Archiv autora: administrator

Němčice/Sloupnice – Proseč 2:2 (1:0)

Do utkání s Prosečí jsme šli s cílem konečně získat první vítězství v soutěži. Obzvláště při vzpomínce na podzimní utkání v Proseči, kdy jsme většinu zápasu vedli a o body jsme přišli v 88.min, Utkání jsme začali aktivně s větrem v zádech. Odměnou nám byl gól už v 9.min. kdy se po samostatném uniku opřel do skákajícího balonu netradičně pravačkou L.Pavliš a jeho střela se otřela o břevno za hostujícího golmana. Nadále jsme ohrožovali branku Proseče – J.Sršen dorážkou po rohovém kopu z malého vápna těsně minul. V dalším průběhu zápasu se začali osmělovat i hosté. V několikati jejich šancích řešila „požár“ naše obrana nebo golman. Několikrát hosté svoji šanci vyřešili střelou těsně vedle. Nicméně naši hráči si v dalším průběhu 1.poločasu vypracovali čtyři téměř totožné 100% šance, kdy vždy po prostrčení L.Pavliše šel sám z levé strany na bránu O.Štarman – bohužel 4x neproměnil. Místo jasného vedení byl poločas pouze „hubených“ 1:0 pro nás.
V 2.poločase se hostující hráči zlepšili a začali více ohrožovat naši branku. Obrana několikrát řešila situaci na poslední chvíli. V průběhu 2.poločasu začal také „úřadovat“ velice nepřesný rozhodčí Frank. Nepískal naprosto evidentní fauly, viditelné i slyšitelné na druhém konci hřiště. Nutno říci, že takto poškozovat oba dva týmy. Po faulu na hranici šestnáctky kupodivu pískl do píšťalky a odpískal v náš prospěch. Přímí kop chytře a zkušeně proměnil opět L.Pavliš. V 50.min. vedeme 2:0. Chvíli poté nám pan rozhodčí upřel naprosto jasnou penaltu za sražené O.Štarmana v pokutovém území. Hosté začali poté více útočit ve snaze udělat něco s výsledkem. Několik ošemetných situací naši hráči vyřešili, ale pak došlo na to, že v 72.min. náš golman naprosto jednoduchý balon, který hodlal chytit do náručí pouze srazil vedle sebe a hostující hráč mel před sebou pouze prázdnou branku 2:1.
Hostům to vlilo krev do žil a my se začali bát o výsledek. Další hrubá chyba, která nás sebrala celkem jasné vítězství se stala v 86.min., kdy po dlouhém nákopu brankáře si naši stopeři dávali přednost, nikdo neodehrál skákající balon a nikdo neodblokoval hráče, který utekl a prostřelil Čechlovského 2:2. Všichni naši hráči, trenéři i fanoušci byli konečným výsledkem nesmírně zklamáni.
Ještě bych se vyjádřil k řízení zápasu p.Frankem. Na začátek je nutno říci, že rozhodčí neměl na naše obdržené góly vliv. Zápas jsme si dokázali zkazit sami svými hrubými chybami. Ale je také nutno říci, že pan rozhodčí byl tentokráte nejslabším článkem na hřišti. I když je nedostatek sudích, tak než takovýto rozhodčí, je můj názor takový, že by bylo lepší, kdyby odpískla utkaní jakýkoli laik. Rozhodčí Frank utkání, kde fatálně chyboval na obě strany ještě navíc odřídil s velkou dávkou arogance a naopak bez jakékoli známky sebereflexe!!!

Třemošnice – Němčice/Sloupnice 3:0 (2:0)

