – nahrávky, důraz a hlavně rychlost hráčů nám dělala značné problémy. Poločas 3:0 pro Jevíčko a to jsme mohli být rádi. Do druhé půle jsme vstoupili opět jako jiné mužstvo. Soupeři jsme nedali tolik prostoru a dříve k němu přistupovali tak, aby neměl čas na zpracování a rozehrávku. A to fungovalo. Jako by najednou nevěděli, co mají hrát a my byli na koni. Ovšem postupem času se opět hra srovnala a tomu i odpovídal výsledek druhé půle 2:2. Konečný stav tedy 5:2 v náš neprospěch. Poslední zápas s Opatovem byl asi největší drama. Rozjetí z Jevíčka jsme na soupeře vlítli a skoro ho nepustili k míči. Ten hrozil pouze z brejků a jeho hru tvořil prakticky jeden šikovný hráč, který uměl přejít přes několik hráčů a výborně vystřelit. V první půli naštěstí nepřesně, proto poločas 3:0 pro nás. Druhou půli jsme soupeři přeci jen dali více prostoru a jeho „bomber“ se začal trefovat. Pět minut před koncem už se Opatov přiblížil na rozdíl jednoho gólu a my se začali obávat o výsledek. Díky skvělé bojovnosti a nasazení se už ale skóre nezměnilo a my zvítězili v přímém souboji o 2. místo. Skvělá práce a pochvala.

Němčice – Janov 3:1

Němčice – Jevíčko 2:5

Němčice – Opatov 3:2

Góly: Matěj Pecháček 4x, Standa Suchánek, Filip Radimecký, Jonáš Voleský, Anežka Vytlačilová

Sestava: Ondra Hác, Kája Suchánek, Standa Suchánek, Kuba Radimecký, Matěj Mikl, Anežka Vytlačilová, Pepa Racek, Filip Radimecký, Jonáš Voleský, Matěj Pecháček

Pořadí:

1. Jevíčko
  2. Němčice
  3. Opatov
  4. Janov

Turnaj 21.4.2019 Němčice

Druhý jarní turnaj jsme na velikonoční neděli hostili na domácím trávníku Sebranice, Janov a souklubí Horní Újezd / Morašice. Všechny zápasy velice vyrovnané, k lepšímu umístění chybělo jen trochu víc štěstíčka a fotbalovosti. Více se rozepsat nemohu, protože jsem nebyl přítomen. Je ale třeba poděkovat všem, co turnaj zajišťovali a také tradičně holkám v KD za sladké ceny.

Turnaj 13.4.2019 Cerekvice

Na první jarní turnaj jsme se vypravili do nedaleké Cerekvice, a tak nějak jsme moc netušili, do čeho jdeme. Po letech v ústeckoorlickém okrese jsme to poprvé zkusili na „našem“ Svitavsku.

V průběhu turnaje jsme zaznamenali několik odlišností. Jednak se při nerozhodném výsledku nekopou penalty (stejně jsme si je prosadili :), a také zápisy z turnajů se dělají v papírové podobě, i když je k dispozici systém. Což mi přijde trochu zbytečné, ale budiž.

To naše hráče ale nemuselo trápit, ti si přijeli zahrát fotbal. Hned jako první se proti nám postavil domácí celek a od začátku bylo znát, kdo má navrch. Poločas 3:0 v náš prospěch, konečných 5:1, když soupeř korigoval „čestným“ gólem v poslední vteřině zápasu. To druhý tým, souklubí Horní Újezd / Morašice, už byl o poznání tvrdší oříšek. Velice vyrovnaný zápas, poločas 2:2, po přestávce jsme přeci jen začali soupeře přehrávat a utekli jsme na rozdíl dvou gólů. Protivník se ale nechtěl dát zadarmo a ještě snížil na 4:3. Do konce už se výsledek nezměnil a my brali druhé vítězství. Velkým zpestřením bylo nastoupení Péti Řejhy, který ještě na podzim oblékal náš dres. Poslední zápas proti Koclířovu už měla být jen třešnička na dortu (prohráli s HÚ/Morašicemi 0:6) a my udělali změnu v bráně. Ale jak už to tak bývá, když se podcení soupeř, z protivníka se vyklubal velice bojovný a houževnatý tým, se kterým jsme měli velké problémy. Snad za to mohla narůstající únava, nebo spíše menší chuť po vítězství, než měl Koclířov. Poločas 2:1 v náš neprospěch a my vrátili naši oporu Ondru do brány a Jonáše na post bojovníka na hrotu. Hra se otočila a my měli spoustu šancí, ale střely pouze typu „malá domů“. I tak se nám podařilo srovnat a šlo se na penalty. V těch měl větší štěstí soupeř a mohl se radovat. Nás už to ale o první místo v turnaji nepřipravilo. Velká gratulace za bojovnost a odvedený výkon a za dobrý vstup do svitavské soutěže. Nutno také zdůraznit první jarní hattrick, házíme rukavici do Zhoře 🙂

Němčice : Cerekvice 5:1 (3:0), branky: Filip Radimecký, Kája Suchánek, Standa Suchánek 2x, Kuba Radimecký

Němčice : HÚ/Morašice 4:3 (2:2), branky: Jonáš Voleský 3x, Standa Suchánek

Němčice : Koclířov 2:2 (1:2), (2:3 pen), branky: Standa Suchánek, Pepa Racek, penalty: Filip Radimecký, Kája Suchánek