Po daleké cestě do Třemošnice a vědomím, že jsme s tímto soupeřem bodovali doma na podzim a máme téměř všechny hráče k dispozici jsme doufali, že bychom si nějaký ten bod mohli odvézt i tentokrát. Jenže představy jsou jedna věc a realita druhá. Nelze předpokládat, že se jakýkoli soupeř porazí sám a my body dostaneme na zlatém podnose. Ačkoliv domácí dali prozatím méně branek než my – tak ihned po úvodním hvizdu se do nás pustili s velkou intenzitou a byli odměněny hned v 7.min, kdy se dostali do vedení po dorážce před brankou. My jsme mohli vyrovnat hned 30 vteřin po rozehrávce kdy šel sám na branku M.Slanina jenže při zakončení ,,vykopl krtka“ a míč se došoural brankáři do náruče. Poté nás domácí opět zmáčkli – hráli velice důrazně a agresivně a odměnou jim bylo zvýšení vedení na 2:0 v 18.min. S jejich důrazem jsme si nebyli schopni poradit, nadále ohrožovali naši branku. Do konce poločasu měli čtyři 100% šance, kdy 2 sólové nájezdy vychytal M.Čechlovský a 2x mířili domácí mimo branku. My jsme kontrovali pouze šanci M.Urbana, jehož zakončení bylo nedůrazné. Celý 1. Poločas jsme byli jasně horším družstvem. Po důrazné domluvě v kabině, kdy jsme jasně řekli, že musíme hrát úplně jiným způsobem nebo nás čeká debakl. Dá se říct, že hráči si to vzali k srdci a ve 2. poločase jsme byli mnohem aktivnější a toužili jsme snížit nebo pokud možno vyrovnat. Přidali jsme na důrazu na pohybu a výsledkem byli 2 střely našeho nejaktivnějšího hráče Lukáše Pavliše ze střední vzdálenosti, které však domácí golman chytil. Domácí hrozili pouze z brejků, které vyřešila buď obrana nebo M.Čechlovský. Aktivita byla však na naši straně, ale dostali jsme se pouze na vápno. Zakončení chybělo. Pohrdli jsme přímím kopem z velmi nadějné pozice , několika rohovými kopy, které jsme trestuhodně zakopli za autovou čáru. Neujala se ani střela K.Píši z vápna po hezké individuální akci. V závěru zápasu po přímém kopu ze strany M.Urbana netrefil míč na malém vápně O.Štarman. No a za 30. sekund poté domácí po brejku dali na konečných 3:0, kdy domácí hráč prostřelil jinak výborného M.Čechlovského. V tomto zápase jsme měli velmi špatný 1.poločas a i přes zlepšení ve 2.poločase se nám nepovedlo se zápasem něco udělat. Nezbývá než věřit, že v dalším zápase doma proti Proseči se nám bude dařit lépe.

Němčice/Sloupnice – Chrast/Zaječice 0:1 (0:0)

Po předchozím zápase, který se nám velmi povedl k nám přijel soupeř, který se prezentoval ve velmi dobrém světle. Celý první poločas se hra odvíjela mezi šestnáckami. O něco aktivnější hosté byli nebezpečnější, ale všechny jejich pokusy vyřešila naše obrana. V 1.poločas jsme měli 3 šance, kdy L.Pavliš i M.Dušek vystřelili nedůrazně a centr ze strany od K.Píši ve velmi nadějné situaci J.Sršeň hlavou minul.
Ve 2.poločase převzal iniciativu soupeř, začal trpělivě kombinovat a tato hra na nás platila. Dost často se stávalo, že se takto prokombinovali od vlastního brankáře až do nebezpečného zakončení před naší brankou. V 55.min. se hoste dostali až před našeho brankáře, kde hostujícímu hráči při pokusu o zakončení odskočil míč od stojné nohy, čímž zmátl našeho brankáře, který čekal prudkou střelu a balon se doslova „došoural“ za brankovou čáru 0:1. V další části opět hosté drželi míč na svých kopačkách. My jsme v posledních 15.minutách zápasu zvýšili aktivitu a vytvořili si platonický tlak, ale všechny naše akce končili na vápně. Přišlo několik střeleckých pokusů, které skončili buď zablokované, nebo vedle. Vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo.

soustředění (4.3.-6.3.2022)

Od pátku 4.3. do neděle 6.3. se náš dorostenecký tým složený z hráčů do 19 let, ze Sloupnice a Němčic účastnil soustředění před jarní částí sezóny. V pátek proběhla jedna tréninková jednotka, zaměřená především na zlepšení fyzické kondice.

V sobotu potom dvě, s totožným zaměřením. Většina z nás to solidně cítila v nohách, ale na skok do „Kotelny“ se i přes to jelo 🙂

V neděli ráno byl na plánu trénink hlavně s míčem, komplikací ovšem bylo počasí. Hřiště bylo díky mrazu úplně tvrdé, nerovné a balóny tak všem hráčům od noh odskakovaly. Ne, opravdu to nebylo naší nešikovností 🙂

Po již zmiňované čtvrté tréninkové jednotce byl na řadě oběd, na který stejně jako v sobotu, dorost včetně trenérů zavítal do restaurace „Na Nebesích“. Po naplnění žaludků a malé pauze na vytrávení, jsme vyrazili na umělou trávu do Litomyšle.
Zde nás čekalo první přátelské utkání roce 2022 a to proti Sloupenskému družstvu mužů, které přezimuje na čtvrté pozici v 1.B. třídě. Takže soupeř jako hrom.

Začátek utkání jsme sice chytili a chvilku dokonce vedli 2:1, ovšem po pár dalších minutách, už se projevila kvalita a zkušenost na jedné straně, a únava na straně druhé. Byl tak skoro zázrak když poločas skončil 2:4 z našeho pohledu.

Po poločase už se ovšem sloupenský gólo stroj pořádně rozjel, až nakonec nikdo ani nevěděl, jak utkání vlastně skončilo. Jisté bylo jen to, že nám již nebylo přáno skórovat . A tak někteří tvrdí že jsme dostali 10, jiní zase že 8, ale jak jsme se všichni nakonec shodli, výsledek není vůbec důležitý.

Důležité bylo to, že jsme se po zimě a době covidové sešli, potrénovali a ukázali že jsme pořád super parta jak na hřišti, tak i mimo něj.

Poděkování patří trenérům (Ivoš, Petr, Vašek) a Restauraci na Nebesích.

Pokud nás budete chtít shlédnout na vlastní oči, za což budeme opravdu rádi, tak nejbližší přátelský zápas hrajeme opět v Litomyšli na umělce a to v neděli 20.3.2022 od 9:00 proti dorostu Sebranic.

Od dubna nás již čekají mistrovské zápasy v Krajské soutěži dorostu, na které vás tímto srdečně zveme.

Za tým U19 Němčice / Sloupnice

Táďa

Opatov : Němčice

V sobotu 12.9.2020, zajížděla naše U15 k druhému letošnímu utkání do Opatova.

V prvním poločase vinou spousty nepřesností byl dlouho nerozhodný stav 0:0, s přibývajícím časem se hra lepšila a Matěj prostřelil brankáře. Soupeř do přestávky šťastně srovnává. Po 35 minutách tedy 1:1.

V kabinách jsme si ujasnili co chceme hrát. Soupeř se za druhou půli dostal pouze třikrát na naši polovinu, dvakrát se mu podařilo skórovat. Po dvou trefách Maxe a Matěje vezmeme tři body.

Proslýchá se, že fandění našich maminek bylo slyšet až v nedalekém Opatovci. Děkujeme za skvělou podporu.

Odkaz na zápis o utkání

D. Ú./Němčice : Libchavy 6:0

Sestava: Svoboda Ondřej, Tomšíček Štěpán, Kočí Vladimír, Neuman Ondřej, Vytlačil Tadeáš, Jasanský Štěpán, Šimek Jan [K], Ropek Martin, Rubek Tomáš, Kovář Adam, Sršeň Tomáš, Nováček Max, Lněnička Jiří, Jůza Alexandr

Branky:  Tomáš Rubek 3, Jiří Lněnička, Jan Šimek,  Štěpán Tomšíček

Třetí domácí utkání jsme odehráli na hřišti v Němčicích proti soupeři z Libchav. První poločas se prezentoval nepřesnou, místy neorganizovanou hrou obou týmů. Naši hráči si vytvořili mírný tlak, ze kterého se nám podařilo vstřelit branku. Do druhého poločasu jsme vstoupili s náskokem jednoho gólu. Hra našeho týmu se ve druhé části zlepšila, díky zvýšenému pohybu a schopnosti hráčů držet pozice rozestavění na hřišti. Tím jsme se začali dostávat do brankových příležitostí, které se nám podařilo využít a vstřelit dalších pět gólů. První trefy v přeboru si připsali hráči Štěpán Tomšíček a Jirka Lněnička. Pochvalu v tomto utkání si zasloužila naše obrana, po dvou posledních utkáních, kdy jsme obdrželi deset branek udržela čisté konto.

Třemošnice : D.Újezd / němčice 29.9.2019

Třemošnice : Dolní Újezd 5:4  NP

Sestava: Svoboda Ondřej, Kočí Vladimír,  Vytlačil Tadeáš, Jasanský Štěpán, Večeře Jiří, Šimek Jan [K],  Ropek Martin, Kovář Adam, Rubek Tomáš, Neuman Ondřej, Jůza Alexandr,  Ryšan Tomáš, Opiela Ondřej, Havran Radek, Faltys Jáchym

Branky: Šimek Jan 2x, Večeře Jiří, Jůza Alexandr

Do Třemošnice jsme odjížděli s velkými obavami, vzhledem k omluvenkám hráčů. /školní výlet do Švýcarska/. Nakonec se nám podařilo dát jedenáctku dohromady složenou ze starších žáků, na střídání museli být připraveni hráči z mladší kategorie. Přes počáteční obavy s nekompletním týmem jsme do utkání vstoupili na jedničku ve 13 minutě to bylo již 0:2 pro nás. Třemošnice se postupně dotahovala na rozdíl jedné branky. Lepší skóre jsme drželi do 53 minuty, kdy nám vyrovnávací gól vstřelil kapitán domácího mužstva. V pořadí třetí zásah tohoto hráče, kterého se nám nepodařilo pokrýt. Nerozhodný výsledek vydržel až do konce utkání i přes velké šance, které měli střídající hráči z mladší kategorie DÚ. O výsledku rozhodly chyby v naší obraně, kdy za brankáře Ondru Svobodu musel naskočit Martin Ropek a soupeř z Třemošnice toho plně využil. O dělbě druhého bodu do tabulky nakonec rozhodly pokutové kopy, které jsme prohráli 4:2.

Přes nekompletní sestavu jsme odehráli v Třemošnici dobré utkání a dali jsme zapomenout špatnému výkonu z Králik, k dobrému výsledku nám pomohlo uvolnění MŽ plus odvaha Martina Ropka postavit se do branky velkého fotbalu, dále standard Honzy Šimka, který vstřelil dvě branky.

Jiskra 2008 : D.Újezd / Němčice 15.9.2019

FC Jiskra 2008 : Dolní Újezd 6:0

Sestava: Svoboda Ondřej, Tomšíček Štěpán, Kočí Vladimír,  Vytlačil Tadeáš, Jasanský Štěpán, Večeře Jiří, Šimek Jan [K],  Ropek Martin, Rubek Tomáš, Kovář Adam, Sršeň Tomáš, Nováček Max, Lněnička Jiří, Jůza Alexandr

Utkání se odehrálo na fotbalovém stadionu v Králíkách. Byl to jeden z nejdelších výletů, které budeme v této sezóně absolvovat. Mikroregion Kralicko je kraj stvořený pro nádherné výlety v přírodě, naši hráči přistoupili k zápasu ve stejném duchu. Domácí tým nás přehrál v důrazu a nasazení, kluci se s touto skutečností nebyli schopni vyrovnat a darovali Jiskře lehké vítězství bez boje. Po prvním poločasu jsme prohrávali o čtyři branky. Po zkušenosti z minulého zápasu s Bohdančí, kdy mělo utkání stejný průběh jako v Králikách, všichni věřili v obrat a dramatizaci výsledku. Druhý poločas se bohužel nesl v duchu prvního a od ještě vyšší prohry nás zachránil vynikající výkon Ondry Svobody v bráně.

Pro tým starších žáků je to první prohra v této sezóně, je třeba na slabý výsledek zapomenout a vrátit se k nastavené hře v prvních třech utkáních.

D. Ú. / Němčice : Lázně Bohdaneč

Dolní Újezd : Bohdaneč 6:5 NP
Sestava: Svoboda Ondřej, Tomšíček Štěpán, Kočí Vladimír, Neuman Ondřej, Vytlačil Tadeáš, Jasanský Štěpán, Večeře Jiří, Šimek Jan [K], Havla Jan, Ropek Martin, Rubek Tomáš, Kovář Adam, Sršeň Tomáš, Nováček Max, Lněnička Jiří, Jůza Alexandr
Branky: Jan Šimek 3 , Adam Kovář 1, Jasanský Štěpán

První domácí utkání jsme odehráli na hřišti v Němčicích proti soupeři z Bohdanče. Do zápasu jsme vstoupili opilý dvěma výhrami z prvních kol se skóre 19:0. Tento přístup se hned projevil na výsledku prvního poločasu 1:4. Předvedli jsem bezzubí výkon bez pohybu a zaujetí. Soupeř nás trestal z brejků. Přestávka byla pro kluky vysvobozením. Do druhého poločasu jsme vstoupili jako vyměnění, zvýšili jsme pohyb, důraz a podařilo se nám výsledek ve 46 minutě srovnat na 4:4. Bohužel v 50 minutě opět po hrubé chybě v obraně šla Bohdaneč do vedení. Náš tým se s výsledkem nechtěl smířit, odhodlaně si dále vytvářel tlak a z toho pramenily gólové šance. V 63 minutě utkání Jan Šimek pěknou střelou utkání vyrovnal. Nerozhodný výsledek vydržel až do konce utkání a o dělbě bodů musely rozhodnout pokutové kopy, na které jsme vyhráli díky vynikajícímu výkonu brankáře Ondry Svobody.
Tohoto vítězství si ceníme více než výhry o 9 a více branek. Zápas ukázal dobrý charakter týmu a chuť vyhrávat i přes nepříznivý výsledek.